آب و هوای مالت چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای مالت چگونه است؟

30 مرداد 1401

آب و هوای مالت مدیترانه‌‌ای است؛ به طوری که مالت زمستان‌های خوش آب و هوا و بارانی و تابستان‌های گرم و خشک دارد. کشور مالت در بین کشورهای اتحادیه اروپا از …

آب و هوای مالت مدیترانه‌‌ای است؛ به طوری که مالت زمستان‌های خوش آب و هوا و بارانی و تابستان‌های گرم و خشک دارد. کشور مالت در بین کشورهای اتحادیه اروپا از گرم‌ترین آب و هوا برخوردار است و برای سفرهای زمستانی توریستی گزینه بسیار خوبی است. این کشور بر اساس نظرسنجی‌های بین‌المللی همواره خوش آب و هوا‌ترین کشورهای دنیا ارزیابی شده و از نظر کیفیت زندگی هم تقریباً در بین سایر کشورهای اروپایی امتیاز بهتری کسب کرده است.

آب و هوای کشور مالت در فصل بهار

مارس اولین ماه فصل بهار در کشور مالت دارای دمای گرم‌تر بوده و حداکثر دمای روزانه اغلب 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. همچنین کمترین دما در ماه مارس بالاتر از 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) می‌باشد. متوسط دمای کشور مالت در فصل بهار حدود 19.3 درجه سانتی گراد (67 درجه فارنهایت) است که در این دما کشور مالت گرمترین دما را در قاره اروپا خواهد داشت.

در اواسط هفته سوم آگوست بالاترین دما به 27 درجه سانتیگراد (81 درجه فارنهایت) می‌رسد. در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر دما به 26 درجه سانتی گراد (79 درجه فارنهایت) و در نیمه دوم سپتامبر به 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد. معمولا آب و هوای مالت در این فصل بسیار مناسب بوده و بهترین زمان برای سفر به این کشور است.

آب و هوای کشور مالت در فصل تابستان

کشور مالت دارای تابستان‌های گرم و خشک و بدون باران است؛ به طوری که متوسط دما در فصل تابستان در طول روز تقریباً 31 و هنگام شب به حدود 22 درجه سانتیگراد می‌رسد. بلندترین روز سال یعنی 21 ژوئن طلوع آفتاب در ساعت حدود 5:30 و غروب آفتاب در ساعت حدود 20:30 رخ می‌دهد. می‌توان گفت فصل تابستان از لحاظ شرایط آب و هوایی مالت زمان مناسبی برای سفر به این کشور نیست.

آب و هوای کشور مالت در فصل پاییز

در کشور مالت حدود 3000 ساعت در سال آفتاب می‌تابد که در ماه دسامبر متوسط 5 ساعت در روز آفتاب وجود دارد و در جولای بیش از 12 ساعت به طور متوسط در روز آفتابی است. با توجه به این ساعات می‌توان گفت مالت در حدود دو برابر شهرهای نیمه شمالی اروپا در روز تابش آفتاب دارد.

دمای هوای مالت در فصل پاییز حدود اواسط ماه اکتبر تا 24 درجه سانتیگراد (75 درجه فارنهایت) و در هفته آخر ماه اکتبر به 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد. همچنین در اوایل ماه نوامبر دما به 22 درجه سانتیگراد (72 درجه فارنهایت) کاهش می‌یابد. در ماه نوامبر دمای هوا در روز از 17–23 درجه سانتیگراد (63–73 درجه فارنهایت) و شبانه 11–18 درجه سانتیگراد (52–64 درجه فارنهایت) متغییر است.

آب و هوای کشور مالت در فصل زمستان

کشور مالت در زمستان نسبت به لندن تعداد ساعات آفتابی بیشتری دارد؛ به طوری که در لندن 37 ساعت آفتاب می‌تابد ولی در کشور مالت 161 ساعت در ماه دسامبر تابش آفتاب وجود دارد. شرایط آب و هوای مالت در طی سردترین ماه‌های زمستان به این ترتیب است که دما در طول روز به 16 درجه و هنگام شب حدود 10 درجه سانتیگراد می‌رسد. کوتاهترین روز سال یعنی 21 دسامبر طلوع آفتاب حدود ساعت 7:00 و غروب آفتاب حدود ساعت 17:00 اتفاق می‌افتد.

میانگین ساعات روشنایی روز در ماه دسامبر، ژانویه و فوریه 10 ساعت است در حالی که در لندن یا مسکو یا ورشو حدود 8 ساعت می‌باشد. در میان تمام کشورهای قاره اروپا، شهر والتا پایتخت مالت گرمترین زمستان‌ها را دارد؛ به طوری که متوسط دما در ماه‌های ژانویه و فوریه در حدود 16 درجه سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) در روز و 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت) در شب می‌رسد.

به طور کلی ماه آوریل با دمای 17–22 درجه سانتیگراد (63–72 درجه فارنهایت) در روز و 10–14 درجه سانتیگراد (50–57 درجه فارنهایت) در شب آغاز می‌شود. با این حال حتی در ماه‌های زمستان سال (دسامبر، ژانویه، فوریه) دما گاهی به 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) نیز می‌رسد. در نیمه دوم آوریل که آغاز فصل زمستان و تعطیلات است متوسط دمای هوا 17 درجه سانتیگراد (63 درجه فارنهایت) است.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور مالت

به طور کلی آب و هوای مالت مدیترانه بوده و در بعضی از فصول سال هوای بسیار خنک بر این کشور حاکم است؛ همچنین این نوع آب و هوا را در برخی از ماه‌های گرم سال نیز شاهد هستیم. فصل زمستان و پاییز این کشور با مقدار زیادی بارندگی همراه است که بیشتر بارش‌ها به صورت باران‌های دانه درشت و بسیار تمیز دیده می‌شود. افرادی که تعطیلات خود را در آب و هوایی خنک و آفتابی می‌خواهند سپری کنند سفر به مالت در این دو فصل بسیار لذت بخش خواهد بود.

برخی از شهرهای کشور مالت دارای آب و هوایی همیشه یک دست بوده و از این لحاظ می‌توان این کشور را محل مناسبی برای زندگی انتخاب کرد. آب و هوای مالت بسیار دل انگیز است از این جهت می‌تواند برای بسیاری از سلایق جای فوق العاده‌ای برای گردشگری باشد. بهترین زمان سفر به کشور مالت می‌تواند فصل بهار باشد که مناظر طبیعی جزایر این کشور می‌تواند برای بسیاری توریست‌ها چشم نواز جلوه کند. طبقه بندی آب و هوای مالت شامل زمستان‌های بسیار معتدل با باران‌های فراوان و تابستان‌های گرم و به طور کلی خشک است.

توصیه‌های آب و هوایی جهت سفر به کشور مالت

جمع بندی

مالت یک کشور جزیره‌ای در مرکز دریای مدیترانه واقع بین ایتالیا، تونس و لیبی بوده که از چندین جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده است. از بین تمام جزایر فقط تعداد سه جزیره حالت مسکونی دارد و کل جمعیت کشور مالت حدود 500 میلیون نفر است. این کشور از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگین است که با داشتن ویزای مالت می‌توان به سایر کشورهای حوزه شینگن شامل استرالیا، کانادا، ایالات متحده و بریتانیا سفر کرد.

سوالات مداول آب و هوای مالت

آب و هوای کشور مالت به طور کلی چگونه است؟

به طور کلی آب و هوای مالت مدیترانه بوده و در بعضی از فصول سال هوای بسیار خنک بر این کشور حاکم است؛ همچنین این نوع آب و هوا را در برخی از ماه‌های گرم سال نیز شاهد هستیم.

بهترین فصل برای سفر به کشور مالت چه فصلی است؟

افرادی که تعطیلات خود را در آب و هوایی خنک و آفتابی می‌خواهند سپری کنند سفر به مالت در این دو فصل بسیار لذت بخش خواهد بود.

فصل زمستان در کشور مالت چگونه است؟

کشور مالت در زمستان نسبت به لندن تعداد ساعات آفتابی بیشتری دارد؛ به طوری که در لندن 37 ساعت آفتاب می‌تابد ولی در کشور مالت 161 ساعت در ماه دسامبر تابش آفتاب وجود دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور مالت یک جزیره کوچک است که در قلب دریای مدیترانه قرار گرفته است. این جزیره کوچک در قسمت اروپای...

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با کشور مالت بپردازیم. کشور مالت از جمله کشورهای...

در جوار دریای مدیترانه و در دل جزیره‌ای زیبا و خیره‌کننده، موجودیتی بی‌نظیر بر روی عرصه‌ی جهانی خودنمایی می‌کند که...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر