با دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک بیشتر آشنا شویم

13 آذر 1402

دیدنی های شهر کوتنا هرا، جمهوری چک میراث جهانی یونسکو است که فقط در 70 کیلومتری شرق پراگ قرار گرفته و ترکیبی منحصر به فرد از شکوه قرون وسطایی و جذابیت معاصر …

کوتنا هرا واقع در جمهوری چک، شهری زیباست که با تاریخ غنی، معماری گوتیک و جذابیت فریبنده، توریست‌ها را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک میراث جهانی یونسکو است که فقط در 70 کیلومتری شرق پراگ قرار گرفته و ترکیبی منحصر به فرد از شکوه قرون وسطایی و جذابیت معاصر را ارائه می‌دهد. در ادامه این مطلب بررسی می‌کنیم که اطلاعات توریستی این شهر به چه صورت است و درباره آن اطلاعات کامل را کسب می‌کنیم.

با دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

ابتدا اجازه دهید قبل از اینکه دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک را بررسی کنیم درباره این شهر کمی بیشتر بدانیم. کوتنا هرا واقع در منطقه بوهمی مرکزی جمهوری چک، شهری با پیشینه تاریخی و اقتصادی غنی است. کوتنا هرا که ابتدا در قرن سیزدهم تأسیس شد، به عنوان یک شهر معدنی رونق گرفت و در درجه اول به خاطر ذخایر نقره‌اش معروف بود.

این شهر نقش مهمی در اقتصاد اروپای قرون وسطی ایفا و به شکوفایی پادشاهی بوهمیا کمک کرد. در طول تاریخ خود، کوتنا هرا یک مرکز کلیدی برای تولید سکه‌های نقره، از جمله گروشن معروف پراگ بود.

ثروت این شهر هنرمندان، دانشمندان و بازرگانان را به خود جذب و آن را به یک مرکز فرهنگی در قرون وسطی تبدیل کرد. علاوه بر این، کوتنا هرا دارای موسسات مذهبی مختلفی مانند کلیسای سنت باربارا، یک سایت میراث جهانی یونسکو بود که نشان دهنده اهمیت معنوی شهر است.

درباه شهر کوتنا هرا بیشتر بدانیم | سفری دیگر

حال که با این شهر آشنا شدیم، بهتر است تا دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک را بررسی کنیم تا در زمان بازدید اطلاعات کامل از آن‌ها در اختیار داشته باشیم.

کلیسای سنت باربارا، شاهکاری از معماری گوتیک، یکی از نمادین‌ترین مکان‌های دیدنی کوتنا هرا است. ساخت و ساز آن در اواخر قرن چهاردهم آغاز شد و برای چندین قرن ادامه یافت و در نتیجه کلیسای جامع به سنت باربارا، قدیس حامی معدنچیان تقدیم شد. این کلیسا دارای طاق ‌کاری ‌های پیچیده، پنجره‌‌های شیشه ‌ای رنگارنگ زیبا و نقاشی‌‌های دیواری چشمگیر است که آن را برای علاقه‌ مندان به معماری و تاریخ ضروری می‌‌سازد.

اطلاعات گردشگری

• آدرس: Barborská، 284 01 Kutná Hora، Czechia
• ساعت کاری: هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.
• هزینه پذیرش: بزرگسالان: 100 CZK، دانش‌آموزان و سالمندان: 70 CZK، کودکان (6-15 سال): 30 CZK

کلیسای سنت باربارا | سفری دیگر

از دیگر دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک کلیسای استخوانی است. استودگان سدلک یک جاذبه منحصر به فرد و تا حدودی ترسناک است.

این ساختمان که با بقایای اسکلت حدود 40000 نفر تزئین شده است، نمونه خارق العاده‌ای از خلاقیت هنری است. استخوان‌ها طوری چیده شده‌اند که لوسترها، نشان‌های بازو و حتی ساختار هرمی استخوانی را تشکیل دهند. این مکان ترسناک و در عین حال جذاب گواهی بر مرگ و میر انسان و گذرا بودن زندگی است.

اطلاعات گردشگری

• ساعت کاری: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر
• هزینه پذیرش: بزرگسالان: CZK 90، دانش‌آموزان و سالمندان: CZK 60، کودکان (6-15 سال): CZK 40

استودگان سدلک (کلیسای استخوانی) | سفری دیگر

مرکز تاریخی کوتنا هرا یک سایت میراث جهانی یونسکو است که با معماری قرون وسطایی به خوبی حفظ شده و خیابان‌های سنگفرش جذاب مشخص می‌شود.

در کوچه‌های باریک بگردید تا خانه‌های رنگارنگ، کلیساهای گوتیک و باروک، و بقایای ساختمان‌های قرون وسطایی شهر را کشف کنید. میدان مرکزی، Palackého náměstí، یک نقطه کانونی است که توسط ساختمان‌‌های تاریخی و کافه ‌های زیبا احاطه شده است.

مرکز تاریخی کوتنا هرا | سفری دیگر

دربار ایتالیا، یک کاخ سلطنتی که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می‌گردد، به عنوان ضرابخانه پادشاهی بوهمیا عمل می‌کرد. این مجموعه شامل یک کاخ گوتیک، یک اقامتگاه سلطنتی و ضرابخانه‌ای است که زمانی سکه گروشن شهر پراگ در آن تولید می‌شد. دادگاه ایتالیا نگاهی اجمالی به اهمیت اقتصادی و فرهنگی Kutná Hora در دوره قرون وسطی ارائه می‌دهد و جز یکی از بهترین دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک است.

اطلاعات گردشگری

• آدرس: Palackého náměstí، 284 01 Kutná Hora، Czechia
• ساعت کاری: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 بعد از ظهر
• هزینه پذیرش: بزرگسالان: 150 CZK، دانش‌آموزان و سالمندان: 100 CZK، کودکان (6-15 سال): 50 CZK

دادگاه ایتالیایی | سفری دیگر

هردک که به عنوان قلعه کوچک نیز شناخته می‌شود، یک قلعه جذاب قرون وسطایی است که بر روی تپه‌ای مشرف به کوتنا هرا قرار دارد. این قلعه منظره‌ای پانوراما از شهر و اطراف آن را ارائه می‌دهد. این سازه به خوبی حفظ شده دارای موزه‌ای با نمایشگاه‌هایی در مورد تاریخ شهر، زندگی قرون وسطایی، و توسعه معدن در منطقه است.

اطلاعات گردشگری

• آدرس: Zámecký vrch، 284 03 Kutná Hora، Czechia
• ساعت کاری: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 بعد از ظهر
• هزینه پذیرش: بزرگسالان: 120 CZK، دانش‌آموزان و سالمندان: 80 CZK، کودکان (6-15 سال): 40 CZK

هردک (قلعه کوچک) | سفری دیگر

کالج یسوعیت یک جواهر معماری است که سبک‌های باروک و رنسانس را به نمایش می‌گذارد. این مجموعه شامل کلیسای کالج یسوعیت و موزه کوتنا هرا است که بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق انواع نمایشگاه‌ها و مصنوعات، میراث فرهنگی و تاریخی شهر را بررسی کنند. این مکان‌ها نیز از بهترین دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک هستند.

اطلاعات گردشگری

• آدرس: Havlíčkovo náměstí، 284 01 Kutná Hora، Czechia
• ساعت کاری: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 17 بعد از ظهر

کالج یسوعی و موزه کوتنا هرا | سفری دیگر

رونق کوتنا هرا در قرون وسطی به معادن نقره آن گره خورده بود. بازدیدکنندگان این فرصت را دارند تا معدن نقره قرون وسطایی Hory Kutné را کاوش کنند و بینش‌هایی را در مورد کار چالش برانگیز و خطرناک معدنچیان قرون وسطی به دست آورند. تورهای با راهنما شما را از طریق تونل ‌های زیرزمینی می‌‌برند تا تکنیک‌‌ها و ابزارهای معدنکاری مورد استفاده در آن دوران را مشاهده کنید.

اطلاعات گردشگری

• گزینه‌های مختلف تور: بسته‌های تور مختلف در دسترس هستند که سطوح مختلف عمق و مدت را ارائه می‌دهند.
• اطلاعات رزرو: توصیه می‌شود از قبل تورهای معدن را رزرو کنید.

دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک و آشنایی با آن‌ها برای افرادی که قرار است به این شهر سفر کنند بسیار ضروری است. تنها کافی است درباره اطلاعات توریستی آن‌ها بدانید و مختصری از توضیحات مربوط به مکان مورد نظر را قبل از بازدید بررسی کنید. در این صورت می‌توانید بهترین بازدید را داشته و از اماکن توریستی بهترین استفاده را ببرید.


یکی از نمادین ترین دیدنی های شهر کوتنا هرا چیست؟

یکی از بهترین دیدنی های شهر کوتنا هرا جمهوری چک چیست؟

از زیبا ترین دیدنی های شهر کوتنا هرا به کجا می‌توان اشاره کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این...

راهنمای کامل دیدنی های شهر اولوموتس شهر اولوموتس یکی از شهر‌های دانشگاهی جمهوری چک است. این شهر به داشتن معماری...

کشور چک به دلیل قرار گرفتن در منطقه شینگن، ویزای شینگن برای متقاضیان سفر به آن کشور صادر می کند....

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر