درباره شهر پراگ چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر پراگ چه میدانید؟

24 مرداد 1401

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. در این مقاله درباره شهر پراگ بیشتر می‌خوانیم.

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این شهر در قسمت شمال غربی کشور قرار گرفته است. شهر پراگ بر روی رودخانه ولتانا ساخته شده است. جمعیت این کشور ۱.۳ میلیون نفر است. این شهر پایتخت کشور چک بوده و دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است. شهر پراگ یکی از شهرهای قدیمی اروپا است و آثار تاریخی به جا مانده از قرون وسطی در این شهر به چشم می خورد.

 شهر پراگ در سال ۱۹۹۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. به دلیل وجود مقبره‌های تاریخی بسیار در سطح این شهر و قلعه های بی شماری که در این شهر قرار دارند به عنوان یکی از مراکز تاریخی اروپا شناخته می شود. اگر بخواهیم درباره تاریخچه پراگ صحبت کنیم بهتر است بگوییم که این شهر از گذشته تا کنون موقعیت راهبردی داشته و یکی از شهرهای مهم در اروپا بوده است. در هنگام جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم نقش اساسی را به عهده داشته است. این شهر شاهد فراز و نشیب های بسیاری در زمان امپراتوری هابسبورگ بوده است.

در سال ۱۳۸۹ در یک آتش بسیار بزرگ گرفتار شد و کاملاً سوخت؛ اما مردم این شهر مجدداً شهر پراگ را با استفاده از معماری باروک با سازی کردند و همانطور که می بینید امروزه این شهر مقصد گردشگران و مهاجران خارجی فراوانی است.

شرایط زندگی در شهر پراگ

شرایط زندگی در پراگ متأثر از شرایط آب و هوایی، اقتصاد، امنیت اجتماعی، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهر می باشد. در حال حاضر مردم شهر پراگ دارای سطح زندگی مناسبی هستند. به دلیل وجود استانداردهای بالای زندگی در مناطق مختلف کشور چک، می توان گفت که در این شهر پایتخت این کشور، تجارت بین المللی گسترش پیدا کرده و نرخ بیکاری به زیر یک درصد رسیده است.

درست است که نرخ مالیات بر درآمد در کشور چک رو به افزایش است اما برخی از مشاغل هستند که از دادن مالیات معاف می باشند. شرایط تحصیل نیز در شهر پراگ با سایر کشورهای اروپایی قابل مقایسه است.

موسسات آموزش عالی برجسته‌ای در این شهر قرار دارند که هر ساله پذیرای دانشجویان بین‌المللی بسیاری هستند. وضعیت بهداشت و مراقبت های بهداشتی در این کشور پیشرفت داشته و بیشتر مراکز بهداشتی و درمانی به صورت خصوصی اداره می شوند.

به همین دلیل از مزایای زندگی در شهر پراگ می توان به وضعیت مناسب شبکه بهداشت و مراقبت و درمان این کشور اشاره کرد. هزینه های زندگی در آن نسبت به کشورهای اروپایی همسایه پایین تر است. می توان گفت که این نکته هم یکی از مزایای زندگی در این شهر است؛ اما از معایب زندگی در این منطقه می‌توان به هزینه زیاد اجاره بها برای مهاجران و همچنین مشکلات دریافت گواهینامه رانندگی اشاره کرد.

شرایط زندگی در شهر پراگ سفری دیگر

هزینه زندگی درشهر پراگ

هزینه زندگی در شهر پراگ به صورت میانگین برای یک فرد مجرد 715 دلار می باشد و اگر بخواهید بدانید که هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره به صورت ماهیانه در این ناحیه چقدر است باید بدانید که ۲.۴۱۲ دلار است. با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شوید که هزینه های مربوط به زندگی در این شهر پایین است اما یک نکته قابل توجه درباره این شهر این است که هزینه مربوط به اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بسیار بالا است. البته پیدا کردن یک محل مناسب با هزینه مقرون به صرفه کار دشواری نیست.

هزینه زندگی درشهر پراگ سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پراگ

کشور چک در اروپای مرکزی واقع شده است و شهر پراگ بزرگ ترین شهر این کشور بوده و به عنوان پایتخت آن شناخته می شود. شهر پراگ و کشور جمهوری چک با کشورهایی مانند اسلواکی، لهستان، اتریش و آلمان همسایه هستند. آب و هوای این شهر متاثر از نوسانات قاره‌ای است و آب و هوای اقیانوسی معتدل از سمت غرب این شهر به سمت شرق روبه کاهش دارد. هرچه به ارتفاعات نزدیک تر شویم دما کاهش می یابد و در مناطقی که سطح پایین تری دارند دما بالاتر است.

میانگین دمای سالانه در تابستان حدود ۳۲ درجه سانتی گراد می باشد و در زمستان نیز دمای هوا به صفر درجه و در برخی مناطق به زیر صفر می رسد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر پراگ سفری دیگر

جمعیت شهر پراگ

جمعیت شهر پراگ با توجه به مناطق شهری حدود دو میلیون نفر است. به طور کلی جمعیت کشور جمهوری چک به دلیل مهاجرت افزایش پیدا کرده است؛ اما با توجه به اینکه امید به زندگی در این کشور بالا رفته میانگین سن زنان و مردان نیز افزایش پیدا کرده است. از سال ۱۹۹۰ تاکنون جمعیت چک کاهش پیدا کرده است و جمعیت مسن این کشور بیشتر شده اند. بیشتر جمعیت پراگ به زبان رسمی چکی صحبت می کنند؛ اما برخی از اقلیت هایی که در کشور چک زندگی می کنند به زبان‌های آلمانی، رومانیایی و لهستانی نیز صحبت می کنند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر شهر پراگ

فرهنگ و آداب و رسوم و مردم شهر پراگ اول از همه به مذهب و دین آن ها باز می گردد. در کشور چک آزادی مذهب وجود دارد؛ اما بیشتر آن ها مسیحیان کاتولیک یا پروتستان هستند. کلیسا های متعددی در سرتاسر پراگ و کشور چک وجود دارد. مردم این شهر از تفریحاتی که در فضای باز انجام می‌شود مانند ورزش گلف، قایقرانی، پیاده روی و دوچرخه سواری استقبال می‌کنند.

ورزش های زمستانی مانند هاکی روی یخ نیز بسیار مورد توجه مردم این شهر قرار دارد. شهر زیبای پراگ محل زندگی نویسندگان، شاعران و نوازندگان بسیاری بوده است. از آداب و رسوم مردم این منطقه می‌توان به این نکته اشاره کرد که اگر برای مهمانی به خانه آن ها دعوت شدید حتماً یک هدیه خوب مانند شراب، گل و یا شکلات با خود همراه داشته باشید. چرا که مردم این شهر به نوشیدن شراب و آبجو علاقه زیادی دارند. با توجه به اینکه این منطقه از نظر امنیتی شرایط خوبی دارد به راحتی می توانید در این شهر زندگی کنید.

اقتصاد شهر شهر پراگ

اقتصاد شهر پراگ پس از رکود اقتصادی یک جهش پیدا کرد و خود را احیا کرد. شاخص های اقتصادی این کشور در سال ۱۹۹۰ مثبت شدند و سطح اقتصادی این شهر سریع ترین رشد را در اتحادیه اروپا به همراه داشت. نرخ بیکاری در کشور چک و این شهر پایین است.

اقتصاد شهر شهر پراگ سفری دیگر

حمل و نقل در شهر پراگ

سیستم حمل و نقل در شهر پراگ پایتخت کشور چک بسیار پیشرفته است و بیش از دو سوم جمعیت این شهر از واگن‌های برقی، اتوبوس و مترو استفاده می‌کنند. با استفاده از مترو به تمام قسمت‌های کشور دسترسی وجود دارد. اتوبوس‌های خودکار و مترو نیز در مناطق حاشیه این شهر به فعالیت مشغول هستند. استفاده از سیستم ارزان حمل و نقل در پراگ بسیار کاربردی است. با توجه به اینکه وسایل نقلیه عمومی تمیز و پاکیزه هستند می توان به راحتی از آن‌ها استفاده کرد.

حمل و نقل در شهر پراگ سفری دیگر

سؤالات متداول درباره شهر پراگ

نرخ بیکاری در شهر پراگ چگونه است؟

نرخ بیکاری در شهر پراگ پایین است و کمتر از یک درصد می باشد؛ اما در برخی از مناطق روستایی نرخ بیکاری به ۲۰ درصد می رسد.هزینه های زندگی در شهر پراگ چقدر است؟

هزینه‌های زندگی در شهر پراگ چقدر است؟

هزینه زندگی در شهر پراگ برای یک فرد مجرد ماهیانه ۷۱۵ دلار بدون اجاره خانه است.

 مزایای زندگی در پراگ چیست؟

هزینه های پایین زندگی، امنیت بالای اجتماعی، سیستم آموزشی قوی، دانشگاه‌های معتبر، سیستم حمل و نقل پیشرفته و مراقبت و بهداشتی درمانی مناسب جزء مزایای زندگی در پراگ هستند.

معایب زندگی در پراگ چیست؟

از معایب زندگی در پراگ می‌توان به هزینه بالای اجاره خانه برای مهاجران خارجی و مشکل در گرفتن گواهینامه رانندگی اشاره کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های جمهوری چک اگر به دنبال جذابیت، قیمت های خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب برای گشت و گذار در...

کشور چک به دلیل قرار گرفتن در منطقه شینگن، ویزای شینگن برای متقاضیان سفر به آن کشور صادر می کند....

درباره شهر پراگ جمهوری چک: جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در اروپای مرکزی واقع شده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر