درباره شهر گنت بلژیک | شرایط زندگی - حمل و نقل - خرج ماهیانه - سفری دیگر

درباره شهر گنت بلژیک | شرایط زندگی – حمل و نقل – خرج ماهیانه

20 آبان 1401

درباره شهر گنت بلژیک، شهر قدیمی گنت در شمال کشور بلژیک واقع شده است. جمعیت شهر گنت ۲۳۳ هزار نفر است. شهر گنت در بین دو رود اشلده و لییه قرار گرفته است.

درباره شهر گنت بلژیک: شهر قدیمی گنت در شمال کشور بلژیک واقع شده است. جمعیت شهر‌گنت ۲۳۳ هزار نفر است. شهر‌گنت در بین دو رود اشلده و لییه قرار گرفته است. تاریخچه شهر‌گنت به قرون وسطی برمی‌گردد. زمانی که این شهر به عنوان بزرگترین و ثروتمندترین شهر در قسمت اروپایی شمالی ساخته شد. در حال حاضر دانشگاه‌ها و بنادر بسیاری در این شهر قرار دارند. معمولاً توریست‌ها به این شهر سفر نمی‌کنند. به همین خاطر یک شهر آرام و به دور از شلوغی است.

شما با سفر به شهر‌گنت می‌توانید بیشتر با فرهنگ مدرن فلاندری آشنا شوید. مردم شهر‌گنت به زبان هلندی و فلاندری صحبت می‌کنند. دین مردم کاتولیک رومی است و آب و هوای شهر‌گنت بسیار معتدل و مناسب می‌باشد. بهترین زمان سفر به شهر‌گنت ماه‌های جولای و آگوست است که دمای هوا به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد. دانشگاه گنت یکی از دانشگاه‌های معروف بلژیک است که در این شهر واقع شده، مکان‌های دیدنی بسیاری مانند کلیسای جامع سنت باوو، بلفری، میدان کرنارکت، موزه هنرهای زیبا، محله قدمی دستفروش‌ها و کلیسای سنت مایکل و کلیسای سنت میشلزبورگ در این شهر قرار دارند.

درباره شهر گنت بلژیک | سفری دیگر

شرایط زندگی در گنت بلژیک

درباره شهر گنت بلژیک، گفت که شرایط زندگی در گنت بلژیک بسیار مناسب است. با توجه به اینکه وضعیت کار و درآمد مردم در این شهر زیبای بلژیک در سطح ایده آلی قرار دارد، بسیاری از مهاجران خارجی هر ساله به قصد دریافت اقامت بلژیک به این کشور سفر می‌کنند. نرخ بیکاری در کشور بلژیک حدود ۶ درصد است و می‌توان گفت که میزان اشتغال مردم در شهرهای مختلف بلژیک بالا است. شرایط بهداشتی و خدمات درمانی در گنت و دیگر شهرهای بلژیک پیشرفت چشمگیری داشته است و بیمه اجتماعی کل جمعیت کشور بلژیک را پوشش می‌دهد.

بنابراین افرادی که تازه وارد این کشور می‌شوند باید در طول سه ماه برای خودشان یک بیمه مناسب انتخاب و خریداری نمایند. خدمات ارائه شده توسط بیمارستان‌های پیشرفته و مراکز درمانی برای مردم دارای شرایط بسیار مناسبی است. سیستم رفاهی در بلژیک یک سیستم جامع است؛ اما این سیستم متکی بر دریافت مالیات از مردم است. هزینه‌های ماهانه زندگی در کشور بلژیک برای یک فرد مجرد حدود ۹۳۷.۱۰ دلار است. البته این هزینه بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن در شهر‌گنت و دیگر شهرهای بلژیک است.

درست است که شرایط زندگی در شهرهای مختلف بلژیک بسیار ایده آل است، اما ساختار پیچیده این کشور سه زبانه و مالیات‌های بسیار بالا، جز معایب زندگی در کشور بلژیک هستند. قوانین هر ایالت در کشور بلژیک با ایالت دیگر متفاوت است و این کشور به صورت فدرالی اداره می‌شود که تحت نظارت پادشاه بلژیک می‌باشد.

شرایط زندگی در گنت بلژیک | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر گنت

شهر گنت از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال کشور بلژیک و در ناحیه فلاندرز قرار دارد. این شهر مرکز و بزرگترین شهر در حوزه شهرستان فلاندری شرقی است. شهر‌گنت نزدیک مرز جنوبی بلژیک با کشور هلند قرار دارد. شهر گنت به عنوان ثروتمندترین شهر در شمال اروپا شناخته می‌شود.

آب و هوای شهر گنت معتدل و دریایی است. توده‌های هوای اقیانوسی از طرف اقیانوس اطلس به سمت شهر گنت می‌آیند و هوا‌های مختلفی را به سمت این شهر زیبا و کوچک می‌آورند. معمولاً در فصل زمستان شاهد بارش‌های زیادی هستیم و هوا خنک است. اغلب روزهای زمستانی با مه همراه هستند. در طول تابستان نیز هوا بسیار معتدل است و میانگین دما در طول سال به 10 درجه سانتیگراد می‌رسد. ممکن است در ژانویه دمای هوا به ۳۰ درجه سانتیگراد برسد و بالاترین دمای که در این شهر دیده شده ۲۲ درجه سانتیگراد بوده است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر گنت | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی در شهر گنت

با توجه به اینکه وسعت شهر گنت بسیار کم است شما می‌توانید در مدت ۲۰ دقیقه تمام شهر را قدم بزنید؛ بنابراین به سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر نیاز ندارید. معمولاً مردم در سطح شهر با دوچرخه تردد می‌کنند. البته مسیر‌های تراموا و اتوبوس برای داخل شهر و اطراف شهر وجود دارند. شبکه گسترده اتوبوس و تراموا در این شهر بسیار پیشرفته و سازمان یافته است و از ابتدای صبح تا اواخر عصر شما می‌توانید با تهیه سیتی کارت و پرداخت هزینه حمل و نقل از تراموا و اتوبوس استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی در شهر گنت | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر گنت بلژیک

شهر گنت در کجای بلژیک قرار دارد؟

شهر قدیمی گنت در شمال کشور بلژیک واقع شده است.

این شهر دارای چقدر جمعیت است؟

جمعیت شهر گنت ۲۳۳ هزار نفر است.

هزینه های یک فرد مجرد در کشور بلژیک در یک ماه چقدر میشود؟

سیستم رفاهی در بلژیک یک سیستم جامع است؛ اما این سیستم متکی بر دریافت مالیات از مردم است. هزینه‌های ماهانه زندگی در کشور بلژیک برای یک فرد مجرد حدود ۹۳۷.۱۰ دلار است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر زیبای بروکسل پایتخت بلژیک یکی از پایتخت‌های اروپایی است که دارای جاذبه‌های گردشگری و مقاصد تفریحی بسیاری است. دیدنی‌...

راهنمای کامل دیدنی های لوون شهر جذاب لوون که در کشور بلژیک واقع شده است، با تاریخ غنی، صحنه فرهنگی...

درباره شهر آنتورپ بلژیک: یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در اروپا بلژیک است. این کشور سالانه مسافران و مهاجران...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر