آب و هوای نروژ چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای نروژ چگونه است؟

16 مرداد 1401

چگونگی آب و هوای نروژ معمولا یکی از اساسی‌ترین سوال‌هایی است که افراد پیش از سفر به این کشور از خودشان می‌پرسند …

نروژ یکی از جذاب‌ترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمالی اروپا واقع شده و با طبیعت خیره کننده‌اش توانسته توجه گردشگران زیادی را به خودش جلب کند. چگونگی آب و هوای نروژ معمولا یکی از اساسی‌ترین سوال‌هایی است که افراد پیش از سفر به این کشور از خودشان می‌پرسند.
به طور کلی نروژ کشوری دیدنی و خاص است که در هر فصلی از سال می‌توانید از جاذبه‌های شگفت انگیزش بازدید کنید.

اگر به بازدید از آبدره‌های نروژ یا تورهای کروز در فیورد (Fjord) علاقه دارید، تابستان فصل مناسبی برای سفر خواهد بود. آب و هوای نروژ در فصل زمستان نیز بسیار مثال زدنی است و با شفق‌های قطبی خیره کننده‌اش شهرتی جهانی دارد.
در صورتی که شما هم به دنبال برنامه‌ریزی و یافتن بهترین فصل ممکن برای سفر به این کشور هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شرایط آب و هوایی نروژ در فصول مختلف را برایتان توضیح دهیم.

آب و هوای کشور نروژ در فصل بهار

در فصل بهار یعنی بین ماه‌های مارس تا می، آب و هوای نروژ متعادل می‌شود و با آب شدن برف‌های زمستانی، دریاچه‌ها و رودخانه‌های این کشور شروع به پر شدن می‌کنند.
شما در این فصل می‌توانید از زیبایی هر چه تمام‌تر طبیعت لذت ببرید و از جاذبه‌های گردشگری آن بازدید کنید.

دمای هوا به خصوص در ماه‌های آوریل و می‌افزایش یافته و دمای شهر اسلو در این کشور، حدودا به ۱۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
فصل بهار یکی از بهترین زمان‌های ممکن برای بازدید از فیوردها نیز می‌باشد، زیرا پر آب شدن آن‌ها باعث می‌شود تا بتوانید از تورهای کروز حسابی لذت ببرید.

آب و هوای کشور نروژ در فصل بهار

آب و هوای کشور نروژ در فصل تابستان

بین ماه‌های ژوئن تا آگوست، تغییرات آب و هوایی در این کشور باعث می‌شود تا نروژ یکی از بهترین و لذت بخش‌ترین مقاصد ممکن برای گردشگری باشد.
اگر شما هم به زندگی شبانه و شب‌های روشن و پر نور علاقه دارید، تابستان بهترین زمان ممکن برای سفر به این کشور می‌باشد که حسابی برایتان به یادماندنی خواهد شد. در تابستان روزها بسیار بلند هستند و دمای هوا به بالاترین حد ممکنش می‌رسد.

جالب است بدانید که آب و هوای نروژ در مناطق جنوبی گرم و در حدود ۲۰ درجه سانتی گراد می‌باشد، این در حالیست که بخش‌های شمالی در فصل تابستان همچنان خنک بوده و دمایی حدود ۱۱ درجه سانتی گراد دارند.
از آنجایی که در فصل تابستان روزها طولانی بوده و شرایط جاده‌ای و آب و هوایی نیز مساعد است، این فصل بهترین زمان ممکن برای سفر به نروژ و لذت بردن از طبیعت فوق العاده آن می‌باشد.

آب و هوای کشور نروژ در فصل پاییز

آب و هوای نروژ و مناطق مختلف آن، بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر کاملا تغییر کرده و کم کم شروع به سرد شدن می‌کند.
سرسبزی‌های خیره‌کننده این کشور جایشان را به طبیعت نارنجی و قرمز رنگ داده و منظره‌ای فوق العاده ایجاد می‌کنند.
با توجه به اینکه مناطق جنوبی نروژ معمولا گرم‌تر از باقی بخش‌ها هستند، فصل پاییز انتخاب بسیار خوبی برای کوه پیمایی و طبیعت گردی در این مناطق است. علاوه بر آن، فاصله گرفتن از تابستان که فصلی گردشگری است، باعث می‌شود تا با آرامش بیشتری به ماجراجویی در این کشور بپردازید.

دمای هوا در فصل پاییز در اسلو حدود ۶ درجه سانتی گراد است، این در حالی است که در بخش‌های شمالی این کشور دمای هوا به ۲ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.
اگر قصد دارید که فصل پاییز را برای سفر به این کشور انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از شهرهای اسلو و برگن و جاذبه‌های دیدنی فوق العاده‌شان دیدن کنید.

آب و هوای کشور نروژ در فصل زمستان

آب و هوای نروژ در زمستان یک شاهکار تمام عیار را خلق می‌کند که هر چقدر از زیبایی‌اش بگوییم، کم گفته‌ایم!
هر چند که در زمستان‌ها روزها بسیار کوتاه می‌شوند و دمای هوا نیز به سردترین حالت ممکن می‌رسد، اما وجود مناظر خیره‌کننده در این کشور باعث می‌شود تا سفر کردن به نروژ در فصل زمستان ارزشش را داشته باشد.
در زمستان به علت سرمای هوا فیوردها به سرزمین‌های یخی تبدیل شده و سراسر کشور نیز پوشیده از برف می‌شود.

در صورتی که شما هم عاشق بازدید از مناطق برفی و جادویی هستید، زمستان فصلی عالی برای بازدید از نروژ خواهد بود.
هر چند که گاهی برخی از راه‌های کشور به طور کامل بسته و غیر قابل تردد می‌شوند، اما شما می‌توانید با قطار یا پرواز نیز از بخش‌های مختلف نروژ دیدن کنید.
آب و هوای نروژ در فصل زمستان و در اسلو به حدود ۴- درجه می‌رسد، در حالی که دمای هوا در مناطق ساحلی حدود ۲ درجه سانتی گراد خواهد بود.

در این فصل شما می‌توانید یکی از هیجان انگیزترین و اسرار آمیزترین رویدادهای طبیعی جهان، یعنی شفق قطبی را نیز تماشا کنید‌!
بنابراین به راحتی می‌توان گفت که زمستان‌های نروژ برخلاف هوای سردش، چیزهای زیادی برای شگفت زده کردیتان خواهد داشت که هرگز دیدن‌شان را فراموش نخواهید کرد.

توصیه‌های آب و هوایی برای سفر به کشور نروژ در فصول مختلف

همانطور که پیش از این گفتیم، کشور نروژ در فصل بهار هوا رو به گرم شدن می‌رود، اما از آنجایی که آب و هوا در این فصل مدام رنگ عوض می‌کند باید بیشتر مراقب باشید و تا حد امکان لباس گرم همراهتان ببرید.
پیشنهاد می‌کنیم که در کنار لباس‌های بهاره، سوییشرت و چتر نیز به همراه داشته باشید. اگر به مناطق ساحلی سفر می‌کنید همراه چتر بارانی و بادگیر را نیز فراموش نکنید.
از آن جایی که زمستان‌ها در این کشور بسیار سرد است، حتما لباس‌های گرم و مناسب شامل کلاه، دستکش، ژاکت، پالتو و.. به همراه داشته باشید.

توصیه‌های آب و هوایی برای سفر به کشور نروژ در فصول مختلف

سوالات متداول آب و هوای نروژ

کشور نروژ دقیقا در کجا قرار دارد؟

نروژ یکی از جذاب‌ترین کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمالی اروپا واقع شده و با طبیعت خیره کننده‌اش توانسته توجه گردشگران زیادی را به خودش جلب کند.

آب و هوای کشور نروژ به طور کلی چگونه است؟

نروژ دارای آب و هوایی است که مدام رنگ عوض میکند و قابل گفتن نیست که دقیقا آب و هوای این کشور چگونه است.

بهترین فصل برای سفر به کشور نروژ، چه فصلی است؟

آب و هوای نروژ در فصل زمستان نیز بسیار مثال زدنی است و با شفق‌های قطبی خیره کننده‌اش شهرتی جهانی دارد و بهترین زمان برای سفر به این کشور است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر اسلو پایتخت کشور نروژ است که به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر نروژ شناخته می‌شود و ازلحاظ اقتصادی یکی از قطب‌های اصلی...

تونسبرگ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اسکاندیناوی بوده و برخی افراد آن را قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهر نروژ می‌شناسند. این شهر...

دیدنی های نروژ نروژ یکی از زیباترین و چشم نوازترین مناظر طبیعی را در میان کشورهای اروپایی دارد. در این...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر