دعوت نامه بلژیک | انواع و شرایط دعوتنامه بلژیک - سفری دیگر

دعوت نامه بلژیک | انواع و شرایط دعوتنامه بلژیک

3 شهریور 1401

یکی از روش های مناسب و کم هزینه برای سفر به بلژیک داشتن دعوت نامه بلژیک است. این دعوت نامه در میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و بسیاری از مهاجرین …

یکی از روش های مناسب و کم هزینه برای سفر به بلژیک داشتن دعوت نامه بلژیک است. این دعوت نامه در میان ایرانیان طرفداران زیادی دارد و بسیاری از مهاجرین برای پیشبرد فرآیند اخذ ویزا از دعوت نامه بلژیک استفاده می کنند. کشور بلژیک در قاره اروپا قرار دارد و به خاطر داشتن شرایط اقتصادی مناسب در زمره کشورهایی نظیر آلمان قرار می‌گیرد.

دعوت نامه بلژیک

دعوت نامه بلژیک چیست؟

به نامه های رسمی و غیررسمی که از طرف بستگان و دوستان در کشور بلژیک برای خانواده و نزدیکان خود در کشورهای دیگر ارسال می شود، دعوت نامه گفته می شود. با استفاده از دعوت نامه فرد دعوت شونده می تواند به راحتی موفق به دریافت ویزا شود و با ضمانت فرد دعوت کننده به این کشور سفر کند. دعوت نامه بلژیک در میان ایرانیان بسیار پرطرفدار است و ممکن است از طرف خویشاوندان و یا ارگان ها و شرکت های دولتی برای اتباع خارجی ارسال شود.

شرایط دعوت نامه بلژیک

شرایط دعوت نامه بلژیک چندان دشوار نیست و افرادی که می خواهند با استفاده از دعوت نامه به این کشور سفر کنند، می توانند از نزدیکان و دوستانشان که در این کشور زندگی می‌کنند درخواست کنند تا برای آن ها دعوت نامه بفرستند. شرایط ارسال کننده دعوت نامه بلژیک و شرایط دریافت کننده دعوت نامه بلژیک با یکدیگر متفاوت است.

به دلیل اینکه این فرد دعوت کننده است که باید در برابر قانون ضمانت نامه ارائه کند، بنابراین باید دارای شرایط مورد نظر باشد و دعوت نامه حتماً به زبان رسمی بلژیکی نوشته شود. در غیر این صورت مورد تایید قرار نمی گیرد. دعوت نامه باید دارای مشخصات دقیق هر دو نفر باشد و آدرس دقیق هر دو نفر در آن قید شده باشد.

عنوان کردن هدف از ارسال این دعوت نامه نیز مورد نیاز است و باید صادقانه نوشته شود. چرا که دلایل بررسی می‌شود و در صورت وجود هرگونه مغایرتی دعوت نامه مورد تایید قرار نخواهد گرفت. زمان رفت و برگشت و همچنین تمام مشخصات فرد دعوت کننده و دعوت شونده باید در دعوت نامه قید شده باشد. در صورت ناقص بودن مدارک امکان رد شدن دعوت نامه وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه بلژیک

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه بلژیک برای انواع دعوت نامه این کشور متفاوت است؛ اما مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می شود.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • کپی فرم دعوت نامه
 • دو قطعه عکس مربوط به گذرنامه
 • هزینه های مربوط به درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر و کپی صفحات آن
 • اصل شناسنامه متقاضی و کپی صفحات آن به همراه ترجمه
 • دلیل سفر و مکان هایی که جهت بازدید مهمان در نظر گرفته شده است
 • مدارک اثبات توانایی مالی برای تامین هزینه های روزانه ۹۵ یورو در کشور بلژیک برای فرد مهمان
 • مدارک مربوط به رزرو هتل و یا اقامت در منزل میزبان
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی به مبلغ ۳۰ هزار یورو

شرایط ارسال کننده دعوت نامه بلژیک

شرایط دعوت نامه بلژیک به گونه ای است که فرد ارسال کننده دعوت نامه باید مقیم این کشور بلژیک باشد و شهروند این کشور محسوب شود تا بتواند برای یکی از بستگان یا نزدیکان خود دعوت نامه ارسال کند. داشتن تمکن مالی نیز جزء شرایط دعوت نامه بلژیک است؛ یعنی فرد ارسال‌کننده دعوت باید تضمین کند که می تواند هزینه های زندگی فرد مهمان را در طول مدت اقامتش در بلژیک تأمین نماید. از دیگر شرایط دعوت نامه بلژیک آماده کردن مدارک مورد نیاز است که باید توسط فرد دعوت کننده بدون کم و کاست آماده و به کنسولگری این کشور ارائه شود.

انواع دعوت نامه بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای محبوب اروپایی است که دارای شرایط مناسبی برای تحصیل، کار و زندگی می باشد. حتی جاذبه های گردشگری این کشور نیز می‌توانند دلیل سفر به کشور بلژیک باشند. به همین خاطر می توان با استفاده از انواع دعوت نامه بلژیک به این کشور سفر کرد. در ادامه به برخی از انواع دعوت نامه بلژیک اشاره می کنیم.

دعوت نامه بلژیک از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری بلژیک یک دعوت نامه رسمی است که از جانب شرکت ها و ارگان های دولتی یا خصوصی برای اتباع کشورهای خارجی ارسال می شود. همانطور که می‌دانید بسیاری از شرکت های بین المللی با شرکت های خارجی معاملات تجاری انجام می دهند و ممکن است برای امضای قرارداد و یا خرید و فروش نیاز داشته باشند که به کشور بلژیک سفر کنند. به همین خاطر برای تسهیل مراحل دریافت ویزای بلژیک داشتن دعوت نامه تجاری یکی از روش های مناسب است افرادی که در زمینه بیزینس فعالیت می کنند، معمولاً از دعوت نامه تجاری بلژیک برای سفر به این کشور و امضای قراردادهای مربوطه استفاده می کنند.

دعوت نامه بلژیک از نوع کاری

دعوت نامه کاری بلژیک جزء دعوت نامه هایی است که شرایط بسیار سختی دارد. چرا که یک صاحب کار یا کارفرمای بلژیک به سختی حاضر به ارسال دعوت نامه کاری برای شهروندان کشورهای دیگر می شود. چرا که فرد مورد نظر باید مهارت کافی به زبان رسمی این کشور داشته باشد. دارای تخصص و مهارت ویژه باشد. کارفرما باید به صورت کامل فرد مهمان را ضمانت کند و مسئولیت او را به عهده بگیرد؛ بنابراین پیدا کردن یک کارفرمای بلژیکی که برای شما دعوت نامه کاری بفرستد کار دشواری است.

دعوت نامه بلژیک از نوع توریستی

دعوت نامه توریستی بلژیک از دعوت نامه های کوتاه مدت است و از طرف خانواده ها برای دوستان و نزدیکان خود ارسال می شود تا دوستان و افراد خانواده خود را برای سفر به بلژیک، دیدن خانواده و دیدن جاذبه های گردشگری این کشور دعوت کنند.

دعوت نامه بلژیک از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه بلژیک از نوع نمایشگاهی از طرف برگزار کننده نمایشگاه های بین المللی برای افراد خاص یا شرکت های دیگر، در سایر کشورها ارسال می شود تا هم محصولات خودشان را به آن ها معرفی کنند و هم این امکان را به شرکت‌های دیگر بدهند تا در نمایشگاه کشور بلژیک غرفه داشته باشند و محصولات خود را به نمایش بگذارند.

دعوت نامه بلژیک از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی بلژیک برای افرادی قابل استفاده است که دچار بیماری باشند و امکان معالجه در کشور خود را نداشته باشند. به این صورت می توانند از خدمات پزشکی و درمانی پیشرفته این کشور استفاده کنند. فرد بیمار باید مدارک پزشکی خود را به یکی از مراکز درمانی معتبر ارسال کرده و در صورت تایید و توافق پزشکان می تواند پس از پرداخت هزینه های مربوطه به دعوت نامه پزشکی بلژیک را دریافت کند.

انواع دعوت نامه بلژیک

سوالات متداول دعوت نامه بلژیک

آیا با داشتن دعوت نامه بلژیک نیازی به دریافت ویزا نیست؟

خیر داشتن دعوت نامه تنها پروسه دریافت ویزا را تسهیل می‌کند و فرد دعوت شونده حتماً باید ویزای بلژیک را دریافت کند.

هزینه دعوت نامه بلژیک چقدر است؟

هزینه انواع دعوت نامه بلژیک متفاوت است؛ اما ممکن است برخی از دعوت نامه ها رایگان باشند. افراد پس از دریافت دعوت نامه باید هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت نمایند.

مدت زمان اعتبار دعوت نامه بلژیک چقدر است؟

خودمدتت زمان اعتبار دعوت نامه بلژیک با توجه به نوع آن متفاوت است. دعوت نامه های توریستی و تجاری معمولاً کوتاه مدت هستند. ولی دعوت نامه های نظیر تحصیلی و کاری بلند مدت می باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کمپین سفری دیگر همیشه سعی می‌کند بهترین و رویایی‌ترین سفرها را به شما هدیه دهد تا بتوانید خاص‌ترین لحظات عمر...

درباره شهر گنت بلژیک: شهر قدیمی گنت در شمال کشور بلژیک واقع شده است. جمعیت شهر‌گنت ۲۳۳ هزار نفر است....

اقامت و مهاجرت به بلژیک دارای روش‌های متفاوتی است. این کشور در غرب قاره اروپا قرار گرفته و جزء کشورهایی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر