آب و هوای لوکزامبورگ چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای لوکزامبورگ چگونه است؟

23 مرداد 1401

آب و هوای لوکزامبورگ با توجه به اینکه در منطقه غرب اروپا واقع شده و با کشور‌هایی مانند بلژیک، آلمان و فرانسه همسایه است، آب و هوایی اقیانوسی است. این کشور …

آب و هوای لوکزامبورگ با توجه به اینکه در منطقه غرب اروپا واقع شده و با کشور‌هایی مانند بلژیک، آلمان و فرانسه همسایه است، آب و هوایی اقیانوسی است. این کشور یکی از کشور‌های کوچک قاره اروپا است و با کشور آلمان از طریق ۳ رودخانه مرز مشترک دارد. همین رودخانه‌ها تاثیر مثبتی بر شرایط آب و هوایی این کشور و صنعت کشاورزی لوکزامبورگ دارند. شرایط آب و هوایی لوکزامبورگ بسیار ایده آل است و می‌توان گفت که در تمام مناطق این کشور آب و هوای خیلی گرم و خیلی سرد دیده نمی‌شود.

در واقع آب و هوای این کشور معتدل است و حتی در فصل تابستان که گرم‌ترین فصل سال است، دمای هوا از ۳۰ درجه سانتی گراد بالا‌تر نمی‌رود؛ اما در فصل زمستان و به خصوص در ماه‌های فوریه و نوامبر دمای هوا به زیر صفر درجه می‌رسد. در واقع می‌توان گفت که شش ماه از سال در کشور لوکزامبورگ شاهد بارندگی هستیم و گرم‌ترین ماه‌های سال، ماه‌های ژوئن و می‌ هستند؛ بنابراین بهترین زمان سفر به کشور لوکزامبورگ همین ماه می‌ و ماه اکتبر است که بهترین شرایط آب و هوایی حاکم است و دمای هوا از ۸ درجه سانتی گراد تا ۲۰ درجه سانتی گراد متغیر است.

با بررسی آب و هوای لوکزامبورگ در فصول مختلف می‌توانید برای سفر خود به این کشور برنامه‌ریزی کنید و وسایل مورد نیاز برای هر آب و هوایی را به همراه داشته باشید.

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل بهار

همان طور که اشاره کردیم کشور لوکزامبورگ دارای آب و هوای معتدلی است و در فصل بهار کمینه دما به هشت درجه سانتی گراد می‌رسد و به تدریج در ماه‌های آخر بهار این دما افزایش پیدا می‌‌کند. می‌‌توان گفت بهترین زمان سفر به کشور لوکزامبورگ فصل بهار است. البته افرادی که به آب و هوای گرم و روز‌های آفتابی علاقه دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که معمولاً روز‌ها در کشور لوکزامبورگ ابری هستند و تنها چند ساعت در روز شاهد آسمان نیمه ابری خواهید بود.

در غیر این صورت تمام روز آسمان خاکستری و ابری است به دلیل احتمال بارندگی‌های فراوان در فصل بهار، باید لباس مناسب، بارانی، چتر، چکمه و وسایل مورد نیاز را به همراه داشته باشید؛ بنابراین اگر در این فصل به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنید حتما به این نکات توجه داشته باشید.

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل بهار

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل تابستان

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل تابستان به ویژه ماه‌‌های جولای و آگوست بسیار گرم است و دمای هوا به 30 درجه سانتی گراد می‌رسد. با توجه به اینکه این کشور دارای آب و هوای معتدلی است، تابستان‌ها نیز شاهد بارندگی و کاهش دما در طول شب خواهید بود. کشور لوکزامبورگ در قاره سبز اروپا قرار گرفته است؛ بنابراین بارش باران حتی در فصل تابستان نیز مکرر اتفاق می‌‌افتد و در مناطق جنوب شرقی این کشور میزان بارش باران ۷۰۰ میلی لیتر در سال است.

در مناطق جنوب غربی نیز میزان بارش کمی بیشتر و حدود ۹۰۰ میلی لیتر در سال می‌باشد. در مناطق شمالی لوکزامبورگ نیز ممکن است میزان بارش به ۱۰۰۰ میلی لیتر در سال برسد. در کل سال چه فصل تابستان چه پاییز چه زمستان و بهار آب و هوای این کشور خاکستری است و برای افرادی که عادت به دیدن آسمان آفتابی دارند، احساس افسردگی به همراه دارد.

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل پاییز

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل پاییز نسبت به فصل تابستان بهتر است و دمای هوا خنک‌تر می‌شود. با توجه به اینکه دمای هوا رو به کاهش دارد، می‌‌توان گفت که بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ علاوه‌بر بهار فصل پاییز است. چرا که از گرمای هوا در فصل تابستان کاسته می‌‌شود و ممکن است دمای هوا به ۱۸ درجه سانتی گراد برسد که یک دمای بسیار مناسب برای گشت و گذار و دیدن جاذبه‌های گردشگری لوکزامبورگ است؛ اما دقت به این نکته داشته باشید که فصل پاییز با بارش‌های بسیاری همراه است و معمولاً روز‌های بارانی در کل هفته ادامه دارند؛ بنابراین بهتر است وسایلی مانند بارانی، لباس مناسب، چتر، چکمه و کفش مناسب همراه خود داشته باشید.

بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ از ماه‌های می‌ تا سپتامبر است و بسیاری از گردشگران و توریست‌ها در این ماه‌‌ها به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنند. البته می‌‌توان گفت که میزان دمای هوا در این ماه‌ها از ۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد بوده و شرایط مناسبی دارد.

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل زمستان

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل زمستان در مناطق مرتفع شمالی بسیار سرد‌تر می‌شود؛ بنابراین اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقمند به سرما و تفریحات زمستانی هستید می‌توانید از ماه دسامبر تا فوریه به این کشور سفر کنید. هزینه‌های سفر در فصل زمستان بسیار کمتر است. چرا که افراد زیادی علاقه دارند که در فصل‌های گردشگری به این کشور سفر کنند. میزان بارش در فصل زمستان بیشتر است و فستیوال‌های بسیاری نیز در این کشور برگزار می‌شوند.

زمستان‌ها معمولاً در این کشور طولانی بوده و برای افرادی که به آب و هوای سرد و آسمان خاکستری عادت ندارند یک مشکل محسوب می‌‌شود؛ بنابراین اگر قصد سفر به این کشور و یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های لوکزامبورگ را دارید. باید اطلاعات کافی در رابطه با آب و هوای کشور لوکزامبورگ داشته باشید. آب و هوای لوکزامبورگ تاثیرات زیادی بر روحیات افراد دارد و از آنجا که این کشور یک کشور اروپایی بوده دارای زمستان‌های سرد و پر بارش است؛ بنابراین تهیه کردن لباس و وسایل مناسب در فصل زمستان مورد نیاز است.

همان طور که می‌دانید زمستان‌های اروپا بسیار سرد و برفی است و باید همیشه لباس مناسب و گرم همراه داشته باشید. در فصل زمستان میزان بارش به ۳۲ اینچ می‌رسد و بارش برف نیز در ماه‌‌های ژانویه و فوریه بیشتر می‌‌شود. گاهی اوقات دمای هوا به 15- درجه سانتی گراد می‌رسد. در مناطق مرتفع شمال این کشور بارش برف بسیار زیاد شده و سرما شدید می‌شود.

آب و هوای لوکزامبورگ در فصل زمستان

سوالات متداول آب و هوای لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ دقیقا کجا قرار دارد؟

لوکزامبروگ در منطقه غرب اروپا واقع شده و با کشور‌هایی مانند بلژیک، آلمان و فرانسه همسایه است.

آب و هوای لوکزامبورگ به طور کلی چگونه است؟

در واقع آب و هوای این کشور معتدل است و حتی در فصل تابستان که گرم‌ترین فصل سال است، دمای هوا از ۳۰ درجه سانتی گراد بالا‌تر نمی‌رود؛ اما در فصل زمستان و به خصوص در ماه‌های فوریه و نوامبر دمای هوا به زیر صفر درجه می‌رسد.

بهتری فصل برای سفر به کشور لوکزامبرورگ چه فصلی است؟

می‌‌توان گفت بهترین زمان سفر به کشور لوکزامبورگ فصل بهار است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ما در این مقاله قصد داریم درباره کشور لوکزامبورگ اطلاعات کلی ارائه دهیم. کشور لوکزامبورگ با داشتن 2586 کیلومتر مربع...

لوگزامبورگ یکی از کشورهای کوچک در بخش شمالی اروپاست که با آلمان، بلژیک و فرانسه هم مرز می باشد و...

متقاضیان برای اخذ ویزای لوکزامبورگ باید نسبت به دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ اقدام کنند. گرفتن وقت سفارت لوکزمبورگ به این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر