دعوت نامه پرتغال | انواع و شرایط دعوتنامه پرتغال - سفری دیگر

دعوت نامه پرتغال | انواع و شرایط دعوتنامه پرتغال

5 شهریور 1401

دعوت نامه پرتغال جز اسنادی است که برای سفر به این کشور و دریافت ویزای پرتغال مؤثر است. دعوت نامه پرتغال انواع مختلفی دارد و باید هنگام دریافت ویزای این کشور …

دعوت نامه پرتغال جز اسنادی است که برای سفر به این کشور و دریافت ویزای پرتغال مؤثر است. دعوت نامه پرتغال انواع مختلفی دارد و باید هنگام دریافت ویزای این کشور به همراه سایر مدارک آن را به سفارت پرتغال در ایران ارائه کنید. چنانچه یکی از نزدیکان شما و یا دوستانتان در این کشور زندگی می کنند، می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کنند تا راحت تر بتوانید ویزای کشور پرتغال را دریافت کنید.

دعوت نامه پرتغال

دعوت نامه پرتغال چیست؟

اسناد رسمی که توسط اشخاص، شرکت‌ها و یا دانشگاه های کشور پرتغال برای شهروندان کشورهای دیگر ارسال می‌شود و آن ها را دعوت به سفر به کشور پرتغال می کند به عنوان دعوت نامه شناخته می شود. دعوت نامه لهستان انواع مختلفی دارد و شما با توجه به اینکه از طرف چه کسی دعوت نامه دریافت می کنید می توانید یکی از انواع ویزای پرتغال را نیز دریافت کنید. دعوت نامه پرتغال باید به زبان رسمی این کشور باشد و تمام مدارک مورد نیاز را دارا باشد تا مورد تایید افسر سفارت قرار بگیرد.

شرایط دریافت دعوت نامه پرتغال

شرایط دعوت نامه پرتغال به این صورت است که باید اطلاعات مربوط به شخص دعوت کننده و شخص دعوت شونده به صورت کامل در آن قید شده باشد. دعوت نامه به صورت رسمی و با زبان رسمی کشور پرتغال نوشته شود. این دعوت نامه باید مشخص کند که از طرف چه کسی برای شما ارسال می شود. تمام مشخصات هویتی فرد دعوت کننده باید در نامه قید شده باشد. شرایط اقامت و تابعیت آن فرد باید مشخص باشد.

تاریخ تولد فرد دعوت شونده و فرد دعوت کننده مورد نیاز است. تاریخ آن باید دقیق مشخص شده باشد و زمان ورود و خروج فرد مهمان در نامه باشد. مدارک مربوط به اقامت فرد در طول مدتی که در کشور پرتغال می باشد نیز مورد نیاز است. این نامه باید دارای مهر و امضا باشد. ضمانت نامه فرد دعوت کننده نیز مورد نیاز است. چرا که فرد دعوت کننده باید تضمین کند در طول مدت اقامت مهمان هزینه های زندگی او را پرداخت می کند.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه پرتغال

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه پرتغال با توجه به انواع مختلف آن متفاوت است.

  • مدارک هویتی هر دو شخص به همراه کپی آن ها
  • آدرس دقیق محل سکونت شخص دعوت کننده و دعوت شونده به همراه شماره تماس
  • کارت اقامت فرد دعوت کننده
  • مدارک مربوط به دریافت حقوق ماهانه فرد دعوت کننده
  • ضمانت نامه مالی برای تامین هزینه های دعوت شونده
  • پرینت مربوط به حساب های بانکی
  • مدارک مربوط به رزرو بلیط و رزرو هتل
  • آدرس محل سکونت در این کشور

شرایط ارسال کننده دعوت نامه پرتغال

افردای که قصد ارسال دعوت نامه پرتغال برای شهروندان کشورهای دیگر را دارند؛ باید حتماً اقامت این کشور را داشته باشند و تمکن مالی کافی نیز داشته باشند. آماده کردن پرینت حساب های بانکی و پاسپورت پرتغالی این شخص برای ارسال دعوت نامه مورد نیاز است. چرا که در غیر این صورت امکان ارسال دعوت نامه برای شخص دیگری را ندارد.

انواع دعوت نامه پرتغال

انواع دعوت نامه پرتغال شامل دعوت نامه توریستی پرتغال، دعوت نامه کاری پرتغال، دعوت نامه خویشاوندی پرتغال، دعوت نامه تجاری پرتغال، دعوت نامه نمایشگاهی پرتغال، دعوت نامه پزشکی پرتغال، دعوت نامه تحصیلی پرتغال و دعوت نامه توریستی پرتغال می شود.

دعوت نامه پرتغال از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری پرتغال از طرف افرادی که در زمینه بیزینس در این کشور فعالیت می‌کنند ارسال می‌شود و شرکت هایی که دارای داد و ستد با شرکت‌های بین‌المللی در کشورهای دیگر باشند، برای یک فرد خاص یا شرکت مورد نظر دعوت نامه رسمی ارسال می‌کنند. معمولاً برای انجام سرمایه گذاری در کشور پرتغال، بستن قرارداد، خرید و فروش یا انجام کارهای تجاری از این نوع دعوت نامه پرتغال استفاده می شود.

دعوت نامه پرتغال از نوع کاری

دعوت نامه کاری پرتغال باید از طرف کارفرمای پرتغالی برای افرادی که در کشورهای دیگر هستند ارسال شود. چنانچه فردی دارای مهارت و تخصص ویژه‌ای باشد، می تواند با ارسال مدارک مربوط مربوطه، نظر کارفرمای پرتغالی را جذب کند تا برای او دعوت نامه ارسال کند. البته ارسال دعوت نامه از طرف کارفرما های اروپایی کمی دشوار است. چرا که این افراد باید ابتدا در کشور مورد نظر سه ماه آگهی استخدام را منتشر کنند و در صورت نبود متقاضی سه ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا این آگهی را منتشر کنند. در آن صورت می توانند از اتباع کشورهای دیگرا را استخدام کنند.

دعوت نامه پرتغال از نوع توریستی

دعوت نامه توریستی پرتغال یکی از انواع دعوت نامه این کشور است که برای مقاصد توریستی و گردشگری ارسال می شود. افرادی که قصد دیدن جاذبه های گردشگری این کشور را دارند، می توانند از طرف یک شخص یا موسسه‌ای دعوت نامه دریافت کنند و راحت تر موفق به اخذ ویزای پرتغال شوند. برنامه توریستی پرتغال دارای شرایط ساده تری نسبت به سایر دعوت نامه های این کشور است. نیازی نیست که حتماً به صورت رسمی باشد. این نامه تنها باید به زبان رسمی پرتغال نوشته شود و دلیل و هدف سفر مشخص شود. حتی نزدیکان و دوستان شما نیز در این کشور می‌توانند برای شما دعوت نامه توریستی ارسال کنند.

دعوت نامه پرتغال از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی پرتغال معمولاً از طرف شرکت هایی که نمایشگاه های بین المللی گوناگونی را برگزار می‌کنند برای شرکت های معتبر جهانی و افراد خاصی ارسال می‌شود. هدف از شرکت در این نمایشگاه ها آشنایی با علوم و تکنولوژی های روز دنیا است و همچنین افرادی که قصد معرفی کسب و کار خود را در سطح جهانی دارند، اقدام به ارسال دعوت نامه نمایشگاهی برای شرکت ها و افراد مختلف در کشورهای دیگر می نمایند.

دعوت نامه پرتغال از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی پرتغال یکی از انواع دعوت نامه این کشور است که برای افرادی کاربرد دارد که قصد ادامه درمان در این کشور را دارند. افرادی که به دلیل داشتن بیماری های خاص و عدم امکان معالجه در کشور خودشان تصمیم میگیرند در یک کشور اروپایی درمانشان را ادامه دهند می‌توانند با استفاده از دعوت نامه پزشکی پرتغال به این کشور سفر کنند و مراحل درمان خود را ادامه دهند. برای داشتن این دعوت نامه ارسال مدارک پزشکی به مراکز معتبر درمانی این کشور و دریافت تاییدیه از پزشکان پرتغالی مورد نیاز است.

انواع دعوت نامه پرتغال

پرسش های متداول دعوت نامه پرتغال

دعوت نامه پرتغال دارای چند نوع است؟

دعوت نامه پرتغال دارای انواع توریستی، کاری، تجاری، تحصیلی، پزشکی، نمایشگاهی و توریستی می باشد.

 شرایط دریافت دعوت نامه پرتغال چیست؟

امکان دریافت دعوت نامه پرتغال از طرف یکی از نزدیکان و دوستان وجود دارد. دعوت نامه پرتغال بعد به زبان رسمی این کشور نوشته شود.

آیا می توان با داشتن دعوت نامه پرتغال ویزای این کشور را دریافت کرد؟

یکی از روش هایی که دریافت ویزای پرتغال را راحت تر می کند داشتن دعوت نامه است. چنانچه شما از طرف یکی از دوستان، اقوام و یا شرکت های معتبر این کشور دعوت نامه دریافت کنید برای دریافت ویزا شرایط راحت تری را پیش رو خواهید داشت.

آیا داشتن دعوت نامه پرتغال برای دریافت ویزای این کشور الزامی است؟

خیر داشتن دعوت نامه برای دریافت ویزای پرتغال لزومی ندارد؛ اما با بودن دعوت نامه روند اخذ ویزا برای شما راحت تر می شود.

هزینه دعوت نامه پرتغال چقدر است؟

هزینه دعوت نامه پرتغال با توجه به انواع مختلف آن متفاوت است. ارائه ضمانت نامه برای پرداخت هزینه های زندگی فرد در کشور پرتغال توسط فرد ارسال کننده انجام می شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در آغوش نسیم‌های اقیانوسی و فرهنگ بی‌پایان پرتغال، فرودگاه لیسبون، مرکزی برای مسافران جهانی، داستان‌های بی‌شماری را در دل خود...

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور پرتغال، لیسبون است که شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی محسوب شده و وسعت...

بهترین دیدنی های کشور پرتغال به دلیل وجود معماری های مربوط به قرون وسطی و سواحل بی نظیر اقیانوس اطلس...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر