بررسی روش های اقامت و مهاجرت به دانمارک - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به دانمارک

12 شهریور 1401

بالا بودن سطح رفاه در کشور دانمارک، باعث شده است توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب کند، در این مقاله روش‌های اقامت و مهاجرت به دانمارک را بررسی می‌کنیم.

اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک از این جهت مورد توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است که سطح رفاه مردم در این کشور بسیار بالا است و اختلاف درآمد چندان قابل توجه نیست. به همین خاطر به دلیل کم بودن اختلاف طبقاتی، کشور دانمارک در جهان رتبه اول را دارد.

مردم دانمارک به عنوان شادترین مردم در جهان شناخته می‌شوند و فساد اداری در این کشور بسیار پایین است. آب و هوای این کشور نیز بسیار مناسب است و دارای آب و هوای چهار فصل است. این کشور در شمال اروپا قرار گرفته و با کشورهایی مانند آلمان و سوئد همسایه است. کشور دانمارک از سال ۱۹۷۲ به بعد عضو اتحادیه اروپا شده اما دارای واحد پول کرون است.

زبان رسمی این کشور زبان دانمارکی است و دین اکثریت مردم دانمارک مسیحیت است. با توجه به دلایلی که عنوان شد، هر ساله مهاجران بسیاری برای دریافت اقامت این کشور اقدام به مهاجرت به دانمارک می‌نمایند. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

اقامت و مهاجرت به دانمارک

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق کار

مهاجرت کاری یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند؛ بنابراین اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق کار می‌تواند رویای بسیاری از مهاجران باشد تا بتوانند علاوه بر پیدا کردن یک شغل پردرآمد، اعضای خانواده‌شان را نیز به این کشور ببرند و موفق به اخذ اقامت دانمارک شوند.

البته پیدا کردن در کشور دانمارک کمی دشوار است و افرادی که به این قصد به کشور دانمارک سفر می‌کنند، باید ویزای کاری دانمارک را دریافت کنند. متقاضیان دریافت ویزای کاری دانمارک باید بتوانند یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کارفرمایی در این کشور دریافت کنند که آن هم کار دشواری است.

 چرا که این شغل باید ابتدا در کشور دانمارک و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر شخصی برای استخدام و تصدی شغل مورد نظر پیدا نشود، امکان ارسال یک دعوت نامه و پیشنهاد کاری برای شهروندان کشورهای دیگر فراهم می‌شود.

 نرخ بیکاری در کشور دانمارک ۴.۸ بوده است و این نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی مناسبی در کشور دانمارک وجود دارد؛ اما تنها افرادی می‌توانند موفق به کار کشور شوند و پیشنهاد کاری معتبر دریافت کنند که دارای تخصص و تجربه یا مدارک دانشگاهی درخشان و معتبری باشند.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل نسبت به روش اخذ اقامت این کشور با استفاده از ویزای کاری کمی ساده‌تر است. همان طور که می‌دانید دانشگاه‌های کشور دانمارک دارای اعتبار جهانی هستند و دانشجویان خارجی می‌توانند پس از دریافت پذیرش از هر یک از این دانشگاه‌ها برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت به دانمارک اقدام کنند.

 سطح کیفی آموزش عالی در این کشور بسیار بالا بوده، مدارک آن در سطح جهانی دارای اعتبار می‌باشند و به رسمیت شناخته می‌شوند. نظام آموزشی کشور دانمارک بر اساس توجه به ایده‌های خلاقانه و نوآورانه است و از تفکر انتقادی و تحلیلی بسیار استقبال می‌کند. دانشگاه‌های این کشور بیشتر بر کسب تجربه کاری و کارآموزی دانشجویان اصرار دارند و اغلب دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل می‌کنند از شرایط دانشگاه‌ها بسیار رضایت دارند.

 با توجه به اینکه کیفیت آموزش بسیار بالا است بازار کار برای دانشجویانی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده باشند فراهم است و می‌توانند پس از پایان تحصیلات شغل متناسب با رشته خود را پیدا کنند و اقامت دانمارک را به دست بیاورند.

 هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دانمارک از شش هزار یورو تا ۱۶ هزار یورو متغیر است. البته این هزینه‌ها با توجه به رشته و مقاطع تحصیلی متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با داشتن شرایط لازم از تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند. تحصیل در کشور دانمارک در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌تواند منجر به اخذ اقامت دانمارک شود.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

کشور دانمارک یکی از بهترین مقاصد سرمایه‌گذاری در اروپا است؛ بنابراین افرادی که دارای سرمایه و تمکن مالی هستند می‌توانند با خیالی آسوده اقدام به راه اندازی یک کسب و کار در دانمارک نمایند و از این طریق اقامت دائم دانمارک را به دست بیاورند.

البته تنها ثبت شرکت در کشور دانمارک منجر به اخذ تابعیت نمی‌شود. برای دریافت شهروندی دانمارک باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی به دولت این کشور ارائه شود و مورد تایید دولت دانمارک قرار بگیرد.

طرح‌های تجاری معمولاً باید بتوانند تاثیرات مثبتی بر روی اشتغال شهروندان دانمارکی داشته باشند و به پیشرفت اقتصادی این کشور کمک کنند. ثبت شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های با مسئولیت محدود، شرکت‌های سهامی خاص، شرکت‌های شخصیت‌های حقوقی و … منجر به دریافت اقامت این کشور می‌شود.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

کشور دانمارک مانند بسیاری از کشورهای اروپایی پیرو سیستم خون است و برای اعطای تابعیت به فرزندان بر اساس این قانون عمل می‌کند؛ بنابراین یک کودک که در کشور دانمارک متولد شده است تنها در صورتی می‌تواند تابعیت دانمارک را بگیرد که هر دو یا یکی از پدر و مادر دانمارکی باشند.

 در غیر این صورت امکان دریافت تابعیت دانمارکی برای کودک وجود نخواهد داشت. البته اگر پدر و مادر دانمارکی در کشور ثالثی صاحب فرزند شوند و فرزند آن‌ها در کشور دیگری به دنیا بیاید باز هم می‌توانند برای فرزندشان تابعیت دانمارکی بگیرند. بر اساس قانون خون فارغ از اینکه کودک در چه محلی متولد شود، می‌تواند بر اساس تابعیت والدین خود تابعیت کشور مورد نظر را به دست بیاورد.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج از روش‌های اخذ اقامت دانمارک است. می‌توان گفت این روش ساده‌ترین راه دریافت اقامت دانمارک است.

چنانچه یک شخص دانمارکی تصمیم بگیرد با شخص دیگری که مقیم کشورهای خارجی است و شهروند آن کشور محسوب می‌شود، ازدواج کند می‌تواند برای همسر خود نیز تابعیت دانمارکی بگیرد. البته قوانین بسیار جدی و سختگیرانه‌ای برای اعطای تابعیت از طریق ازدواج به همسر شهروندان دانمارکی تصویب شده است و چنانچه افراد به صورت غیر واقعی و تنها برای دریافت تابعیت بخواهند این کار را انجام دهند دچار مشکلات قانونی خواهند شد.

 افرادی که دارای ارتباط واقعی باشند باید به مدت دو سال به صورت مشترک و پس از ثبت ازدواج رسمی با یکدیگر زندگی کنند. ارائه شواهد و مدارکی مبنی بر اینکه این دو نفر به یکدیگر علاقه دارند و به صورت مشترک زندگی می‌کنند نیز مورد نیاز است. چنانچه ازدواج صوری باشد منجر به کسب اقامت دانمارک نمی‌شود. چراکه مدارکی مربوط به ارتباط چند سال گذشته دو طرف مورد نیاز است.

ارائه عکس‌های دونفره، مسافرت‌ها و همچنین ارتباط بین خانواده‌ها نیز مورد نیاز است. در صورتی که اداره مهاجرت این کشور و کنسولگری دانمارک واقعی بودن ازدواج را تایید کنند، فرد خارجی پس از ۲ سال زندگی مشترک می‌تواند برای دریافت تابعیت دانمارک درخواست بدهد.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق خانواده

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق خانواده یکی از روش‌هایی است که چندان آشنا به نظر نمی‌رسد. البته دریافت اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق خانواده امکان‌پذیر نیست. افرادی که یکی از آشنایان و خانواده آن‌ها در کشور دانمارک زندگی کند و مقیم دائم این کشور باشد می‌توانند با استفاده از دعوت نامه‌ای که شخص مورد نظر برای آن‌ها ارسال می‌کنند راحت‌تر ویزای دانمارک را دریافت کنند و به این کشور سفر کنند.

اقامت دانمارک با استفاده از دعوت نامه دانمارک کوتاه مدت است و افراد تنها سه ماه فرصت دارند که در دانمارک بمانند. البته انواع دعوتنامه دانمارک متفاوت است و ممکن است هر یک از افراد با استفاده از یک نوع از دعوت نامه‌ها به این کشور سفر کنند؛ اما تنها در صورتی می‌توانند اقامت این کشور را بگیرند که بتوانند از دانشگاه‌های دانمارک پذیرش بگیرند و یا یک پیشنهاد کاری از کارفرمای دانمارکی دریافت کنند و قرارداد کاری امضا کنند. در این صورت می‌توانند ویزای کاری یا تحصیلی بگیرند و یا در کشور دانمارک سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق موفق به دریافت اقامت دانمارک شوند.

اقامت و مهاجرت به دانمارک از طریق خانواده

سوالات متداول اقامت و مهاجرت به دانمارک

بهترین روش برای اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک کدام است؟

بهترین روش برای اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک، دریافت ویزای تحصیلی و ویزای کاری دانمارک است. البته سرمایه گذاری در دانمارک نیز یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است.

هزینه تحصیل در کشور دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیل در کشور دانمارک در دانشگاه‌های معتبر این کشور سالانه از شش هزار یورو تا ۱۶ هزار یورو متغیر است.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در دانمارک چقدر است؟

حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام در کشور دانمارک ۱۲۰ هزار یورو است.

کشور دانمارک برای اعطای تابعیت از طریق تولد از چه قانونی پیروی می‌کند؟

 اعطای تابعیت از طریق تولد در کشور دانمارک از سیستم خون پیروی می‌کند؛ یعنی هر دو والدین و یا یکی از آن‌ها باید دانمارکی باشد تا بتوانند برای فرزند خود تابعیت دانمارکی بگیرند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر ادنسه دانمارک: شهر ادنسه سومین شهر بزرگ کشور دانمارک پس از کپنهاگ و آرهوس است. ادنسه اصلی‌ترین شهر...

درباره شهر ریبه دانمارک: ریبه به عنوان قدیمی‌ترین شهر کشور دانمارک شناخته می‌شود. این شهر در جنوب غربی یوتلند، دانمارک...

راهنمای کامل دیدنی های آلبورگ آلبورگ که در امتداد زیبای لیمفورد در بخش شمالی کشور دانمارک قرار دارد، به عنوان...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر