دعوت نامه مجارستان | انواع و شرایط دعوتنامه مجارستان - سفری دیگر

دعوت نامه مجارستان | انواع و شرایط دعوتنامه مجارستان

28 مرداد 1401

دارا بودن دعوت نامه مجارستان برای سفر به این کشور، روند گرفتن ویزا را بسیار ساده تر خواهد کرد. با توجه به اهداف سفر به این کشور، انواع دعوت نامه مجارستان …

دارا بودن دعوت نامه مجارستان برای سفر به این کشور، روند گرفتن ویزا را بسیار ساده تر خواهد کرد. با توجه به اهداف سفر به این کشور، انواع دعوت نامه مجارستان برای اتباع کشورهای خارجی صادر می شود.

دعوت نامه مجارستان

دعوت نامه مجارستان چیست؟

دعوت نامه مجارستان یک نامه رسمی یا غیررسمی است که توسط شهروندان کشور مجارستان برای فرد دیگری که در کشور خارجی زندگی می کند، ارسال می شود. این دعوت نامه به منظور دعوت فرد مورد نظر برای اقامت کوتاه مدت در کشور مجارستان است و به عنوان یک توصیه نامه محسوب می شود.

شرایط دریافت دعوت نامه مجارستان

شرایط دریافت دعوت نامه مجارستان به این صورت است که شما باید قصد و هدف خودتان را از سفر به کشور مجارستان مشخص کنید و هزینه های لازم را پرداخت نمایید. مدارکی که اثبات می کند شما با فرد دعوت کننده در مجارستان خویشاوند هستید نیز لازم است؛ بنابراین در ابتدا این فرد دعوت کننده است که باید دارای شرایط لازم باشد و مدارک مورد نیاز برای ارسال دعوت نامه را ارائه کند تا بتواند فرد دیگری را به این کشور دعوت نماید.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه مجارستان

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه مجارستان با توجه به نوع دعوت نامه متفاوت است؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که فرد برای ارسال دعوت نامه باید هزینه های مربوط به توانایی مالی، مدارک هویتی و اثبات خویشاوندی بین دو طرف و همچنین اطلاعات کامل و دقیق در رابطه با مدت زمان رفت و برگشت به کشور مجارستان را عنوان آماده کند.

مدارک مربوط به رزرو هتل و یا آدرس محل سکونت در طول دوره اقامت در کشور مجارستان نیز مورد نیاز است. این اطلاعات و مدارک به صورت دقیق توسط افسر سفارت مجارستان بررسی می‌شود و اگر هرگونه مغایرتی در مدارک ببیند با صدور دعوت نامه مخالفت می کند؛ بنابراین در هنگام آماده کردن مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه مجارستان اطلاعات کافی را داشته باشید و هزینه های مربوط به این دعوت نامه را پرداخت کنید.

 شرایط ارسال کننده دعوت نامه مجارستان

شرایط ارسال کننده دعوت نامه مجارستان چندان شرایط سختی نیست؛ اما این شخص باید دارای پاسپورت کشور مجارستان باشد؛ یعنی مقیم این کشور محسوب شود تا بتواند برای فردی دیگر دعوت نامه ارسال کند. به عبارتی فردی که دعوت نامه را ارسال می کند باید به صورت کامل فرد مهمان را در سفارت مجارستان ضمانت کند و هزینه‌های مربوط به زندگی او در طول مدت اقامت را پرداخت کند. در غیر این صورت نمی تواند برای بستگان یا دوستان خود دعوت نامه ارسال کند.

فردی که دعوت نامه را ارسال می کند باید شهروند رسمی این کشور باشد و اگر PR کارت دارد حتما باید آن را ارائه کند. مشخص کردن آدرس محل زندگی و کار و همچنین ذکر کردن دلیل ارسال دعوت نامه نیز مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز باید همگی به صورت رسمی ترجمه شوند و این نامه دعوت از دوستان و خانواده نیز باید به زبان رسمی مجارستان نوشته شود.

انواع دعوت نامه مجارستان

انواع دعوت نامه مجارستان به پنج دسته تقسیم می شوند و هدف ارسال هر یک از این دعوت نامه ها متفاوت است. به همین خاطر در ادامه بیشتر در رابطه با آن ها صحبت می کنیم.

دعوت نامه مجارستان از نوع تجاری

در سال های اخیر بسیاری از افراد خارجی به قصد سرمایه گذاری و یا راه اندازی کسب و کار و همچنین امضای قراردادهای تجاری به کشور مجارستان سفر می کنند. داشتن دعوت نامه تجاری مجارستان می تواند به آن ها کمک کند تا به راحتی ویزای مجارستان را دریافت کنند. به همین خاطر دعوت نامه تجاری نیازمند ارائه مدارک مورد نیاز از طرف شرکت ها و یا افرادی است که در زمینه فعالیت‌های تجاری مشغول به کار هستند. علاوه بر مدارک مورد نیاز و اطلاعات دقیق فرد دعوت کننده و فرد دعوت شونده، باید هزینه های مربوط به ارسال دعوت نامه نیز پرداخت شود.

دعوت نامه مجارستان از نوع کاری

دعوت نامه کاری مجارستان یکی از دعوت نامه هایی است که به سختی برای اتباع خارجی ارسال می شود. چرا که به دلیل مشکلات زیاد استخدام افراد خارجی کمتر کارفرمایی پیدا می‌شود تا برای اتباع خارجی جاب آفر ارسال کند. گاهی اوقات ممکن است کارفرما به هر دلیلی تشخیص دهد که تخصص و دانش یک فرد خارجی برای او مورد نیاز است به همین خاطر با ضمانت فرد دعوت شوند و پرداخت هزینه های مربوط به ارسال دعوت نامه وی را برای استخدام شدن و امضای قرارداد کاری به کشور مجارستان دعوت می کند.

 دعوت نامه مجارستان از نوع توریستی

دعوت نامه مجارستان از نوع توریستی از مرسوم ترین دعوت نامه های این کشور است و افرادی که یکی از اعضای خانواده آن ها در کشور مجارستان زندگی می کند و یا دوستی در این کشور دارند برای بازدید از کشور مجارستان و دید و بازدید دوستان و خانواده از دعوت نامه توریستی استفاده می کنند. مدت زمان اقامت از طریق دعوت نامه باید به صورت دقیق مشخص شده باشد و فرد دعوت کننده نیز باید شما را ضمانت کند و زمان ورود و خروج شما به کشور مجارستان کاملاً مشخص باشد.

دعوت نامه مجارستان از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی مجارستان از طرف جشنواره ها، شرکت ها و یا برگزار کننده های نمایشگاه ارسال می شود. این افراد به دلیل گسترش روابط تجاری و معرفی کالا و محصولات خودشان از بازدیدکنندگان خارجی دعوت می کنند تا در نمایشگاه های آن ها شرکت کنند. این شرکت‌ها باید فرد دعوت شونده را تضمین کنند و هزینه های مربوط به محل اقامت و ارسال دعوت نامه را پرداخت کنند. افرادی که با استفاده از دعوت نامه نمایشگاهی به مجارستان سفر می کنند هدفشان تفریح و بازدید از نمایشگاه های کشور مجارستان است؛ بنابر این افسر سفارت به راحتی با این نوع دعوت نامه ها موافقت می کند.

دعوت نامه مجارستان از نوع پزشکی

دعوت نامه مجارستان از نوع پزشکی برای اتباع خارجی ارسال می شود که دچار بیماری هستند و در کشور خودشان امکان ادامه معالجه برای آن ها وجود ندارد. این افراد می‌توانند مدارک پزشکی خود را به مراکز درمانی و بیمارستان های مجارستان ارسال کنند و در صورت تایید و موافقت از طرف پزشکان و مراکز درمانی، دعوت نامه دریافت کنند. تمامی مدارک و گزارش های پزشکی باید توسط بیمار ارسال شود و هزینه های مربوط به صدور دعوت نامه را نیز پرداخت کند.

انواع دعوت نامه مجارستان

سوالات متداول دعوت نامه مجارستان

مدت زمان اعتبار دعوت نامه مجارستان چقدر است؟

مدت زمان دعوت نامه مجارستان کوتاه مدت است و افراد تنها سه ماه می توانند با استفاده از این دعوت نامه در کشور مجارستان بمانند.

آیا داشتن دعوت نامه مجارستان باعث دریافت ویزای این کشور می‌شود؟

دارابودن هر یک از انواع دعوت نامه مجارستان تضمینی برای دریافت ویزا نیست. تنها کمک می کند که شما بتوانید راحت تر ویزای این کشور را دریافت کنید.

آیا امکان دریافت دعوت نامه تحصیلی مجارستان برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟

بله افرادی که علاقمند به تحصیل در کشور مجارستان باشند در صورت دریافت پذیرش از مراکز آموزشی این کشور، می توانند با استفاده از دعوت نامه تحصیلی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نمایند.

دعوت نامه مجارستان چند نوع است؟

دعوت نامه مجارستان شامل دعوت نامه توریستی، کاری، خویشاوندی، تجاری، نمایشگاهی، تحصیلی و پزشکی می شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بوداپست یکی از شهرهای زیبای اروپایی است که دارای دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. این شهر زیبا در...

کشور مجارستان یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار منحصر...

درباره شهر بوداپست پاریس شرق هرچه بگوییم باز کم است. این شهر زیبا که پایتخت مجارستان است، در دو طرف...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر