با بهترنی دیدنی های لهستان آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترنی دیدنی های لهستان آشنا شوید

19 مرداد 1401

اگر در وهله سفر به لهستان هستید، این مقاله را مطالعه کنید تا با دیدنی های لهستان آشنا شوید.

آیا تا به حال به اروپا سفر کرده اید؟ آیا قصد دارید به کشور لهستان سفر کرده و از زیبایی های حیرت انگیز آن لذت ببرید؟ بدون شک پس آشنایی با دیدنی های لهستان، نسبت به سفر به این کشور زیبا مصمم خواهید شد.

کشور لهستان پر از خانه های قرون وسطی، جنگل های سرسبز و شهر های ساحلی بسیار جذاب بوده و توانسته است نام خود را در فهرست برترین میراث جهانی یونسکو به ثبت برساند.

این کشور علی رغم تمام زیبایی ها و جاذبه های دیدنی، در طول تاریخ جنگ هایی را تجربه کرده است که جنگ جهانی دوم نیز از مهم ترین جنگ ها به شمار میرود.

اگر می خواهید با دیدنی های لهستان آشنا شوید، این مقاله می تواند بهترین و برترین جاذبه های دیدنی کشور لهستان را برایتان شرح دهد.

دیدنی های لهستان

معرفی بخشی از دیدنی های لهستان

آماده باشید که می خواهیم چند دقیقه ای به زیباترین کشور اروپا که لهستان است سفر کنیم. در این سفر با تمام جاذبه های گردشگری لهستان که سالانه میلیون ها توریست از جای جای جهان به خود جذب می کند، آشنا خواهید شد.

جاذبه های دیدنی لهستان به طور کلی در سه بخش ذکر شده در زیر گروه بندی می شوند.

  • جاذبه های تاریخی
  • جاذبه های طبیعی
  • شهر های ساحلی

معرفی دیدنی های تاریخی لهستان

در این بخش سفری هیجان انگیز به اماکن تاریخی لهستان خواهیم داشت.

معدن نمک Wieliczka Salt Mine in Poland

در ابتدا از شما می خواهیم یک معدن نمک را تصور کنید. به احتمال زیاد شما مکانی را مشابه به دریاچه های نمک تصور خواهید کرد. همچنین احتمال دارد غاری را با دانه های سفید و بلورین نمک تصور کنید. این تصاویر در ابتدا به ذهن همه خطور می کند، اما آنچه که در لهستان وجود دارد چنین تصویر و ساختاری ندارد.

معدن نمک از مهم ترین دیدنی های لهستان به شمار می رود. در ابتدای ورود به این معدن، مجسمه هایی که از سنگ نمک تراشیده شده اند به استقبال شما بر می خیزند.

در معدن نمک لهستان شهری خفته در زیر زمین بنا شده است که دارای راهرو های پیچ در پیچ و بناهایی عظیم است.

معدن نمک Wieliczka Salt Mine in Poland

میدان بازار ورشو Main Market Square

ورشو و میدان مرکزی بازار آن، پایتخت فرهنگی کشور لهستان به شمار می رود. علی رغم آن که در جنگ جهانی دوم این مکان دچار آسیب و تخریب شد، مردم این منطقه در صدد آن تلاش کردند که بناهای تخریب شده را بازسازی کنند.

در نهایت پس از بازسازی ورشو و میدان بازار مرکزی آن دوباره صاحب بناها و ساختمان های قرون وسطی، ساختمان های گوتیک و رنگارنگ رنسانسی شد.

امروزه میدان این شهر در لهستان، میزبان انواع کافه و رستوران های رنگارنگ شده است که خاطراتی به یادماندنی برای گردشگران به ارمغان می آورد.

میدان بازار ورشو Main Market Square

قلعه مالبورک Malbork Castle

این قلعه یکی از زیباترین و عظیم ترین دیدنی های لهستان به شمار می رود. قلعه مالبورک از زیبا ترین موزه های لهستان است که یادآورد شجاعت، سخاوت، قدرت و فرهنگ این کشور است.

قلعه مالبورک Malbork Castle

قلعه سلطنتی واول واقع در کراکوف Wawel Royal Castle

در این قلعه که یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین جاهای دیدنی لهستان به شمار می رود، می توانید بناهایی را مشاهده کنید که به سبک باروک و رنسانس معماری و ساخته شده اند.

زیگیسموند پادشاه قرن شانزدهم که در این قلعه زندگی می کرد. علاقه بیش از حد او به هنر و نقاشی باعث شده است تا امروزه این قلعه به یکی از زیبا ترین موزه ها به شمار رود.

کلسیای جامع واول

این کلیسا از دیگر دیدنی های لهستان به شمار می رود که زمانی محل تاجگذاری پادشاهان کشور بود. محل قرار گیری کلیسای جامع واول، قلب گنجینه های هنری لهستان است.

همچنین در این کلیسا پادشاهان بزرگ، قهرمانان، شاعران مقدسین و بزرگان این کشور دفن شده اند.

کلسیای جامع واول

معرفی دیدنی های طبیعی لهستان

هر کشوری در قلب خود طبیعتی بکر و زیبا را پرورانده است که سالانه از سر تا سر جهان گردشگرانی را به خود جذب می کنند. در این بخش می خواهیم سفری به طبیعت زیبای لهستان داشته باشیم.

جنگل کج واقع در گریفینو crooked Forest Gryfino

این جنگل در بیرون از شهر کوچک گیریفینو واقع شده است، یکی از شگفت انگیز ترین دیدنی های لهستان است. درختان این جنگل با سایر درختانی که دیده اید کاملا متفاوت است.

چرا که این درختان کمی بالاتر از ریشه، زاویه ای 90 درجه به خود گرفته و سپس رو به آسمان رشد می کنند. حدود 10 سال طول کشیده است تا این منحنی روی این درختان نمایان شود.

بخشی از گردشگران بر این باورند که این جنگل و ظاهر متفاوت درختان به دست انسان ساخته شده اند و در مقابل درصد بیشتری از آنان نیز معتقدند که این زیبایی بکر به دست طبیعت ساخته شده است.

جنگل بیالوویزا Bialowieza Forest

این جنگل از آن دسته دیدنی های لهستان است که از گذشته های دور بجا مانده است و در طول سال ها میلیون ها گردشگر برای بازدید از خود جذب می کند.

در این جنگل بکر می توانید صدها گونه از پرندگان، حیوانات، حشرات و گاومیش های اروپایی را ببینید. لازم به ذکر است که نام این جنگل در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان زیباترین جاذبه طبیعی به ثبت رسیده است.

اگر می خواهید دیدنی های لهستان را کشف کرده و از سفر خود به این کشور لذت ببرید، حتما به دهکده و شهر های واقع در اطراف این جنگل بکر و کهن سال سر بزنید.

جنگل بیالوویزا Bialowieza Forest

دریاچه ماسوریان Masurian Lakeland

این دریاچه که از زیباترین جاذبه های طبیعی لهستان به شمار می رود، از ناحیه پایین دستی رودخانه ویستولا تا مرز لیتوانی امتداد دارد. دریاچه ماسوریان میعادگاه بیش از2000 رودخانه در مساحت های مختلف است.

لازم به ذکر است که در اطراف این دریاچه مهمان خانه ها کمپ هایی ساخته شده اند که گردشگران می توانند چند روزی از این طبیعت زیبا لذت ببرند.

دریاچه ماسوریان Masurian Lakeland

دریاچه مورسکای اکو واقع در پارک ملی تاترا Morskie Oko Lake Tatra National Park

اگر می خواهید بهشت را از نزدیک ببینید، این دریاچه می تواند بهشت را برایتان به تصویر بکشد.

آب این دریاچه کاملا شفاف و زلال است و آسمان بالای دریاچه نیز کاملا آبی و عاری از هرگونه آلودگی می باشد. درختان کاج سوئیسی دریاچه مورسکای اکو را احاطه کرده و فضایی سرسبز را به ارمغان آورده اند.

مسیر جنگلی این دریاچه کاملا هموار بوده و تنها کافی است شما برای دیدن بهشت در قلب لهستان، به دل جنگل زده و از میان درختان سر به فلک کشیده عبور کنید.

رنگ آب این دریاچه در زمستان آبی تیره بوده و با رسیدن به فصل بهار کم رنگ تر می شود، به طوری که در فصل بهار رنگ آب آن متمایل به فیروزه ای خواهد شد.

معرفی شهرهای ساحلی لهستان

تا به این قسمت به دیدنی های تاریخی و طبیعی لهستان در خیال و ذهن خود سفر کردیم. حال نوبت آن فرا رسیده است که سری به شهر های ساحل آن زده و از زیبایی های دل انگیز آن بهره مند شویم.

سوپوت Sopot

شهر سوپوت از تمیز ترین و زیباترین شهر های ساحلی لهستان به شمار می رود. با قدم زدن در شن های نرم و خیس شده ساحلی این شهر، حسی ناب و غیر قابل وصف را تجربه خواهید کرد.

همچنین می توانید از تفریحات آبی شهر ساحلی سوپوت لذت برده و خاطراتی به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

سوپوت Sopot

گدنیا Gdynia

گدنیا از شلوغ ترین شهرهای ساحلی لهستان به شمار می رود که از دو ساحل متفاوت به وجود آمده است. ساحل واقع شده در قسمت شمالی این شهر نسبت به ساحل دیگر، آرام و دل انگیز تر است.

اگر می خواهید از حمام آفتاب و استراحت لب دریا در شهر ساحلی گدنیا بهره من شده و نهایت لذت را ببرید، ساحل شمالی این شهر بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

گدنیا Gdynia

شهر ساحلی Miedzyzdroje

از دیگر دیدنی های لهستان می توان به شهر ساحلی Miedzyzdroje اشاره کرد که در ضلع غربی کشور لهستان و نزدیکی مرز کشور آلمان واقع شده است.

این شهر ساحلی عموما برای برگزاری فستیوال ستاره های هالیوودی پیشنهاد می شود. از این رو اگر می خواهید ستاره های تلوزیونی و فیلم ها را از نزدیک ببینید، این شهر ساحلی شما به آرزویتان خواهد رساند.

علاوه بر این موضوع، در شهر ساحلی Miedzyzdroje جاذبه هایی همچون اسکله های طولانی به طول 395 متر و پارک های مختلف وجود دارند که می توانند سفری به یادماندنی را برای خود و خانوادتان رقم بزنند.

کلام آخر

لهستان کشوری زیبا و پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی در قلب اروپا است. همان طور که گفته شد؛ این کشور در طول سالیان دراز جنگ ها و ویرانی هایی را به خود دیده است، اما مردمان آن به بازسازی مناطق و بناهای تاریخی آن پرداخته اند.

در این محتوا قصد داشتیم به دیدنی های لهستان اشاره کنیم. چرا که آشنایی با بهترین جاهای دیدنی به مراتب میزان کیفیت سفر را افزایش می دهد.

اگر این مقاله را کامل مطالعه کرده باشید، با معروف ترین جاذبه های تاریخی، طبیعی و شهرهای ساحلی آشنا شده اید که نتیجه آن می تواند سفری دلنشین و خاطره انگیز باشد.

سوالات متداول بهترین دیدنی های لهستان

دیدنی های لهستان در یک نیگا چه مواردی هستند؟

کشور لهستان پر از خانه های قرون وسطی، جنگل های سرسبز و شهر های ساحلی بسیار جذاب بوده و توانسته است نام خود را در فهرست برترین میراث جهانی یونسکو به ثبت برساند.

جاذبه های دیدنی لهستان به چند دسته تقسیم میشوند؟

جاذبه های دیدنی لهستان کلا به سه دسته: جاذبه های تاریخی، جاذبه های طبیعی،‌شهر های ساحلی

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

لهستان یکی از کشورهای جذاب منطقه مرکزی اروپاست که در شمال دریای بالتیک واقع شده است. این کشور با بلاروس،...

ورشو یکی از زیباترین شهرهای کشور لهستان است و پایتخت این کشور هم به شمار می‌رود. این شهر جاذبه‌های گردشگری...

اقامت و مهاجرت به لهستان پس از سال ۱۹۸۹ که این کشور به کشورهای منطقه شینگن پیوست، گسترش پیدا کرد....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر