درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم

1 آذر 1400

کشور لیتوانی یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد . بهترین زمان برای سفر و بازدید از کشور لیتوانی فصل بهار و تابستان خواهد بود.

کشور لیتوانی یکی از زیباترین و ناشناس ترین کشورهای اروپایی می باشد که در شمال شرق این قاره واقع شده است و با داشتن جاذبه های تاریخی بسیار باشکوه از دوره های مختلف زمین شناسی توانسته است توجه گردشگران را در سال های اخیر به سوی خود جذب کند. لازم به ذکر است که لیتوانی در حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد که بسیاری از آنها نیز لیتوانیایی تبار هستند. اگر شما نیز قصد بازدید از این کشور را در سر دارید می توانید فصل های بهار و تابستان را به این منظور انتخاب کرده و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوای این کشور، بهترین لحظات را سپری کنید.

کشور لیتوانی

لیتوانی یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی می باشد که در شمال شرقی این قاره واقع شده است که با کشورهای لتونی، لهستان، روسیه، دریای بالتیک و بلاروس مرز مشترک داشته و یکی از بزرگترین کشورها در حوزه بالتیک قاره اروپا به شمار می آید. لازم به ذکر است که این کشور با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار بی نظیر و دیدنی خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر و مسافر را به سوی خود جذب کرده و از این رو در صنعت گردشگری موفق شمرده شود.

پایتخت این کشور را شهر ویلنیوس تشکیل داده است که شهر مذکور بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهرهای این کشور نیز بوده و کل جمعیت کشور لیتوانی در حدود 3 میلیون نفر می باشد و معاملات داخلی نیز با ارز یورو است. شما نیز میتوانید بازدید از این کشور را در اولویت های خود قرار داده و در اولین فرصت ممکن سفری را به سوی کشور لیتوانی داشته باشید.

تاریخ کشور لیتوانی

کشور لیتوانی از تاریخ بسیار شنیدنی برخوردار می باشد به گونه ای که به مدت بسیار زیادی روزهای یخبندان در این کشور حاکم بوده است و اولین مردمانی که در این کشور به زندگی مشغول شدند، مربوط به هزاره های دهم پیش از میلاد بوده است. اسم این کشور طبق سندی آلمانی که در سال 1009 نگاشته شده است با نام کوئدلین بورگ بوده که بعدها به لیتوانی تغییر نام داده است. کشور لیتوانی و لهستان بعد از پیمان کرواسی قرار شد که دین خود را به مسیحی تغییر کند و توانست در این امر نیز موفق عمل نماید. کشور لیتوانی در جنگ های جهانی اول و دوم نیز مورد حملات متعدد واقع شد و همین امر نابودی بسیاری از آثار تاریخی و باستانی این کشور را به دنبال داشت.

جغرافیای کشور لیتوانی

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که کشور لیتوانی با کشورهای متعددی مرز مشترک داشته و محل قرار گیری آن دقیقا در کجای اروپاست؛ اما در این بخش می خواهیم در مورد برخی از جنبه های جغرافیایی آن نیز توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم. کشور لیتوانی به دلیل داشتن جلگه های کم ارتفاع خود، از دریاچه های فراوانی تشکیل شده است که از مهمترین این دریاچه ها می توان به دریاچه ویشتیتیس اشاره کرد که وجود این همه رود و دریاچه در کشور لیتوانی بی شک بر زیبایی و شرایط اقلیمی آن نیز موثر خواهد بود. لازم به ذکر است که حدود سی و سه درصد از مساحت این کشور را منطقه ی جنگلی تشکیل داده است و با اینکه لیتوانی در نزدیکی های قطب شمال قرار گرفته است با این حال شاهد شرایط اقلیمی بسیار مناسبی در این کشور هستیم.

اقتصاد کشور لیتوانی

موقعیت جغرافیایی کشور لیتوانی سبب شده است که کشور لیتوانی از اقتصاد بسیار پر رونق و بی نظیری برخوردار باشد. وجود بنادر مختلف در این کشور نیز از دیگر مهمترین محرک هایی می باشد که سب شده است تا کشتی های بسیار زیادی از کشورهای مختلف به منظور تجارت و بازرگانی در این کشورلنگر بیندازند. از مهمترین صنایع فعال در اقتصاد این کشور می توان به تولیدات شیمیایی، تجهیزات مکانیکی، معدنی، صنایع چوب، ماشین آلات، پارچه، فلزات متنوع و مواد غذایی اشاره کرد. بیشترین صادرات این کشور را می توان در صنایع چوب و مواد غذایی مشاهد کرد. مناسب بودن شرایط اقتصادی این کشور سبب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال راه های مختلف برای سرمایه گذاری در این کشور باشند تا بتوانند از سود و درآمد خوبی نیز برخوردار باشند. پایین بودن نرخ تورم و بیکاری نیز در این کشور از دیگر مهمترین جنبه های اقتصادی کشور لیتوانی می باشد.

درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

مردم کشور لیتوانی

بیش از 80 درصد از مردم کشور لیتوانی را تبار لیتوانیایی تشکیل می دهد که البته شما می توانید مردم از تبارهای مختلف از جمله لاروسی، روسی و لهستانی را نیز در این مشاهده کنید. مردم لیتوانیایی بر اساس منطقه ای که در آن زندگی می کنند به گروه های مختلف تقسیم بندی می شوند که از مهمترین این گروه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گروه اوکشتای‌چیای در منطقه شمال کشور
 • ژمای چیای در منطقه غرب لیتوانی
 • زوکای در منطقه جنوب شرق لیتوانی
 • سووال کیای در منطقه جنوب غرب لیتوانی

دین اکثریت مردم این کشور مسیحی بوده که نزدیک به 80 درصد از مردم به کلیسای کاتولیک اعتقاد دارند. کشور لیتوانی با توجه به این که از نیروی جوان کمتری برخوردار است در سال 2015 برنامه ریزی بلند مدتی را تنظیم کرد تا از این طریق بتواند توجه بسیاری از مهاجران را به سوی خود جذب کند و از مهارت های آنها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند و امروزه شما می توانید مهاجرت های تحصیلی و اشتغالی بسیاری را به سوی این کشور مشاهده کنید.

شهرهای مهم لیتوانی

کشور لیتوانی با داشتن شهرهای بسیار دیدنی و پیشرفته خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. از مهمترین و مشهورترین شهرهای این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهر ویلنیوس: شهر ویلنیوس یکی از شهرهای تاریخی این کشور بوده که شما می توانید یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی را در این شهر مشاهده کنید. زیبایی این شهر به قدری می باشد که بسیاری از افراد آن را آتن لیتوانی می نامند. این شهر در طول تاریخ نام ها بسیار متعددی را داشته است که در آخر به ویلنیوس که برگرفته از رودخانه ویلنیا بوده، نام گذاری شد.
 • شهر کاوناس: یکی دیگر از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای این کشور را شهر کاوناس تشکیل می دهد که این شهر پایتخت سابق کشور لیتوانی بوده و در میان دو رود مهم این کشور واقع شده است.
 • شهر کرناوه: از دیگر شهرهای باستانی این کشور می توان به شهر کرناوه اشاره کرد که این شهر اولین پایتخت کشور بوده و اسم آن را می توانید در لیست میراث فرهنگی جهان نیز مشاهده نمایید. گردشگران می توانند آثار بسیار زیبایی از دوران پائولیتیک در این شهر مشاهده کنند.
 • شهر پالانگا: از دیگر شهرهای دیدنی این کشور می توان به شهر پالانگا اشاره کرد که این شهر با داشتن جاذبه های طبیعی خود، بهترین گزینه برای توریست ها به شمار می آید و سالانه فستیوال های بسیار متعددی در این شهر برگزار می شود.

جاذبه های گردشگری لیتوانی

اصلی ترین آیتمی که سبب شده است تا گردشگران بازدید از کشور لیتوانی را در اولویت های خود قرار دهند وجود جاذبه های گردشگری بسیار بی نظیر در این کشور است که از مهمترین این جاذبه های گردشگری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محله قدیمی ویلنیوس
 • تراکای
 • قلعه کایوناس
 • موزه ملی لیتوانی
 • پارک ملی
 • کلیسای سنت آن
 • دروازه دوان
 • کلیسای هولی اسپریت
 • پارک ملی اوکسیتیا
درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

هتل های کشور لیتوانی

گردشگران و مسافرانی که به دنبال بهترین و لوکس ترین هتل های کشور لیتوانی هستند، می توانند با در دست داشتن اسامی از معروف ترین هتل های این کشور، یکی از بهترین اقامت های خود را داشته باشند که از معروف ترین این هتل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل پانوراما
 • هتل آمیکوس
 • هتل ت آنیو 15
 • هتل گرنگرس
 • هتل آپیا

رستوران های کشور لیتوانی

گردشگران و مسافرانی که قصد صرف لذیذترین غذاهای این کشور را دارند، می توانند با مراجعه به مشهورترین رستوران های این کشور، غذای مورد نظر خود را نیز میل کنند. از مهمترین و باشکوه ترین رستوران های این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران Pinavija Cafe & Bakery: یکی از رستوران های بسیار شیک و خانوادگی کشور لیتوانی را رستوران مذکور تشکیل داده است که با داشتن فضای بسیار دنج و آرام خود فرصت صرف بهترین غذاهای لیتوانی را برای مسافران خود به ارمغان می آورد.
 • رستوران Senoji Trobele: اگر دوست دارید تا در یک فضای بسیار کلاسیک و سنتی به صرف شام مشغول شوید، میتوانید رستوران مذکور را در اولویت های خود قرار داده و از لذیذترین غذاهای بین المللی و محلی امتحان کنید. هزینه های مربوط به صرف غذا در این رستوران بسیار مناسب و معقول می باشد.
 • رستوران  Bistro 18: این رستوران از پرطرفدارترین رستوران های لیتوانی می باشد که با سرو غذاهای بسیار ساده و ارزان خود توانسته است توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند و شما می توانید برای صرف صبحانه و ناهار این رستوران را در اولویت های خود قرار دهید.

غذاهای کشور لیتوانی

از لذیذترین و خوشمزه ترین غذاهای کشور  زیبای لیتوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زپلین: یکی از معروف ترین و قدیمی ترین غذاهای این کشور می باشد که از ترکیب سیب زمینی، گوشت و سبزیجات تهیه و سرو می شود و مردم محلی این کشور علاقه مندی زیادی را به این غذا از خود نشان داده و در بسیاری از مهمانی ها آن را سرو می کنند.
 • نان سرخ شده: از دیگر معروف ترین غذاهای کشور لیتوانی می توان به نان سرخ شده اشاره کرد که این نان از آرد مخصوصی تهیه شده و در روغن سرخ می شود که لیتوانی ها آن را به عنوان میان وعده سرو می کنند که از طعم بی نظیری برخوردار است.
 • سوپ چغندر: از دیگر معروف ترین و لذیذترین غذاهای این کشور می توان به سوپ چغندر اشاره کرد که این سوپ در میان کشورهای شمالی اروپا از طرفداران زیادی برخوردار بوده و در هر کشور به شکل مختلفی تهیه و آماده می شود.
درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

آب و هوای کشور لیتوانی

کشور لیتوانی در نزدیکی ها قطب شمال واقع شده است که بسیاری از گردشگران با شنیدن این موضوع فک می کنند که این کشور از شرایط آب و هوایی بسیار سرد و یخبندانی برخوردار است که در واقع این گونه نبوده و شما می توانید تابستان های بسیار گرم و معتدلی را در این کشور مشاهده کنید که بی شک بسیاری از گردشگران با مشاهده تابستان های بسیار گرم تعجب می کنند و این فصل ها را برای سفر خود انتخاب می نمایند. وجود رودخانه های متعدد و شرایط اقلیمی جنگلی در این کشور سبب شده است که کشور لیتوانی از مناسب ترین شرایط آب و هوایی برخوردار باشد البته ناگفته نماند که زمستان های آن نیز بسیار سرد بوده و روزهای یخبندان طولانی مدتی را می توانی در این کشور مشاهده نمایید.

فرودگاه ویلنیوس در کشور لیتوانی

کشور لیتوانی از فرودگاه بسیار مجهز و مدرن زیادی برخوردار است که بی شک یکی از مهمترین و مشهورترین این فرودگاه؛ فرودگاه ویلنیوس می باشد که در 6 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است و یکی از مهمترین راه های ورود و خروج گردشگران به این شهر می باشد. این فرودگاه از مهمترین قطب های هوایی کشور لیتوانی می باشد و با سرعت بسیار بالایی نیز در حال رشد است که پیش بینی می شود در سال های آینده بتواند با بهترین فرودگاه های قاره اروپا به رقابت بپردازد. این فرودگاه سالانه در حدود چهار میلیون مسافر داخلی و خارجی را جا به جا می کند و از مهمترین شرکت های هوایی فعال در آن می توان بخ رایان ایر و اسمال پلنت ایرویز اشاره کرد. فرودگاه ویلنیوس برای اولین در سال 1932 شروع به فعالیت خود کرد که در طول جنگ های جهانی نیز به عنوان یکی از مهمترین فرودگاه های نظامی در منطقه بوده است.

موزه ملی لیتوانی

کشور لیتوانی یکی از ناشناخته ترین جمهوریت های جهان می باشد که کمتر کسی سم این کشور را شنیده و یا در مورد آن اطلاعات را در اختیار دارد که همین امر سبب شده است تا بسیاری از گردشگران و توریست ها علاقه مندی زیادی را برای بازدید از کشور لیتوانی نشان دهند. گردشگران می توانند آثار تاریخی بسیار باشکوه و بی نظیر این کشور را به راحتی در موزه ملی لیتوانی مورد مشاهده قرار دهند که این موزه از مهمترین موزه های کشور بوده و با داشتن طراحی و معماری بسیار باشکوه و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از مسافران را به سوی خود جذب نماید. از مهمترین بخش های موزه ملی لیتوانی می توان به باستان شناسی، تاریخ معاصر، فرهنگ، پوشش، ابزارهای جنگی، نقاشی های و آثار باقی مانده از تاریخ گذشته اشاره کرد که هر یک از این بخش ها نیز صدها آثار دیدنی و جذابی را به نمایش گذاشته است.

مراکز خرید در لیتوانی

کشور لیتوانی با داشتن ده ها مراکز خرید و بازارهای سنتی خود نیز توانسته است بهترین امکانات و خدمات را برای گردشگران و مسافران به ارمغان بیاورد. مهمترین و مشهورترین مراکز خرید این کشور در خیابان های پرتردد واقع شده است و تا ساعت های دیر از شب نیز آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. اگر به دنبال خرید صنایع دستی این کشور هستید می توانید بازارهای سنتی این کشور را در اولویت های خود قرار دهید؛ که مشهورترین این بازارهای سنتی را می توانید در روستاها و بنادر این کشور مشاهده نمایید.

نکته بسیار مهمی که بایستی در هنگام خرید از کشور لیتوانی وجود دارد این است که به دنبال دریافت هیچ تخفیفی در خرید خود نباشید چرا که قیمت های ارائه شده در این کشور بسیار مقطوع بوده و جایی را برای چانه زنی ندارد. شما نیز می توانید با مراجعه به مراکز خرید کشور لیتوانی از بهترین سوغاتی های این کشور تهیه و خریداری کنید. از مهمترین مراکز خرید این کشور می توان به آکروپلیس، مرکز خرید ریو، مرکز خرید ملاس، مرکز خرید مگا و پانوراما اشاره کرد.

درباره کشور لیتوانی بیشتر بدانیم - سفری دیگر

جشنواره های لیتوانی

کشور لیتوانی با داشتن جشنواره های فستیوال های بسیار متعدد و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند. از مهمترین و مشهورترین جشنواره های این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جشنواره پالانگا: شهر پالانگا همانطور که اشاره شد، یکی از شهرهایی می باشد که مهد فستیوال بوده و از مهمترین این جشنواره ها می توان به مراسم سنتی ماهی های سرخ شده اشاره کرد که شرکت کنندگان با دودی و سرخ کردن ماهی های بسیار متنوع در این مراسم شرکت می کنند.
 • جشنواره فیلم بین المللی کینو پاواساریس: این جشنواره یکی از دوست داشتنی ترین و بی نظیرترین جشنواره های برگزار شده در کشور لیتوانی می باشد که از سال 1995 به شکل رسمی برگزار شده و از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. در این جشنواره فیلم های کوتاه از کشورهای مختلف جهان در حال اکران بوده تا طرفداران خود را پیدا کند.
 • جشنواره اسکی ماراتن تارتو: یکی از هیجان انگیزترین فستیوال های این کشور را جشنوراه اسکی ماراتن تشکیل می دهد که در ماه فوریه برگزار شده و حدود ده هزار نفر از کشورهای مختلف برای شرکت در این رویداد حاضر می شوند تا یک مسافت 63 کیلومتری را در کمتر از سه ساعت طی کنند.

بهترین زمان سفر به لیتوانی

یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی که در خصوص سفر به کشور زیبای لیتوانی وجود دارد، بهترین زمان برای این امر است. توجه داشته باشید که عوامل بسیار متعددی می تواند در بهترین زمان برای سفر به کشور لیتوانی تاثیر گذار باشد که از مهمترین و اصلی ترین این عوامل می توان به اوقات فراغت گردشگران و شرایط آب و هوایی اشاره کرد. کشور لیتوانی بهترین شرایط اقلیمی را در مقایسه با کشور های مجاور خود دارد و گردشگران می توانند با توجه به هدف خود از سفرشان یکی از فصل های سال را انتخاب کرده و سفرشان را شکل دهند. به عبارتی اگر قصد دارند تا از مناظر طبیعی و ساحلی این کشور لذت ببرند بایستی فصل های گرم را انتخاب کرده و در غیر این صورت برای بهره مندی از ورزش های زمستانی می توانند فصل های سرد را در اولویت های خود قرار دهند.

نکات مورد توجه در سفر به لیتوانی

در بخش های قبلی راجع به لیتوانی توضیحات بسیار متنوع و جالبی را به حضورتان ارائه دادیم که تمام این اطلاعت برای هر مسافری از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اگر شما نیز دوست دارید تا در آینده نزدیک از کشور زیبای لیتوانی بازدید داشته باشید و بهترین لحظات را در آن سپری کنید می توانید با در نظر گرفتن برخی از مهمترین و حساس ترین نکات، یکی از بی نظیرترین سفرهای خود را شکل دهید. از مهمترین نکات مورد توجه در سفر به کشور زیبای لیتوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما قبل از سفرتان به کشور زیبای لیتوانی در مورد فرهنگ مردم این کشور اطلاعاتی را به دست آورده و سپس سفرتان را شکل دهید
 • قبل از سفرتان ویزای این کشور را تهیه و در دست داشته باشید چرا که بدون اخذ ویزای لیتوانی اجازه ورود به این کشور را نخواهید داشت.
 • به تمام قوانین و مقررات حاکم در این کشور نهایت احترام را داشته باشید و از آنها پیروی کنید. همچنین در صورت بروز مشکلی، آن را با پلیس این کشور در میان بگذارید
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشورهای اروپایی از جمله لیتوانی به دلیل داشتن مناظر طبیعی چشم نواز سرسبز در فصول مختلف سال مقصد بسیاری از...

در این مقاله تصمیم داریم درخصوص گرفتن وقت سفارت لیتوانی با شما صحبت کنیم. جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی...

جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرق اروپا که از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از شمال به لتونی،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر