بررسی روش های اقامت و مهاجرت به اسلوونی - سفری دیگر

بررسی روش های اقامت و مهاجرت به اسلوونی

11 شهریور 1401

کشور اسلوونی در شرق اروپا قرار دارد و جز کشورهای پیشرفته قاره اروپا محسوب می‌شود. برای مهاجرت به اسلوونی راه‌های مختلف و زیادی وجود دارد.

کشور اسلوونی در شرق اروپا قرار دارد و جز کشورهای پیشرفته قاره اروپا محسوب می‌شود. افراد زیادی تمایل به مهاجرت و گرفتن اقامت در این کشور دارند. برای مهاجرت به اسلوونی راه‌های مختلف و زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق ان‌ها به مهاجرت و اقامت در این کشور بپردازید. در این مقاله قصد داریم شما را با مهم‌ترین راه‌های اقامت و مهاجرت به اسلوونی اشنا کنیم.

اقامت و مهاجرت به اسلوونی از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟

همانطور که گفتیم، برای اقامت و مهاجرت به اسلوونی راه‌های فروانی وجود دارد. در زیر چند مورد از ان‌ها را بیان می‌کنیم و سپس به توضیح هر یک از ان‌ها می‌پردازیم.

•          اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق کار

•          اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تحصیل

•          اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

•          اقامت و مهاجرت به کشوراسلوونی از طریق تولد

•          اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق ازدواج

•          اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق خانواده

اقامت و مهاجرت به اسلوونی از چه راه‌هایی امکان‌پذیر است؟

اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق کار

یکی از راحت‌ترین و بهترین راه‌ها برای گرفتن اقامت در کشورهای خارجی از طریق مهاجرت کاری است. شما می‌توانید با کمک موسسات کاریابی در کشور اسلوونی شغل مناسب و مورد نظر خود را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن شغل مناسب این امکان برای شما فراهم می‌شود که با کمک کارفرمای خود اجازه اقامت را دریافت کنید.

اجازه اقامت در این کشور به صورت یک ساله است اما این امکان وجود دارد که ان را تمدید کنید.همچنین می‌توانید از طریق کارهای فصلی که موقت هستند مانند فصل تابستان که مشاغلی مانند ارائه خدمات به توریست‌ها وجود دارد اقامت موقت اسلوونی را بگیرید.

یک راه اقامت از طریق کار برای معلمان و مدرسان خارجی در اسلوونی وجود دارد که می‌توانند رزومه تحصیلی، شغلی و مدارک علمی و بین المملی خود را که نشان می‌دهد توانایی تدریس در این کشور را دارند ارائه کنند و اقامت بگیرند.

اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تحصیل

از دیگر راه‌های مهاجرت و گرفتن اقامت در کشو اسلوونی دریافت ویزای تحصیلی از راه قانونی است. برای این کار باید تمامی مدارک تحصیلی خود را برای موسسات علمی معتبر در این کشور ارسال کنید. بعد از بررسی مدارک توسط دانشگاه‌های معتبر، پذیرش یا عدم پذیرش را به شما ابلاغ می‌کنند. اگر شما را پذیرش کردند می‌توانید از طریق سفارت اسلوونی مدارک خود را برای ان‌ها ارسال کنید. تحصیل در کشور اسلوونی به زبان انگلیسی و اسلوونیایی برای دانشجویان فراهم شده است.

یک راه دیگر برای گرفتن اقامت موقت در اسلوونی از طریق تحصیل این است که دانشجویان برای گذراندن دوره‌های تحقیقاتی در این کشور اقامت موقت بگیرند. هزینه تحصیل در کشور اسلوونی نسبت به سایر مناطق اتحادیه اروپا ارزان‌تر است.

اقامت و مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گذاری امکان‌پذیر است؛ به این صورت که شما می‌توانید با سرمایه ایی محدود اقامت خود را در این کشور به دست بیاورید. هزینه ایی که می‌خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کم‌تر است. اگر از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیرید بعد از 5 سال می‌توانید اجازه اقامت دائم در کشور اسلوونی را دریافت کنید و بعد از گذشت 10 سال از اقامت قانونی در اسلوونی اجازه دریافت تابعیت کشور اسلوونی را خواهید داشت.

اقامت و مهاجرت در کشور اسلوونی از طریق تولد

کشور اسلوونی از قانون اصل خون تبعیت می‌کند یعنی تنها کودکانی که از والدین اسلونیایی متولد می‌شوند تابعیت این کشور را دارند. اگر والدین اسلوانیایی فرزندی را به فرزند خواندگی قبول کند ان فرزند هم تبعیت اسلوانیایی می‌گیرد. اما اگر کودکی در کشور اسلوونی به دنیا بیاید نمی‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق ازدواج

یکی از راه‌هایی که امکان اقامت در اسلوونی را فراهم می‌کند ازدواج در اسلوونی است. اگر فردی با یکی از شهروندان این کشور ازدواج کند می‌تواند اقامت موقت اسلوونی را بگیرد. الزامی برای ثبت ازدواج در اسلوونی وجود ندارد و تنها نکته ایی که باید رعایت شود ازدواج قانونی و رسمی با شهروندان اسلوونی است. از طریق ازدواج با شهروندان اسلوونی امکان اقامت دائم هم فراهم می‌شود.

اقامت و مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق خانواده

اگر یکی از افراد خانواده شما در کشور اسلوونی زندگی کند، شما می‌توانید از طریق آن‌ها یا دارا بودن یک سری شرایط اقامت بگیرید. اول اینکه شما باید جز درجه یک خانواده باشید مانند والدین، همسر، فرزند، خواهر و یا برادر و بعد اینکه شخصی که در کشور اسلوونی زندگی می‌کند باید در امد کافی برای تامین نیازهای مالی شما را هم‌دار باشد. با وجود این دو شرط می‌توانید از طریق افراد خانواده در کشور اسلوونی اقامت بگیرید.

جمع بندی مطالب اقامت و مهاجرت به اسلوونی

کشور اسلوونی در اروپا قرار دارد افراد زیادی تمایل به زندگی در این کشور دارند. در حالت کلی کیفیت زندگی در این کشور متوسط رو به بالا است. برای اقامت و مهاجرت به اسلوونی راه‌های متفاوت و فروانی وجود دارند که در این مقاله چند نمونه از ان‌ها را توضیح دادیم.

جمع بندی مطالب اقامت و مهاجرت به اسلوونی

سئوالات متداول اقامت و مهاجرت به اسلوونی

گرفتن اقامت در کشور اسلوونی چگونه است؟

افرادی که تمایل به مهاجرت در این کشور دارند در ابتدا باید ویزای کشور اسلوونی را دریافت کنند. بعد از دریافت ویزا باید اجازه اقامت موقت در این کشور از طریق سفارت اسلوونی واقع در کشور خود را به دست بیاورند. دریافت اجازه اقامت برای غیر اروپایی‌ها الزامی است، در غیر این صورت افراد از کشور اسلوونی اخراج می‌شوند.

یک راه برای دریافت اقامت دائمی در اسلوونی چیست؟

اگر به مدت 5 سال در کشور اسلوونی اقامت داشته باشید می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

امکان گرفتن اقامت برای شهروندان غیر اروپایی در کشور اسلووانی وجود دارد؟

بله امکان گرفتن اقامت برای شهروندان غیر اروپایی فراهم است.

اقامت در کشور اسلوونی از طریق تحصیل چه مزایایی دارد؟

اخذ اقامت تحصیلی در اسلوونی امکان سفر در کل حوره شینگن را فراهم می‌کند. همچنین تحصیل در این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

زمان لازم برای گرفتن اقامت دائم در کشور اسلوونی چقدر است؟

حداقل زمان برای گرفتن اقامت دائم در این کشور 5 سال است.

امکان اقامت موقت در اسلوونی برای چه افرادی امکان دارد؟

امکان اقامت موقت برای ورزشکاران، روزنامه نگاران خارجی، افرادی که قصد تحقیقات دارند و… فراهم است.

زندگی در کشور اسلوونی چگونه است؟

این کشور از لحاظ درآمد، مسکن، وضعیت بهداشت، ارتباطات اجتماعی، اموزش، تعادل زندگی و کار، کیفیت محیط زیست و امنیت شخصی بالاتر از حد متوسط است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

محدوده‌ای در ساحل شرقی رود لیوبلیانا، پایتخت کشور اسلوونی، در پایین قلعه تپه قرار دارد که به آن شهر قدیمی...

در این مقاله قصد داریم از کشور اسلوونی و زیبایی های آن برایتان بنویسم تا با این کشور و مردمان...

کشور اسلوونی در قسمت مرکزی قاره اروپا قرار گرفته و با کوه‌های آلپ مجاورت دارد. این کشور دارای طبیعتی بسیار...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر