با بهترین دیدنی های بوداپست آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های بوداپست آشنا شوید

13 شهریور 1401

دیدنی‌ های بوداپست، بیشتر دیدنی‌ های بوداپست به صورت رایگان در معرض دید عموم قرار دارند؛ بنابراین می‌توان گفت که بازدید از جاذبه‌های گردشگری بوداپست …

بوداپست یکی از شهرهای زیبای اروپایی است که دارای دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. این شهر زیبا در دو طرف رود دانوب قرار گرفته است و همین عبور رودخانه دانوب از میان شهر باعث شده تا دیدنی‌ های بوداپست در دو قسمت شهر یعنی در نیمه بودا و نیمه پست قرار بگیرند. شهر بوداپست مرکز فرهنگی سیاسی و همچنین گردشگری کشور مجارستان است و وقایع بسیار مهمی در دوران رنسانس را تجربه کرده است.

اتفاقات مهم مربوط به جنگ جهانی دوم و انقلاب این کشور نیز آثار تاریخی زیادی را به یادگار گذاشته است. می‌توان گفت که شهر بوداپست مرکز اصلی دوران رنسانس در قاره اروپا است. بناها، موزه‌ها و آثار تاریخی که در این شهر وجود دارد، باعث شده تا علاقه مندان به تاریخ حتماً برای سفر به بوداپست و دیدن آثار تاریخی آن برنامه‌ریزی کنند.

بیشتر دیدنی‌ های بوداپست به صورت رایگان در معرض دید عموم قرار دارند؛ بنابراین می‌توان گفت که بازدید از جاذبه‌های گردشگری بوداپست هزینه‌های چندانی برای مسافران و توریست‌ها در بر ندارد. در این مقاله قصد داریم با معرفی دیدنی‌ های بوداپست و جاذبه‌های گردشگری مجارستان، اطلاعات مربوط به گردشگری و مکان‌های دیدنی بوداپست را در اختیار شما قرار بدهیم. با ما همراه باشید.

دیدنی های بوداپست | سفری دیگر

ساختمان پارلمان مجارستان

پارلمان مجلس مجارستان در شهر بوداپست قرار دارد و یکی از دیدنی‌ های بوداپست محسوب می‌شود. این ساختمان شامل صدها دفتر پارلمانی است که در کنار رود دانوب قرار گرفته‌اند. ساختمان پارلمان با استفاده از معماری سبک گوتیک بنا شده، نمای بسیار فوق العاده‌ای دارد و بسیار باشکوه است. مردم می‌توانند از بعضی از قسمت‌های ساختمان دیدن کنند.

ساختمان پارلمان مجارستان | سفری دیگر

قلعه وایداهونیاد

یکی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌ های بوداپست دیگر شهر بوداپست قلعه وایداهونیاد است که در سال ۱۸۹۶ تاسیس شده است. طراحی این قلعه مربوط به معماری گوتیک باروک و رنسانس است. در گذشته بنای اولیه این قلعه به وسیله چوب ساخته شده بود؛ اما در سال‌های ۱۹۰۴ تا سال ۱۹۰۸ نمای آن توسط آجر و سنگ بازسازی شد.

در حال حاضر یکی از موزه‌های بزرگ کشاورزی اروپا یعنی موزه کشاورزی مجارستان در این قلعه قرار گرفته است. یک مجسمه از بازیگر معروف مجارستانی بلا لوگاسی نیز در این مجموعه قرار دارد. بازدید از این قلعه رایگان است اما گردشگرانی که بخواهند از قسمت‌های بالایی قلعه دیدن کنند باید هزینه کمی بپردازند.

قلعه وایداهونیاد | سفری دیگر

کلیسای ماتیش

کلیسای ماتیش یکی از دیدنی‌ های بوداپست مربوط به قرن یازدهم میلادی است و معماری آن با استفاده از سبک گوتیک انجام شده است. این کلیسا یکی از دیدنی‌های شهر بوداپست است و نمای بیرونی آن بسیار زیبا و منحصر به فرد است. تزیینات داخلی کلیسا نیز مربوط به زمان رنسانس است و این کلیسا دارای یک برج بلند و سه زنگ می‌باشد. این کلیسا نیز دارای هزینه ورودی است اما دانشجویان می‌توانند با تخفیف از این جاذبه گردشگری دیدن کنند.

کلیسای ماتیش | سفری دیگر

قلعه ماهیگیر

قلعه ماهیگیر نیز در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و به عنوان یکی از مشهورترین دیدنی‌ های بوداپست شناخته می‌شود. این قلعه یک نمای بسیار زیبا از سطح شهر را در اختیار تماشاچیان قرار می‌دهد و گردشگران بسیاری هستند که علاقه دارند به بالای برج این قلعه بروند.

در گذشته مسئولیت دفاع از شهر به عهده ماهیگیرها بود. به همین خاطر این قلعه به نام قلعه ماهیگیر معروف است و دارای یک راه پله است که به بازار ماهی فروش‌ها می‌رسد. البته این مربوط به زمان‌های گذشته است. بازدید از قلعه ماهیگیری در شهر بوداپست رایگان است. به همین خاطر همیشه شلوغ و پر رفت و آمد است.

قلعه ماهیگیر | سفری دیگر

قلعه بودا

قلعه بودا هم جز دیدنی‌ های بوداپست است و یکی از قلعه‌های تاریخی شهر بوداپست است که درگذشته محل زندگی پادشاهان مجارستان بوده است. موزه تاریخ بوداپست و همچنین گالری ملی مجارستان نیز در این قلعه قرار دارند و با توجه به اینکه این قلعه در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده، بازدید داخل قلعه نیازمند تهیه بلیط و پرداخت هزینه است.

قلعه بودا | سفری دیگر

پل زنجیر

پل زنجیر بر روی رودخانه دانوب قرار گرفته و به عنوان یکی از دیدنی‌ های بوداپست و کشور مجارستان شناخته می‌شود. این پل دو قسمت شرقی و غربی شهر بوداپست را به یکدیگر متصل می‌کند و با توجه به اینکه در زمان جنگ جهانی دوم توسط دشمنان آلمانی منفجر شد، از اهمیت خاصی برای این کشور برخوردار است.

پل زنجیر | سفری دیگر

میدان قهرمانان

میدان قهرمانان بوداپست هم یکی از دیدنی های بوداپست است و جاهای دیدنی و معروف شهر بوداپست است و به عنوان یک نماد ملی برای کشور مجارستان شناخته می‌شود. در بسیاری از تصاویر و عکس‌هایی که از مجارستان می‌بینیم همیشه نماد وسط میدان به چشم می‌خورد.

این میدان نیز در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است و سربازان گمنام بسیاری در این میدان دفن شده‌اند. مجسمه‌های مربوط به هفت قهرمان و رهبران مهم مجارستان نیز در این میدان وجود دارد. بازدید از این میدان هم برای عموم رایگان است و این میدان در نزدیکی خیابان آندراشی و پارک شهر بوداپست قرار گرفته است.

میدان قهرمانان | سفری دیگر

کلیسای باسیلیکای سنت استفان

باسیلیکای سنت استفان سومین کلیسای بزرگ موجود در مجارستان است که از دیدنی‌ های بوداپست و جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

کلیسای باسیلیکای سنت استفان | سفری دیگر

خیابان آندراشی

خیابان آندراشی هم جزء دیدنی های بوداپست است که یک خیابان توریستی در شهر بوداپست است که جز آثار ثبت شده در در فهرست میراث یونسکو است. این خیابان ۲ کیلومتر طول دارد و فروشگاه‌ها، بوتیک‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های بسیار شیک و معروفی در این خیابان قرار گرفته‌اند.

خیابان آندراشی | سفری دیگر

خانه وحشت

خانه وحشت در باغ ساختمانی است و یکی از دیدنی های بوداپست است که به عنوان یک موزه شناخته می‌شود. آثار مربوط به تاریخ کمونیست‌ها و فاشیست‌ها در این ساختمان در معرض دید عموم قرار گرفته است. در گذشته این ساختمان به عنوان زندان و شکنجه گاه مورد استفاده قرار می‌گرفت و دارای زندان‌هایی در قسمت زیر زمین آن است که بازدید آن برای عموم آزاد است.

خانه وحشت | سفری دیگر

اپرا خانه دولتی

اپرا خانه دولتی در شهر بوداپست یکی از دیدنی های بوداپست به حساب میاید که یکی از معروف‌ترین اپرا خانه‌های جهان است که معماری آن به زمان نئورنسانس برمی گردد و جزو جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

اپرا خانه دولتی | سفری دیگر

نمایشگاه نامرئی

نمایشگاه نامرئی یک نمایشگاه است که مربوط به افراد نابینا می‌باشد و دارای راهنماهای نابینا است که شما را راهنمایی می‌کنند تا از قسمت‌های مختلف این نمایشگاه دیدن کنید و یکی از دیدنی های بوداپست است. بیشتر قسمت‌های این نمایشگاه تاریک است و شما می‌توانید با دیدن این نمایشگاه حس و حال افراد نابینا را درک کنید. حتی می‌توانید در نهایت و در تاریکی با استفاده از کمک افراد نابینا در این نمایشگاه یک غذای بی‌نظیر میل کنید.

نمایشگاه نامرئی | سفری دیگر

پارک ممنتو

پارک مومنتو در شهر بوداپست هم یکی از یکی از دیدنی های بوداپست است است که در سال ۱۹۹۳ افتتاح شد و دارای مجسمه‌ها و یادبود‌های زیادی از زمان کمونیست است. بیشتر این مجسمه‌ها مربوط به براندازی زمان کمونیست هستند که از سطح شهر برداشته شدند و یا پایین کشیده شدند.

پارک ممنتو | سفری دیگر

کنیسه خیابان دوهنی

کلیسای خیابان دو هنی یکی از پرستشگاه‌های یهودیان در خارج از کشور اسرائیل است که یکی از مهم ترین یکی از دیدنی های بوداپست است. پس از جنگ جهانی دوم بیشتر یهودیان که در مجارستان زندگی می‌کردند، از این شهرها رانده شدند و یا کشته شدند؛ اما در سال‌های بعد به واسطه تلاش یهودیانی که در کشورهای مختلف زندگی می‌کردند، هزینه بازسازی آن پرداخت شد.

کنیسه خیابان دوهنی | سفری دیگر

تپه‌ های بودا

تپه بودا محبوبیت زیادی برای مردم بوداپست دارد و افرادی که بخواهند از شلوغی شهر فرار کنند، به این مناطق می‌روند. مسیرهای مختلفی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در تپه‌های بودا وجود دارد. وجود راه آهن بچه‌ها که توسط بچه‌های ۱۰ تا ۱۴ ساله و زیر نظر بزرگسالان اداره می‌شود، یکی از دیدنی‌ های بوداپست است که در تپه‌های بودا قرار دارد.

تپه‌ های بودا | سفری دیگر

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی یکی از مهم ترین یکی از دیدنی های بوداپست است در بالای تپه گلییرت قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری بوداپست می‌باشد. این مجسمه از دوران کمونیستی مجارستان به جای مانده این مجسمه در سال ۱۹۴۷ برای یادبود سربازان شوروی ساخته شد و به عنوان نمادی برای آزادی و افرادی که جانشان را برای کشورشان فدا کردند شناخته می‌شود.

مجسمه آزادی | سفری دیگر

سیتا دلا

سیتادلا در بالای تپه گلییرت واقع شده و یک سنگر است. در گذشته فردی به نام هابسبورگ این سنگر را بنا کرد. در آن زمان تصور می‌کردند که این سنگر در یک موقعیت استراتژیک دارد و می‌تواند برای کنترل مناطق مختلف بوداپست مورد استفاده قرار بگیرد.

نیروهای دفاعی شهر نیز در سال ۱۸۹۷ در این سنگر مستقر بودند. در سال‌های بعد نیروهای ارتش شوروی برای کنترل شهر از آن استفاده می‌کردند و تانک‌هایی را در این سنگر قرار داده بودند تا بتوانند به سمت شهر شلیک کنند؛ اما در حال حاضر یک هتل، موزه و رستوران در این منطقه قرار گرفته و جز دیدنی‌ های بوداپست محسوب می‌شود.

سیتا دلا | سفری دیگر

حمام آب گرم سیچینی

حمام آب گرم سیچینی یکی از بزرگترین دیدنی‌ های بوداپست است که مربوط به قرون وسطا می‌باشد. آب این حمام دارای فلوراید، سولفات منیزیم و کلسیم است و برای افرادی که به بیماری‌های مفصلی دچار هستند بسیار مفید است. استخرهای آبگرم، اتاق‌های بخار و سونا و همچنین خدمات ماساژ در این قسمت به گردشگران ارائه می‌شود. دو استخر نیز در قسمت بیرونی ساختمان قرار دارند که در فصل‌های سرد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حمام آب گرم سیچینی | سفری دیگر

موزه ملی بوداپست

موزه ملی کشور مجارستان دارای اشیا تاریخی هنری و مذهبی بسیار زیادی است که در این ساختمان نگهداری می‌شوند. باغ‌های اطراف موزه نیز فضای بسیار زیبایی دارند و مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند.

موزه ملی بوداپست | سفری دیگر

سوالات متداول دیدنی های بوداپست

شهر بوداپست در کجا قرار گرفته است؟

این شهر زیبا در دو طرف رود دانوب قرار گرفته است و همین عبور رودخانه دانوب از میان شهر باعث شده تا دیدنی‌ های بوداپست در دو قسمت شهر یعنی در نیمه بودا و نیمه پست قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین دلایل زیاد بودن بناهای تاریخی در این شهر چیست؟

اتفاقات مهم مربوط به جنگ جهانی دوم و انقلاب این کشور نیز آثار تاریخی زیادی را به یادگار گذاشته است.

بیشتر دیدنی های شهر بوداپست پولی هستند یا رایگان؟

بیشتر دیدنی‌ های بوداپست به صورت رایگان در معرض دید عموم قرار دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

با توجه به آنکه گرفتن انواع ویزا و در پی آن اخذ وقت سفارت مجارستان برای بسیاری از افراد که...

درباره شهر بوداپست مجارستان: شهر بوداپست مجارستان در سال 1873 با ادغام سه شهر بودا، اوبودا و پست تشکیل شده...

درباره شهر بوداپست پاریس شرق هرچه بگوییم باز کم است. این شهر زیبا که پایتخت مجارستان است، در دو طرف...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر