درباره شهر اسلو چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر اسلو چه میدانید؟

14 مرداد 1401

شهر اسلو به عنوان بزرگ‌ترین شهر کشور نروژ و پایتخت این کشور است. در این مقاله درباره شهر اسلو بیشتر می‌خوانیم.

شهر اسلو به عنوان بزرگ‌ترین شهر کشور نروژ و پایتخت این کشور است. شهر اسلو تنها شهر موجود در کشور نروژ است که یک استان و یک شهرستان محسوب می‌شود. مساحت کل شهر اسلو و محدوده شهرداری آن 545 کیلومتر بوده که این شهر در سال 2021 جمعیتی معادل 629057 نفر دارد. بلندترین نقطه در شهر اسلو دارای ارتفاع 631 متری است که بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و در مرز مشترک با شهر لونر واقع شده است.

همان طور که متوجه شدید شهر اسلو جمعیت زیادی دارد و پرجمعیت‌ترین شهر کشور نروژ محسوب می‌شود. از ویژگی‌های جمعیتی شهر اسلو می‌توان به تعداد بالای افراد مجرد و خانواده‌های تک فرزندی اشاره کرد. براساس آماری که در سال 2016 صورت گرفته بیش از 47 درصد خانوارهای شهر اسلو تک نفری بودند.

همچنین باید گفت که این شهر در مقایسه با سایر شهرها رشد جمعیتی بالایی دارد. دلیل این رشد جمعیت مهاجرت افراد از کشورهای مختلف به این شهر است. به طور کلی تعداد نروژی‌های اصیل در شهر اسلو بسیار کمتر از مهاجران است.

درباره شهر اسلو سفری دیگر

تاریخچه شهر اسلو

درباره شهر اسلو و تاریخچه آن باید گفت که در سال‌های 1624 و 1925 شهر اسلو را با نام کریستیانیا می‌شناختند. اسلو توسط پادشاه نروژ در سال 1408 بنیان گذاری شد. شهر اسلو در سال 1624 در طی یک آتش سوزی مهیب دچار آسیب شد و پس از آن پادشاه دانمارک آن را به صورت وسیعی بازسازی کرد. پس از بازسازی نام این شهر را به کریستیانا تغییر دادند و در نهایت در سال 1925 مجددا نام آن را اسلو گذاشتند.

تاریخچه شهر اسلو سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر اسلو

شرایط زندگی در کشور نروژ و در شهر اسلو کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با سایر کشورهای جهان دارد. در این شهر شما شاهد یک سیستم رفاهی و زندگی ایده آل هستید. در اکثر نقاط نروژ و همچنین شهر اسلو خدمات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی عمومی تا حدودی رایگان است و تا زمانی که شما در خاک نروژ زندگی می‌کنید می‌توانید از این خدمات رایگان بهره‌مند شوید.

با این که در شهر اسلو شما می‌توانید زندگی با کیفیتی داشته باشید اما باید بدانید که قیمت مسکن در شهر اسلو و کل کشور نروژ بالا است. بنابراین پیدا کردن یک آپارتمان ممکن است کار دشواری به نظر برسد. البته باید گفت با وجود قیمت‌های بالای مسکن، خانه‌های این شهر دارای کیفیت بالایی هستند. به طور کلی اسلو یکی از بهترین شهرهای نروژ برای زندگی است.

اسلو طبیعت بسیار زیبا و خیره کننده‌ای دارد و شما در این شهر با زیبایی‌های زیادی از جمله آب، کوه، جنگل، تپه و پارک رو به رو هستید.

شرایط زندگی در اسلو نیازمند هزینه‌های زیادی است. درآمد کار در شهر اسلو به طور متوسط در هر ماه 4700 یورو است. برای مثال برای اجاره یک استودیو در شهر اسلو باید به طور متوسط ماهانه 1200 دلار پرداخت کنید.

شرایط زندگی در شهر اسلو سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر اسلو

همان طور که اشاره شد هزینه‌های زندگی در اسلو بالا است. ما برای محاسبه هزینه‌ها یک خانواده چهار نفره را در نظر گرفته‌ایم. در شهر اسلو هزینه‌های ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره تقریبا 4.656 دلار است و هزینه‌های لازم برای زندگی یک فرد مجرد در این شهر 1.268 دلار است. البته این محاسبات بدون در نظر گرفتن اجاره است.

هزینه زندگی در شهر اسلو سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر اسلو

برخی‌ها تصور می‌کنند که موقعیت جغرافیایی شهر اسلو به گونه‌ای است که این شهر یک مقصد برای سفرهای زمستانی است. این در حالی است که کشور نروژ به خصوص شهر اسلو آب و هوایی ملایم دارد. در این شهر میزان بارش سالانه به طور میانگین حدود 740 میلی متر است. آب و هوای شهر اسلو در ماه‌های می‌ تا اگوست ملایم‌تر است. درباره شهر اسلو می‌توان گفت اگر قصد سفر به این شهر را دارید این ماه‌ها می‌تواند بهترین ماه سفر و بازدید از این شهر باشد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر اسلو سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم شهر اسلو

یکی از فرهنگ‌ها و آداب و رسوم شهر اسلو هدیه دادن است. می‌توانید برای هدیه دسته گل‌های زیبایی را انتخاب کنید. در شهر اسلو در صورتی که برای مهمانی دعوت شده باشند، صبح همان روز گل‌هایی را برای میزبان ارسال می‌کنند تا در شب و در زمان مهمانی آن را به نمایش بگذارند.
برای هدیه دادن گل در شهر اسلو هیچ گاه گل‌های لیلی، میخک صد پر و گل‌های سفید را انتخاب نکنید زیرا این گل‌ها در این شهر برای مراسم تدفین مورد استفاده قرار می‌گیرند. تعداد گل‌هایتان را به تعداد زوج‌ها انتخاب نکنید. همچنین جالب است بدانید هیچ گاه نباید برای کسی در این شهر حلقه گل ببرید حتی اگر جشن کریسمس باشد.

درباره شهر اسلو و آداب غذایی آن‌ها باید گفت که مردم کشور نروژ و شهر اسلو آداب غذایی خاصی دارند. مردم این منطقه در ساعت 12 ظهر یک ناهار کوتاه و سبک نظیر نان و قهوه انتخاب می‌کنند. مواد اولیه‌ای که در اکثر منازل این شهر می‌توانید پیدا کنید، نان و سیب زمینی است. مردم این شهر بر خلاف بسیاری از شهرها و کشورهای دیگر شام‌های اخر شبی ندارند.

مردمان این منطقه در هر زمینه‌ای بسیار وقت‌شناس می‌باشند. در این شهر شما باید نوع پوشش خود را با میزبان هماهنگ کنید.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر اسلو سفری دیگر

اقتصاد شهر اسلو

شهر اسلو یک مرکز علمی، فرهنگی، اقتصادی و اداری در کشور نروژ است. این شهر مرکز اصلی بازرگانی، بانکداری، صنایع و کشتیرانی است. همچنین باید گفت که شهر اسلو یکی از کانون‌های مهم بازرگانی دریایی و صنایع دریایی اروپا نیز محسوب می‌شود. موضوع اقتصادی شهر اسلو تنها مخصوص این شهر نیست و فراتر از مرزهای این شهر را نیز در بر می‌گیرد.

شهر اسلو را از نظر اقتصادی می‌توان به عنوان یک بازار کار و یا یک جامعه تجاری و اقتصادی در نظر گرفت.

اقتصاد شهر اسلو سفری دیگر

حمل و نقل شهر اسلو

حمل و نقل‌های شهر اسلو شامل وسایل نقلیه عمومی، مترو‌ها و دوچرخه می‌شود. این شهر توانسته تا شرایطی را ایجاد کند تا دوچرخه سواری در این شهر راحت باشد. در سال‌های اخیر مسئولان مسیرهای مخصوصی را برای دوچرخه سواری در نظر گرفته‌اند و این مسیرها مدام در حال پیشرفت است.

وسایل نقلیه عمومی که شامل اتوبوس‌ها و ترامواها است، ضروری‌ترین بخش حمل و نقل شهر اسلو هستند. کار ترامواها در سال 1899 پایان یافت و به دلیل این که شبکه تراموا در سطح شهر بسیار کند عمل می‌کرد، اتوبوس‌ها را جایگزین آن‌ها کردند.

بخش دیگر حمل و نقل شهر اسلو را متروها تشکیل می‌دهند که در سال 1966 راه اندازی شد و امروزه دارای 5 خط و 101 ایستگاه است. دو خط از خط‌های مترو به خارج از شهر و به شهر بروم می‌روند. در سال‌های 2006 تا 2014 برای شهر اسلو 115 ترن جدید مترو تحویل گرفته شد.

حمل و نقل شهر اسلو سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر اسلو

معایب زندگی در شهر اسلو چیست؟

از مهم‌ترین معایب زندگی در شهر اسلو می‌توان به هزینه‌های بالا در این شهر و دشواری پیدا کردن شغل اشاره کرد.

زندگی در شهر اسلو چه مزایایی دارد؟

از مزیت‌های مهمی که زندگی در اسلو برای افراد ایجاد می‌کند این است که برای شهروندهایی که در این شهر زندگی می‌کنند و سن آن‌ها بیش از 67 سال است، از طرف دولت به صورت ماهانه حقوقی معادل 1000 دلار در نظر گرفته شده است. ساعت کاری کارمندان در این کشور کم است و آن‌ها در هفته 37.5 مشغول به کار هستند و می‌توانند 25 روز کاری مرخصی با حقوق نیز داشته باشند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های نروژ نروژ یکی از زیباترین و چشم نوازترین مناظر طبیعی را در میان کشورهای اروپایی دارد. در این...

کشور نروژ، یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد که در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا...

نروژ از کشورهای حوزه شینگن در قاره اروپا است که از کشورهای عضو حوزه اسکاندیناوی محسوب می‌شود. افراد زیادی با...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر