آب و هوای استکهلم در چهار فصل چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای استکهلم در چهار فصل چگونه است؟

2 مهر 1401

آب و هوای استکهلم، به طور کلی بهتر است بدانید که آب و هوای استکهلم بسیار متفاوت‌تر و دلپذیر‌تر از چیزیست که خارجی‌ها تصور می‌کنند.

آب و هوای استکهلم: کشور سوئد یکی از کشورهای منطقه شمالی به شمار می‌رود که اکثر مردم پس از شنیدن نامش، آن را به سرعت به کشوری با زمستان‌های سخت و بارش برف زیاد ربط می‌دهند! این درحالیست که این کشور جنبه‌های آب و هوایی کاملا متفاوتی داشته و حتی در طول سال شاهد روزهای گرم و معتدل نیز می‌باشد. شهر استکهلم پایتخت این کشور جذاب است که با تابستان‌های بی‌نظیر و زمستان‌های سردش شناخته می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی را در مورد آب هوای استکهلم در فصول مختلف سال برای‌تان توضیح دهیم، بنابراین حتما در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی کلی با آب و هوای استکهلم

استکهلم در سواحل حفاظت شده جنوب شرق قرار گرفته و شرایط جوی مختلفی در طول سال دارد. به طور کلی بهتر است بدانید که آب و هوای استکهلم بسیار متفاوت‌تر و دلپذیر‌تر از چیزیست که خارجی‌ها تصور می‌کنند. این شهر زیبا بیش‌تر از شهرهای دیگری مانند لندن و پاریس روزهای آفتابی داشته و تابستان هایش نیز بسیار معتدل هستند. در زمستان‌ها طبق انتظار، هوا سردتر از همیشه شده و دمای هوا حدود 1- تا 3- درجه سانتی گراد متغیر می‌باشد. بنابراین استکهلم آنقدرها هم که فکرش را می‌کنید سرد و یخبندان نیست!

این شهر به طور متوسط حدود ۱۷۰ روز در سال بارندگی دارد که بیشتر آن مربوط به فصول پاییز و زمستان هستند. بارش‌ها ترکیبی از باران و برف هستند، اما بارش برف عمدتا در ماه‌های دسامبر تا مارس دیده می‌شود. شفق قطبی نیز از دیگر جذابیت‌هایی به شمار می‌رود که گهگاهی در این شهر قابل مشاهده خواهد بود.

آشنایی کلی با آب و هوای استکهلم | سفری دیگر

آب و هوای استکهلم در فصل بهار

آب و هوای استکهلم در فصل بهار شامل روزهای گرم‌تر و طولانی‌تر خواهد بود. معمولا در ماه‌های مارس و آوریل تغییرات دمایی چندانی وجود نداشته و در ماه می‌نیز هوا بسیار مطبوع می‌باشد. البته از آنجایی که احتمال دارد در این فصل بارش برف دیده شود، بد نیست که در صورت سفر لباس گرم همراه‌تان داشته باشید.

آب و هوای استکهلم در فصل بهار | سفری دیگر

آب و هوای استکهلم در فصل تابستان

تابستان استکهلم با روزهای آفتابی و آب و هوای عالی شناخته می‌شود. به طور متوسط دمای هوا در این فصل از سال حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است، اما گاهی ممکن است تا ۳۰ درجه سانتی گراد نیز برسد. در اواسط فصل تابستان، طول روز در استکهلم گاهی بیش از ۱۸ ساعت نیز طول می‌کشد!

آب و هوای استکهلم در فصل تابستان | سفری دیگر

آب و هوای استکهلم در فصل پاییز

آب و هوای استکهلم در اوایل پاییز نیز مانند اواخر بهار بسیار معتدل بوده و برای گردش جذاب می‌باشد. در این فصل میانگین دمای ۱۳ تا ۱۶ درجه سانتی گراد به ثبت رسیده و با عنوان پر باران‌ترین فصل سال در استکهلم شناخته می‌شود.
هوای این شهر در فصل زمستان سرد‌تر از همیشه بوده و در ماه دسامبر بارش برف نسبتا زیادی را تجربه می‌کند. در این فصل استکهلم به یک شهر جادویی و افسانه‌ای تبدیل می‌شود که زیبایی‌های خاص خودش را داشته و معمولا زمان لذت بردن از فعالیت‌هایی مانند اسکیت سواری در آبراه‌ها و دریاچه‌های یخ زده خواهد بود.

آب و هوای استکهلم در فصل پاییز | سفری دیگر

بهترین زمان سفر به استکهلم از لحاظ آب و هوایی

اگر شما هم به دنبال پیدا کردن بهترین زمان ممکن برای سفر به شهر استکهلم هستید، تابستان‌های معتدل با روزهای طولانی، بهترین زمان برای گشت و گذار خواهد بود. البته سایر فصول این شهر نیز زیبایی‌های خاصی دارند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت! به طور کلی انتخاب زمان سفر به این شهر به علایق شخصی شما بستگی دارد، اما تابستان‌ها معمولا خوش آب و هوا بوده و فصول پاییز و بهار نیز خلوت‌تر ازسایرین هستند.

بهترین زمان سفر به استکهلم از لحاظ آب و هوایی | سفری دیگر

شفق قطبی و خورشید نیمه شب در استکهلم

یکی از پدیده‌های دیدنی در شهر استکهلم که می‌توانید در برخی از اوقات سال شاهدش باشید، شفق قطبی نامیده می‌شود که زیبایی وصف نشدنی‌ای دارد. معمولا در بخش‌های نزدیک قطب شمال، خورشید در تابستان به سختی غروب کرده و در مقابل در زمستان‌ها، شب‌ها پایان ناپذیر به نظر می‌رسند. همین موضوع باعث ایجاد شفق قطبی و پدیده دیگری به نام خورشید نیمه شب خواهد شد. در مدت خورشید نیمه شب، شما می‌توانید خورشید را حتی نصف شب‌ها نیز ببینید. در زمان شب‌های قطبی، حتی در طول روز نیز تاریکی آسمان شب حاکم خواهد بود.

شفق قطبی و خورشید نیمه شب در استکهلم | سفری دیگر

کلام پایانی

همانطور که گفتیم؛ این شهر زیبا برخلاف تصور عموم دارای روزهای معتدل و گرم بوده و شرایط آب و هوایی متفاوتی را تجربه می‌کند. ما در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعات کاملی درباره شرایط آب و هوایی استکهلم برای‌تان فراهم کنیم تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.


سوالات متداول آب و هوای استکهلم

آب و هوای استکهلم به طور کلی چگونه میباشد؟

این شهر زیبا بیش‌تر از شهرهای دیگری مانند لندن و پاریس روزهای آفتابی داشته و تابستان هایش نیز بسیار معتدل هستند. در زمستان‌ها طبق انتظار، هوا سردتر از همیشه شده و دمای هوا حدود 1- تا 3- درجه سانتی گراد متغیر می‌باشد. بنابراین استکهلم آنقدرها هم که فکرش را می‌کنید سرد و یخبندان نیست!

میزان بارش برف و باران در شهر استکهلم چقدر است؟

این شهر به طور متوسط حدود ۱۷۰ روز در سال بارندگی دارد که بیشتر آن مربوط به فصول پاییز و زمستان هستند. بارش‌ها ترکیبی از باران و برف هستند، اما بارش برف عمدتا در ماه‌های دسامبر تا مارس دیده می‌شود.

یکی از جذابیت های آب و هوای شهر استکهلم چه میباشد؟

شفق قطبی نیز از دیگر جذابیت‌هایی به شمار می‌رود که گهگاهی در این شهر قابل مشاهده خواهد بود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ارسال دعوت نامه سوئد به معنی ارسال یک نامه است که از طرف همکار، دوست، نمایشگاه یا از طرف سازمانی...

کشور سوئد یکی از کشورهای فوق العاده زیبا می باشد که در منطقه اسکاندیناوی واقع شده و با دو کشور...

سوئد یکی از کشورهای دیدنی اروپایی با آب و هوای سرد است و نسبت به مساحت زیادی که دارد دارای...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر