هزینه های زندگی در کشور لیتوانی | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی | مسکن – خوراک – پوشاک

23 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی، برای یک خانواده ۴ نفره به اندازه یک ماه ۲۱۸۶ دلار می‌باشد بدیهی است که هزینه‌های زندگی بسیار می‌تواند متغیر باشد و …

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی:‌ مهاجرت و رفتن به یک کشور دیگر برای آغاز یک زندگی جدید و پیشرفت امروزه خواهان زیادی دارد و اغلب افراد علاقه‌مند به رفتن به کشورهای مختلف با توجه به شرایط زندگی‌شان می‌باشند. در این مطلب قصد داریم که هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی را با یکدیگر بررسی کنیم. شرکت خدمات مسافری و گردشگری سفری دیگر به شما کمک می‌کند که سفر یا مهاجرت آسان‌تری داشته باشید. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

هزینه های زندگی در کشور لیتوانی | سفری دیگر

در مورد کشور لیتوانی و هزینه های این کشور

لیتوانی یک کشور در شمال شرق اروپا می‌باشد که جنوبی‌ترین و بزرگترین کشور از مجموعه سه کشور بالتیک به حساب می‌آید. کشور لیتوانی امپراتوری قدرتمندی بود که در قرن‌های ۱۴ الی ۱۶ قبل از عضو شدن در کنفدراسیون لهستان و لیتوانی برای دو قرن بعدی به اغلب اروپای شرقی مسلط بود. آب و هوای کشور لیتوانی غارهای و دریایی می‌باشد این آب و هوا منشا‌های مختلفی دارد و می‌توان گفت که میانگین کلی دمای کشور لیتوانی در ماه ژانویه که سردترین ماه آن به حساب می‌آید ۵ درجه سانتی گراد و در گرمترین ماه سال آنها که ماه ژوئیه ست ۱۷ درجه سانتیگراد است.

بارندگی‌های صورت گرفته در این کشور اغلب در ماه آگوست است مگر در قسمت نوار دریایی این کشور که تا دو الی سه ماه بعد از آن نیز ادامه دارد.کشور لیتوانی به طور کلی دو میلیون و هفتصد و هشتاد و یک هزار نفر جمعیت دارد که امروزه به دلیل مهاجر‌پذیر بودن آن این جمعیت رو به افزایش می‌باشد. زبان کلی مردم لیتوانی، لیتوانیایی است و در شهرهای بزرگ‌تر آن می‌توان گفت که به زبان روسی و لهستانی و بلا روسی و اوکراینی نیز صحبت می‌شود.

در مورد دین مردم این کشور باید بدانید که به عنوان آخرین کشور بت‌ پرست در قاره اروپا از این کشور یاد می‌شود چهار پنجم جمعیت این کشور دارای دین کاتولیک رومی می‌باشند. گروه‌های کوچکتری نیز وجود دارند که اعتقادات مختلفی مانند انجیل و اعتقادات دیگر دارند اما آیین بت پرستی در برخی شهرها هنوز وجود دارد.

هزینه‌ های کلی زندگی در لیتوانی

هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی برای یک خانواده ۴ نفره به اندازه یک ماه ۲۱۸۶ دلار می‌باشد بدیهی است که هزینه‌های زندگی بسیار می‌تواند متغیر باشد و مستقیماً با سبک زندگی شما سازگار است. هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی برای یک فرد مجرد به صورت ۶۳۰ دلار بدون هزینه اجاره می‌باشد. البته شما می‌توانید سبک زندگی خود را داشته باشید و این هزینه‌ها می‌تواند بالاتر یا پایین‌تر باشند. مشاوران شرکت خدمات مسافرتی سفری دیگر به شما در این زمینه و تصمیم‌گیری برای مهاجرت به کشور لیتوانی کمک می‌کنند. در ادامه هزینه‌های مختلف این کشور را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ های کلی زندگی در لیتوانی | سفری دیگر

کار در کشور لیتوانی و درآمد

مشاغل مختلفی وجود دارند که در کشور لیتوانی از محبوب‌ترین مشاغل‌ها به حساب می‌آیند و شما با انتخاب این مشاغل می‌توانید سریعتر مشغول به کار شوید، شغل‌هایی مانند قصاب، خیاط، جوشکار، جوشکار برقی، سازنده فلز و غیره از شغل‌هایی هستند که در کشور لیتوانی کمیاب هستند و اگر در این حرفه‌ها مهارت دارید می‌توانید از طریق آنها سریع مشغول به کار شوید.

توجه داشته باشید که درآمد در این کشور از حداقل ۸۳۰ لیتاس لیتوانی شروع می‌شود و حداکثر آن ۱۴۵۰۰ لیتاس لیتوانی است. حداقل درآمدی که برای پایتخت این کشور به یورو در نظر گرفته شده است ۶۰۷ یورو ماهانه می‌باشد و متوسط آن ۹۰۰ یورو در نظر گرفته شده است. به طور کلی در سه بخش صنعت و خدمات و ساخت و ساز می‌توانید به راحتی در این کشور مشغول به کار شد.

کار در کشور لیتوانی و درآمد | سفری دیگر

هزینه‌ های در نظر گرفته شده برای رستوران

اگر قصد مسافرت و یا مهاجرت به کشور لیتوانی را دارید باید بدانید که هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی شامل هزینه برای رستوران و تفریحات نیز می‌شود. می‌توان گفت که شما می‌توانید از ۵ دلار تا ۱۰ دلار برای یک وعده غذایی رستورانی ارزان خود هزینه کنید. توجه داشته باشید که این قیمت هنگامی که وعده غذایی برای دو نفر باشد و رستوران مد نظر شما سطح متوسطی داشته باشد و از پیش غذا و دسر نیز استفاده کنید به ۲۵ الی ۶۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد. فست فود معروف مک دونالد در این کشور گستره ی‌۵ دلار می‌شود. نوشیدنی‌های این کشور قیمت‌های مختلفی دارند و از نیم دلار تا ۴ دلار متغیر می‌باشند.

هزینه‌ های سوپر مارکت

یکی از ارکان اصلی زندگی در کشور لیتوانی در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی می‌باشد. هزینه‌هایی که برای سوپرمارکت در نظر گرفته شدند اهمیت بالایی دارند زیرا در روزمره استفاده بیشتری نسبت به سایر اقلام و خدمات دارند. می‌توان گفت که گوشت گاو به اندازه یک کیلوگرم از چهار و نیم دلار تا ۱۰ دلار عرضه می‌شود. میوه‌های مختلف مانند سیب و موز و پرتقال که هرکدام یک کیلو گرم باشند از نیم دلار شروع می‌شود و تا دو و نیم دلار نیز ادامه دارند.

مواد اولیه آشپزی مانند گوجه‌ فرنگی و سیب‌ زمینی و پیاز نیز از همین قیمت‌‌ها برخوردارند و می‌توانید آن‌ها را حتی با قیمت‌‌های 0.2 دلار تا ۲ دلار نیز تهیه کنید. نوشیدنی‌ها با اندازه‌های مختلف نیز قیمت‌های متفاوتی دارند و شما از چهار و نیم دلار تا ۱۵ دلار باید برای آنها کنار بگذارید.

هزینه‌ های سوپر مارکت | سفری دیگر

هزینه‌ های حمل و نقل در لیتوانی

در نظر داشتن هزینه‌های حمل و نقل هنگام تهیه لیست هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا شما هنگام مهاجرت به این کشور وسیله نقلیه شخصی ندارید و باید از وسیله‌های نقلیه عمومی استفاده کنید. می‌توان گفت که بلیط یک طرفه برای حمل و نقل مترو از نیم دلار تا یک دلار متغیر است و شما می‌توانید از بلیط ماهانه برای استفاده معمول می‌باشد استفاده کنید که نرم قیمت آن از ۲۶ دلار الی ۳۰ دلار ادامه دارد.

جالب است بدانید که اگر قصد خرید یک فولکس واگن در کشور لیتوانی را دارید باید به طور متوسط از ۱۸ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار برای آن هزینه کنید. قیمت تاکسی‌ها برای هر یک ساعت و هر یک کیلومتر نیز متغیر است و شما برای یک کیلومتر باید نیم دلار تا یک دلار هزینه کنید و برای یک ساعت این هزینه به9 دلار نیز افزایش پیدا می‌کند.

هزینه‌ های حمل و نقل در لیتوانی | سفری دیگر

هزینه خدمات در کشور لیتوانی

هزینه‌های مربوط به خدمات در این کشور متفاوت می‌باشد یعنی شما برای خدمات عمومی مانند برق و گرمایش خنک‌کننده و زباله هزینه‌ای میانه ۸۰ دلار الی ۱۹۰ باید پرداخت کنید. اگر یک دقیقه با تلفن صحبت می‌کنید باید تعرفه 0.11 را در نظر داشته باشید.

توجه کنید که اینترنت با سرعت‌های بالا نیز از قیمت پایه ۸ الی ۱۷ دلار شروع می‌شود. در نظر داشتن هزینه‌های خدمات به عنوان هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی از واجبات مهاجرت و لیست آن به حساب می‌آید. شما می‌توانید برای داشتن یک لیست کامل از هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی با کارشناسان و مشاوران سفری دیگر در ارتباط باشید. سفری دیگر تا به امروز بیش از ۳۰۰۰ درخواست ویزای موفق داشته و ۱۱ سال سابقه درخشان در این کار را دارد.

هزینه‌ های پوشاک در کشور لیتوانی

هزینه‌های مربوط به پوشاک بسیار حائز اهمیت است زیرا خرید لباس بخش جدانشدنی از زندگی انسان‌ها به حساب می‌آید. برای خرید یک جفت شلوار جین باید هزینه‌ای به اندازه ‏30 الی 100 دلار را کنار بگذارید. شما برای خرید لباس تابستانی در فروشگاه ‌های زنجیره‌ای معتبر مانند زارا و اچ اند‌ام باید از ۲۰ دلار تا ۶۰ دلار را کنار بگذارید. یک جفت کفش از کالکشن نایک از ۵۰ دلار الی 100 دلار می‌باشد البته لازم به ذکر است که مدل‌های جدید قیمت‌های بالاتری دارند. همینطوری جفت کفش مردانه چرم از ۵۰ دلار از ۱۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

هزینه‌ های پوشاک در کشور لیتوانی | سفری دیگر

اجاره ماهانه منزل در لیتوانی

قیمت اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لیتوانی از ۳۰۰ دلار تا ۶۰۰ دلار متغیر است و اگر این آپارتمان خارج از مرکز باشد ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد. یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر قیمت پانصد هزار و برای اجاره آپارتمانی که خارج از مرکز شهر باشد این قیمت به ۳۰۰ الی ۷۰۰ دلار کاهش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که برای خرید آپارتمان‌ها در مرکز شهر هر متر مربع قیمت ۱۵۰۰ دلار تا ۳۲۰۰ را دارد و اگر آپارتمان شما خارج از مرکز شهر باشد این قیمت به ۹۵۰ دلار دو هزار دلار کاهش می‌یابد.

اجاره ماهانه منزل در لیتوانی | سفری دیگر

سفری نو با سفری دیگر

شرکت مسافرتی سفری دیگر ارائه دهنده ویزای اقامتی و مهاجرتی و مسافرتی می‌باشد و شما می‌توانید برای مهاجرت به کشور و دریافت ویزای آن به این شرکت مراجعه کرده و در بهترین زمان ویزای خود را تهیه کنید توجه داشته باشید که می‌توانید قبل از دریافت ویزا از مشاوره کارشناسان و مشاوران سفری دیگر استفاده کنید تا تجربه مسافرت و مهاجرت بهتری داشته باشید. همینطور شما می‌توانید برای دریافت آخرین اطلاعات و اخبار در مورد هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی صفحات مجازی سفری دیگر را دنبال کنید و یا مستقیم با کارشناسان در ارتباط باشید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و تجربه سفر و مهاجرت مثال زدنی‌ای داشته باشید.

سفری نو با سفری دیگر | سفری دیگر

سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور لیتوانی

هزینه یک خانواده 4 نفره در کشور لیتوانی در ماه چقدر میشود؟

هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی برای یک خانواده ۴ نفره به اندازه یک ماه ۲۱۸۶ دلار می‌باشد بدیهی است که هزینه‌های زندگی بسیار می‌تواند متغیر باشد و مستقیماً با سبک زندگی شما سازگار است.

هزینه یک ماه زندگی در کشور لیتوانی یک فرد مجرد چقدر میباشد؟

هزینه‌های زندگی در کشور لیتوانی برای یک فرد مجرد به صورت ۶۳۰ دلار بدون هزینه اجاره می‌باشد.

هزینه اجاره خانه در کشور لیتوانی چقدر میباشد؟

قیمت اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر لیتوانی از ۳۰۰ دلار تا ۶۰۰ دلار متغیر است و اگر این آپارتمان خارج از مرکز باشد ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرق اروپا که از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از شمال به لتونی،...

کشور کوچک لیتوانی با سه میلیون نفر جمعیت یکی از کشور های اروپایی است که در قسمت شمال شرق این...

شهر ویلنیوس که جایگاه و اهمیت خاصی در قاره اروپا دارد برای ایرانیان کمتر شناخته شده است؛ یک منطقه تاریخی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر