با بهترین دیدنی های براتیسلاوا آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های براتیسلاوا آشنا شوید

17 شهریور 1401

دیدنی های براتیسلاوا، این شهر آب و هوایی نسبتا خشکی دارد و داشتن دمایی متفاوت در تابستان و زمستان، باعث شده این شههر مقصد عالی برای تفریح و گردش به شمار رود.

دیدنی های براتیسلاوا: براتیسلاوا که در گذشته با عنوان “پرسبورگ” شناخته می‌شده است، این روزها به یکی از مقاصد اروپایی کم جمعیت و ارزان تبدیل شده که جاذبه‌های دست نخورده زیادی برای کشف شدن دارد. در این شهر آب و هوایی نسبتا خشک حاکم بوده و داشتن گستره دمایی متفاوت در تابستان و زمستان، باعث شده براتیسلاوا مقصدی عالی برای تفریح و گردش به شمار رود.

در این شهر جذاب می‌توانید از بازارها و غذاهای عالی گرفته تا پیست‌های اسکی و جشنواره‌های تابستانی لذت ببرید. چنانچه شما هم قصد دارید که به این مقصد خاص و زیبا سری بزنید، بهتر است که پیش از هر چیز با بهترین دیدنی های براتیسلاوا آشنا شوید.

دیدنی های براتیسلاوا | سفری دیگر

کاخ پریمات | Primate’s Palace

کاخ پریمات، در حقیقت قصری بسیار جذاب است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده و در شهر قدیمی براتیسلاوا واقع شده. معماری جذاب این کاخ توسط یکی از معماران صاحب نام آن زمان، به نام “Melchior Hefele” و بین سال‌های ۱۷۷۸ تا ۱۷۸۱ تکمیل شد و امروزه این قصر با نمای باشکوه و خیره کننده‌اش توانسته به یکی از برترین دیدنی های براتیسلاوا تبدیل شود.

قسمت جذاب تاریخچه کاخ پریمانت زمانی مشخص می‌شود که بدانید فرانتس یکم و ناپلئون، در این قصر با یکدیگر دیدار کرده و پیمان صلح بستند. در محیط آرام این کاخ مجسمه‌ای باشکوه از سنت جرج در حال کشتن اژدها نیز قرار گرفته که بازدید از آن حسابی برای‌تان لذت بخش خواهد بود. فضای داخلی کاخ هم مانند محیط بیرونی‌اش بسیار خیره‌کننده و یونیک بوده و در آن نقاشی‌ها و پرتره‌هایی از رهبران قدیم منطقه، به همراه ستون‌ها و چلچراغ‌های درخشان نیز مشاهده می‌شود.

کاخ پریمات | Primate's Palace | سفری دیگر

کلیسای سنت مارتین | St. Martin’s Cathedral

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر، پایین‌تر از قلعه براتیسلاوا و در مرز غربی شهر قدیم واقع شده که با عنوان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسای براتیسلاوا شناخته می‌شود. علت اصلی شهرت این مکان به علت آن است که بین سال‌های ۱۵۶۳ و ۱۸۳۰ محل تاج گذاری پادشاه مجارستان به شمار می‌رفته است. سنت استفان به سبک گوتیک ساخته شده و قدمت آن به قرن ۲۵ میلادی باز می‌گردد.

برج مرتفع این کلیسا نیز از دسته بخش هاییست که احتمالا از همان ابتدا توجه‌تان را جلب خواهد کرد. در نمای بیرونی کلیسا از سبک نئو گوتیک استفاده شده و علاوه بر طراحی‌های باروک، تندیس‌ها و مجسمه‌های متعددی نیز در آن قابل مشاهده است.

کلیسای سنت مارتین | St. Martin's Cathedral | سفری دیگر

تالار شهر قدیم | Old Town Hall

تالار شهر قدیم در حقیقت مجموعه‌ای از ساختمان‌های قدیمی و تاریخیست که قدمت‌شان به قرن ۱۴ بازگشته و از جذاب‌ترین دیدنی های براتیسلاوا به شمار می‌روند. جالب است بدانید که این منطقه به عنوان قدیمی‌ترین تالار شهر در کشور اسلواکی شناخته شده و ساختمان‌های موجود در آن نیز از قدیمی‌ترین ساختمان‌های سنگی شهر هستند. برج معروف این تالار یکی از بناهای تاریخی مهم براتیسلاوا می‌باشد که حدود سال ۱۳۷۰ میلادی ساخته شده است.

این تالار در قرن ۱۵ ایجاد شد و طی سال‌های بعدی بخش‌های مختلفی نیز به نقشه‌اش اضافه گردید. قدیمی‌ترین موزه شهر با عنوان موزه براتیسلاوا نیز در همین محدوده قرار گرفته و در سال ۱۸۶۸ تاسیس شده است. چنانچه شما هم به مکان‌های یونیک و تاریخی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم که حتما در طی سفرتان سری به تالار قدیم شهر بزنید.

تالار شهر قدیم | Old Town Hall | سفری دیگر

کلیسای آبی | Blue Church

همانطور که خودتان هم حدس می‌زنید، کلیساها جایگاه خاصی در میان دیدنی های براتیسلاوا دارند، از همین رو یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر “کلیسای آبی” نام داشته که با نما و رنگ فوق العاده‌اش شهرتی جهانی برای خودش دست و پا کرده است. کلیسای کاتولیک سنت الیزابت بیش از هرچیز دیگری با رنگ آبی شناخته شده و در بخش شرقی شهر قدیم واقع شده است. این کلیسا برای دختر شاه اندرو دوم، یعنی الیزابت مجارستان، در سال ۱۹۰۰ در قلعه پرسبرگ ساخته شد.

کلیسای آبی | Blue Church | سفری دیگر

ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک | Old Building of the Slovak national Theatre

جاذبه‌های هنری در هر گوشه و کناری از براتیسلاوا قابل مشاهده خواهند بود. یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های این شهر، ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک بوده که معماری زیبا و باشکوهش زبانزد گردشگران است. اگر در طول سفر‌تان به اندازه کافی فرصت دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما اجراهای تئاتر، باله و اپرای خاص این ساختمان را تماشا کنید.

ساختمان قدیمی این تئاتر در سال ۱۸۸۶ ساخته شد و جالب است بدانید که به تالار و ساختمان اجراهای وین شباهت زیادی دارد. البته اینکه هر دو این ساختمان‌ها با سبک نئو کلاسیک و توسط معماران وینی طراحی شده‌اند نیز در این موضوع بی‌تاثیر نبوده است. به طور کلی اگر شما هم از دسته افراد علاقه‌مند به تئاتر بوده و اهل فضاهای هنری هستید، بهتر است که حتما به این ساختمان و اجراهای جذابش سری بزنید.

ساختمان تاریخی تئاتر ملی اسلواک | Old Building of the Slovak national Theatre | سفری دیگر

اسلاوین | Slavin

یکی دیگر از خاص‌ترین دیدنی های براتیسلاوا بنای یادبودیست که برای سربازان اتحاد جماهیر شوروی که در طی جنگ جهانی دوم، به هنگام آزادسازی شهر جان‌شان را از دست داده‌اند، ساخته شده است. این بنا برای ادای احترام به بیش از هزاران سرباز شوروی ساخته شده و شما می‌توانید لحظاتی آرامش بخش را در آن سپری کنید. این مکان علاوه بر محیط آرام و جذابش، به علت واقع شدن در قله تپه‌ها منظره فوق العاده‌ای از بخش جنوبی شهر پیش روی شما گذاشته است.

اسلاوین | Slavin | سفری دیگر

قلعه دوین | Devin

چنانچه به بازدید از بناهای چشمگیر و جذاب علاقه دارید، قلعه دوین یکی از خاص‌ترین دیدنی های براتیسلاوا به شمار می‌رود که در میان دو رودخانه که در انتها به یکدیگر می‌رسند، واقع شده است. تقریبا هزار سال است که این قلعه تماشاگر منظره‌ای فوق العاده از شهر و مناطق اطراف آن بوده و بر روی صخره‌هایی بیرون زده که حدود ۲۱۳ متر (۷۰0 پا) ارتفاع دارند، قرار گرفته است.بقایای قلعه از یک سو توسط تپه‌های جنگلی و از سوی دیگر توسط آب احاطه شده‌اند و همین موضوع مسیر چشم نوازی برای پیاده روی فراهم کرده که می‌توانید حسابی از آن لذت ببرید.

برج این قلعه “برج دختر” نام داشته و از ساختمان اصلی جداست. جالب است بدانید که درباره این برج افسانه‌های محلی زیادی وجود دارد که در آن‌ها به زنانی که زندانی شده و سرانجام به قتل رسیده‌اند، اشاره شده است! بنابراین چنانچه شما هم به قلعه‌های پر رمز و راز و تاریخی علاقه دارید، می‌توانید بازدید از قلعه دوین را در برنامه سفرتان گنجانده و حسابی از آن لذت ببرید.

قلعه دوین | Devin | سفری دیگر

سوالات متداول دیدنی های براتیسلاوا

آب و هوای براتیسلاوا چگونه است؟

شهر براتیسلاوا تقریبا دارای آب و هوای خشکی است.

یکی از بهترین تفریحات در این شهر که میشود نهایت لذت را برد چیست؟

در این شهر جذاب می‌توانید از بازارها و غذاهای عالی گرفته تا پیست‌های اسکی و جشنواره‌های تابستانی لذت ببرید.

بهترین جاذبه های شهر براتیسلاوا چه جاذبه هایی هستند؟

بهترین جاذبه های این عبارتند از: کلیسا ها، موزه ها و قعله های این شهر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور اسلواکی از جمله کشورهای زیبایی به حساب می آید که در اروپای مرکزی جای گرفته است و شهر براتیسلاوا...

اسلواکی از کشورهای زیبای است که در قلب مرکزی اروپا قرار گرفته و با داشتن موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد...

اسلواکی کشوری واقع در قاره اروپا بوده و از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است، در حال حاضر افراد بسیاری متقاضی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر