هر آنچه که باید درباره شهر لیون فرانسه بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر لیون فرانسه بدانید

16 مهر 1401

درباره شهر لیون، کمتر کسی است که کشور فرانسه را به عنوان یکی از زیباترین کشورها نداند. اما، از بین تمامی شهرهای این کشور بعد از پاریس، شهر لیون است.

درباره شهر لیون: کمتر کسی در حال حاضر وجود دارد که کشور فرانسه را به عنوان یکی از زیباترین کشورها نداند. اما، از بین تمامی شهرهای این کشور بعد از پاریس، شهر‌لیون است که به عنوان یکی از جذابترین شهرهای کشور فرانسه، شناخته می‌شود. این شهر شرقی فرانسوی که به عنوان پایتخت تفریحی فرانسه نیز معرفی می‌شود، سالانه گردشگران بسیاری را در خود جای می‌دهد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم به تمامی اطلاعات در رابطه با این شهر بپردازیم. همراه ما باشید.

درباره شهر لیون | سفری دیگر

معرفی اختصاصی شهر لیون فرانسه

پس از پاریس و مارسی، سومین شهر بزرگ در کشور فرانسه به عنوان شهر لیون معرفی می‌شود. این شهر که یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی این کشورد اروپایی معرفی شده که در شرق کشور فرانسه همانطور که اشاره کردیم، واقع شده است. معماری این شهر جزء دسته معماری‌هایی می‌باشد که شما می‌توانید با مشاهده کردن خیابان‌ها، تکنولوژی را در کنار تاریخ به‌راحتی ببینید و از دیدن آن لذت ببرید.

رستوران‌های بی‌نظیر، کافه‌های پر جنب‌وجوش، موزه‌ها و گالری‌ها تماما شهر لیون را به عنوان یکی از شهرها دیدنی کشور فرانسه معرفی می‌کنند. یکی از جالب‌ترین نکات در رابطه با لیون این است که شما در آن 28 پل را مشاهده می‌کنید که از روی رودخانه یا دریاچه‌ای عبور می‌کند؛ از این رو، افرادی که عاشق جاذبه‌های طبیعی هستند، می‌توانند در این شهر در رویای خود قدم بزنند.

پس از 28 عدد پل، موضوع جالب‌تر این است که سرتاسر این شهر به عنوان یک یادبود تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده است و به نوعی رکورد‌دار در این زمینه می‌باشد. جمعیت شهر لیون بیش از دو نیم میلیون نفر بوده و همچنین به عنوان یک شهر دانشجویی نیز معرفی می‌شود که سالانه علاوه بر گردشگران، دانشجویان بسیاری را نیز پذیرا است که به تحصیل پرداخته و برخی نیز در همین شهر مشغول به کار می‌شوند.

معرفی اختصاصی شهر لیون فرانسه | سفری دیگر

بررسی آب و هوای شهر لیون

مهم‌ است که قبل از برنامه‌ریزی سفر، بدانید که قرار است در مقصد با چه آب و هوایی روبه‌رو شوید. به طور کلی، کشور فرانسه به کشوری معروف است که زمستان‌های آن بسیار سرد و تابستان‌هایش کاملا غیر قابل پیش‌بینی است. لیون که در شرق قرار گرفته، زمستان‌هایی را با خود به همراه دارد که دما تا منفی صفر نیز خواهد رسید.

این یعنی اگر قصد دارید کریسمس را در شهر لیون ببینید، حتما با خود لباس گرم به همراه داشته باشید. بهار و پاییز این شهر آب‌و‌هوایی مطبوع دارد. با این که گرم است اما افراد ترجیح می‌دهند در این دو فصل به شهر لیون سفر نکنند. لذا اگر شهر خلوتی را برای سفر و گردش می‌پسندید، در فصل بهار یا پاییز به لیون سفر کنید. در انتها نیز تابستان‌های شهر لیون گرم و داغ هستند. در این فصل گردشگران بسیاری به این شهر سفر می‌کنند، زیرا با اینکه آب‌وهوا گرم است اما به دلیل رودخانه‌های بسیار، رطوبت بالا بوده و برای افرادی که قصد دارند به حمام آفتاب بروند، فوق العاده است.

بررسی آب و هوای سومین شهر بزرگ فرانسه – لیون | سفری دیگر

شکم گردی در لیون چگونه است؟

درباره شهر لیون، بعد از آب‌وهوا، این غذا است که حرف اول را در سفر می‌زند، چه بسا برای افرادی که حتی رستوران رفتن هم برایشان تفریح در سفر محسوب می‌شود. خبر خوب این است که شهر لیون به دلیل دارا بودن آشپزهای فوق العاده عالی، نه تنها در کشور فرانسه بلکه در سراسر جهان معروفیت بسیار زیادی دارد. از این رو، حتی رستوارن‌های خیابانی نیز طعم بی‌نظیری را برای غذاها خود به همراه دارند.

پس به هیچ عنوان نگران غذا خوردن در شهر لیون نباشید، زیرا آنقدر رستوران‌های فوق العاده و همچنین ارزان قیمت در این شهر وجود دارد که می‌توانید به راحتی پس از این که تفریح خود را در شهر انجام دادید، به سراغ یکی از رستوران‌های نزدیک هتل خود رفته و از غذاهای بی‌نظیر این رستوران لذت ببرید.

معرفی جاذبه‌ های گردشگری شهر لیون

حال که با درباره شهر لیون آشنا شدید، به سراغ معرفی جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌رویم تا بتوانید یک برنامه عالی برای گردش در لیون را برای خود بچینید.

• موزه هنرهای زیبا | Musée des Beaux Arts

موزه هنرهای زیبا واقع در در میدان Place des Terreaux نزدیک تالار شهر قرار دارد که در قرن هفدهم بنا شده است. این موزه به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های هنر اروپا شناخته می‌شود که مواردی همچون انواع عتیقه‌جات، نقاشی‌ها و مجسمه‌های گران قیمتی را در خود جای می‌دهد.

• محله‌‌های سنت جان و سنت جرج اُلد تاون |Quartier Saint-Jean and Quartier Saint-Georges

دو محله به شدت آرامش بخش و زیبای شهر لیون، محله‌های سنت جان و سنت جرج الد تاون است که از قرون وسطی تا به امروز به جای مانده‌اند. اگر می‌خواهید در تاریخ سفر کنید، توصیه می‌کنیم حتما به این دو محله سر بزنید.

• موزه باستان ‌‌شناسی | Musée de la Civilisation Gallo-Romaine

موزه باستان‌شناسی که متعلق به دوران لوگوندوم بوده است، یکی از بهترین موزه‌هایی است که افراد می‌توانند با مراجعه به آن به نوعی دیگر با تاریخ شهر لیون آشنا شوند. بسیاری از مجسمه‌هایی که در این موزه مشاهده می‌شود مربوط به دوران لوگوندوم بوده که پس از روی کار آمدن لیون، با حفاری‌های متعدد یافت شده‌اند.

• کلیسای نوتردام دی فوویه | Basilique Notre-Dame de Fourviere

قطعا آوازه کلیسای نوتردام پاریس به گوشتان خورده است. در شهر لیون، کلیسای نوتردام دی فوویه نیز مانند هم نوعش در پاریس بی‌نظیر است. این کلیسا زمانی که مردم شهر فرانسه در جنگ با پروس بودند بنا شده که نشان دهنده قسم این مردم در مقابل دفاع از خاکشان است.

سخن پایانی

درباره شهر لیون: همان‌طور که در این مطلب نیز مطالعه کردید، شهر لیون به عنوان یکی از بهترین شهرهای فرانسه معرفی می‌شود که افراد بسیاری سالانه به عنوان گردشگر به آن سفر کرده و از جاذبه‌های بی‌نظیر آن بهرمند می‌شوند. شما می‌توانید با کمک گرفتن از این مطلب، یک برنامه‌ریزی مناسب برای سفر خود به لیون داشته باشید و پس از رزرو بلیط، وارد این شهر تاریخی فرانسه شوید. لیون می‌تواند برای دسته از افرادی که عاشق تاریخ هستند، بی‌نظیر باشد. پس همین حالا برای سفر به این شهر، دست به کار شوید.


سوالات متداول درباره شهر لیون

شهر لیون فرانسه چندمین شهر بزرگ این کشور است؟

پس از پاریس و مارسی، سومین شهر بزرگ در کشور فرانسه به عنوان شهر لیون معرفی می‌شود.

به طور کلی آب و هوای شهر لیون فرانسه چگونه است؟

به طور کلی، کشور فرانسه به کشوری معروف است که زمستان‌های آن بسیار سرد و تابستان‌هایش کاملا غیر قابل پیش‌بینی است. لیون که در شرق قرار گرفته، زمستان‌هایی را با خود به همراه دارد که دما تا منفی صفر نیز خواهد رسید.

شهر لیون از لحاظ خوراک چگونه شهری است؟

شهر لیون به دلیل دارا بودن آشپزهای فوق العاده عالی، نه تنها در کشور فرانسه بلکه در سراسر جهان معروفیت بسیار زیادی دارد. از این رو، حتی رستوارن‌های خیابانی نیز طعم بی‌نظیری را برای غذاها خود به همراه دارند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

فرانسه یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای اروپای غربی است که به دلیل رفاه و امکاناتی که دارد،...

کشور فرانسه یکی از کشورهای بسیار زیبا و عالی برای سفر و زندگی است. به همین دلیل این کشور یکی...

درباره شهر مارسی: کشور فرانسه به عنوان کشوری معرفی می‌شود که شهرهای متعدد با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری دارد،...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر