با بهترین دیدنی های لیتوانی آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های لیتوانی آشنا شوید

9 مرداد 1401

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این قاره سبز قرار دارد. دیدنی های لیتوانی عبارتند از روستا های زیبا و ..

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این قاره سبز قرار دارد. دیدنی های لیتوانی عبارتند از روستا های زیبا و تماشایی لیتوانی، طبیعت زیبا و بکر آن که باعث شده تا یکی از دلایل جذب گردشگران خارجی به کشور زیبا اروپایی به حساب بیاد. بهترین دیدنی های کشور لیتوانی شامل قلعه های جادویی و آثار کهن تاریخی به جا مانده از دوران قرون وسطی است.

پایتخت این کشور شهر ویلنیوس است و دارای مناطق دیدنی بسیار زیادی است. پارک ملی لیتوانی در این شهر قرار دارد و خود یکی از جذاب ترین دیدنی های کشور لیتوانی به شمار می رود. به منظور آشنایی بیشتر با دیدنی های لیتوانی و شناخت معماری های به جا مانده از قرون وسطی که با استفاده از معماری گوتیک و نئوکلاسیک ساخته شده اند با ما همراه باشید.

دیدنی های لیتوانی

دیدنی ‌های لیتوانی

لیتوانی یکی از سه کشوری است که در حوزه بالتیک قرار دارند و به خاطر میدان های سنگفرش شده، کلیسا ها و قلعه های جذاب به جا مانده از قرون وسطی برای گردشگران خارجی بسیار جذاب است. آب و هوای کشور لیتوانی بسیار معتدل و مناسب است و همین باعث دوچندان شدن زیبایی های طبیعی و مناظر جادویی این سرزمین می شود.

سفر به کشور های اروپایی غالباً پر هزینه است؛ اما لیتوانی یکی از کشور های ارزان اروپایی است که بسیاری از آثار تاریخی آن در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و برای دوست داران آثار تاریخی قرون وسطایی یک مقصد جذاب به شمار می رود. این کشور کوچک اروپایی دارای دیدنی های بسیار زیادی است که در ادامه با دیدنی های لیتوانی بیشتر آشنا میشویم.

دیدنی ‌های لیتوانی

قلعه تراکای

قلعه تراکای در میان آب قرار گرفته و به دلیل رنگ نارنجی که دارد دارای جذابیت بسیار زیادی است. این قلعه تاریخی و پارک ملی تراکای جزء دیدنی های کشور لیتوانی هستند. برای رسیدن به این قلعه گردشگران باید چند دقیقه سوار قایق شوند و سپس برای دیدن قلعه از ورودی آن عبور کنند.

قلعه تراکای

قلعه کایوناس

یکی از معروف ترین دیدنی لیتوانی قلعه کایوناس می باشد که در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است. معماری به کار رفته برای ساخت این قلعه معماری سبک گوتیک است. در گذشته این قلعه برای محافظت از شهر ساخته شده بود و از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. یک برج دایره ای شکل در این قلعه وجود دارد که هم اکنون به یک گالری هنری تبدیل شده است. گردشگران خارجی می توانند از آثار هنری موجود در این قلعه دیدن کنند.

قلعه کایوناس

موزه ملی لیتوانی

از مهم ترین دیدنی های لیتوانی لیتوانی می ‌توان به موزه ملی این کشور اشاره کرد. این موزه هر ساله پذیرای میلیون‌ ها گردشگر خارجی است و در سال ۱۹۵۲ ساخته شده است. موزه ملی لیتوانی به عنوان اصلی ترین میراث فرهنگی تاریخ این کشور به شمار می رود و جزء دیدنی های کشور لیتوانی است. تأسیس موزه ملی لیتوانی به سال ۱۸۵۵ بازمی‌گردد. بیشتر آثار باستانی این کشور در موزه ملی قرار دارند.

پس از حمله روس ها در سال ۱۸۶۳ این موزه مدت های طولانی تعطیل بود و در سال ۱۹۹۲ مجدداً بازگشایی شد. تمام آثار تاریخی مربوط به فرهنگ، آداب و رسوم و پوشش مردم لیتوانی و همچنین نقاشی ها و ابزار جنگی مربوط به این کشور در موزه ملی قرار دارد.

افرادی که علاقه مند به تاریخ هستند و دوست دارند اطلاعات کاملتری در رابطه با کشور لیتوانی داشته باشند، می‌توانند از این موزه دیدن کنند. موزه ملی لیتوانی جزء وزارت فرهنگ این کشور است و به دلیل داشتن پنج بخش اصلی هر گردشگری را به خود جذب می کند. بخش های این موزه ملی شامل تاریخ معاصر، مردم شناسی، باستان شناسی، پیکر نگاری و مدال شناسی است. توصیه می کنیم به هیچ وجه این موزه را از دست ندهید چرا که بسیاری از آثار تاریخی هنرمند هنرمندان اروپایی در این موزه قرار دارد.

پارک ملی Dzukija

این پارک ملی یکی از معروف ترین پارک های کشور لیتوانی است که جز مناطق حفاظت شده به شمار می رود. امکان بازدید از گونه ‌های متنوع جانوری و گیاهی در این پارک ملی وجود دارد. حتی افرادی که علاقه مند به کوهنوردی هستند می توانند به این پارک مراجعه کنند. دیدن چشم انداز های بسیار زیبای این پارک ملی و پیاده روی در جنگل های کاج و روستا های بکر و دست نخورده جزء دیدنی های کشور لیتوانی در پارک هستند. پارک Dzukija در سال ۱۹۹۱ تأسیس شده است.

پارک ملی Dzukija

کلیسای سنت آن

محله های قدیمی ویلنیوس پایتخت کشور لیتوانی دارای دیدنی های تاریخی بسیار زیادی هستند. یکی از دیدنی های لیتوانی کلیسای بی نظیر سنت آن می باشد و نماد شهر ویلنیوس است. این کلیسا در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده و دارای یک برج ناقوسی است که با استفاده از معماری سبک گوتیک طراحی شده است. کلیسای سنت آن ۱۵۰۰ سال قدمت دارد و جزء آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو می باشد.

در حال حاضر این کلیسا از ۵۰۰ سال پیش بدون تغییر باقی مانده و یکی از زیبایی های شهر ویلنیوس به شمار می‌ رود. وجود یک کتیبه در ایوان اصلی کلیسا باعث شده تا گردشگران خارجی برای دیدن این کتیبه که به اختصار نام مریم مقدس روی آن حک شده از این کلیسا دیدن کنند. برج بلندی نیز در نزدیکی کلیسا قرار دارد که متعلق به قرن نوزدهم است و چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.

کلیسای سنت آن

دروازه داون Dawn

همان طور که در بخش پیش اشاره کردیم، شهر ویلنیوس یکی از شهر های مشهور لیتوانی است که دارای جاذبه ‌های گردشگری معروفی می باشد. دیوار Dawn یک دیوار دفاعی است که در گذشته دارای ۹ دروازه بوده است؛ اما در حال حاضر تنها یک دروازه به نام داون از آن باقی مانده و دارای نقش و نگار های بسیار زیبایی است. این دیوار دفاعی پس از حمله روس ها در سال ۱۷۹۹ به این کشور تخریب شد.

دروازه داون Dawn

کلیسای Holy Spirit

کلیسای هولی اسپریت نیز یکی از دیدنی های لیتوانی در شهر ویلنیوس است. کلیسای روح مقدس به سبک معماری باروک ساخته شده و دارای تزیینات داخلی بسیار جذابی است. مجسمه هایی که از مرمر سفید و زرد ساخته شده اند در این کلیسا قرار دارند. گچ بری ‌های داخلی این کلیسا نیز بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. این کلیسا در قرن هجدهم میلادی ساخته شده است و جایگزینی کلیسای چوبی قدیمی شده که در آتش سوخت. طبق شواهدی که به دست آمده این کلیسا خیلی قبل تر از ورود مسیحیت به کشور لیتوانی ساخته شده و جزء ارزشمند ترین کلیسا های کشور لیتوانی است.

کلیسای Holy Spirit

پارک ملی اوکسیتیا

پارک ملی اوکسیتیا در قسمت شمال شرقی لیتوانی قرار دارد. به دلیل قرار گرفتن این کشور در نزدیکی دریای بالتیک، چشم‌انداز های بسیار زیبایی دارد. وجود جنگل های کاج رودخانه ها و دریاچه های بکر و دست نخورده همه و همه جزء دلایل جذابیت این پارک برای گردشگران خارجی است.

پارک ملی اوکسیتیا

شهر پلاتای

شهر پلاتای نیز در کشور لیتوانی قرار دارد و دارای یک دریاچه بسیار زیبا با نام پلاتایی می باشد. دور تا دور شهر پلاتایی را رستوران ها و کافه های محلی گرفته اند. یکی از دیدنی های کشور لیتوانی که در این شهر قرار دارد کلیسای چوبی آن می باشد.

شهر پلاتای

شهر رومشیشکس

شهر رومشیشکس پر از کلبه ها و آسیاب های بادی است که جزء جاذبه های گردشگری کشور لیتوانی به شمار می روند. مردم این منطقه بسیار به رعایت آداب و رسوم و سنت‌های قدیمی پایبند هستند. فستیوال های متعددی در این شهر برگزار می ‌شود. موزه مردمی این شهر محل برگزاری فستیوال های سنتی قدیمی است.

شهر رومشیشکس

شهر آنیکشیای

این شهر یکی از دیدنی های کشور لیتوانی است که در ماه ‌های سرد سال و در فصل زمستان پناهگاه علاقه مندان به تفریحات زمستانی و اسکی است. با توجه به اینکه این شهر بسیار سرسبز و جذاب است، در فصل زمستان نیز مناظر طبیعی زیبای زیادی را پیش روی تماشاچیان قرار می ‌دهد. قدمت این شهر حدود ۵۰۰ سال است و آثار تاریخی بی نظیری در این شهر قرار دارد.

شهر آنیکشیای

شهر کرناوه

شهر کرناوه نسبت به دیگر شهر های کشور لیتوانی دارای قدمت بیشتری است و به دلیل وجود جاذبه‌ های تاریخی بسیار در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این شهر در قرن های ۱۳ و ۱۴ بسیار شهر پر رونقی بوده و در گذشته پایتخت کشور لیتوانی بوده است.

شهر کرناوه

پارک اروپا

پارک اروپا در شهر ویلنیوس پایتخت لیتوانی قرار دارد. این پارک دارای موزه ای است که در فضای باز قرار گرفته و بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا به این پارک می روند و کار های فوق العاده نمایشی و هنری را در این پارک مشاهده می ‌کنند. بسیاری از هنر های نمایشی موجود در پارک در کتاب گینس به ثبت رسیده اند. وجود ۵۰ مکان دیدنی در این پارک و صد مجسمه که در معرض دید عموم قرار دارند، باعث شده تا این پارک جزء بهترین دیدنی های کشور لیتوانی شناخته شود.

شهر دروسکینینای

چشمه های معدنی شفابخش و همچنین باغ های زیبای موجود در شهر دروسکینینای جز جاذبه های طبیعی معروف لیتوانی هستند. بسیاری از مجموعه های ورزشی زمستانی در این شهر قرار دارند. هنرمند های مشهوری نیز آثار دیدنی خود را در موزه این شهر در معرض دید عموم قرار می دهند.

شهر دروسکینینای

سخن پایانی

در آخر امیدواریم از خواندن این مطلب همانند ما لذت برده باشید و توانسته باشیم شما را با دیدینی های لیتوانی آشنا کنیم تا اگر قصد سفر به این کشور زیبا را داشتید، آشناییتی با دیدنی های لیتوانی و شهر های آن پیدا کرده باشید.

سوالات راجب به بهترین دیدنی های لیتوانی

پایتخت کشور لیتوانی چه شهری است؟

پایتخت کشور لیتوانی، شهر ویلنیوس است.

آب و هوای کشور لیتوانی چگونه است؟

آب و هوای کشور لیتوانی بسیار معتدل و مناسب است و همین باعث دوچندان شدن زیبایی های طبیعی و مناظر جادویی این سرزمین می شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی:‌ مهاجرت و رفتن به یک کشور دیگر برای آغاز یک زندگی جدید و پیشرفت...

شهر ویلنیوس که جایگاه و اهمیت خاصی در قاره اروپا دارد برای ایرانیان کمتر شناخته شده است؛ یک منطقه تاریخی...

کشورهای اروپایی از جمله لیتوانی به دلیل داشتن مناظر طبیعی چشم نواز سرسبز در فصول مختلف سال مقصد بسیاری از...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر