cover 64 درباره شهر بروژ بلژیک | هزینه ها - آب و هوا - موقعیت

درباره شهر بروژ بلژیک | هزینه ها – آب و هوا – موقعیت

14 آبان 1401

درباره شهر بروژ بلژیک، شهر بروژ نمونه برجسته‌ای از یک مکان تاریخی قرون وسطایی در کشور بلژیک بوده که با گذشت این همه سال، هنوز بافت تاریخی خود را حفظ کرده است.

درباره شهر بروژ بلژیک، شهر‌بروژ نمونه برجسته‌ای از یک مکان تاریخی قرون وسطایی در کشور بلژیک بوده که با گذشت این همه سال، هنوز بافت تاریخی خود را حفظ کرده است. در طول قرن‌های متمادی ساخت و سازها و تعمیرات به سبک گوتیک ادامه داشته و در حال حاضر بخشی از هویت شهر شده است. این شهر به عنوان یکی از پایتخت‌های تجاری و فرهنگی اروپا، پیوندهای فرهنگی خود را با نقاط مختلف جهان توسعه داده است. با توجه به اینکه گوتیک آجری در این شهر حفظ شده مهاجرین و بازدیدکنندگان به این شهر لقب «شهر مینیاتوری» را داده‌اند. لقب دیگر این شهر «ونیز شمال» است.

درباره شهر بروژ بلژیک | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی، جمعیت و مساحت شهر بروژ

شهر بروژ در شمال غربی کشور بلژیک قرار داشته و ششمین شهر بزرگ کشور از لحاظ جمعیتی است. منطقه شهری 616 کیلومتر مربع مساحت داشته و حدود 280 هزار نفر جمعیت دارد.

شرایط زندگی در شهر بروژ بلژیک

اگر قصد مهاجرت به بلژیک را دارید و مهم‌ترین گزینه برای شما اجاره خانه با قیمت مناسب است، بهترین انتخاب می‌تواند شهر بروژ باشد. هزینه کل زندگی در این شهر از بیشتر شهرهای اروپایی ارزان‌تر است. جالب است بدانید که مردم بروژ معتقد هستند کیفیت با قیمت همراه است، پس هیچ چیز ارزانی، ارزش خرید کردن ندارد. به همین دلیل سطح زندگی در این شهر کوچک ولی با جمعیت، بالا بوده و دستمزدها نیز نسبت به دیگر شهرهای بلژیک بالا است.

شرایط زندگی در شهر بروژ بلژیک | سفری دیگر

هزینه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی در بروژ

مردم بروژ مانند همه بلژیکی‌ها از سیستم دولتی، خصوصی یا ترکیبی استفاده می‌کنند. هزینه مراقبت‌های بهداشتی در این شهر از طریق صندوق تأمین اجتماعی و بیمه سلامت پرداخت می‌شود. بیماران در بروژ امکان انتخاب پزشکان و بیمارستان برای درمان خود را دارند. شاید بیماران در ابتدای درمان مجبور شوند کل هزینه‌ها را پرداخت کنند اما با در دست داشتن مدارک هزینه، می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌ها را باز پس بگیرند. اگر در شرکت‌های شهر بروژ استخدام شوید، سالانه حدود 13 درصد از حقوق شما به بیمه سلامت اختصاص داده می‌شود.

هزینه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی در بروژ | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی در شهر بروژ

وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر بروژ کارآمد است. اگر بدانید که وسیله حمل و نقل عمومی داخل شهری فقط اتوبوس و تاکسی است شاید تعجب کنید؛ اما باید بدانید که این شهر از لحاظ مساحت کوچک بوده، به همین دلیل همین دو وسیله نقلیه عمومی برای آن کافی است. به طور مثال از ایستگاه راه آهن تا مرکز شهر با اتوبوس تنها 10 دقیقه طول می‌کشد.

حمل و نقل عمومی در شهر بروژ | سفری دیگر

آب و هوا و اقلیم شهر بروژ

آب و هوای شهر بروژ مانند بسیاری از شهرهای اروپایی به دلیل نزدیکی به آب دریاچه و اقیانوس معتدل است. آگوست با میانگین 17 درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ماه در این شهر بوده و ژانویه با 4 درجه سانتیگراد سردترین ماه سال است. بیشترین ساعات آفتابی، 8 ساعت بوده و به ماه ژوئن تعلق دارد. مرطوب‌ترین ماه نیز نوامبر بوده که میانگین بارش باران در این ماه حدود 88 میلی متر است. بهترین ماه سال برای شنا کردن در دریا ماه آگوست بوده که میانگین دمای دریا در این ماه 3/18 درجه سانتیگراد است.

آب و هوا و اقلیم شهر بروژ | سفری دیگر

زبان مردم شهر بروژ

زبان در شهر بروژ بلژیک مانند دیگر شهرهای بلژیک آلمانی، هلندی و فرانسوی است؛ اما عمده گویش آنها فلاندری یا همان هلندی است. جالب است که منوی غذای رستوران‌های این شهر به انگلیسی است. سؤال خیلی از افراد است که با دانستن تنها زبان انگلیسی می‌توان به شهر‌بروژ مهاجرت کرد؟ جواب خیر است؛ زیرا اغلب به زبان هلندی صحبت می‌کنند و تنها می‌توانید در روزهای اولیه ورود خود، به زبان انگلیسی صحبت کنید، بعد از آن مردم حتی اگر به زبان انگلیسی مسلط باشند با گویش خود با شما صحبت خواهند کرد و بسیار به گویش خود پای بند هستند.

زبان مردم شهر بروژ | سفری دیگر

سؤال‌های متداول درباره شهر بروژ بلژیک

آیا مکان‌های دیدنی در شهر‌بروژ بلژیک وجود دارد؟

این شهر پر از مکان‌های دیدنی گوتیک قرون وسطایی است که بازدیدکننده را به سفر قرون وسطایی می‌برد. این شهر توریستی‌ترین شهر بلژیک بوده و مانند یک موزه سیار در فضای باز است.

شهر‌بروژ آیا دارای دانشگاه است؟

دو دانشگاه معتبر داشته که در یکی از آنها علوم مهندسی تدریس شده و در دیگری رشته‌های مدیریتی و حقوقی تدریس می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک چگونه است؟ تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک یکی از چند مرحله مهم در فرآیند اخذ...

کشور بلژیک در قسمت شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که یک کشور معتدل اروپایی است. این...

کشور بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که امروزه در غرب اروپا واقع شده است و پایتخت آن نیز شهر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر

فرناز حضوری  امیرحسین رحیمی  امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!