بررسی روش های اقامت و مهاجرت به فرانسه - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به فرانسه

5 شهریور 1401

کشور فرانسه بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است به همین دلیل ما موضوع این مقاله را به اقامت و مهاجرت به فرانسه اختصاص داده‌ایم.

کشور فرانسه به دلیل داشتن شرایط مناسب برای زندگی، وضعیت اقتصادی مناسب، شرایط ایده آل تحصیل و…. بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. افراد زیادی از کشورهای مختلف این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که می‌خواهید کشور فرانسه را برای زندگی انتخاب کنید، باید ابتدا با روش‌های اقامت و مهاجرت به فرانسه آشنا شوید. به همین دلیل ما موضوع این مقاله را به اقامت و مهاجرت به فرانسه اختصاص داده‌ایم.

اقامت و مهاجرت به فرانسه

روش‌های اقامت و مراجعه به فرانسه

همان طور که گفتیم برای سفر به کشور فرانسه روش‌های مختلفی وجود دارد و شما باید با توجه به هدف سفر خود ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید. در ادامه روش‌های مهاجرت به این کشور را بررسی می‌کنیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

اگر قصد دارید برای سفر به فرانسه از طریق کار اقدام کنید، باید حتما از طرف یک کارفرمای معتبر دعوت نامه‌ای دریافت کرده باشید. علاوه بر شرایطی که برای متقاضیان این نوع مهاجرت وجود دارد، برای کارفرمایی که قصد ارسال دعوت نامه را دارد نیز شرایطی وجود خواهد داشت.

کارفرما در صورتی می‌تواند برای یک فرد بین‌المللی دعوت نامه ارسال کند که ابتدا در کشور فرانسه به مدت 3 ماه اگهی به جهت پذیرش نیرو منتشر کند. در صورتی که در این شرایط نتواند فرد مورد نظر خود را برای کار پیدا کند باید پس از آن در اتحادیه اروپه نیز 3 ماه آگهی خود را منتشر کرده و در صورتی که دوباره موفق نشود نیروی مورد نظر خود را بیابد، این امکان برای او وجود دارد تا برای یک فرد بین‌المللی دوعت نامه ارسال نماید.

فرد دریافت‌کننده دعوت نامه با دریافت این دعوت این نامه می‌تواند به کشور فرانسه مهاجرت کند و بعد از 5 سال کار و زندگی در فرانسه در نهایت می‌تواند برای اقامت دائم و گرفتن تابعیت این کشور اقدام نماید. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار این است که فرد باید مدرک زبان فرانسه داشته و به این زمان زبان تسلط کافی داشته باشد.

از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار، می‌توان به شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سابقه کار و… اشاره کرد. اگر شما این شرایط مشخص شده را داشته باشید، ویزای کاری فرانسه می‌تواند یکی از بهترین راه‌های برای اقامت و مهاجرت به فرانسه باشد. نکته قابل توجه این است که در این روش هزینه مهاجرت به فرانسه به حداقل می‌رسد.

اگر قصد دارید تا از طریق کار به کشور فرانسه مهاجرت کنید و می‌خواهید تا بلو کارت داشته باشید، بهتر است بدانید جهت اخذ بلو کارت داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا بالاتر برای داشتن و شغل حرفه‌ای لازم و ضروری است. از دیگر الزاماتی که برای بلوکارت می‌توان به آن اشاره کرد این است که حقوق شما در سال باید به 53 هزار یورو برسد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

از دیگر راه‌های اقامت و مهاجرت به فرانسه، از طریق تحصیل می‌باشد. بسیاری از افراد کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند زیرا تحصیل در فرانسه به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند در محیط آموزشی بهتری و سطح علمی بالاتر و همچنین بهترین دانشگاه‌ها به تحصیل بپردازند. مقاطع تحصیلی فرانسه به سه 3 گروه تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا که تحصیل در هر کدام از این مقاطع شرایط خاص خود را دارد.

مهاجرت به فرانسه از طریق دوره زبان

یکی از راه‌های ایده آلی که می‌توان از طریق آن به فرانسه مهاجرت کرد، از طریق دوره زبان می‌باشد. افرادی که قصد دارند تا در این کشور ادامه تحصیل دهند، می‌توانند با گذراندن مراحلی امکان تحصیل رایگان در این کشور را داشته باشند. به این منظور افراد باید قبل از ورود به دانشگاه‌ها در دوره زبان فرانسه شرکت کنند و با یادگیری زبان فرانسه به صورت رایگان در این کشور ادامه تحصیل دهند.

هزینه‌ای که باید برای گذراندن این کلاس‌ها پرداخت کنید، 7 تا 8 یورو است و مزیت اصلی آن این است که این هزینه بعدها به امکان تحصیل رایگان را می‌دهد.

یکی از مزایای مهم مهاجرت به فرانسه از این طریق این است که این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر برای دانشجویانی که قصد دارند تا در رشته پزشکی تحصیل کنند، امتحان ورودی در نظر نگرفته است.

برای دانشجویانی که تمایل دارند تا پس از تحصیل در کشور فرانسه کار کنند، یک اقامت 12 ماهه در نظر گرفته شده است تا در طی این مدت بتوانند برای خود یک کار پیدا کنند. این مدت اقامت در کشورهای مختلف متغییر است. برای مثال در کشور آلمان پس از تحصیل دانشجویان به مدت 18 ماه اجازه اقامت دارند تا بتوانند به جست و جوی کار بپردازند.

در صورتی که بخواهید این نوع اقامت 12 ماهه خود را به اقامت کاری تبدیل کنید باید بتوانید در این مدت کاری که با رشته تحصیلی شما مرتبط باشد، بیابید. به علاوه حقوق ماهانه این شغل باید مبلغی باشد که از سوی دولت فرانسه مشخص شده است.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد کشورهای مختلف هر ساله تصمیم می‌گیرند تا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به کشور فرانسه مهاجرت کنند. فرانسه یکی از کشورهایی است که استانداردهای سرمایه گذاری مناسبی دارد و همین امر موجب شده تا سرمایه گذاری در آن ریسک پایین و رشد اقتصادی بالایی داشته باشد. در ادامه دو روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت را به طور خلاصه شما معرفی کرده‌ایم.

1- ثبت شرکت در فرانسه

افرادی که تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند، می‌توانند یک شرکت با مسئولیت محدود در این کشور ثبت کنند. برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود در فرانسه شما باید 2 نفر سرمایه‌دار باشید. البته می‌توان شرکت را نیز به صورت انفرادی ثبت کرد.

2- خود حمایتی فرانسه

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به فرانسه، اقامت تمکن مالی فرانسه است. این روش مهاجرت برای کسانی مناسب است که دارای شرایط مالی مناسبی هستند. در این نوع روش مهاجرت افراد از امکانات متعدد کشور فرانسه مانند اقامت بلند مدت، دریافت وام، سفر به کشورهای عضو شینگن و… را استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که شرط اصلی این نوع مهاجرت این است که فرد بتواند تمکن مالی خود را اثبات کند و همچنین بتواند اثبات کند که در صورت زندگی در فرانسه به کسب و کار نیازی ندارد.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

اقامت و مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج به این صورت است که فرد باید با یک فرد فرانسوی الاصل و یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد، ازدواج کند تا بتواند اقامت این کشور را دریافت کند. در سال‌های گذشته به دلیل مشکلات و سوء استفاده‌هایی که جهت اخذ اقامت این کشور وجود داشت، این دولت تصمیم گرفت تا برای افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج به این کشور سفر کنند، قونین و شرایط جدیدی در نظر بگیرند.

از شرایطی اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه این است که فرد باید با همسر خود چندین سال زندگی مشترک داشته باشد. در این روش به متقاضی یک ویزای 1 ساله اعطا می‌شود که می‌توان این ویزا را تمدید کرد و در صورتی که 4 سال در فرانسه اقامت داشته باشد می‌تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

سیستم تولد در کشورهای مختلف در دو گروه قرار می‌گیرد، این دو گروه عبارت است از سیستم خون و سیستم خاک که کشور فرانسه از سیستم خون پیروی می‌کند. این به این معنی است که کودک تنها زمانی می‌تواند اقامت و تابعیت و همچنین اسپورت کشور فرانسه را دارا شود که پدر و مادر او فرانسوی باشند. یا یکی از والدین اقامت فرانسه داشته و یا این که یکی از آن‌ها شهروند کشور فرانسه باشد.

در این شرایط دولت فرانسه طبق سیستم خون به فردی که متولد شده است اقامت و تابعیت این کشور را اعطا می‌کند. در این شرایط تفاوتی ندارد که کشور زادگاه چه کشوری باشد.

سوال‌های متداول اقامت و مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه از کجا باید شروع کرد؟

اولین قدم برای اقامت و مهاجرت به کشور فرانسه این است که در خصوص روش‌های مهاجرت اطلاعات لازم را کسب کنید و در نهایت پس از انتخاب روش مناسب مدارک خود را آماده کنید. برای اطلاع از نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز می‌توانید به مجموعه سفری دیگر مراجعه کنید.

بهترین روش برای مهاجرت به فرانسه کدام است؟

بهترین روش برای مهاجرت به شرایط شخصی شما بستگی دارد. اما به طور کلی مهاجرت از طریق کار، تحصیل، خود حمایتی و سرمایه گذاری می‌توانند مناسب‌ترین روش‌ها باشد.

کم هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به فرانسه کدام است؟

همان طور که در مطالب فوق نیز اشاره کردیم یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق کار و پس از آن تحصیل است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

به دل پاریس، شهر نور و عشق، چه امری می‌تواند دلپذیرتر از گشت و گذار در دالان‌های تاریخ و هنر...

دیدنی های پاریس از گذشت تاکنون همواره مورد توجه همه مردم جهان بوده‌اند. وجود موزه های معروفی مانند موزه لوور،...

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای اروپای غربی است که به دلیل رفاه و امکاناتی که دارد،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر