درباره شهر مالاگا اسپانیا | تاریخچه - شرایط زندگی - هزینه ها - سفری دیگر

درباره شهر مالاگا اسپانیا | تاریخچه – شرایط زندگی – هزینه ها

25 مهر 1401

درباره شهر مالاگا اسپانیا، شهر مالاگا اسپانیا یکی از شهرهای زیبا در کشور اسپانیا است که هر ساله پذیرای گردشگران، دانشجویان بین‌المللی و مهاجران خارجی بسیار زیادی است.

درباره شهر مالاگا اسپانیا: شهر مالاگا اسپانیا یکی از شهرهای زیبا در کشور اسپانیا است که هر ساله پذیرای گردشگران، دانشجویان بین‌المللی و مهاجران خارجی بسیار زیادی است. به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی در شهر‌مالاگا اسپانیا این شهر برای مهاجران خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌توان گفت که قدرت خرید مردم در این شهر در حد متوسط است. شاخص‌های امنیتی شهر‌مالاگا بسیار مطلوب بوده و کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بسیار ایده آل است.

شاخص آلودگی هوا در شهر‌مالاگا پایین می‌باشد. این شهر در بخش خودمختار آندلوس در قسمت جنوبی کشور اسپانیا واقع شده است. شهر‌مالاگا در منتها الیه قسمت غربی دریای مدیترانه و نزدیک تنگه جبل الطارق واقع شده است. نکته جالبی که درباره شهر‌مالاگا اسپانیا وجود دارد، این است که نقاش و مجسمه ساز معروف پابلو پیکاسو در این شهر به دنیا آمده است.

از لحاظ اقتصادی می‌توان گفت که این شهر یکی از بخش‌های مهم تجاری اسپانیا است. چنانچه شما هم برای زندگی تحصیل و یا گردشگری قصد سفر به شهر‌مالاگا اسپانیا را دارید، باید اطلاعات کافی درباره شرایط زندگی در مالاگا، هزینه زندگی در شهر‌مالاگا، آب و هوای شهر‌مالاگا و همچنین فرهنگ و آداب و رسوم مردم مالاگا داشته باشید. با ما همراه باشید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

درباره شهر مالاگا اسپانیا

تاریخچه شهر مالاگا

تاریخچه شهر مالاگا با توجه به اینکه این شهر حدود ۲۸۰۰ سال قدمت دارد، بسیار پر فراز و نشیب است. بسیاری از محققان گفته‌اند که شهر‌مالاگا 770 سال پیش از میلاد مسیح توسط فینیقی‌ها بنا گذاری شده است. این شهر سال‌ها تحت حکمرانی حکومت‌های متعددی مانند جمهوری روم، امپراتوری مالاکا، حکومت ویزیگوت‌ها، تحت سلطه عرب‌ها و غیره بوده است.

بقایای باستان‌شناسی آثار تاریخی بسیاری از دوران‌های مختلف فنیقی‌ها، رومی‌ها، عرب‌ها و مسیحی‌ها در این شهر پیدا کرده‌اند که تاریخ این شهر را به ۳۰۰۰ سال قبل نسبت می‌دهد.

تاریخچه شهر مالاگا | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر مالاگا

شرایط زندگی در شهر مالاگا اسپانیا با توجه به اینکه جمعیت این شهر رو به افزایش است، سطح مناسبی دارد. آب و هوا در شهر‌مالاگا اسپانیا مدیترانه‌ای معتدل و مرطوب است. واحد پول شهر‌مالاگا یورو، زبان رسمی مردم اسپانیایی است. سطح امنیت اجتماعی در شهر‌مالاگا بالا است؛ اما افرادی که به عنوان مسافر به این شهر سفر می‌کنند باید مراقب جیب بری باشند.

جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی بسیار زیادی در شهر‌مالاگا وجود دارد. از جمله مکان‌های دیدنی می‌توان به قلعه موریش، تئاتر رومی، کلیسای جامع مالاگا، موزه پیکاسو و … اشاره کرد.

شرایط زندگی در شهر مالاگا | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر مالاگا

هزینه زندگی در شهر مالاگا با توجه به نحوه زندگی افراد متفاوت است؛ اما به صورت میانگین هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر‌مالاگا اسپانیا بدون حساب کردن اجاره خانه ۵۸۰ یورو به صورت ماهیانه است. اگر بخواهیم درباره هزینه‌های زندگی در شهر‌مالاگا اسپانیا صحبت کنیم باید هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن، مواد غذایی، رستوران، هزینه حمل و نقل در مالاگا هزینه قبوض و اینترنت، هزینه خرید لباس و پوشاک، هزینه ورزش و تفریح را نیز محاسبه کنیم.

هزینه‌های مربوط به مسکن در شهر‌مالاگا با توجه به محل زندگی متراژ خانه و وسایل و تجهیزات آن متفاوت است. برای اجاره کردن آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۷۰۰ یورو به صورت ماهیانه مورد نیاز است؛ بنابراین می‌توان گفت که هزینه اجاره مسکن در شهر‌مالاگا کمی گران است. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر‌مالاگا نیز ۵۰۰ یورو در ماه است. اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر‌مالاگا اجاره کنید، باید ماهیانه ۱۱۰۰ یورو بپردازید و در صورتی که بخواهید همین آپارتمان را در حاشیه شهر مالاگا اجاره کنید ۸۲۳ یورو به صورت ماهیانه باید پرداخت کنید.

هزینه‌های مربوط به قبوض آب و برق و سیستم گرمایشی در یک آپارتمان کوچک ۸۰ متری ۱۱۰ یورو در ماه می‌شود. هزینه مربوط به حمل و نقل در شهر‌مالاگا و برای خرید بلیط یک طرفه ۱.۳۲ و برای یک بلیط یک ماه ۴۰ یورو است. هزینه هر لیتر بنزین در شهر‌مالاگا ۱.۳۴ یورو است.

هزینه زندگی در شهر مالاگا | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر مالاگا

از نظر موقعیت جغرافیایی شهر مالاگا اسپانیا در قسمت جنوبی کشور اسپانیا قرار گرفته است. آب و هوای شهر‌مالاگا مدیترانه‌ای است. تابستان‌ها در شهر‌مالاگا بسیار گرم مرطوب و کوتاه است؛ اما شاهد بارندگی در فصل تابستان نخواهید بود. زمستان‌ها در شهر‌مالاگا خنک و طولانی است. میانگین دمای هوای سالانه در شهر‌مالاگا اسپانیا ۱۸ درجه سانتیگراد است. در زمستان‌ها که دمای هوا پایین می‌آید، دمای هوای شهر مالاگا نهایتاً به ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ اما از آن کمتر نمی‌شود.

نهایت گرمای تابستان در مرداد ماه بوده و دمای هوا در شهر‌مالاگا ۲۶ درجه سانتیگراد است؛ بنابراین می‌توان گفت که یکی از شهرهای خوش آب و هوای ایتالیا است. معمولاً در شهر‌مالاگا آب و هوا شرجی و مرطوب است.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر مالاگا | سفری دیگر

جمعیت شهر مالاگا

جمعیت شهر مالاگا ۵۶۱۲۵۰ نفر است و ششمین شهر پرجمعیت در سراسر کشور اسپانیا محسوب می‌شود.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر مالاگا

مردم شهر‌مالاگا بسیار شاد گرم و صمیمی هستند و به خانواده و دوستان خود اهمیت زیادی می‌دهند. برخورد مردم شهر مالاگا با مهاجرین باعث شده تا زندگی مسالمت‌آمیز و راحتی در کنار یکدیگر داشته باشد. زبان مردم مالاگا اسپانیایی بوده و بیشتر آن‌ها پیرو دین مسیحیت هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر مالاگا | سفری دیگر

اقتصاد شهر مالاگا

به دلیل رشد اقتصادی شهر مالاگا، امکانات رفاهی در این شهر با قیمت‌های مناسب‌تر از شهرهای بزرگی مانند مادرید و بارسلونا در اختیار ساکنین شهر قرار دارد.

حمل و نقل عمومی مالاگا

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر مالاگا مانند شهرها مادرید و بارسلونا چندان پیشرفته نیست. چرا که جمعیت این شهر هم نسبت به این شهرها کمتر است؛ اما متناسب با جمعیت سیستم حمل و نقل عمومی شهر‌مالاگا اسپانیا پاسخگوی نیازهای مردم این منطقه است و مردم می‌توانند برای تردد در سطح شهر از تاکسی، مترو و اتوبوس استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی مالاگا | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر مالاگا

قدمت شهر‌مالاگا اسپانیا چقدر است؟

شهر‌مالاگا اسپانیا بیش از 2800 سال قدمت دارد.

هزینه زندگی در شهر‌مالاگا اسپانیا چقدر است؟

هزینه زندگی در شهر‌مالاگا با توجه به نحوه زندگی افراد متفاوت است؛ اما به صورت میانگین هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر‌مالاگا اسپانیا بدون حساب کردن اجاره خانه ۵۸۰ یورو به صورت ماهیانه است.

جمعیت شهر‌مالاگا اسپانیا چقدر است؟

جمعیت شهر‌مالاگا ۵۶۱۲۵۰ نفر است و ششمین شهر پرجمعیت در سراسر کشور اسپانیا محسوب می‌شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا بوده که یک کلان شهر مدرن محسوب می‌شود. درباره شهر مادرید باید بدانید...

اقامت و مهاجرت به اسپانیا که یکی دیگر از کشورهای اروپایی است بسیار قابل توجه مهاجران خارجی است. هزینه‌های تحصیل...

درباره شهر ساراگوسا اسپانیا و کیفیت زندگی در این شهر باید بگوییم که کیفیت زندگی بسیار بالا است و قدرت...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر