با دیدنی های بولونیا ایتالیا بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های بولونیا ایتالیا بیشتر آشنا شویم

23 آبان 1402

دیدنی های بولونیا، تقریباً تمام دیدنی های بولونیا در اطراف میدان ماجوره و دل نتونو قرار دارند. در این میدان فواره‌ای متعلق به قرن شانزدهم وجود دارد و از …

شهر بولونیا ایتالیا دو نیمه جذاب دارد؛ به طوری که زیبایی و ظرأفت ترکیب جذابی با دنیای واقعی و ستون‌های قرون وسطایی به وجود آورده است. بخشی از شهر بولونیا منطقه ثروتمندنشین با تکنولوژی مدرن است که افراد در آن به شدت مشغول کار هستند. این قسمت بولونیا در کنار رود PO قرار دارد و در آن بهترین رستوران‌ها و تئاتر‌ها واقع شده‌اند. اما بخش دیگر بولونیا شامل قدیمی‌ترین دانشگاه شهر است که دارای طرح‌ها و تزئینات دیواری جذابی به سبک هنر‌های گوتیک می‌باشد. این منطقه از شهر بولونیا بسیار خشک است؛ ولی جذابیت‌های خاص خود را دارد که برای گردشگران هیجان‌انگیز و دیدنی خواهد بود.

با دیدنی های بولونیا ایتالیا بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

شهر بولونیا ایتالیا از تاریخ و فرهنگ غنی برخوردار است و چندین کلیسای قدیمی و موزه در این شهر از زمان‌های قدیم وجود دارد که برای اثبات این موضوع کافی هستند. علاوه بر موزه‌ها و کلیسا‌ها، تعداد زیادی جاذبه‌های گردشگری در این شهر واقع شده‌اند که دیدن آن‌ها می‌تواند برای توریست‌های سایر کشور‌ها بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد.

تقریباً تمام دیدنی های بولونیا در اطراف میدان ماجوره و دل نتونو قرار دارند. در این میدان فواره‌ای متعلق به قرن شانزدهم وجود دارد و از زیباترین فواره‌های عصر خود به شمار می‌رود. مهم‌ترین خیابان‌های شهر بولونیا مثل خیابان خرید ویا دل ایندیپندنزا و خیابان ویا گالریا که شامل عمارت‌های قدیمی اشرافی هستند با این دو میدان فاصله چند دقیقه‌ای دارند. در بخش شمالی میدان ماجوره و دل نتونو کاخ سابق فرماندار همراه با یک برج به نام توره دل آرنگو به چشم می‌خورد که قدمت آن به سال ۱۲۵۹ می‌رسد؛ همچنین در گوشه‌ای از میدان ماجوره نمای ناتمام کلیسای اعظم سن پترونیوس خودنمایی می‌کند.

میدان ماجوره و میدان دل نتونو | سفری دیگر

ساخت کلیسای سن پترونیوس در سال ۱۳۹۰ میلادی شروع شد؛ ولی هرگز تکمیل نشد و به عنوان یکی از دیدنی های بولونیا به شکل ناتمام باقی ماند. در پشت این کلیسا موزه کوچکی وجود دارد که طرح‌هایی که برای نمای کلیسا ارائه شده بود را می‌توان مشاهده کرد. فضای داخل کلیسای سن پترونیوس کامل شده است و هر طرف از آن شبیه یک کلیسای کوچک دیده می‌شود. در کف سالن کلیسا یک خط عجیب و غریب کشیده شده است که به یک نصف النهار مربوط می‌شود.

کلیسای سن پترونیوس | سفری دیگر

کلیسای جامع سن پیترو (San Pietro) در سال ۹۱۰ میلادی تأسیس شد؛ ولی طی زمان دستخوش تغییرات فراوانی گردید؛ برای مثال در سال ۱۵۷۵ توسط پِلِگرینو تیبالدی یک سکوی خطابه به آن اضافه شد و رواق اصلی این کلیسا در قرن هفدهم به سبک باروک بازطراحی شد. در انتهای راهروی فرعی کلیسا در سمت چپ، یک درب است که به کلکسیونی از گنجینه‌های هنری وقف شده در قرون مختلف باز می‌شود. از جمله‌اشیای موجود در این کلکسیون می‌توان به یک صلیب باشکوهِ وقفی در سال ۱۹۹۶ و‌اشیائی متعلق به چند پاپ را مشاهده کرد.

کلیسای سن پیترو یکی از دیدنی های بولونیا | سفری دیگر

کلیسای سانتو استفاتو از قدیمی‌ترین و جذاب‌ترین دیدنی های بولونیا است که مجموعه‌ای از ۸ ساختمان می‌باشد. این کلیسا در بین قرن‌های دهم و تا سیزدهم برای دفن اجساد کشته شدگان بولونیا، ویتاله و آگریکولای قدیس به دست پیروان فرقه سنت بندیکت ساخته شد. «کلیسای صلیب» به عنوان کلیسای اصلی است که دارای یک سرداب متعلق به سال ۱۰۱۹ میلادی و یک منبر بیرونی مربوط به قرن دوازدهم می‌باشد.

کلیسای سانتو سِپولکرو (Santo Sepolcro) یا مقبره‌ی مقدسِ هشت ضلعی به حیاط پر از ستون در کنار یک صومعه دو طبقه قرار دارد. سومین کلیسا، کلیسای ساده و بی‌آلایشی است که در آن سرستون‌هایی با سبک‌های مختلف ساختمان‌های دوران روم باستان و بیزانس دیده می‌شود؛ همچنین در این کلیسا کف‌های موزاییکی مربوط به قرن ششم به چشم می‌خورد.

کلیسای سانتو استفانو | سفری دیگر

ساخت سن دومینیک (San Domenico) در سال ۱۲۲۱ آغاز شد؛ ولی قرن‌ها طول کشید تا تکمیل شود. در این کلیسا سکوی خطابه چوبی قرار دارد که توسط استاد منبت‌کاری فرا دامیانو (fra\’ Damiano)ساخته شد. کلیسای سن دومینیک به عنوان یکی از دیدنی های بولونیا شامل مکان‌های مختلفی مثل محل برگزاری سرود‌های مذهبی، اتاق‌های تفتیش عقاید، اتاق زندگی سن دومینیک می‌باشد که بازدید از آن‌ها برای همه افراد امکان‌پذیر است. تور‌های بازدید رایگان از این کلیسا در اولین و دومین شنبه هر ماه از ساعت ۱۰: ۳۰ صبح تا ۳: ۳۰ عصر برگزار می‌شود.

کلیسای سن دومینیک | سفری دیگر

در گالری هنر ملی یا پیناکوتِکا ناسیوناله (Pinacoteca Nazionale) آثار هنرمندانی مربوط به قرن سیزدهم تا اوایل قرن نوزدهم که در بولونیا و منطقه‌امیلیا رومانیا زندگی و کار می‌کرده‌اند، به نمایش گذاشته شده است. بسیاری از‌اشیائی که در این موزه نگهداری می‌شود مربوط به کلیسا‌هایی است که بسته شده‌اند یا تغییر کاربری داده‌اند. در کلکسیون‌های گالری پیناکوتِکا ناسیوناله آثاری از هنرمندان برجسته نظیر رافائل، پروجینو، تینتورتو و سایر هنرمندان عصر رنسانس به چشم می‌آید.

گالری هنر ملی یکی از دیدنی های بولونیا | سفری دیگر

کلیسای باتوتی (Battuti)در واقع یک نمازخانه کوچک تزئین شده با طرح‌ها، نقاشی‌های سبک باروک و گچ‌بری‌های مطلا است. در تمام اطراف داخل نمازخانه مجموعه‌ای از ۱۵ مجسمه سفالی به نام «مرگ مریم مقدس» را می‌توان تماشا کرد. این مجسمه‌ها در اوایل قرن شانزدهم و به دست آلفونسو لومباردی ساخته شده‌اند.

نمازخانه باتوتی | سفری دیگر

آرکیجیناسیو (Archiginnasio) زمانی ساختمان اصلی دانشگاه بولونیا محسوب می‌شد؛ ولی حالا یکی از عجیب‌ترین مکان‌های شهر بولونیا به شمار می‌رود. در این ساختمان دانشجویان رشته پزشکی با بررسی اجساد تشریح شده با آناتومی بدن آشنا می‌شوند. چیزی که این ساختمان را به یکی از دیدنی های بولونیا تبدیل کرده است نمای داخلی سالن تالار آرکیجیناسیو به همراه مجسمه‌های عجیب و غریب از جنس چوب است که فضایی بسیار شگفت‌انگیز و استثنایی را به وجود آورده‌اند.

تالار تشریح آرکیجیناسیو | سفری دیگر

در شهر بولونیا یک جفت برج قرار دارند که شکل باریکی دارند و به همین دلیل بیش از اندازه کج شده به نظر می‌رسند. برج‌های کج معروف‌ترین برج‌ها از مجموعه ۲۰ برج باقی مانده از قرن دوازدهم میلادی در این شهر است. برج گاریسندا (Garisenda) ۴۸ متر ارتفاع دارد که از این ارتفاع ۱۳ متر آن کج می‌باشد.

برج‌ های کج از دیدنی های بولونیا | سفری دیگر

در بالای بسیاری از خیابان‌های شهر بولونیا طاق‌هایی ساخته شده‌اند که قدم زدن در زیر این طلاق‌ها برای گردشگران جذابیت خاصی دارد. این طاق‌ها به اسم پورتیچی (portici) شناخته می‌شوند و در فصل تابستان به عنوان سایه‌بان کاربرد دارند و در زمستان پناهی برای در‌ امان ماندن از برف و باران هستند.

در قرن یازدهم ساخت پورتیچی‌ها در مرکز شهر به عنوان سقف‌هایی جلوآمده برای طبقات بالاتر ساختمان‌ها گسترش یافت و توانستند برای انبار کردن کالا‌ها در بالای مغازه‌ها و کف خیابان فضای بیشتری را به وجود آورند. در تمام شهر بولونیا در حدود ۴۰ کیلومتر پورتیچی ساخته شده است که طولانی‌ترین آن ۳. ۵ کیلومتر طول داشته و تا کلیسای مدونا از سن لوکا در بالای تپه ادامه دارد.

پورتیکو دی سن لوکا (Portico di San Luca) نام این مسیر عظیم مسقف است که از دیدنی های بولونیا به شمار می‌رود. این مسیر ۶۶۶ طاق داشته و با افزایش ارتفاع آن مناظر بیشتری از شهر دیده می‌شود؛ یکی از تفریحات محبوب و رایگان روز‌های یکشنبه شهر بولونیا قدم زدن در این مسیر مسقف است.

پورتیکو دی سن لوکا | سفری دیگر

موزه تمدن باستان‌شناسی شهر بولونیا یک گالری مدرن و به روز است که حتی افرادی که علاقه‌ای به موزه‌های آثار قدیمی را ندارند را می‌تواند به سوی خود جذب کند. در محوطه‌های اطراف این موزه آثار ماقبل تاریخ و بقایای کشف‌شده از تمدن اتروسک به نمایش گذاشته شده است. همچنین بازدید‌کنندگان می‌توانند گنجینه‌های متعلق به تمدن‌های سلت، یونان، مصر و روم باستان ببینند و تجربه لذت بخشی داشته باشند. در ایتالیا تنها دو موزه دیگر وجود دارد که کلکسیون گنجینه‌های مصری آن‌ها با گنجینه‌های ارزشمند موزه تمدن باستان‌شناسی قابل رقابت هستند.

در قرون وسطی تعداد زیادی برج‌های سنگی بلند و باریک در شهر بولونیا وجود داشت که امروزه فقط تعداد انگشت شماری از آن‌ها به شکل و طرح اصلی خود باقی مانده‌اند. توره دی پردیپارته یکی از همین برج‌های سنگی و باریک است که مربوط به قرن دوازدهم میلادی بوده و ارتفاع ۵۹ متری دارد.

توره دی پردیپارته از دیدنی های بولونیا | سفری دیگر

شهر بولونیا یکی از مقاصد گردشگری محبوب کشور ایتالیا است که جاذبه‌های توریستی و تاریخی بسیاری شامل کلیسا‌ها، موزه‌ها و بنا‌های تاریخی و برج‌های سنگی مربوط به قرون وسطی را می‌توان در این شهر تماشا کرد. در این مقاله تعداد زیادی از بهترین دیدنی های بولونیا را معرفی کردیم.


اغلب دیدنی های بولونیا را در کدام نقطه شهر می‌توان مشاهده کرد؟

یکی از معروف ترین دیدنی های بولونیا چیست؟

یکی از دیدنی های بولونیا که برای گردشگران هم از جذابیت خاصی برخوردار است، چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر بولونیا: بولونیا شهری زیبا در منطقه ایمیلیا رومانی در شمال کشور ایتالیا است که بزرگترین شهر این منطقه...

درباره شهر تورین: زمانی که صحبت از کشور ایتالیا می‌شود، معمولا شهرهای میلان، ونیز و رم از سایرین شناخته شده‌تر...

کشور ایتالیا را همه به نام غذا های معروف، خوش رنگ و لعاب و خوش بوی آن جا می شناسند....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر