هر آنچه که باید درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک بدانید

10 آبان 1401

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک،کوتناهرا شهری در منطقه بوهم در کشور چک است. این منطقه تاریخی حدود 20000 تن‌ سکنه داشته و صومعه سدلک آن در سال 1995 به دلیل …

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک: کوتناهرا شهری در منطقه بوهم در کشور جمهوری چک است. این منطقه تاریخی حدود 20000 تن سکنه داشته و صومعه سدلک آن در سال 1995 به دلیل معماری برجسته و تأثیر آن بر پیشرفت ‌های معماری بعدی در دیگر مراکز شهرهای اروپای مرکزی، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت است. از سال 1961 مرکز شهر هم توسط قانون به عنوان یک منطقه حفاظت شده بناهای تاریخی شهری و چهارمین منطقه بزرگ در کشور مورد محافظت قرار گرفته و اهمیت بسیاری دارد. به هر حال اگر شما هم آماده ماجراجویی در این منطقه تاریخی و زیبا هستید در ادامه همراه ما باشید!

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک | سفری دیگر

تاریخچه شهر کوتناهرا جمهوری چک

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک باید گفت که یافته ‌های باستان ‌شناسی نشان می‌ دهد که در دوره‌‌های هالشتات و لاتن، منطقه اطراف تپه کانک توسط سلت ‌ها تصرف شده بود. در محل استقرار سلتی‌ها بین لیبنیسه و کانک، یافته‌های سرامیکی متعددی از قرن پنجم تا یکم قبل از میلاد در سال 1981 کشف شده، مهم‌ترین یافته‌های تاریخی کوره ذوب با 10 کیلوگرم سرباره مربوط به قرن دوم تا یکم قبل از میلاد مسیح به همراه آثاری از پیروتین، کالکوپیریت، اسفالریت و مس هستند.

استخراج قدیمی ‌ترین آثار نقره در این شهر هم به قرن دهم بازمی ‌گردد، دینارهای نقره متعلق به دوره 982 و 995 میلادی در شهرک مالین، که اکنون بخشی از کوتنا هورا به شمار می‌رود، کشف شده است.

تاریخچه شهر کوتناهرا جمهوری چک | سفری دیگر

قرون وسطی در شهر کوتناهرا جمهوری چک

از قرن 13 تا 16 این شهر از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با پراگ رقابت می‌کرد. در زمان ابوت هاینریش هایدنرایش کوتناهرا به دلیل داشتن معادن نقره پیشرفت‌های اقتصادی زیادی در قرن 13 داشته است. در دسامبر 1402 پس از زندانی شدن ونسلاوس چهارم، شهر توسط پادشاه سیگیزموند غارت شد. ساکنان شهر به شدت از آن دفاع کردند اما پس از چندین درگیری خونین، زیگیزموند پیروز شد و مدافعان را مجبور کرد تا به کولین حرکت کرده و در نهایت تسلیم شده و زانو بزنند.

علی رغم تمام این‌ها کوتناهرا با سرعت زیادی توسعه یافت و در آغاز جنگ‌های هوسیت در سال 1419 دومین شهر مهم بوهم پس از پراگ بود که به اقامتگاه مورد علاقه چندین پادشاه بوهمی تبدیل شد. یک سال بعد از آغاز جنگ زیگیزموند شهر را پایگاهی برای حمله ناموفق خود به تابوریت‌ها در طول جنگ‌های هوسی تبدیل کرد. بعد از کش مکش‌ها و رخ داد حمله‌های خونین در کوتناهورا سرانجام کوتنا هورا توسط یان ژیژکا تصرف شد و پس از آن تحت نظارت بوهمیایی به دوره جدیدی از رونق دست یافت.

قرون وسطی در شهر کوتناهرا جمهوری چک | سفری دیگر

مکان‌ های دیدنی در شهر کوتناهرا جمهوری چک

کلیسای سدلک با استوانه‌های استخوانی یکی از معروف‌ترین مکان‌های گردشگری در کوتناهرا به شمار می‌رود، برخی‌ها می‌گویند استوانه‌های اطراف کلیسا با استخوان‌های بیش از 40000 اسکلت تزئین شده است.

از دیگربناهای تاریخی شهر می‌توان به کلیسای سنت باربارا با سبک گوتیک که در سال 1388 تاسیس شده، اشاره کرد. علاوه بر آن دادگاه ایتالیایی شهر که قبلاً یک اقامتگاه سلطنتی و ضرابخانه بوده و در پایان قرن سیزدهم ساخته شده جزو مکان‌های تاریخی مهم شهر به شمار می‌رود.

مکان‌ های دیدنی در شهر کوتناهرا جمهوری چک | سفری دیگر

جمع بندی

درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک: شهر کوتناهرا بسیار تاریخی بوده و از سالیان طولانی قبل از میلاد مسیح تا حدود جنگ‌ها و درگیری‌های زیادی به خود دیده است و از نظر باستان‌شناسی اهمیت زیادی دارد.


سوالات متداول درباره شهر کوتناهرا جمهوری چک

شهر کوتناهرا در کجا قرار دارد؟

کوتناهرا شهری در منطقه بوهم در کشور جمهوری چک است. این منطقه تاریخی حدود 20000 تن سکنه داشته و صومعه سدلک آن در سال 1995 به دلیل معماری برجسته و تأثیر آن بر پیشرفت ‌های معماری بعدی در دیگر مراکز شهرهای اروپای مرکزی، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت است.

دو تا از بهترین دیدنی های این شهر چه مکان هایی هستند؟

کلیسای سدلک با استوانه‌های استخوانی یکی از معروف‌ترین مکان‌های گردشگری در کوتناهرا به شمار می‌رود.
از دیگربناهای تاریخی شهر می‌توان به کلیسای سنت باربارا با سبک گوتیک که در سال 1388 تاسیس شده، اشاره کرد.

چه چیز های با ارزشی در این شهر کشف شده است؟

استخراج قدیمی ‌ترین آثار نقره در این شهر هم به قرن دهم بازمی ‌گردد، دینارهای نقره متعلق به دوره 982 و 995 میلادی در شهرک مالین، که اکنون بخشی از کوتنا هورا به شمار می‌رود، کشف شده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی‌ های پراگ عروس اروپا قدمتی دیرینه دارند. تاریخ کهن این شهر مربوط به هزار و صد سال پیش است....

درباره شهر پراگ جمهوری چک: جمهوری چک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در اروپای مرکزی واقع شده و...

راهنمای کامل دیدنی های شهر اولوموتس شهر اولوموتس یکی از شهر‌های دانشگاهی جمهوری چک است. این شهر به داشتن معماری...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر