درباره شهر استکهلم چه میدانید؟ - سفری دیگر

درباره شهر استکهلم چه میدانید؟

23 مرداد 1401

شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد میزبان مهاجران و افرادی که قصد کار یا تحصیل در این کشور را دارند است. در این مقاله درباره شهر استکهلم بیشتر می‌خوانیم.

درباره شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد نکات بسیاری است که مهاجران و افرادی که قصد کار یا تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند. استکهلم بزرگ‌ترین شهر سوئد است و جمعیت شهر استکهلم حدود ۱۳۷۲۵۰۰ نفر است. در تاریخچه شهر استکهلم آمده است که این شهر درگذشته به نام آگنافیت شناخته می‌شد و در حماسه‌های اسکاندیناوی مانند کتاب شعر هیمس کرینگلا به پادشاه آگنی ارتباط داده‌شده است.

استکهلم دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری می‌باشد. درباره این شهر نکته جالبی وجود دارد و آن هم این است که این ناحیه روی ۱۴ جزیره قرارگرفته و ازنظر جغرافیایی و فرهنگی دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری است. این شهر در بین دریاچه مالارن و دریای بالتیک قرار دارد. این شهر به ونیز شمال معروف است و جزایر متعدد آن به‌وسیله پل‌های زیبایی به یکدیگر متصل می‌شوند.

 با توجه به اینکه طبیعت این کشور فوق‌العاده زیبا است و دارای مکان‌های تاریخی مانند موزه‌های بسیاری می‌باشد گردشگران هرساله برای دیدن این شهر به کشور سوئد سفر می‌کنند.

شرایط زندگی در شهر استکهلم

شرایط زندگی در استکهلم، پایتخت کشور سوئد برای مهاجران خارجی بسیار ایدئال است. مردم این شهر به محیط‌زیست علاقه زیادی دارند و از وسایل نقلیه پاک برای تردد در سطح شهر استفاده می‌کنند. استکهلم در سال ۲۰۱۰ به‌عنوان شهر سبز اروپا انتخاب شد. دانشگاه‌های معروفی در کشور سوئیس قرار دارند که ساخت بعضی از آن‌ها به قرن هجدهم میلادی بازمی‌گردد. به همین خاطر شرایط تحصیل در کشور سوئد و شهر استکهلم بسیار ایدئال است.

فرهنگ مردم سوئد بسیار غنی بوده و به ادبیات علاقه خاصی دارند. کشور سوئد دارای صنایع معروفی مانند صنایع خودروسازی سنگین ولوو می‌باشد. برخی از شرکت‌های تولیدی نرم‌افزار، برندهای معروف پوشاک در این شهر قرار دارند. زبان مردم کشور سوئد زبان مادری سوئدی است؛ اما بسیاری از مردم به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. شرایط اقتصادی کشور سوئد بسیار مناسب است و مردم این کشور در رفاه و آرامش زندگی می‌کنند.

وضعیت معیشتی مردم استکهلم بسیار ایدئال بوده و این کشور وابسته به صادرات صنعتی خود می‌باشد. شرایط زندگی در استکهلم برای مهاجران خارجی که در جستجوی کار هستند مناسب است. چراکه این کشور نیازمند نیروی کار است و از استخدام افراد حرفه‌ای و متخصص استقبال می‌کند. به‌طورکلی نرخ بیکاری در کشور سوئد پایین بوده و کیفیت زندگی بالا است. مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند بسیار صلح‌طلب و آرام هستند.

شرایط زندگی در استکهلم سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر استکهلم

هزینه زندگی در شهر استکهلم و کشور سوئد نسبت به کشورهای دیگر اروپایی بالا است. به‌عنوان‌مثال هزینه زندگی برای هر نفر در ماه حدود ۹ هزار تا ۲۴ هزار کرون می‌باشد که البته از ۳۰ درصد تا ۵۰ درصد این مبلغ برای مالیات پرداخت می‌شود. هزینه دانشگاه‌های کشور نیز کمی بالا است و افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند.

توجه داشته باشید که اگرچه هزینه زندگی و تحصیل در این شهر بالا است اما درآمدها نیز در این شهر بالا بوده و افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند، مشکل چندانی نخواهد داشت. به‌طورکلی در کشور سوئد همه چیز بر سر جای خودش قرار دارد.

هزینه زندگی در استکهلم سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر استکهلم

ازنظر موقعیت جغرافیایی و آب و هوا شهر استکهلم به دو بخش تقسیم می‌شود. بخشی از این شهر در اوپلاند و بخش دیگر در ناحیه سودرمان لاند قرار دارد. کشور سوئد در شمال قاره اروپا قرار دارد؛ اما در این منطقه دارای آب و هوای معتدل است؛ بنابراین برخلاف تصور همه که گمان می‌کنند استکهلم نیز مانند سایر مناطق کشور سوئد دارای آب و هوای سردی است، باید بگوییم که درباره این شهر این نکته جالب وجود دارد که این شهر دارای آب و هوای بسیار مناسبی است.

برخی از روزها تابستان در استکهلم ۱۸ ساعت طول می‌کشد. دمای هوا در تابستان ۲۰ تا ۲۳ درجه سانتی‌گراد و در زمستان گاهی اوقات به -۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. البته آب و هوا در برخی از مناطق به ۱۴- درجه سانتی گراد نیز ممکن است برسد. ناگفته نماند که زمستان در این کشور به‌طورکلی طولانی‌مدت است و در برخی از منطقه‌ها ممکن است شش ماه از سال زمستان باشد و تنها سه چهار ساعت در یک شبانه‌روز هوا روشن باشد. این یکی از معایب زندگی در استکهلم است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای استکهلم سفری دیگر

جمعیت شهر استکهلم

جمعیت استکهلم با توجه به مناطق حومه و شهرهای اطراف را حدود ۲ میلیون نفر می‌باشد. ۲۲ درصد جمعیت کشور سوئد در شهر استکهلم زندگی می‌کنند. معمولاً اقوام مختلف در این شهر ساکن هستند؛ اما می‌توان گفت که مناطق بودشیرکا و دانده رید جزء پرجمعیت‌ترین منطقه‌های استکهلم هستند.

جمعیت استکهلم سفری دیگر

فرهنگ و آداب و رسوم شهر استکهلم

نکته جالبی که درباره شهر استکهلم قابل توجه است، فرهنگ و آداب و رسوم مردم استکهلم می‌باشد. در کشور سوئد به‌طور ویژه در استکهلم پایتخت آن، حقوق تمام انسان‌ها برابر است و کودکانشان را به گونه‌ای تربیت می‌کنند که به‌هیچ‌وجه خودشان را برتر از دیگران تصور نکنند.

مردم همیشه جانب اعتدال را در زندگی رعایت می‌کنند. فخرفروشی، تظاهر کردن و افراط‌گرایی در بین مردم سوئد جایی ندارد. مردم این کشور چندان اهل کار یا تفریح زیاد نیستند. همه چیز در این کشور جایگاه خودش را دارد. مردم استکهلم به خانواده اهمیت زیادی می‌دهند و حقوق کودکان را به‌صورت ویژه رعایت می‌کنند. گفته می‌شود مردمی که در استکهلم و کل مناطق کشور سوئد زندگی می‌کنند، غیر مذهبی هستند اما با این وجود به تمام مذاهب و پیروان دین‌هایی مانند مسیحیت و بودیس 6م و یهودیت احترام می‌گذارند. مردم سوئد برای همه ادیان و فرهنگ‌های مختلف احترام زیادی قائل هستند.

اقتصاد شهر استکهلم

اقتصاد شهر استکهلم وابسته به اقتصاد کشور سوئد و صنایع مختلف آن می‌باشد. این کشور ازنظر اقتصادی بسیار توسعه پیدا کرده و مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی می‌باشد. صنایع اصلی این کشور وابسته به داروسازی، وسایل نقلیه موتوری، تجهیزات دقیق، ماشین آلات صنعتی، مخابرات، کالاها و لوازم خانگی، آهن و فولاد و … می‌باشد.

حمل و نقل در شهر استکهلم

سیستم حمل و نقل در شهر استکهلم پایتخت سوئد به خوبی سازماندهی شده است. استفاده از اتوبوس درون شهری، وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، تاکسی و همچنین قطار و تراموا برای شهروندان این کشور به راحتی فراهم شده است. در برخی از خدمات حمل و نقل هزینه ها بالا است، اما احتمال استفاده از تخفیف ها برای همه وجود دارد. معمولاً مردم این کشور به خاطر بالا بودن هزینه بنزین کمتر از وسایل نقلیه شخصی استفاده می‌کنند و برای حفظ محیط‌زیست خود از وسایل نقلیه پاک استفاده می‌کنند.

حمل و نقل در استکهلم سفری دیگر

سؤالات متداول درباره شهر استکهلم

مزایای زندگی در استکهلم چیست؟

از مزایای زندگی در شهر استکهلم می توان به کیفیت بالای زندگی، پایین بودن نرخ بیکاری، اقتصاد قدرتمند و آرامش و امنیت اشاره کرد. طبیعت این شهر بسیار زیبا است و دارای آب و هوای بی نظیری می‌باشد. سطح کیفی آموزش در شهر استکهلم بسیار بالا است. مزایای زندگی در استکهلم نسبت به معایب زندگی در این شهر که شامل هزینه های زیاد زندگی و تحصیل می‌باشد، باعث شده تا هرساله مهاجران خارجی بسیاری به این کشور سفر کنند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم استکهلم چگونه است؟

مردم شهر استکهلم بسیار صمیمی و مهربان هستند. با کمال احترام با مهاجران برخورد می‌کنند و برای افرادی که با زبان سوئدی آشنا باشند احترام بیشتری قائل هستند. مردم این کشور از تجمل گرایی و فخرفروشی دوری می‌کنند.

هزینه زندگی در استکهلم چقدر است؟

هزینه زندگی در استکهلم از معایب زندگی در این شهر است. چراکه هزینه های زندگی در شهر استکهلم نسبت به سایر شهرهای اروپا گران تر است. هزینه زندگی برای هر نفر در ماه از 9000 کرون تا 24000 کرون است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سوئد یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا در حوزه اسکاندیناوی است که از نظر رفاه و حقوق اجتماعی در وضعیت بسیار...

گوتنبرگ یکی از زیباترین و مهم‌ترین شهرهای سوئد است که به خاطر داشتن آب و هوای ملایم‌تر و حال و...

آب و هوای استکهلم: کشور سوئد یکی از کشورهای منطقه شمالی به شمار می‌رود که اکثر مردم پس از شنیدن...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر