درباره شهر اسبیرگ دانمارک | اقتصاد - دین - جاذبه ها - سفری دیگر

درباره شهر اسبیرگ دانمارک | اقتصاد – دین – جاذبه ها

7 آبان 1401

درباره شهر اسبیرگ دانمارک، اسبیرگ یک شهر بندری واقع در دانمارک می‌باشد که در ساحل غربی شبیه جزیره بوت لاند در جنوب غربی کشور جای دارد.

درباره شهراسبیرگ دانمارک: اسبیرگ یک شهر بندری واقع در دانمارک می‌باشد که در ساحل غربی شبیه جزیره بوت لاند در جنوب غربی کشور جای دارد. در این شهر بناها و آثار تاریخی زیادی وجود دارد و به همین دلیل سالانه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند. در ادامه تصمیم داریم شما را با این شهر آشنا کنیم. همراه ما باشید!

درباره شهر اسبیرگ دانمارک | سفری دیگر

اقتصاد شهر اسبیرگ

اسیبرگ مانند دیگر شهرهای کشور دانمارک، دارای اقتصاد قویی است و واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارکی می‌باشد.
با توجه به اینکه معروف‌ترین بناهای تاریخی دنیا در این شهر قرار دارد، سالانه گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند؛ همین امر باعث افزایش درآمد در شهر اسبیرگ شده است.

شهراسبیرگ مهمترین بندر دریای شمال دانمارک و همچنین بزرگ‌ترین بندر ماهی‌گیری را دارد و این یکی دیگر از منابع درآمد مردم این شهر می‌باشد.

در دریای شمال کشور اسبیرگ پایگاهی برای اکتشافات گاز و نفت وجود دارد.
این شهر در ابتدا شروع به تولید لبنیات برای کشور خود کرد، اما با توجه به کیفیتی بالایی که داشت توانست آن را به کشورهای دیگری مانند لندن صادر کند و به یک منبع درآمد جدید برای مردمان این شهر تبدیل شود.

اقتصاد شهر اسبیرگ | سفری دیگر

دین مردم شهر اسبیرگ

80 درصد از شهروندان دانمارک پیرو کلیسای پروتستان لوتوری هستند و مردمان شهر اسبیرگ نیز طبق همین آمار بیشتر پیرو کلیسای پروتستان می‌باشند. اما به طور کلی جوامع مذهبی بسیاری مانند مسلمانان، یهودیان و کاتولیک‌ها در این کشور وجود دارد.

مردمان شهراسبیرگ مانند دیگر دانمارکی‌ها از قوانین این کشور پیروی می‌کنند و در انتخاب دین خود آزاد هستند یا به راحتی می‌توانند آن را تغییر دهند.

مساحت و جمعیت شهر اسبیرگ

شهر اسبیرگ جمعیت 459،71 نفری طبق آمار 2010 دارد و مرکز منطقه شهری این شهر با جمعیت 114،115 نفر است. پس شهراسبیرگ به عنوان پنجمین شهر بزرگ دانمارک به حساب می‌آید.
مساحت این شهر نیز 15 کیلو مترمربع می‌باشد.

چگونگی تاسیس شهر اسبیرگ

همانطور که گفتیم این شهر در جنوب غربی دانمارک، روبروی جزیره‌ای به نام FANO در دریای شمال واقع شده است. در سال 1868، با از دست دادن شمال اسلسویگ شمال به آلمان، راه خروج صادرات نیز قطع شد. برای حل این مشکل و ایجاد یک راه خروجی صادراتی جدید محصولات کشاورزی منطقه یوتلند، شهر اسبیرگ تاسیس شد. بعد از تکمیل بندر در سال 187 گرفت و بسیار رونق گرفت و به سرعت رشد کرد و در نهایت در سال 1899 اجاره شد.

طبیعت شهر اسبیرگ

این شهر نیز مانند دیگر شهرهای کشور دانمارک دارای طبیعتی سرسبز و زیبا می‌باشد و در نقاطی از شهر می‌توانید به راحتی سواحل و دریا را ببینید. این موضوع باعث زیبایی دوچندان این شهر شده است.

مکان‌ های تفریحی شهر اسبیرگ

شهر اسبیرگ دارای چندین موزه و مکان تفریحی است. برای مثال می‌توان به موزه هنر اسبیرگ، مرکز هنر‌های نمایشی اسبیرگ و موزه ماهی‌گیری و دریایی اشاره کرد.

هنگامی که از طریق دریا به موزه هنر‌های نمایشی نزدیک می‌شوید، “مرد با دریا” یکی از نماهای تاریخی برجسته، که از چهار مرد سفید با قد 9 مترتشکیل طراحی کرده‌اند.

شهراسبیرگ به خانه باشگاه فوتبال دانمارک معروف می‌باشد؛ چراکه امکانات ورزشی زیادی دارد. همچنین دارای بخش هاکی بر روی یخ است که بر روی آن بازی می‌کنند.

مکان‌ های تفریحی شهر اسبیرگ | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر اسبیرگ دانمارک

شهراسبیرگ دانمارک در کجا قرار دارد؟

اسبیرگ یک شهر بندری واقع در دانمارک می‌باشد که در ساحل غربی شبیه جزیره بوت لاند در جنوب غربی کشور جای دارد.

دین مردم این شهر چه دینی است؟

مردمان شهراسبیرگ مانند دیگر دانمارکی‌ها از قوانین این کشور پیروی می‌کنند و در انتخاب دین خود آزاد هستند یا به راحتی می‌توانند آن را تغییر دهند.

جمعیت و مساحت این شهر چقدر است؟

شهراسبیرگ جمعیت 459،71 نفری طبق آمار 2010 دارد و مرکز منطقه شهری این شهر با جمعیت 114،115 نفر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر ادنسه دانمارک: شهر ادنسه سومین شهر بزرگ کشور دانمارک پس از کپنهاگ و آرهوس است. ادنسه اصلی‌ترین شهر...

درباره شهر راسکیله دانمارک: راسکیله شهر پادشاهان و وایکینگ‌ها است. تحسین مناطق اسکاندیناوی امر جدیدی نیست، تمامی شهرهای این منطقه...

اخذ اقامت و مهاجرت به دانمارک از این جهت مورد توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است که سطح رفاه مردم...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر