بررسی روش های اقامت و مهاجرت به استونی - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به استونی

26 مرداد 1401

استونی یکی از کشورهایی است به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و عضو پیمان شینگن است. روش‌های مختلفی برای اقامت و مهاجرت به استونی وجود دارد.

استونی یکی از کشورهایی است به عضویت اتحادیه اروپا درآمده و عضو پیمان شینگن است. اگر قصد اقامت و مهاجرت به استونی را دارید، روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد. کشور استونی برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، اقامت موقت 5 ساله در نظر گرفته است و با طی کردن این زمان می‌توانید برای اقامت دائم و دریافت پاسپورت خود اقدام کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا روش‌های مختلف اقامت و مهاجرت به استونی را بیان کنیم. برای این که اطلاعات کاملی در خصوص شرایط لازم و مدارک مورد نیاز هر کدام از این روش‌ها داشته باشید، می‌توانید به مجموعه سفری دیگر مراجعه کنید تا کارشناسان این مجموعه شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

اقامت و مهاجرت به استونی

اقامت و مهاجرت استونی از طریق ثبت شرکت

در صورتی که قصد دارید از طریق ثبت شرکت به کشور استونی مهاجرت کنید. قبل از این که درخواست خو برای اقامت را ثبت کنید باید بدانید که شرکت مورد نظر شما باید شرایط خاصی را رعایت کند. در ادامه برخی از این شرایط را بررسی می‌کنیم.

• شرکت شما باید حداقل 4 سال سابقه فعالیت تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مثبت داشته باشد.

• حداقل گردش مالی که شرکت در یک سال داشته در زمان تمدید اقامت باید 200000 یورو باشد.

• شرکت شما باید دارای حداقل ارزش سهام 65000 یورویی باشد.

همان طور که اشاره کردیم پس از این که مراحل مورد نظر طی شد به فرد متقاضی یک اقامت موقت 5 ساله داده می‌شود که این اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز است و این اقامت باید هر سال تمدید شود. بعد از این که 5 سال طی شد فرد مورد نظر می‌تواند برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور استونی اقدام کند و همچنین پارسپورت اروپایی استونی را نیز دریافت کند.

اقامت و مهاجرت استونی از طریق خویش فرمایی

اگر شما قصد دارید تا در کشور استونی فعالیت‌های تجاری انجام دهید و یا می‌خواهید در هر صورت اقامت این کشور عضو شینگن را دریافت کنید، می‌توانید با استفاده از قانون خویش فرمایی این اقامت را بگیرید. بر اساس قانونی تجاری کشور استونی افراد حقیقی می‌توانند تمامی فعالیت‌های تجاری، بازرگانی، خدماتی و یا تولیدیی که نیاز به دریافت مجوزهای جدگانه‌ای ندارد، را انجام دهند.

در صورتی که فردی بخواهد اقامت کشور استونی را از طریق روش خویش فرمایی اخذ کند، قبل از این که درخواست خود را در اداره مهاجرت ثبت کند باید شرایط مورد نظر را داشته باشد. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• فرد مورد نظر باید حداقل 4 سال سابقه در زمینه فعالیت‌های تجاری، بازرگانی و یا خدماتی مثبت داشته باشد.

• گردش مالی سالیانه فعالیت تجاری فرد زمانی که می‌خواهد اقامت خود را تمدید کند نباید از 200000 یورو کمتر باشد.

 •ارزش دارایی‌های او در تجارت باید حداقل 16000 یورو باشد.

اقامت و مهاجرت استونی از طریق سپرده گذاری در پروژه‌های دولتی

در صورتی که قصد دارید از طریق سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری دولتی استونی اقامت دریافت کنید، باید در پروژه‌های دولتی استونی که بدون بهره بوده و به صورت قرض الحسنه هستند، 1 میلیون یورو سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری به مدت 5 سال است و در نهایت اقامت کشور استونی را دریافت می‌کنید.

پس طی کردن تمامی مراحل یک اقامت 1 ساله به فرد، همسر و فرزندان زیر 18 سال او داده می‌شود که باید این اقامت را هر سال تمدید کنند. در این روش مانند سایر روش‌ها نیز پس از این که فرد متقاضی 5 سال اقامت خود را طی کرد، می‌تواند جهت دریافت اقامت دائم و شهروندی کشور استونی اقدام کرده و همچنین پاسپورت استونی را دریافت کند.

اقامت و مهاجرت استونی از طریق کار و تخصص

در صورتی که شما عضو شهروندی اتحادیه اروپا باشید، به راحتی می‌توانید بدون داشتن ویزای استونی سفر کنید. در صورتی که می‌خواهید در این کشور مشغول به کار شوید و بیش از 3 ماه کار کنی، باید در طی 3 ماه اول اقامت خود در استونی در ثبت نام جمعیت، نام خود را به عنوان یک مهاجر ثبت نمایید.

کار کوتاه مدت: اگر شما شهروند یکی از کشورهایی هستید که عضو اتحادیه اروپا نیست و می‌خواهید در کشور استونی برای یک مدت کوتاه مثلا 6 ماه کار کنید، باید ویزای نوع D را درخواست نمایید. البته توجه داشته باشید که قبل از این که شما درخواست خود را ثبت کنید باید کارفرمای شما یک استخدام کوتاه مدت در دفاتر مرکزی ثبت کنید.

 کار بلند مدت: در صورتی که تمایل دارید برای مدت طولانی‌تری یعنی بیش از 6 ماه در کشور استونی مشغول به کار شوید، باید درخواست مجوز اقامت خود را ثبت کنید. به این منظور شما باید درخواست اقامت موقت برای کار تا 2 سال درخواست کنید و در صورتی که بخواهید به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشید، باید درخواست اقامت طولانی مدت خود را ثبت کنید.

حقوق و دستمزد کار در این کشور به اندازه‌ای است که بتوانید به راحتی هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید.

پس از این که به مدت 5 سال در کشور استونی اقامت داشتید، می‌توانید برای دریافت اقامت بلند مدت و یا اقامت دائم اقدام نمایید. این مدت اقامت در استونی شامل تمام شهروندان کشورهای اروپایی و یا غیر اروپایی است.

اقامت و مهاجرت استونی از طریق تحصیل

کشور استونی ویزایی به عنوان ویزای دانشجویی برای تحصیل به افراد ارائه نمی‌دهد و دانشجویان غیر اروپایی باید اجازه اقامت موقت تحصیلی در این کشور را داشته باشند. دانشجویانی که شهروند کشورهای غیر اروپایی هستند و ملیت کشورهای جهان سوم را دارند، برای اخذ اجازه اقامت موقت تحصیلی باید به سفارت یا کنسولگری کشور استونی در کشور خود مراجعه کنند و درخواست خود را ثبت کنند.

اخذ اقامت استونی از طریق تحصیل

اقامت و مهاجرت استونی از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های اقامت و مهاجرت به استونی، ازدواج با اتباع این کشور است. بر اساس قانون ازدواج در کشور استونی میانگین سن ازدواج برای مردان و زنان 18 سال مشخص شده است. همچنین افراد زیر 20 سال برای ازدواج باید اجازه پدر و مادر خود را داشته باشند؛ بنابراین ازدواج قانونی در کشور استونی به اجازه پدر و مادر نیاز دارد.

اگر فردی قصد دارد تا با یکی از اتباع استونی ازدواج کند باید تمامی مدارک مورد نیاز که نشان دهنده واقعی بودن قصد او باشد را تحویل دهد. همچنین فردی که تابعیت کشور استونی را دارد باید بتواند ثابت کند که می‌تواند از نظر مالی خود و همسرش را حمایت کند. در این صورت فرد می‌تواند از این طریق اقامت این کشور را دریافت کند.

سوالات متداول اقامت و مهاجرت به استونی

بهترین روش برای مهاجرت و اقامت به استونی کدام است؟

بهترین روش با توجه به شرایط متقاضی تعیین می‌شود اما به طور کلی می‌توان گفت روش سرمایه گذاری یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به استونی است.

برای مهاجرت به استونی باید از کجا شروع کرد؟

در مرحله اول شما باید در خصوص روش‌های مهاجرت به استونی اطلاعات لازم را کسب کنید. در نهایت با توجه به شرایط خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کرده، مدارک مورد نظر را آماده و در نهایت برای اخذ ویزا اقدام کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های تالین، به سختی می‌توان فردی را یافت که از گشت‌و‌گذار در شهر و کشورهای مختلف لذت نبرد. اگر...

استونی یکی از کشورهایی است که در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است. این کشور از سمت...

کشور استونی در شمال قاره اروپا قرار داشته و توسط تعداد زیادی دریا و جزایر فراوان احاطه شده است به...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر