آب و هوای چک چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای چک چگونه است؟

18 مرداد 1401

آب و هوای چک با توجه به اینکه این کشور در قاره اروپا قرار دارد، آب و هوای مرطوب و قاره‌ای می‌باشد. بخش زیادی از کشور چک در قسمت خشک قاره اروپا واقع شده و آب …

آب و هوای چک با توجه به اینکه این کشور در قاره اروپا قرار دارد، آب و هوای مرطوب و قاره‌ای می‌باشد. بخش زیادی از کشور چک در قسمت خشک قاره اروپا واقع شده و آب و هوای آن تحت تاثیر ارتفاعات این منطقه می‌باشد. اطراف کشور چک را خشکی فرا گرفته و آب و هوای هر منطقه دارای تفاوت‌های زیادی با مناطق دیگر است. معمولاً در مناطق مرتفع این کشور هوا خنک است و میزان بارش بیشتر، اما در مناطقی که ارتفاع کمتری دارند هوا گرم‌تر است. موقعیت جغرافیایی کشور چک به گونه‌ای است که در تابستان‌ها هوا بسیار گرم می‌شود و در زمستان بسیار ابری و سرد است.

گاهی اوقات نیز که باد‌های سرد از جانب روسیه به این کشور می‌رسند دمای هوا بسیار سرد‌تر می‌شود. در فصل زمستان معمولاً در تمام کشور چک برف می‌بارد و در مناطق بالاتر همه جا پوشیده از برف است.

پایتخت کشور چک شهر پراگ در فصل تابستان نیز شاهد بارندگی است؛ بنابراین می‌‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به چک در فصل‌های بهار و پاییز است. چرا که دمای هوا در تابستان بسیار بالا و در زمستان بسیار پایین است.

در ادامه به شرایط آب و هوای کشور چک در فصل‌های مختلف سال اشاره می‌کنیم تا شما بدانید که بهترین زمان سفر به جمهوری چک چه فصلی است و باید چه نکاتی را برای سفر به این کشور در فصول مختلف رعایت کنید.

آب و هوای کشور چک در فصل بهار

فصل بهار در کشور چک از ماه مارس تا ماه می‌ ادامه دارد و یکی از بهترین فصل‌ها برای سفر به این کشور است. با توجه به اینکه در فصل بهار به سرعت دمای هوا رو به افزایش دارد. زمین سرسبز شده و می‌توانید در طول روز دمای هوایی حدود ۷ درجه سانتی گراد را تجربه کنید. در ماه می‌نیز دمای هوا به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌‌رسد؛ اما به دلیل اینکه شب‌های فصل بهار همچنان سرد است، اگر در این فصل به کشور چک سفر می‌‌کنید حتما لباس گرم با خود همراه داشته باشید.

چرا که ممکن است در ماه مارس دمای هوا در شب به ۱- درجه سانتی گراد برسد در فصل بهار بارندگی به اوج خود می‌‌رسد و مرطوب‌ترین فصل سال در کشور چک است. به همین خاطر به همراه داشتن بارانی، چتر و لباس‌های مناسب مورد نیاز است. دمای هوا در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک بسیار مناسب است و یکی از بهترین زمان‌ها برای گردشگری در پراگ و کشور چک و فصل بهار است.

آب و هوای کشور چک در فصل بهار

آب و هوای کشور یک در فصل تابستان

آب و هوای کشور چک در فصل تابستان بسیار گرم است. فصل تابستان از ماه ژوئن تا ماه اوت ادامه دارد و ممکن است دمای هوا از ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتی گراد بالاتر برود؛ اما در برخی از روز‌ها دمای هوا بسیار گرم می‌شود.

ولی در طول شب دمای هوا کمی خنک‌تر است. در فصل تابستان نیز بارندگی‌ها قطع نمی‌شود و ممکن است در هر یک از ماه‌های تابستان نیز شاهد بارش باران باشید. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که فریب گرمای تابستان فصل کشور چک را نخورید و لباس مناسب همراه داشته باشید.

آب و هوای کشور چک در فصل پاییز

فصل پاییز از ماه سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد. دمای هوا در فصل پاییز معمولاً ۱۹ درجه سانتی گراد بوده و در ماه‌های آخر فصل پاییز به ۷ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند. بارش باران در هر ماه از فصل پاییز طبیعی است و اگر در این فصل شاهد بارش زیاد باران بودید، تعجب نکنید!

یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به کشور چک و دیدن پایتخت رویایی آن شهر پراگ، فصل پاییز است. اوایل فصل پاییز دمای هوا بسیار مناسب سفر و گردشگری است؛ اما در ماه‌های آخر فصل پاییز ما به تدریج کاهش پیدا می‌‌کند و سرمای زمستان خودش را نشان می‌دهد.

آب و هوای کشور چک در فصل زمستان

فصل زمستان از ماه دسامبر شروع می‌شود. زمستان‌های پراگ، پایتخت چک بسیار سرد و برفی است. دمای هوا در فصل زمستان در ماه ژانویه بسیار کم می‌شود و ممکن است به زیر صفر نیز برسد. معمولاً در فصل زمستان بارش باران به کم‌ترین حد خود می‌رسد و نسبت به فصل‌های دیگر شاهد بارش باران نیستیم؛ اما به قدری بارش برف و سرما زیاد است که مناطق مرتفع این کشور پوشیده از برف می‌شود.

به دلیل نزدیکی این کشور با روسیه، باد‌های شدیدی نیز در زمستان می‌وزد که سرمای هوا را دو چندان می‌ کند. اگر ناچار شدید در فصل زمستان به چک سفر کنید حتماً لباس‌های گرم و وسایل گرمایشی و همراه داشته باشید. چرا که سرمای این کشور زبانزد است.

بهترین زمان سفر به کشور چک

همان طور که اشاره کردیم کشور چک در میان کشور‌های آلمان، لهستان، اسلواکی و اتریش قرار گرفته و دور تا دور آن را خشکی فرا گرفته است؛ اما این کشور تحت نفوذ آب و هوای اقیانوس اطلس می‌باشد. با توجه به اینکه کشور چک در مرکز قاره اروپا قرار دارد، اطراف آن را مناطق کوهستانی مختلفی پوشانده و آب و هوای این کشور در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف متفاوت است.

معمولاً در فصل تابستان دمای هوا گرم و مرطوب است و در زمستان دمای هوا 3- درجه سانتی گراد است. البته ممکن است در برخی از مناطق دمای هوا به 25- درجه درجه سانتی گراد نیز برسد.

به همین خاطر بهترین زمان سفر به کشور چک فصل بهار می‌باشد که دمای هوا از ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی گراد متغیر است. یکی دیگر از فصل‌هایی که مناسب سفر می‌باشد فصل پاییز است؛ بنابراین می‌توان گفت بهترین زمان سفر به کشور چک فصل پاییز هم هست، چرا که دمای هوا در روز معمولاً ۱۹ درجه سانتی گراد است؛ اما در هر دو فصل بهار و پاییز شاهد بارندگی خواهید بود؛ بنابراین همراه داشتن چتر، بارانی و لباس‌های مناسب مورد نیاز است.

بهترین زمان سفر به کشور چک

سوالات متداول آب و هوای چک

کشور چک دقیقا در کجا قرار دارد؟

بخش زیادی از کشور چک در قسمت خشک قاره اروپا واقع شده و آب و هوای آن تحت تاثیر ارتفاعات این منطقه می‌باشد.

آب و هوای چک به طور کلی چگونه است؟

آب و هوای چک با توجه به اینکه این کشور در قاره اروپا قرار دارد، آب و هوای مرطوب و قاره‌ای می‌باشد.

بهترین فصل برای سفر به کشور چک، چه فصلی است؟

به همین خاطر بهترین زمان سفر به کشور چک فصل بهار می‌باشد که دمای هوا از ۱۰ تا ۱۸ درجه سانتی گراد متغیر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور چک: یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جمهوری چک است. داشتن ویزای این کشور و...

شهر پراگ پایتخت جمهوری چک و چهاردهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. درباره شهر پراگ باید بدانید که این...

به آسمان نگاهی بیندازید و هواپیماهایی را مشاهده خواهید کرد که مسیرشان را از سراسر اروپا به سمت یکی از...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر