دعوت نامه سوئیس | انواع و شرایط دعوتنامه سوئیس - سفری دیگر

دعوت نامه سوئیس | انواع و شرایط دعوتنامه سوئیس

2 مرداد 1401

در این نوشتار با ارائه اطلاعات کافی در رابطه با دعوت نامه سوئیس این کشور اروپایی مرفه در خدمت شما هستیم. همان طور که می دانید سطح رفاه در کشور سوئیس بسیار …

در این نوشتار با ارائه اطلاعات کافی در رابطه با دعوت نامه سوئیس این کشور اروپایی مرفه در خدمت شما هستیم. همان طور که می دانید سطح رفاه در کشور سوئیس بسیار بالا است و بسیاری از افراد علاقه مند هستند که بتوانند در این کشور زندگی و تحصیل کنند. برخی افراد نیز علاقه مند به دیدن جاذبه های گردشگری سوئیس هستند؛ اما با توجه به اینکه سوئیس جزو کشورهای عضو پیمان شینگن است، متقاضیان سفر به این کشور باید ویزای شینگن داشته باشند؛ اما دریافت ویزای شنگن برای مهاجران خارجی به خصوص ایرانیان کار دشواری است و داشتن یک دعوت نامه از طرف شهروندان سوئیسی می تواند شرایط دریافت ویزا را برای آن ها تسهیل کند.

دعوت نامه سوئیس

 دعوت نامه سوئیس چیست؟

دعوت نامه کشور سوئیس یک نامه رسمی است که از طرف شخصی برای شهروندان کشور های دیگر ارسال می ‌شود و آن ها را دعوت می‌ کند که برای مدتی در این کشور بمانند. امکان دارد که دعوت نامه از طرف شرکت های حقوقی ارسال شود و یا تنها یک دعوت نامه ساده از طرف فردی برای اقوام و آشنایان خود باشد. این دعوت نامه حتماً باید به زبان رسمی سوئیس نوشته شود و مراحل قانونی را طی کند تا مورد تایید سفارت سوئیس قرار بگیرد.

یکی از مزایای دریافت دعوت نامه سوئیس این است که فرد دعوت شونده یا میهمان نیازی ندارد که مدارک مربوط به تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خود در طول مدت اقامت در سوئیس ارائه کند. چراکه این مدارک توسط فرد دعوت کننده ارائه می شود و پروسه دریافت ویزا برای فرد مهمان بسیار ساده تر و سریع تر انجام می شود.

شرایط دریافت دعوت نامه سوئیس

شرایط دریافت دعوت نامه سوئیس به این صورت است که فرد دعوت کننده باید مشخصات خود را به صورت کامل و صادقانه ارائه کند. مشخص کردن دلیل ارسال دعوت نامه، ارائه مدارک هویتی شخص دعوت شده و همچنین مراحل قانونی جزء شرایط دریافت دعوت نامه سوئیس هستند.

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه سوئیس

مدارک مورد نیاز برای صدور دعوت نامه سوئیس به طور کلی با در نظر گرفتن نوع دعوت نامه، شامل موارد زیر می ‌شود.

  • شخص دعوت کننده باید ارتباط خود با دعوت شونده را مشخص کند.
  • تعیین کردن دلیل ارسال این دعوت نامه نیز مورد نیاز است.
  • مدارک هویتی شخص دعوت کننده و دعوت شونده به همراه کپی آن ها
  • مدارک مربوط به آدرس محل سکونت شخص دعوت کننده و دعوت شونده
  • آدرس، شماره تلفن و تابعیت هر دو نفر باید مشخص شده باشد.
  • فردی که به عنوان ارسال کننده دعوت نامه اقدام می کند باید تاریخ دقیق این دعوت نامه را ذکر کند.
  • زمان بازگشت فرد دعوت شونده باید به صورت دقیق مشخص شده باشد.
  • دعوت نامه سوئیس باید از طرف ارسال کننده آن امضا شود.
  • اگر این دعوت نامه یک دعوت نامه کاری و حقوقی باشد باید توسط روسای شرکت امضا شود. به طور کلی داشتن مهر و امضا و تایید دعوت نامه ضروری است.
  • هزینه های مربوط به دعوت نامه سوئیس باید توسط دعوت شونده پرداخت شود و مدارک مورد نیاز نیز توسط وی به اداره مهاجرت سوئیس تحویل داده شود.

شرایط ارسال کننده دعوت نامه سوئیس

شخصی که ارسال‌کننده دعوت نامه کشور سوئیس است باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و ثابت کند که تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی فرد دعوت شونده در طول مدت اقامت خود در کشور سوئیس را دارد. این مدارک باید به صورت وثیقه به سفارت سوئیس تحویل داده شود و تا زمان خروج فرد مهمان امکان دخل و تصرف در این وثیقه وجود ندارد؛ اما به محض خروج فرد دعوت شونده یا مهمان این وثیقه آزاد خواهد شد.

انواع دعوت نامه سوئیس

دعوت نامه سوئیس نیز مانند سایر کشور های اروپایی دیگر انواع مختلفی دارد. با توجه به هدف سفر، دعوت نامه سوئیس به پنج دسته تقسیم می شود که در ادامه آن ها را مشاهده می فرمایید.

دعوت نامه سوئیس از نوع تجاری

دعوت نامه تجاری سوئیس باید از طرف یک شرکت یا یک نهاد در کشور سوئیس صادر شود. این دعوت نامه بیشتر برای تجار و افرادی که در حوزه های مشابهی فعالیت می ‌کنند صادر می شود. گاهی اوقات شرکت هایی که به صورت بین المللی فعالیت می کنند، برای قرارداد بستن و یا خرید دستگاهی از کشور خارجی نیاز دارند تا با مدیران شرکت ‌های دیگر ملاقات داشته باشند.

به همین خاطر دعوت نامه های رسمی تجاری سوئیس به صورت فایل pdf می باشند و از طرف شرکت های سوئدی برای متقاضیان در کشور های دیگر ارسال می شود. مشخص کردن دلیل دعوت و هدف از سفر علاوه بر مهر و امضای شرکت برای این دعوت نامه ضروری است. در غیر اینصورت مورد تایید سفارت کشور سوئیس قرار نخواهد گرفت.

دعوت نامه سوئیس از نوع کاری

دعوت نامه کاری سوئیس برای افرادی که دارای سابقه کاری و یا تجربه و مهارت هستند صادر می شود. این دعوت نامه باید از طرف کارفرما ای سوئیسی صادر شود تا فرد دعوت شونده بتواند ویزای کاری سوئیس را دریافت کند و به این کشور مهاجرت کند. ضمانت مهمان و ارائه تعهد نامه از طرف کارفرما در این نوع دعوت نامه سوئیس ضروری است.

کارفرما باید به صورت کامل شخص دعوت شونده را ضمانت کند و با توجه به اینکه این کار ممکن است کمی مشکل ساز باشد، کمتر پیش می ‌آید تا کارفرما های سوئیسی برای یک فرد خارجی دعوت نامه کاری ارسال کنند.

دعوت نامه سوئیس از نوع توریستی

دعوت نامه توریستی سوئیس از طرف افرادی که در کشور سوئیس زندگی می کنند برای اقوام و بستگان ایشان ارسال می‌ شود. به این صورت دریافت ویزای توریستی سوئیس ساده تر می شود. چرا که هزینه های مربوط به تمکن مالی توسط شخص دعوت کننده پرداخت می شود.

دعوت نامه سوئیس از نوع نمایشگاهی

دعوت نامه نمایشگاهی سوئیس برای افرادی صادر می‌ شود که قصد شرکت در نمایشگاه های سوئیس را دارند و می‌خواهند یک غرفه در این نمایشگاه ها داشته باشند. داشتن ارتباط با برگزارکنندگان نمایشگاه و راضی کردن آن ها پس از پرداخت هزینه های مربوط به ویزا و غرفه ضروری است. تمام مراحل قانونی برای دریافت این دعوت نامه باید رعایت شود.

 دعوت نامه سوئیس از نوع پزشکی

دعوت نامه پزشکی سوئیس برای افرادی صادر می‌ شود که در کشور خودشان امکان معالجه و درمان را ندارند. به همین سبب برای استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی و علم پزشکان این کشور با استفاده از دعوت نامه پزشکی به سوئیس سفر می کنند. این دعوت نامه باید از طرف کلینیک ها و مراکز درمانی این کشور صادر شود

انواع دعوت نامه سوئیس

سوالات متداول دعوت نامه سوئیس

هزینه دعوت نامه سوئیس چقدر است؟

هزینه دعوت نامه سوئیس باید توسط دعوت کننده پرداخت شود. ارائه مدارک تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی مهمان در طول مدت اقامت در این کشور شامل هزینه دعوت نامه سوئیس می باشد.

دعوت نامه سوئیس چند نوع است؟

دعوت نامه سوئیس شامل دعوت نامه تحصیلی، پزشکی، نمایشگاهی، کاری، توریستی و تجاری می باشد.

آیا با داشتن دعوت نامه سوئیس می توان ویزای این کشور را دریافت کرد؟

خیر، داشتن دعوت نامه سوئیس دلیل بر دریافت ویزای این کشور کافی نیست. تنها افرادی که دعوت نامه سوئیس را دارند در مدت زمان کوتاه تری موفق به دریافت ویزای این کشور می ‌شوند و شانس بیشتری دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

در این مقاله با آشنایی کامل درباره شهر زوریخ با شما هستیم. شهر زوریخ بزرگ‌ ‌ترین و مهم‌ترین شهر سوئیس...

هزینه های زندگی در کشور سوئیس: یکی از مسائلی که برای افراد مهاجر به کشور سوئیس مطرح است، هزینه‏های زندگی...

یکی از شهرهای بزرگ و پر توریست کشور سوئیس زوریخ است. درواقع تمامی کشور سوئیس زیباست و دیدن منظره‎های آلپ...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر