درباره شهر لوون بلژیک | مساحت - جمعیت - دانشگاه ها - سفری دیگر

درباره شهر لوون بلژیک | مساحت – جمعیت – دانشگاه ها

16 آبان 1401

درباره شهر لوون بلژیک، لوون شهری است در مرکز ایلات برایانت فلاندری و در کشور بلژیک واقع شده است. این شهر از جمله تاریخی‌ترین شهرهای کشور بلژیک به شمار رفته و …

درباره شهر لوون بلژیک: لوون شهری است در مرکز ایلات برایانت فلاندری و در کشور بلژیک واقع شده است. این شهر از جمله تاریخی‌ترین شهرهای کشور بلژیک به شمار رفته و مکان‌ها تاریخی فراوانی دارد. لوون به داشتن قدیمی‌ترین دانشگاه بلژیک، در دنیا معروف است و سالانه افراد زیادی تنها برای تحصیل در این دانشگاه قدیمی لوون به این شهر مهاجرت می‌کنند. اگر شما هم مشتاق هستید اطلاعات بیشتر در مورد لوون به دست آورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید!

درباره شهر لوون بلژیک | سفری دیگر

محل قرار‌گیری شهر لوون بلژیک

لوون همانطور که گفته شد در مرکز ایالت برایانت فلاندری قرار گرفته، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم این شهر در 26 کلیومتری شرق پایتخت کشور بلژیک یعنی شهر بروکسل واقع شده است. تاریخ کهن این شهر باعث شده شما معماری‌های خارق العاده‌ای در دوران مختلف مشاهده نمایید. به کلی شهر نمادی از تاریخ در دوره‌های مختلف بوده و به راحتی فرهنگ کهن در آن نمایان است.

لوون بیش از 90 هزار جمعیت داشته و مساحت آن به تقریبا 57 کیلومتر مربع می‌رسد، بهتر است بدانید که تراکم جمعیت در لوون 1.602 نفر بوده و شهری شلوغ و پر جمعیت به حساب می‌آید.

محل قرار‌گیری شهر لوون بلژیک | سفری دیگر

قدیمی‌ ترین دانشگاه در شهر لوون بلژیک

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم قدیمی‌ترین دانشگاه در کشورهای پست دانشگاه کی یو لون بلژیک است. این دانشگاه هلندی زبان در بین کشورهای لوکزامبورگ، بلژیک و هلند بزرگ‌ترین دانشگاه هلندی زبان به شمار می‌رود. کشورهای هلند، لوکزامبورگ و بلژیک کشورهای پست نامیده می‌شوند. به هر حال این دانشگاه بسیار قدیمی در سال 1425 میلادی تاسیس شده و بد نیست که بدانید دانشگاه معتبر کی یو لون در منطقه هلندی زبان لوون که فلندرز نام دارد، واقع شده است.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید دانشگاه کی یو لون به علت اختلافات ریشه‌دار و تاریخی که میان فرانسوی زبان‌ها و هلندی زبان‌های ساکن بلژیک وجود داشت، به مدت دو سال و در سال‌های 1968 تا 1970 تجزیه و به دو دانشگاه مستقل تبدیل شد. بد نیست که بدانید دانشگاه فرانسوی زبان لوون در حال حاضر Université catholique de Louvain نام داشته و در لوون نو قرار دارد.

بین سال‌های 2010 و 2011 مدیریت دانشگاه کی یو لوون تلاش‌های زیادی در راستای کاهش اهمیت مذهب و مسائل مذهبی در دانشگاه انجام داد. در پی این اقدامات کلمه Katholieke از نام هلندی و کلمه Catholic از نام انگلیسی دانشگاه کی یو لوون حذف گردید. شاید بد نباشد که بدانید دانشگاه‌های گنت و انتورپ در بلژیک جزو دانشگاه‌های خنثی از نظر مذهبی و دانشگاه آزاد بروکسل دانشگاهی غیر مذهبی به شمار می‌رود. با این حال مسائل مذهبی در دانشگاه کی یو لوون و دیگر دانشگاه‌های بلژیک تنها جنبه تاریخی و سنتی داشته و به هیچ عنوان مذهب در پژوهش‌های علمی دخیل نخواهد بود.

قدیمی‌ ترین دانشگاه در شهر لوون بلژیک | سفری دیگر

وضعیت سیاسی شهر لوون بلژیک

لوون با شهرهای هرتوگنبوش در هلند، لودنسشد در آلمان، کراکوف در لهستان و رن در فرانسه قراردادی به منظور ایجاد اتحاد و همبستگی بیشتر فرهنگی و انسانی دارد. به علاوه شراکت تجاری آن با شهرهایی مانند تاینان یایوان، استلنبوش آفریقای جنوی و کریستیان سبیو رومانی بسیار پر رونق است.

وضعیت سیاسی شهر لوون بلژیک | سفری دیگر

سخن آخر

درباره شهر لوون بلژیک، لوون شهری تاریخی در اورپا بوده و مکان‌های تاریخی، فرهنگ غنی و طبیعتی زیبا دارد. امیدواریم که با خواندن این مطالب هر آنچه را که لازم بوده در مورد لوون آموخته باشید.


سوالات متداول درباره شهر لوون بلژیک

شهر لوون بلژیک در کجا قرار دارد؟

لوون شهری است در مرکز ایلات برایانت فلاندری و در کشور بلژیک واقع شده است.

شهر لوون بلژیک دارای چقدر جمعیت است؟

لوون بیش از 90 هزار جمعیت داشته و مساحت آن به تقریبا 57 کیلومتر مربع می‌رسد، بهتر است بدانید که تراکم جمعیت در لوون 1.602 نفر بوده و شهری شلوغ و پر جمعیت به حساب می‌آید.

یکی از بهترین دانشگاه های شهر لوون بلژیک چه دانشگاهی است؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم قدیمی‌ترین دانشگاه در کشورهای پست دانشگاه کی یو لون بلژیک است. این دانشگاه هلندی زبان در بین کشورهای لوکزامبورگ، بلژیک و هلند بزرگ‌ترین دانشگاه هلندی زبان به شمار می‌رود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر آنتورپ بلژیک: یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در اروپا بلژیک است. این کشور سالانه مسافران و مهاجران...

درباره شهر بروکسل: شهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک بوده و در قلب این کشور واقع شده است. این شهر علاوه...

بهترین دیدنی های بلژیک علاوه بر این که گردشگران را مسحور و شیفته خود می کنند، داستان های تاریخی بی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر