آب و هوای پراگ در طول چهار فصل چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای پراگ در طول چهار فصل چگونه است؟

2 مهر 1401

آب و هوای پراگ، معمولا به علت موقعیت جغرافیایی این شهر، آب و هوای پراگ در تابستان و زمستان با یکدیگر تفاوت زیادی داشته و از روزهای گرم تا دماهای …

جمهوری چک یکی از کشورهاییست که به طور کامل در خشکی محصور شده و به قسمت شرقی اسلواکی و اروپای مرکزی متصل شده است. این کشور همچنین با آلمان، اتریش و لهستان هم مرز بوده و در کنار یک مرز کوهستانی قرار گرفته است. راگ یکی از مهم‌ترین شهرهای این کشور بوده که علاوه بر دیدنی‌های جذاب، آب و هوای معتدل و خوبی نیز دارد.

معمولا به علت موقعیت جغرافیایی این شهر، آب و هوای پراگ در تابستان و زمستان با یکدیگر تفاوت زیادی داشته و از روزهای گرم تا دماهای بسیار پایین و سرد را شامل می‌شود. چنانچه شما هم قصد دارید که به این شهر زیبا سفر کرده و یا اطلاعات بیشتری درباره آب و هوای آن کسب کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

آشنایی کلی با آب و هوای پراگ

آب و هوای پراگ به طور کلی معتدل و قاره‌ای بوده که زمستان‌های نسبتا سرد و تابستان‌های خفیفی دارد. در این شهر تابستان‌ها کمترین پوشش ابری و بالاترین درجه حرارت را دارند. در پاییز نیز دمای هوا پایین‌تر بوده و میزان بارش‌ها همچنان در حد کم باقی می‌ماند. فصل زمستان هم زمان بارش برف و ثبت کمترین دمای هوا می‌باشد، اما در مقابل آب و هوای پراگ در فصل بهار معتدل بوده و پایین‌ترین درجه رطوبت را به خودش اختصاص داده است.

آشنایی کلی با آب و هوای پراگ | سفری دیگر

آب و هوای پراگ در فصل بهار

شهر پراگ بین ماه مارس و می، پذیرای فصل بهار می‌باشد. در این فصل دمای هوا نسبت به زمستان پایین‌تر آمده و در ماه مارس به طور متوسط به ۷ درجه سانتی گراد و در ماه می‌به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد. با وجود گرم‌تر شدن هوا، شب‌های این شهر نسبتا سرد باقی مانده و دمایی بین -۱ تا ۸ درجه سانتی گراد را تجربه می‌کند. در ماه‌های مارس و آوریل میزان بارش‌ها به طور متوسط حدود ۲۰ تا ۴۰ میلی متر است، اما اوج بارش‌ها به ماه مه اختصاص داشته که تا ۸۰ میلی متر نیز می‌رسد و به همین دلیل است که این ماه با عنوان مرطوب‌ترین ماه سال در شهر پراگ شناخته می‌شود.

آب و هوای پراگ در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای پراگ در فصل تابستان

تابستان‌های پراگ از ماه ژوئن تا ماه اوت را شامل شده و کمترین میزان بارش‌ها را در طول سال دارد. آب و هوای پراگ در این فصل از سال گرم‌تر می‌شود اما دمای هوا به حدی نمی‌رسد که برای شما اذیت‌کننده باشد. معمولا متوسط درجه حرارت برای روزهای تابستانی در این شهر بین ۲۰ تا ۲۳ و در شب‌ها بین ۱۰ تا ۱۱ درجه سانتی گراد می‌باشد. ماه‌های فصل تابستان از گرم‌ترین اوقات سال در شهر پراگ به شمار می‌روند اما با این حال با عنوان مرطوب‌ترین ماه‌ها شناخته شده و همچنان بین ۶۰ تا ۸۰ میلی متر بارندگی دارند.

آب و هوای پراگ در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای پراگ در فصل پاییز

فصل پاییز در شهر پراگ از ماه سپتامبر آغاز شده و تا نوامبر ادامه پیدا می‌کند. دمای هوا نیز نسبت به تابستان کاهش پیدا کرده و در ماه سپتامبر به 19 و در نوامبر به حدود ۷ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند. جالب است بدانید که بر خلاف تصور عموم، میزان بارش باران در فصل پاییز نیز کاهش پیدا کرده و به حدود ۴۰ میلی متر در ماه می‌رسد.

آب و هوای پراگ در فصل پاییز | سفری دیگر

آب و هوای پراگ در فصل زمستان

شهر پراگ در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه آب و هوای زمستانی را تجربه می‌کند. دمای هوا در زمستان، به خصوص ماه ژانویه به پایین‌ترین حد ممکن یعنی حدود -۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. آب و هوای پراگ در فصل زمستان نیز بارش کم در حد ۲۵ میلی متر در ماه را تجربه می‌کند.

آب و هوای پراگ در فصل زمستان | سفری دیگر

انتخاب بهترین فصل سال برای سفر

اگر شما هم به سفر در فصل‌های خوش آب و هوای سال علاقه دارید، بهترین زمان بازدید از شهر پراگ تابستان خواهد بود. البته این فصل از توریستی‌ترین فصل‌های سال به شمار رفته که باعث شده تا هزینه سفر گران‌تر از حالت عادی باشد. بنابراین اگر ترجیح می‌دهید که سفر مقرون به صرفه‌تری داشته باشید، می‌توانید در فصول دیگر یا بین ماه‌‌های ژوئن تا اکتبر به این شهر دیدنی سفر کنید.

انتخاب بهترین فصل سال برای سفر | سفری دیگر

کلام پایانی

در مجموع آب و هوای پراگ در طول سال و در فصول مختلف تفاوت زیادی با یکدیگر داشته و از دماهای معتدل تا درجه حرارت‌های زیر صفر را تجربه می‌کند. ما در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی درباره وضعیت آب و هوایی این شهر را برای‌تان توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید. امیدواریم که نکات گفته شده برای شما کاربردی بوده باشد.


سوالات متداول آب و هوای پراگ

آب و هوای پراگ در فصل بهار چگونه است؟

در این فصل دمای هوا نسبت به زمستان پایین‌تر آمده و در ماه مارس به طور متوسط به ۷ درجه سانتی گراد و در ماه می‌به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

آب و هوای پراگ در فصل تابستان به چه صورت میباشد؟

آب و هوای پراگ در این فصل از سال گرم‌تر می‌شود اما دمای هوا به حدی نمی‌رسد که برای شما اذیت‌کننده باشد. معمولا متوسط درجه حرارت برای روزهای تابستانی در این شهر بین ۲۰ تا ۲۳ و در شب‌ها بین ۱۰ تا ۱۱ درجه سانتی گراد می‌باشد.

آب و هوای پراگ در فصل پاییز چگونه است؟

فصل پاییز در شهر پراگ از ماه سپتامبر آغاز شده و تا نوامبر ادامه پیدا می‌کند. دمای هوا نیز نسبت به تابستان کاهش پیدا کرده و در ماه سپتامبر به 19 و در نوامبر به حدود ۷ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند.

آب و هوای پراگ در فصل زمستان به چه صورت است؟

شهر پراگ در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه آب و هوای زمستانی را تجربه می‌کند. دمای هوا در زمستان، به خصوص ماه ژانویه به پایین‌ترین حد ممکن یعنی حدود -۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این...

راهنمای کامل دیدنی های برنو برنو یکی از شهرهای معروف و بزرگ در جمهوری چک است که سالانه بخاطر فضای...

دیدنی های جمهوری چک اگر به دنبال جذابیت، قیمت های خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب برای گشت و گذار در...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر