با بهترین دیدنی های پراگ آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های پراگ آشنا شوید

13 شهریور 1401

دیدنی های پراگ، عروس اروپا قدمتی دیرینه دارند. تاریخ کهن این شهر مربوط به هزار و صد سال پیش است. بسیاری از گنبد‌ها، کلیسا‌ها برج‌های قدیمی و بناهای تاریخی که …

دیدنی‌ های پراگ عروس اروپا قدمتی دیرینه دارند. تاریخ کهن این شهر مربوط به هزار و صد سال پیش است. بسیاری از گنبد‌ها، کلیسا‌ها برج‌های قدیمی و بناهای تاریخی که دارای معماری‌های زیبا و با ارزش اروپایی هستند، در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک خودنمایی می‌کنند. در این شهر تاریخی به هر طرف نگاه کنید متوجه وجود بناهای زیبا، چشم انداز‌های بی‌نظیر طبیعی و ساختمان‌های تاریخی و قدیمی می‌شوید که هر کدام داستانی در دل خود دارند و نظر گردشگران را به خود جذب می‌کنند.

بیشتر قلعه‌های تاریخی موجود در پراگ جزء دیدنی‌ های پراگ محسوب می‌شوند. می‌توان گفت که میدان قدیمی این شهر نیز مانند ساعت نجومی شهر پراگ، جزء دیدنی‌ های پراگ هستند. در این مقاله قصد داریم با معرفی جاذبه‌های گردشگری پراگ و بهترین دیدنی‌ های پراگ شما را بیشتر با جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی کشور جمهوری چک آشنا کنیم. این فرصت استثنایی را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

دیدنی های پراگ | سفری دیگر

قلعه پراگ

برای معرفی دیدنی‌ های پراگ، بهتر است اول از همه قلعه پراگ را به شما معرفی کنیم. این قلعه در گذشته محل زندگی پادشاهان بوهیما بوده است؛ اما امروزی رئیس جمهور جمهوری چک در این قلعه اقامت دارد. قلعه پراگ شامل یک کاخ سلطنتی، کلیسای جامع سنت ویتوس و مجموعه‌ای از کلیساها، برج‌های دفاعی، صومعه، اصطبل‌های صنعتی و همچنین باغ‌های باشکوه است.

ساختمان اصلی این قلعه در قرن نهم و با استفاده از چوب ساخته شده بود؛ اما در سال‌های بعد این قلعه مورد بازسازی قرار گرفته است و معماری‌های دوران‌های مختلف در این قلعه قابل مشاهده است. قلعه پراگ به عنوان بزرگ‌ترین قلعه اروپا مشهور است و گردشگرانی که بخواهند از این قلعه دیدن کنند باید وقت زیادی را صرف کنند.

قلعه پراگ | سفری دیگر

میدان قدیمی پراگ

میدان قدیمی پراگ هم جزء دیدنی های پراگ و مرکز تاریخی این شهر محسوب می‌شود. این میدان قدیمی بسیار باشکوه است و بین پل چارلز و میدان ونسسلاس قرار گرفته است. به همین خاطر یکی از مناطق پربازدید شهر پراگ محسوب می‌شود. در این میدان قدیمی مجسمه‌ها و معماری‌های تاریخی زیادی قرار دارد. بسیاری از دیدنی‌های شهر پراگ مانند محله یهودیان، برج گوتیک، زندان قدیمی، کلیسای کلمنتیوم و ساعت نجومی و برخی دیگر از دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری پراگ در اطراف همین میدان مرکزی هستند.

میدان قدیمی پراگ | سفری دیگر

کلیسای لیدی بیفور تین

کلیسای لیدی بیفور تین یکی دیدنی های پراگ و از جاذبه‌های گردشگری معروف شهر پراگ است. این کلیسا دارای دو مناره بلند ۸۰ متری است که در دو طرف کلیسا قرار گرفته‌اند. این بنا در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده، اما در طول دوران‌های دیگر نیز دستخوش تغییرات زیادی بوده است. برخی از نقاشی‌های مربوط به عیسی مسیح در این کلیسا نگهداری می‌شود.

کلیسای لیدی بیفور تین | سفری دیگر

ساعت نجومی شهر پراگ

ساعت نجومی شهر پراگ هم یکی از دیدنی های پراگ است که در سال ۱۴۱۰ میلادی ساخته شد؛ اما در طول جنگ جهانی دوم ‌بخش‌هایی از آن آسیب دید که در سال‌های بعد بازسازی شد. این ساعت یکی از قدیمی‌ترین ساعت‌های نجومی موجود در جهان است که به خوبی کار می‌کند و در اطراف میدان قدیمی شهر پراگ قرار دارد.

ساعت نجومی شهر پراگ | سفری دیگر

کلیسای جامع سنت ویتوس

کلیسای جامع سنت ویتوس نیز جز دیدنی های پراگ و بخش‌های متعدد قلعه پراگ است و در محوطه قلعه واقع شده است. این کلیسا یکی از مهم‌ترین کلیساهای پایتخت جمهوری چک است و اسقف اعظم پراگ در این کلیسا اقامت دارد. سه تن از پادشاهان بوهیمیایی نیز در این کلیسا دفن شده‌اند. می‌توان گفت که ساخت این کلیسا ۵۲۵ سال طول کشیده است. به همین خاطر دارای معماری‌های مختلفی از رمان زمان رنسانس تا گوتیک می‌باشد.

کلیسای جامع سنت ویتوس | سفری دیگر

پل چارلز

پل چارلز به عنوان یکی از دیدنی‌ های پراگ و پل‌های قدیمی قاره اروپا شناخته می‌شود. سال ساخت این پل به ۱۳۵۷ میلادی برمی‌گردد. خرافات زیادی درباره ساخت این پل گفته می‌شود که با توجه به آن‌ها این پل بر اساس اعداد خاصی ساخته شده که باعث استحکام طولانی مدت آن شده‌اند! پل چارلز همیشه پر رفت و آمد و شلوغ است و در انتهای آن یک برج قرار دارد. ۳۰ مجسمه تاریخی و قدیمی نیز در سرتاسر پل وجود دارد.

پل چارلز | سفری دیگر

میدان ونسسلاس

میدان ونسسلاس در شهر پراگ بلواری است که یک بنای یادبود از ونسسلاس در بالای آن قرار گرفته است و جزء یکی از دیدنی های پراگ بشمار میرود. بسیاری از مراکز خرید و فروشگاه‌های معروف در این خیابان قرار دارند و می‌توان گفت که مرکز اقتصادی شهر پراگ محسوب می‌شود. در سال ۱۳۴۸ این میدان توسط چالز چهارم ساخته شد و به عنوان یکی از فضاهای عمومی شهر پراگ محسوب می‌شود. بسیاری از اتفاقات تاریخی مربوط به قرن بیستم جمهوری چک در این میدان اتفاق افتاده است. این میدان شاهد تجمع‌های سیاسی و جنبش‌های بسیاری بوده است. هتل‌ها، مغازه‌ها، بانک‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های مرکزی شهر پراگ در این منطقه قرار دارند.

میدان ونسسلاس | سفری دیگر

برج پترین

برج فلزی پترین دارای ۶۳ متر ارتفاع است و روی تپه پترین قرار گرفته است. این برج فلزی شباهت زیادی به برج ایفل دارد و از بالای برج امکان تماشای دیدنی‌ های پراگ وجود دارد.

برج پترین | سفری دیگر

برج پودر

برج پودر نیز یکی از دیدنی های پراگ است و به عنوان یکی از دروازه‌های قدیمی شهر پراگ شناخته می‌شو. د این برج در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است. قبلاً در این برج پودر اسلحه نگهداری می‌شد و نام آن نیز به همین خاطر تغییر کرده است. برج پودر دارای ۱۸۶ پله است و منظره زیبایی از شهر پراگ را جلوی چشم تماشاچیان قرار می‌دهد.

برج پودر | سفری دیگر

تئاتر ملی

تئاتر ملی پراگ دارای یک بنای باشکوه است که برنامه‌های مربوط به رقص باله، تئاتر‌های معروف و اپرا در آن برگزار می‌شود. این بنا پس از افتتاح متاسفانه دچار آتش سوزی شد؛ اما دو سال بعد مجددا مورد بازسازی قرار گرفت و درهای آن به روی عموم باز شد.

تئاتر ملی | سفری دیگر

خانه رقصان

خانه رقصان پراگ اگرچه چندان تاریخی نیست، اما یکی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های معروف پراگ است ساخته این بنا بسیار عجیب و غریب است و برای ساخت آن از معماری نئو باروک استفاده شده است. این بنا با استفاده از شیشه و بتن ساخته شده و مانند یک ساختمان مواج می‌باشد. یک رستوران در بالای این ساختمان قرار گرفته که می‌توان از بالای آن نمای زیبای دریاچه ولتاوا را تماشا کرد.

خانه رقصان | سفری دیگر

ناپلاوکا

ناپلاوکا یک منطقه در شهر پراگ و در کنار رودخانه پراگ است. این منطقه محل تجمع و پاتوق افرادی است که سن آن‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ سال است و از نظر سبک زندگی، پوشش و یا طرز تفکر با مردم دیگر متفاوت هستند. جشنواره‌های موسیقی و بازارهایی نیز برای کشاورزان در این منطقه برگزار می‌شود و یکی از دیدنی‌ های پراگ محسوب می‌شود.

ناپلاوکا | سفری دیگر

موزه ملی پراگ

در موزه ملی پراگ که یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های این شهر است، انواع مواد معدنی، آثار تاریخی، اشیای مربوط به جانور شناسی و … نگهداری می‌شود. بسیاری از آثار مربوط به مردم نگاری که دارای ارزش‌های بالایی هستند در موزه اصلی ملی و در میدان ونسسلاس نگهداری می‌شوند.

موزه ملی پراگ | سفری دیگر

جزیره کامپا

شاید تصور کنید که جزیره کامپا در اطراف شهر پراگ است؛ اما تعجب نکنید! جزیره کامپا درست زیر پل چارلز واقع شده و مجسمه‌های مربوط به کودکان غول آسا که اثر دیوید چارنی هستند در موزه این جزیره نگهداری می‌شوند. در جزیره کامپا یک دیوار یادگاری ساخته شده که به نام دیوار لنین معروف است و هر کس که علاقه داشته باشد می‌تواند روی این دیوار بنویسد یا یک اثر هنری خلق کند.

جزیره کامپا | سفری دیگر

خیابان هاولسکی

خیابان قدیمی هاولسکی در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های این شهر محسوب می‌شود. یک بازار فضای باز در این خیابان برگزار می‌شود و در آنجا انواع میوه و سبزیجات به فروش می‌رسد.

خیابان هاولسکی | سفری دیگر

قبرستان قدیمی یهودیان

یکی از دیدنی‌ های پراگ محل قدیمی یهودیان این شهر است که امروز گردشگران برای تماشای جاذبه‌های آن مانند کنیسه اسپانیایی، قبرستان یهودیان، کنیسه کلاوس و موزه یهودیان به این منطقه می‌روند.

قبرستان قدیمی یهودیان | سفری دیگر

کتابخانه کلمنتیوم

کلمنتین یا همان کلمنتیوم محل کتابخانه ملی شهر پراگ و جمهوری چک است. این بنا در سال ۱۷۸۲ به یک کتابخانه عمومی تبدیل شد. در حال حاضر بیشتر از ۶ میلیون کتاب در این مجموعه نگهداری می‌شود. آثار هنری زیبایی که روی سقف این کتابخانه هک شده و برج نجومی کتابخانه جزء دیدنی‌های شهر پراگ است. یک نماز خانه باشکوه نیز در این کتابخانه قرار دارد.

کتابخانه کلمنتیوم | سفری دیگر

ساختمان شهرداری پراگ

ساختمان شهرداری شهر پراگ در کنار کاخ باچوفسکی و در نزدیکی برج پودر قرار گرفته است. این ساختمان در سال ۱۹۱۲ ساخته شده و ورودی آن دارای یک نقاشی کلاسیک و هنری است. فضای داخلی ساختمان شهرداری نیز مملو از نقاشی‌های زیبا و آثار هنرمندان قرن‌های گذشته است.

ساختمان شهرداری پراگ | سفری دیگر

باغ و حش پراگ

باغ وحش بزرگ شهر پراگ نیز یکی از دیدنی‌های این شهر محسوب می‌شود. این باغ وحش در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است و به عنوان پنجمین باغ وحش بزرگ و برتر جهان شناخته می‌شود. بسیاری از حیوانات نادر و گونه‌های در حال انقراض در این مجموعه نگهداری می‌شوند.

موزه و مجسمه کافکا

کافکا یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم است که اهل شهر پراگ می‌باشد. موزه‌ای با نام این هنرمند و نویسنده معروف در شهر پراگ ساخته شده است که بازدید از آن خالی از لطف نیست و بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعات بسیاری در رابطه با این نویسنده به دست بیاورند.


سوالات متداول دیدنی های پراگ

چه بناهایی در شهر پراگ بیشتر جزء دیدنی ها محسوب میشوند؟

بیشتر قلعه‌های تاریخی موجود در پراگ جزء دیدنی‌ های پراگ محسوب می‌شوند.

مهم ترین کلیساهای شهر پراگ کدام ها هستند؟

کلیسای لیدی بیفور تین و کلیسای جامع سنت ویتوس.

مهم ترین موزه های شهر پراگ کدام ها هستند؟

موزه ملی پراگ و موزه و مجسمه کافکا

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

جمهوری چک یکی از کشورهای اروپایی است که در قسمت مرکز اروپا واقع شده، پایتخت این کشور شهر پراگ است...

راهنمای کامل دیدنی های شهر کوتنا هرا کوتنا هرا واقع در جمهوری چک، شهری زیباست که با تاریخ غنی، معماری...

هزینه های زندگی در کشور چک: یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جمهوری چک است. داشتن ویزای این کشور و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر