درباره شهر آلسوند نروژ | معرفی - هزینه ها - کیفیت زندگی - سفری دیگر

درباره شهر آلسوند نروژ | معرفی – هزینه ها – کیفیت زندگی

23 آبان 1401

درباره شهر آلسوند نروژ، که به لاتین Ålesund نوشته می‌شود با مساحت ۹۸٫۷۸ کیلومتر مربعی که برای خود دارد، توانسته خود را به عنوان یکی از شهرهای بی‌نظیر …

یکی از شهرهای بسیار زیبایی که در استان مور او رومسدال کشور نروژ واقع شده است، شهر آلسوند می‌باشد که دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار جذاب و بکری بوده که باعث شده سالانه گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند. افرادی که به این شهر سفر کردند تا به امروز این نظر را داشتند که آلسوند نروژ به عنوان زیباترین شهر جهان باید معرفی شود. برای یک سفر کوتاه به آلسوند نروژ، همراه ما باشید.

درباره شهر آلسوند نروژ | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی آلسوند

شهر آلسوند که به لاتین Ålesund نوشته می‌شود با مساحت ۹۸٫۷۸ کیلومتر مربعی که برای خود دارد، توانسته خود را به عنوان یکی از شهرهای بی‌نظیر کشور نروژ معرفی کند. این شهر را ۹۳٫۳۳ کیلومتر مربع خشکی و ۵٫۴۵ کیلومتر مربع را آب تشکیل داده است. به لحاظ رتبه مساحتی، در بین دیگر کشوران نیز ردیف 388 را به خود اختصاص داده است.
آلسوند تا به امروز ۴۵٬۰۳۳ نفر جمعیت داشته است.

اگر بخواهیم به دیگر شهرهایی که در اطراف آلسوند قرار دارند و مانند این شهر از زیبایی بسیاری برخوردار هستند نیز اشاره‌ای داشته باشیم، می‌توانیم به لاختی، آکوریری، Västerås Municipality و بوگو موتسانو اشاره کنیم. در بین افرادی که در آلسوند زندگی می‌کنند، چهار شهر اشاره شده به اصطلاح خواهر خوانده‌های آلسوند معرفی می‌شوند.

معرفی اختصاصی آلسوند | یوروپ تورز

بررسی آب و هوای شهر آلسوند نروژ

آلسوند دارای تابستان‌های کوتاه و خنک و همچنین زمستان‌های بسیار سرد و طولانی است. دمایی که شما در طول یک سال در شهر آلسوند تجربه می‌کنید، بین 0 تا 17 درجه سانتی گراد می‌باشد. کمترین دمایی که آلسوند تا به امروز به همراه داشته است، منفی پنج درجه بوده و بیشترین نیز 21 درجه است.

از 21 ژوئن تا 13 سمپتامبر، با متوسط دمای 14 درجه، فصل تابستان آغاز می‌شود و از 19نوامبر تا 1آوریل با متوسط دمای 7 درجه، فصل سرما آغاز می‌شود و آهسته به صفر درجه می‌رسد. باران نیز پای ثابت این شهر است.

بررسی آب و هوای شهر آلسوند نروژ | یوروپ تورز

هزینه‌ های زندگی در شهر آلسوند چگونه است؟

در ابتدا باید بگوییم که هزینه‌های زندگی رابطه مستقیم با سبک زندگی فرد دارد. در این بخش ما قصد داریم هزینه یک زندگی متوسط در آلسوند را به شما معرفی کنیم. با یک مباحثه کلی، می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در شهر آلسوند بدون احتساب اجاره مسکن برای هر فرد 11،416.28 کرون است که شامل موارد زیر است:

• هزینه مواد غذایی
• هزینه‌های حمل و نقل
• البسه
• کفش
• تفریحات

به عنوان مثال، هزینه خرید غذا در یک رستوران متوسط 162.50 کرون و در یک رستوران نسبتا گران 925 کرون برای دو نفر است. هزینه حمل و نقل نیز از 4 تا 530 کرون محاسبه شده و هزینه مسکن نیز برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه 9،833.33 است.

هزینه‌ های زندگی در شهر آلسوند چگونه است؟ | یوروپ تورز

معرفی غذا های خوش طعم شهر آلسوند

شهر آلسوند مهم‌ترین بندر ماهی‌گیری نروژ است و از همین رو، غذاهای دریایی بسیار خوش مزه‌ای را با خود به همراه دارد. غذای بسیاری از خانواده‌های در فصل زمستان، سوپ ماهی بوده و در تمامی فصول سال، رستورانها به سرو غذایی لذیذ به نام fish and chips که در واقع ورقه‌های گوشت ماهی سوخاری شده است، می‌پردازند.

فروش غذاها نیز در کنار بندر آلسوند، مخصوصا در فصل تابستان بسیار رواج دارد. این غذاها نیز طعم بسیار لذیذی داشته و هزینه آن‌ها نیز بسیار مناسب است. برای افرادی که قصد دارند در هزینه‌های سفر خود صرفه جویی کنند، خرید غذا از این دستفروشان بهترین انتخاب است.

بررسی کیفیت زندگی در شهر آلسوند

اگر بخواهیم در یک توضیح کوتاه به بررسی کیفیت زندگی در شهر آلسوند نروژ بپردازیم، می‌توانیم بگوییم که وضعیت قدرت خرید مردم در این شهر در سطح بالا، امنیت نیز تا حد زیادی در سطح بالا قرار دارد، مراقبت‌های درمانی و وضعیت اقلیمی نیز تا حد زیادی در سطوح بالا قرار دارد.

از سویی دیگر، هزینه‌های زندگی مانند دیگر شهرهای نروژ در این شهر نیز بالا است و شاخص آلودگی هوا نیز همواره در پایین‌ترین درجه قرار دارد.

بررسی کیفیت زندگی در شهر آلسوند | یوروپ تورز

سخن پایانی

هر آنچه که باید در رابطه با شهر آلسوند نروژ بدانید، در این مطلب به آن پرداختیم. با توجه به این نکات، خود را برای سفری عالی به آلسوند، آماده کنید.


سوالات متداول درباره شهر آلسوند نروژ

شهر آلسوند چگونه شهری است؟

یکی از شهرهای بسیار زیبایی که در استان مور او رومسدال کشور نروژ واقع شده است، آلسوند می‌باشد که دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار جذاب و بکری بوده که باعث شده سالانه گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند.

آب و هوای شهر آلسوند چگونه است؟

آلسوند دارای تابستان‌های کوتاه و خنک و همچنین زمستان‌های بسیار سرد و طولانی است.

هزینه هر فرد بدون در نظر گرفتن اجاره خانه در شهر آلسوند چقدر است؟

با یک مباحثه کلی، می‌توان گفت که هزینه‌های زندگی در آلسوند بدون احتساب اجاره مسکن برای هر فرد 11،416.28 کرون است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر ترومسو در شمال نروژ و استان ترومس واقع شده است. مساحت این شهر حدود 2521 کیلومتر مربع (973 مایل...

شهر اسلو پایتخت کشور نروژ است که به‌عنوان پرجمعیت‌ترین شهر نروژ شناخته می‌شود و ازلحاظ اقتصادی یکی از قطب‌های اصلی...

سارپسبورگ دهمین شهر بزرگ کشور نروژ است که با احتساب دریاچه‌ها و جزایر در مجموع حدود 425 کیلومتر مربع مساحت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر