با دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک بیشتر آشنا شویم - سفری دیگر

با دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک بیشتر آشنا شویم

12 آذر 1402

دیدنی های شهر اولوموتس، درست است که این شهر تاریخچه فرهنگی بسیار غنی و پرباری دارد، اما نباید از دیدنی‌های اولوموتس جمهوری چک هم غافل شوید.

شهر اولوموتس یکی از شهر‌های دانشگاهی جمهوری چک است. این شهر به داشتن معماری ‌های تاریخی، بناهای قرون وسطایی و خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه، شهرت دارد. هزینه پایین زندگی در شهر اولوموتس جمهوری چک، باعث شده تا در سال‌های اخیر دانشجویان خارجی زیادی در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند. درست است که این شهر تاریخچه فرهنگی بسیار غنی و پرباری دارد، اما نباید از دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک هم غافل شوید.

با دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک بیشتر آشنا شویم | سفری دیگر

شهر اولوموتس در منطقه موراویا و در نزدیکی رودخانه‌ای به همین نام، قرار گرفته است. این شهر که از نظر جمعیت، پنجمین شهر بزرگ در کشور چک محسوب می‌شود، دارای مناطق تاریخی حفاظت شده بسیاری است و یکی از شهرهای مشهور اروپایی از نظر دارا بودن فواره‌های زیبا به سبک باروک است.

بیشتر بناهای تاریخی به جامانده در این شهر دارای معماری باروک و گوتیک هستند. دانشجویان بین‌المللی که این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، می‌توانند در خیابان‌های سنگفرش شده اولوموتس قدم بزنند و کاخ‌ها و کلیساهای باشکوه قرون وسطایی را تماشا کنند.

به خاطر اینکه یکی از دانشگاه‌های بسیار معتبر کشور چک یعنی دانشگاه پالاتسکی در اولوموتس قرار گرفته، دانشجویان خارجی زیادی از سراسر جهان برای تحصیل به این شهر، سفر می‌کنند.

فاصله شهر اولوموتس تا پراگ پایتخت چک با قطار دو ساعت است و فاصله خوبی با شهرهای مهم دیگر جمهوری چک دارد. به همین خاطر گردشگران و دانشجویانی که در این شهر هستند، دسترسی خوبی به سایر مناطق کشور دارند.

آشنایی با دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک می‌تواند برای گردشگرانی که قصد دارند به کشور چک سفر کنند، ضروری است. به همین خاطر ما تصمیم داریم در این نوشتار از سایت سفری دیگر به جاذبه‌ها و دیدنی‌های شهر اولوموتس بپردازیم.

معرفی اولوموتس | سفری دیگر

تعداد بناهای تاریخی و آثار هنری موجود در این شهر بسیار زیاد است، همچنین هنرمندانی هستند که آثار خود را در خیابان‌های شهر در معرض دید گردشگران قرار می‌دهند. در گوشه گوشه شهر می‌توانید نقاشی‌های دیواری یا نقاشی‌های تونلی گرافیکی را ببینید که خلاقیت هنرمندان این شهر را به رخ گردشگران می‌کشند. اما علاوه بر این نقاشی‌ها نمایشگاه‌های خیابانی جاذبه‌های دیدنی و تاریخی اولوموتس هم شهرت جهانی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

زمانی که بیماری طاعون در اروپا همه گیر شده بود، برای قدردانی از خداوند و تشکر جهت توقف بیماری طاعون، یک سری ستون‌های باشکوهی ساخته می‌شدند که با نام ستون تثلیث مقدس شناخته می‌شوند. در شهر اولوموتس نیز یک ستون باشکوه تاریخی قرار گرفته که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این ستون که با استفاده از معماری باروک ساخته شده، هنر دست هنرمندان و سنگ تراشان معروفی است. این ستون باشکوه در بخش میانی خود یک نقش برجسته دارد که کلیسای کوچکی را نشان می‌دهد و دارای تصاویر کتاب مقدس است.

ستون تثلیث مقدس از دیدنی های شهر اولوموتس | سفری دیگر

تالار شهر نیز یکی دیگر از دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک است. این بنا که دارای معماری گوتیک است از ارزشمندترین و شناخته شده‌ترین ساختمان‌های سکولار در این شهر محسوب می‌شود. گفته می‌شود که این بنا در قرن ششم میلادی ساخته شده است. نمای سفید ساختمان و گلدسته‌های سیاه و بلند آن، تضاد بی‌نظیری ایجاد کرده‌اند.

تالار شهر در حال حاضر برای اداره امور و به عنوان ساختمان شورای شهر به کار می‌رود. متاسفانه امکان بازدید از تالار شهر برای همه مردم آزاد نیست. چرا که در حال حاضر به عنوان یک مرکز اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در فصل تابستان گردشگران می‌توانند از طریق خرید تورهای مسافرتی از کلیساهای کوچک و اتاق‌هایی که به این تالار متصل هستند، دیدن کنند. همچنین این تالار یک برج بلند به ارتفاع ۷۶ متر دارد که گردشگران با بالا رفتن از آن می‌توانند نمای بسیار زیبایی از تمام شهر را تماشا کنند.

تالار شهر اولوموتس از دیدنی های شهر اولوموتس | سفری دیگر

این کلیسا که در جمهوری چک به عنوان چهارمین ساختمان بلند شناخته می‌شود، ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. بعد از کلیسای جامع پراگ، کلیسای سنت ونسلاس دومین کلیسای جامع کشور چک است و در منطقه موراویا، به عنوان بزرگ‌ترین کلیسای جامع شناخته می‌شود. این کلیسا در سال 1100 و با معماری رمانسک ساخته شده بود. اما مجدداً مورد بازسازی قرار گرفت و پس از بازسازی با معماری نئوگوتیک، دارای ظاهری بسیار پیچیده و منحصر به فرد شد. خوشبختانه بخش‌های داخلی کلیسا هنوز هم به سبک قرون وسطی باقی مانده است.

کلیسای جامع سنت ونسلاس از دیدنی های شهر اولوموتس | سفری دیگر

یکی دیگر از معروف‌ترین دیدنی های شهر اولوموتس جمهوری چک، ساعت نجومی این شهر است که در سال ۱۴۰۰ ساخته شده و در شمال ساختمان تالار شهر قرار گرفته است. متاسفانه این ساعت در زمان جنگ جهانی دوم به خاطر تخریب زیاد، مورد بازسازی قرار گرفت. اما تغییرات این ساعت باعث شده تا برای گردشگران جذاب‌تر به نظر برسد.

سبک معماری ساعت نجومی شهر، رئالیستی اجتماعی است و به جای اینکه مانند گذشته دارای تصاویر قدیسان معروف باشد، حالا دارای نقش‌ها و تصاویری از مهندسان و کارگران است. جالب است بدانید که صفحه شمار این ساعت، تاریخ تولد استالین و لنین را نشان می‌دهد و البته روز جهانی کارگر نیز در این صفحه شمار قابل تماشا است.

ساعت نجومی شهر اولوموتس از دیدنی های شهر اولوموتس | سفری دیگر

شهر اولوموتس ۶ فواره زیبا دارد که به سبک باروک ساخته شده‌اند. این فواره‌ها که نماد اسطوره شناسی در اروپا محسوب می‌شوند، در فواصل معینی از یکدیگر قرار گرفته‌اند. جدیدترین و مدرن‌ترین فواره شهر اولوموتس در سال ۲۰۰۲ ساخته شد و معماری آن ارتباط بسیار نزدیکی با دیگر فواره‌ها دارد.

گردشگران می‌توانند در سراسر اولوموتس گردش کنند و در جای جای شهر، این فواره‌های زیبا را ببینند.

فواره‌ های باروک اولوموتس | سفری دیگر

در شهر اولوموتس یک ساختمان بسیار کوچک وجود دارد که اگر از دور به آن نگاه کنید، شبیه یک آپارتمان به نظر می‌رسد. اما این ساختمان یک مهمانخانه معروف و بی‌نظیر است که جزو جاذبه‌های دیدنی شهر محسوب می‌شوند. خدمه این مهمانخانه خودشان هم در این آپارتمان زندگی می‌کنند. افرادی که در این آپارتمان اتاق رزرو کنند با پذیرایی گرم خدمه متعهد این مهمانخانه، دوری از خانه و سرزمین خود را فراموش می‌کنند.

در منطقه موراویا و شهر اولوموتس، جاذبه‌های دیدنی بسیاری وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ساختمان تئاتر موراویا، موزه اسقف نشین، صومعه هرادیسکو، کلیسای سنت موریتس، پارک‌های الموک، قلعه بوزوف، قلعه هلفشتین و … اشاره نمود.

مهمانخانه پوئتز کرنر از دیدنی های شهر اولوموتس | سفری دیگر

دیدنی‌های اولوموتس جمهوری چک، بسیار بی‌نظیر هستند. این شهر که سابقه فرهنگی و تاریخی پرباری دارد، فاصله نزدیکی با سایر شهرها مانند پراگ داشته و برای زندگی و تحصیل بسیار مناسب است. شاید شهر اولوموتس به عنوان یک شهر توریستی در اروپا شناخته نشود، اما جاذبه‌های این شهر بسیار زیاد هستند. ما در این نوشتار تلاش کردیم به چند تا از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری اولوموتس اشاره کنیم.


یکی از دیدنی های مشهور شهر اولوموتس چیست؟

یکی از ارزشمندترین دیدنی های شهر اولوموتس چیست؟

یکی از معروف ترین دیدنی های اولوموتس چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این...

درباره کشور چک هر چه اطلاعات بیشتری را به دست آورید به راحتی می توانید در طول سفر خود از...

جمهوری چک کشوری کوچک و پیشرفته واقع در مرکز اروپا است. این کشور کوچک اما زیبا سالانه گردشگران و مهاجران...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

1 نظر

mehdi 4 دی 1402 پاسخ

عالی

آژانس مسافرتی سفری دیگر