با بهترین دیدنی های جمهوری چک آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های جمهوری چک آشنا شوید

21 مرداد 1401

اگر به دنبال جذابیت، قیمت های خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب برای گشت و گذار در اروپا هستید، دیدنی های جمهوری چک متفاوت بهترین مکان برای سفر و بازدید است…

دیدنی های جمهوری چک

اگر به دنبال جذابیت، قیمت های خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب برای گشت و گذار در اروپا هستید، دیدنی های جمهوری چک متفاوت بهترین مکان برای سفر و بازدید است. بیشتر گردشگران سفر به جمهوری چک را تنها محدود به شهر پراگ می کنند، در حالیکه این کشور مکان ها و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که در قالب شهرهای تاریخی، فضاهای طبیعی خیره‌ کننده و معماری افسانه ای قرار گرفته اند.

جمهوری چک بیش از 2000 قلعه دارد که تعداد زیادی از آنها در سایت های میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و یک مجموعه حماسی پر از پل های قرون وسطایی، برج ها و مناره ها در مکان های مختلف این سرزمین پراکنده شده اند. جاذبه های دیدنی و گردشگری جمهوری چک چه برای استراحت و گردش و چه برای بازدید و خرید آماده خدمت رسانی به توریستان و گردشگران است. غنای معماری و تاریخی جمهوری چک را به یکی از جذاب ترین کشورهای اروپا تبدیل کرده است. از بوهم تا موراویا، جاذبه های دیدنی و گردشگری جمهوری چک امتداد یافته اند و در ادامه این مطلب به معرفی دیدنی های جمهوری چک می پردازیم.

دیدنی های جمهوری چک

پراگ

پراگ پایتخت جمهوری چک،یکی از بهترین موارد دیدنی های جمهوری چکبه شمار میرود که شهری مملو از جادوی معماری است: کاخ‌ های باروک و کلیساهای گوتیک که با ساختمان‌ های کوبیست و هنر نو در سراسر شهر آمیخته شده‌اند. خانه رقص پراگ قصیده ای از معماری مدرن فولادی و شیشه ای است، در حالی که ساعت نجومی 600 ساله آن یکی دیگر از خیره کننده ترین سازه های این شهر قدیمی محسوب می شود. برای دیدن بهترین مناظر پراگ باید کمی بالاتر و در میان آسمان رفت.

برج پل چارلز قرون وسطایی و برج تالار قدیمی شهر بر فراز میدان اصلی مناظری از پشت بام های قرمز و بازار اصلی کریسمس در زمستان را مقابل چشمان شما به نمایش می گذارد. همچنین منظره ای از قلعه پراگ قرن 9 وجود دارد که بر روی یک تپه قرار گرفته و طبق رکوردهای جهانی گینس بزرگترین مجموعه قلعه در جهان است.

پراگ یک مرکز فرهنگی و تاریخی است که بیش از 100 موزه را در خود جای داده است، از جمله موزه اختصاصی نویسنده محلی فرانتس کافکا و موزه ملی با مجموعه ای بیش از 14 میلیون آثار تاریخی، فرهنگی که میراثی جهانی بشمار می آیند. زیباترین کتابخانه جهان هم در جمهوری چک و شهر پراگ قرار دارد که مختص به قرن دوازدهم است و یکی از معروف ترین کتابخانه های جهان به حساب می آید که دیدن آن خالی از لطف نیست.

چسکی کروملوف

منطقه چسکی کروملوف Český Krumlov  یکی از محبوب ترین مقاصد سفر توسط گردشگرانی است که به جمهوری چک سفر کرده اند. چسکی کروملوف نسخه کوچکتر و صمیمی تر از پایتخت چک و نقطه شروع عالی برای گشت و گذار در جنوب این کشور است. مرکز این شهر قدیمی جز جاذبه های دیدنی و تاریخی جمهوری چک است و خیابان‌ های سنگ‌ فرش و فروشگاه‌ های هنری آن را می‌توان با پای پیاده هم کشف کرد.

قلعه Český Krumlov(CK) یک بنای یادبود و جز  میراث فرهنگی جهانی یونسکو است که یکی از نقاط برجسته شهر به شمار می رود. این برج قلعه و مناظر شگفت انگیز آن بر فراز شهر بیشترین بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند. تنها تئاتر باروک جمهوری چک هم در چسکی کروملوف قرار دارد. این تئاتر در سال 1682 ساخته شد و هنوز تمام قطعات و تزئینات مکانیکی اصلی خود را حفظ کرده است و یکی از بهترین دیدنی های جمهوری چک است.

با این حال، دریافت بلیط های آن آسان نیست و تنها دو اجرای عمومی در سال وجود دارد که در این تئاتر قدیمی بروی صحنه می روند. در تابستان هم، بازدیدکنندگان به قصد انجام تفریحات آبی در رودخانه ولتاوا به چسکی کروملوف می آیند. تنها 30 کیلومتر دورتر از CK، قلعه گوتیک-باروک Hluboká nad Vltavou قرار دارد که یکی از زیباترین قلعه های کشور به حساب می آید.

چسکی کروملوف

کارلووی واری

کارلووی واری یک شهر توریستی و جزئی از دیدنی های جمهوری چک است که دارای چشمه های آبگرم است که در بسیاری از خانه های آن چشمه‌ های آب گرم قرار دارند که دارای خاصیت درمانی هم هست و در واقع جواهر آبگرم غربی بومیان است. اسپا و مراکز تندرستی در اینجا فراوانند و همه چیز از ماساژ کلاسیک گرفته تا حجامت و حمام درمانی را ارائه می‌ دهند.

ساختمان های رنگارنگ نئوباروک و نئو رنسانس به کارلووی واری ظاهر معماری منحصر به فردی می بخشد که در شهرهای دیگر در جمهوری چک نمی توان مشابه آن را یافت. کارلووی واری بهشت ​​عکاسان هم هست و مناظر بسیار زیبایی دارد که می توانند تصاویر زیبا و شگفت انگیزی را با لنز دوربین خود ثبت کنند.

برای دیدن بهترین مناظر اطراف این منطقه می توانید، از فونیکولار به بالای تپه دوستی بروید، سپس از برج دیدبانی دیانا بالا رفته و کل شهر را زیرپای خود مشاهده کنید. مسیرهای مشخصی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای بازگشت به شهر جهت دیدن مناظر زیباتر در طول مسیر استفاده کنید. جشنواره بین‌ المللی فیلم کارلووی واری که از سال 1946 آغاز بکار کرده در تابستان برگزار می‌ شود و هر ساله ستاره‌ های هالیوود و بیش از  میلیون ها دوستدار سینما را به خود جذب می‌کند.

این جشنواره پنج روزه بیش از 200 فیلم از سراسر جهان را به نمایش می گذارد. تنها در 13 کیلومتری کارلووی واری، قلعه لوکت ناد اوهری متعلق به قرن دوازدهم قرار دارد که به دلیل تاریخ پرتلاطمش که شامل یک زندان دو قرنی است، ارزش بازدید دارد. بازدیدکنندگان می توانند برای دیدن اقامتگاه های اصلی، مجموعه عظیمی از ظروف چینی و اسلحه گرم و یک شهاب سنگ آهنی که در قرن 14 بر روی دهکده سقوط کرده است، از این قلعه بازدید کنند.

پارک ملی بوهمی سوئیس

کوه‌ های ماسه‌ سنگ، هزارتوهای صخره‌ ای و دره‌ های عمیق، پارک سوئیس بوهمی را به یکی از خیره‌ کننده‌ ترین مقاصد طبیعی و گردشگری جمهوری چک تبدیل کرده است. این پارک بیشتر به دلیل داشتن( Pravčická brána) بزرگترین طاق صخره ای ماسه سنگی اروپا با ارتفاع 16 متر و عرض تقریباً 27 متری آن معروف است و یکی از دیدنی های جمهوری چک به شمار میرود.

این پارک درست در مقابل پارک ملی ساکسون سوئیس در آلمان قرار دارد و مسیرهای متقاطع از یک کشور به کشور دیگر برای پیاده روی را بهم متصل می کند.

از دیگر جاذبه‌ های بزرگ پارک ملی بوهمی سوئیس، دره‌ های رودخانه کامنیسه است، جایی که کشتی‌ و قایق ها توریستان را از میان گذرگاه‌ های باریک ماسه‌ سنگ و آبشارهای زیبا عبور می دهند.

پارک ملی بوهمی سوئیس

کونتا هورا

بیشتر گردشگرانی که به جمهوری چک می‌روند به کونتا هورا برای دیدن Sedlec Ossuary می روند. این یک کلیسای کوچک تزیین شده به سبک باروک است که با استخوان‌ های بیش از 40000 نفر که در طول جنگ‌ های Hussite در قرن‌های 14 و 15 کشته شدند، ساخته شده است.

کلیسای سنت باربارا در همان نزدیکی یک شاهکار گوتیک است و یک سایت میراث جهانی یونسکو  هم هست که ارزش بازدید دارد. کوتنا هورا زمانی منطقه پر رونق جهت استخراج و فرآوری نقره بود، که تنها از آنها چند خانه تاریخی به جا مانده که گذشته سلطنتی را حفظ کرده اند.

بازدیدکنندگان می توانند به معدن قرون وسطایی بروند یا از موزه معدنی که زندگی معدنچیان قرن هفدهم تا نوزدهم را بازسازی می کند دیدن کنند. کاخ دربار ایتالیایی که در نزدیکی آن قرار دارد، زمانی به عنوان مرکز ضرابخانه سلطنتی عمل می‌کرد و امروزه موزه ضرب سکه است. توریستان می توانند سکه های خود را برای بردن به خانه ضرب کنند و از کلیسای کوچک سلطنتی در داخل کاخ دیدن کنند.

کونتا هورا

شهر تلچ

شهر کوچک تلچ که یکی از کوچک ترین دیدنی های جمهوری چک به شمار میرود بیشتر به خاطر میدان شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. ترکیبی از خانه‌های رنگارنگ رنسانس و باروک با شیروانی‌ های بلند و پوشیده از نقاشی‌ های دیواری، میدان را در اینجا قرار داده‌ اند. تلچ زمانی یک قلعه آبی قرون وسطایی بود که توسط خندق ها و دروازه ها احاطه شده بود و هم اکنون هیچ اثری از آن‌ ها باقی نمانده است. هنوز حوضچه‌ های ماهی در انتهای میدان وجود دارد. این قلعه در جایی قرار دارد که زمانی قلعه اصلی گوتیک قرار داشت و تنها از طریق یک تور با راهنما می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

یک موزه تاریخ محلی و یک کلیسای مجلل در محوطه کاخ نیز وجود دارد. در بازگشت به میدان، بازدیدکنندگان می توانند از برج کلیسای روح القدس در مجاورت این منطقه بالا روند و مناظری عالی از پشت بام های افسانه ای را مشاهده کنند. برای دیدن منظره ای جادویی تر از شهر تلچ در جمهوری چک می توان به حومه شهر رفت، جایی که برج چشم انداز فولادی Oslednice با ارتفاع 34 متر نه تنها منظره ای از شهر، بلکه تا سقف قلعه Roštejn را در دوردست ها نمایش می دهد.

پارک ملی شوماوا

پارک ملی شوماوا بزرگترین منطقه جنگلی باستانی این قاره را در خود جای داده است. این پارک یک ذخیره‌ گاه زیست‌ کره یونسکو با دریاچه‌ های یخچالی، کوه‌ های سرسبز و باتلاق‌ های ذغال سنگ نارس است که عمدتاً بکر و دست نخورده باقی مانده است. در نتیجه، پیاده‌ روی در این منطقه یک تجربه منحصر به‌ فرد است و فرقی نمی‌ کند از مسیرهای جنگلی بروید یا به سمت برج دیدبانی در بالای کوه پولدنیک روانه شوید در هر دو صورت مناظر طبیعی و نابی را مشاهده خواهید کرد.

این پارک که جز دیدنی های جمهوری چک و جاذبه های طبیعی و گردشگری چک است، 680 کیلومتر مربع وسعت دارد و همه چیز از پیاده روی گرفته تا دوچرخه سواری و مسیرهای اسکی کراس کانتری را برای گردشگران مهیا نموده است. درست خارج از مرزهای پارک، عمیق ترین دریاچه طبیعی کشور چک نیز وجود دارد که تماشای آن از نزدیک برای توریستان و بازدیدکنندگان بسیار هیجان انگیز است.

پارک ملی شوماوا

سخن پایانی

امیدواریم در آخر از خواندن این مقاله مثل ما لذت برده باشید و اگر قصد سفر به کشور جمهوری چک را دارید اطلاعاتی از مکان های گردشگری، دیدنی های جمهوری چک و شهر های کشور جمهوری چک به دست آورده باشید.

سوالات متداول بهترنی دیدنی های چک

برای چه باید برای گردشگری جمهوری چک را انتخاب کرد؟

اگر به دنبال جذابیت، قیمت های خوب و موقعیت جغرافیایی مناسب برای گشت و گذار در اروپا هستید، دیدنی های جمهوری چک متفاوت بهترین مکان برای سفر و بازدید است.

جمهوری چک دارای چند قلعه است؟

جمهوری چک بیش از 2000 قلعه دارد که تعداد زیادی از آنها در سایت های میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و یک مجموعه حماسی پر از پل های قرون وسطایی، برج ها و مناره ها در مکان های مختلف این سرزمین پراکنده شده اند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این...

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک: کوتناهرا شهری در منطقه بوهم در کشور جمهوری چک است. این منطقه تاریخی حدود 20000...

درباره شهر پراگ جمهوری چک: جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در اروپای مرکزی واقع شده و...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر