درباره شهر بوداپست مجارستان | معرفی - تصاویر - هزینه - سفری دیگر

درباره شهر بوداپست مجارستان | معرفی – تصاویر – هزینه

11 آبان 1401

درباره شهر بوداپست مجارستان: شهر بوداپست مجارستان در سال 1873 با ادغام سه شهر بودا، اوبودا و پست تشکیل شده و پایتخت مجارستان نامیده شد. بهتر است بگوییم بوداپست، در ساحل دانوب و پای تپه‌های بودا، جایی که تپه‌ها به هم می‌رسند، قرار دارد. به دلیل موقعیت جغرافیایی عالی، از دوران پارینه سنگی، سکونتگاه‌های انسانی در این منطقه وجود داشته است. این شهر در نیمه دوم قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به دلیل رشد سریع صنعتی، موقعیت مطلوبی به عنوان پایتخت مجارستان کسب کرد. بوداپست با رشد سریع و به دست آوردن استقلال، به کلان شهر امروزی تبدیل شد. این شهر به مرکز صنعتی، تجاری، سیاسی و فرهنگی مجارستان تبدیل شده است.

درباره شهر بوداپست مجارستان | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی، جمعیت و مساحت شهر بوداپست مجارستان

شهر بوداپست مجارستان زمانی به «ملکه دانوب» معروف بود. مدت‌ها منطقه کانونی کشور محسوب شده و یک مرکز فرهنگی پر جنب و جوش در یک محیط طبیعی بود. این شهر در میان رودخانه دانوب باشکوه به تپه‌های غرب مجارستان با دشت‌هایی که به سمت شرق و جنوب کشیده شده‌اند، می‌پیوندد. از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که در دو طرف رودخانه قرار دارند و توسط یک سری پل به هم متصل می‌شوند.

بوداپست حدود 525 کیلومتر مربع مساحت داشته و یک پنجم جمعیت کشور مجارستان را تشکیل می‌دهد؛ یعنی حدود یک میلیون هشتصد هزار نفر جمعیت دارد.

موقعیت جغرافیایی، جمعیت و مساحت شهر بوداپست مجارستان | سفری دیگر

شرایط زندگی در بوداپست

شهر بوداپست مجارستان یک مقصد مهاجرتی عالی بوده که متاسفانه از دید خیلی از مهاجران دور مانده است. مرکز زیبا، تاریخی و هزینه معقول زندگی در بوداپست برخی از دلایلی می‌توانند باشند که برخی مهاجران این شهر را برای مهاجرت انتخاب کنند. بوداپست علاوه بر پیشینه تاریخی که دارد دارای غارهای زیبا و زیرزمینی مشهور زیادی نیز هست. با رفتن به بوداپست، این امکان را دارید که از تعدادی از چشمه‌های آب گرم نیز لذت ببرید که اثرات درمانی نیز دارند.

شرایط زندگی در بوداپست | سفری دیگر

همان طور که می‌دانید شرایط زندگی مطلوب به خیلی از عوامل مانند خدمات بهداشتی با کیفیت، فرصت‌های آموزشی برابر و تسهیلات حمل و نقل بستگی دارد. البته داشتن کار و دستمزد مناسب از دیگر گزینه‌های شرایط زندگی مطلوب محسوب می‌شوند. زندگی و مهاجرت در شهر بوداپست دارای این شرایط مطلوب است و می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

تنوع و زبان محلی بوداپست

شهر بوداپست مجارستان شهری زیبا و تاریخی بوده که بینش زیادی از گذشته مجارستان ارائه می‌دهد. بسیاری از مردم بوداپست که در خود شهر زندگی می‌کنند به انگلیسی یا آلمانی صحبت می‌کنند که این امر باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان یا مهاجران در بوداپست به راحتی رفت و آمد کنند. با این حال در برخی از مناطق بوداپست، افراد به زبان محلی صحبت می‌کنند حتی اگر به انگلیسی مسلط باشند. مجارستانی‌ها به زبان و فرهنگ خود افتخار می‌کنند به همین دلیل اگر قصد دارید در فرهنگ عمیق کشور مجارستان یا بوداپست غرق شوید بهتر است با زبان‌های محلی مجارستانی نیز آشنا شوید.

هزینه زندگی در بوداپست

به طور کلی می‌توان گفت شهر بوداپست بسیار ارزان‌تر از دیگر شهرها و پایتخت‌های اروپایی است. مهاجرانی که قبلا در دیگر شهرهای اروپایی زندگی کرده‌اند به این امر کاملا واقف هستند. البته حواستان باشد باز هم بی‌گدار به آب نزنید، زیرا هزینه زندگی در بوداپست نسبت به دستمزدهای محلی، بالا است. سطح زندگی مهاجران در این شهر به نوع کار و دستمزدشان بستگی دارد.

آب و هوا و اقلیم شهر بوداپست مجارستان

می توان گفت آب و هوای شهر بوداپست مجارستان معتدل است. تابستان‌ها معمولا گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای 22 درجه سانتیگراد دارد؛ در حالیکه زمستان‌ها معمولا دارای روزهای کوتاه بوده و برفی است. دمای زمستان‌ها به منفی دو درجه سانتیگراد می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه 600 میلی متر بوده و بارش برف زمستانی سنگین با دمای منفی پانزده درجه سانتیگراد نیز ممکن است اتفاق بیفتد. از طرف دیگر، امواج گرما همراه با رطوبت در تابستان می‌تواند هوا را سرکوب کند. قسمتی از آب رودخانه دانوب به شدت آلوده شده است و آلودگی هوا که ساکنان بودا توانسته از آن در امان بمانند، اکثر مناطق در پست را تحت تأثیر قرار داده است.

آب و هوا و اقلیم شهر بوداپست مجارستان | سفری دیگر

سیستم مراقبت‌ های بهداشتی و پزشکی شهر بوداپست

شهر بوداپست مجارستان از شهرهایی است که با مهاجران بسیار صادق بوده و بعضی اوقات به مهاجران پیشنهاد می‌دهد از سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی انصراف داده و به جای آن پوشش خصوصی را انتخاب کنند. به هر حال در صورت انتخاب بهداشت خصوصی یا دولتی، آنچه مهم بوده، این است که بیمه سلامت عمومی، خدمات ارائه شده توسط مراکز بهداشتی درمانی یا بیمارستان‌های خصوصی را پوشش نمی‌دهد؛ بنابراین مطمئن شوید که آیا بیمه شما، خدمات پزشکی مورد نیازتان را پوشش می‌دهد یا خیر؛ قبل از اینکه با هزینه‌های بیمه درگیر شوید.

سیستم مراقبت‌ های بهداشتی و پزشکی شهر بوداپست | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی در شهر بوداپست مجارستان

بسیاری از مهاجران، شهر بوداپست مجارستان را از لحاظ کارآمدی سیستم حمل و نقل عمومی، بهترین شهر اروپا می‌دانند. این سیستم بسیار خوب مدیریت شده، استفاده از آن سهل بوده و کاملا وقت‌شناس هستند. بلیط‌های تهیه شده به طور هم زمان برای تمام وسایل حمل و نقل مانند مترو، اتوبوس، تراموا، واگن برقی و قطار معتبر است. گزینه‌های مختلف بلیط در دسترس بوده و شما می‌توانید مقرون به صرفه‌ترین آنها را انتخاب کنید. رانندگی در بوداپست کاملا امکان‌پذیر است اما سرگرم‌کننده و سریع نیست. شهر بوداپست و جاده‌های اطراف آن دارای ترافیک سنگینی بوده و پیدا کردن موقعیت پارکینگ بسیار سخت است. سیستم حمل و نقل عمومی راهی بسیار ارزان‌تر، ایمن‌تر و راحت‌تر برای رفت و آمد ارائه می‌دهد.

حمل و نقل عمومی در شهر بوداپست مجارستان | سفری دیگر

سؤالات متداول درباره شهر بوداپست مجارستان

آیا پیدا کردن کار در شهر بوداپست مجارستان سخت است؟

نمی‌توان گفت پیدا کردن کار در این شهر سخت است، بهتر است بگوییم چالش برانگیز است. برای پیدا کردن کارهای محلی باید زبان مجارستانی را بدانید؛ با این حال با توجه به ماهیت پویای بازار بوداپست، یافتن کار به زبان انگلیسی در شرکت‌های بین‌المللی بسیار آسان‌تر است.

آیا مدارس بین‌المللی در شهر بوداپست وجود دارد؟

جواب بله است. مدارس بین‌المللی زیادی در این شهر وجود دارند که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است.

آیا مکان‌های دیدنی و سرگرم‌کننده در بوداپست وجود دارند؟

فرصت‌های سرگرمی و تفریحی متعددی در بوداپست وجود دارند. سینما، سالن تئاتر، موزه‌های متعدد، سالن‌های ورزشی و اماکن تاریخی جزء زندگی فرهنگی و اجتماعی شهر بوداپست محسوب می‌شوند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بوداپست پایتخت کشور مجارستان است. این شهر آب و هوای مساعدی برای سفر داشته و در هر چهار فصل گردشگران...

کشور مجارستان یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار منحصر...

با توجه به اهمیت فزایندهٔ گردشگری و تجارت در سطح جهانی، فرودگاه‌ها به عنوان دروازه‌های ورودی و خروجی کشورها نقشی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر