درباره شهر روتردام هلند | تاریخچه - اقتصاد - دیدنی ها - سفری دیگر

درباره شهر روتردام هلند | تاریخچه – اقتصاد – دیدنی ها

21 مهر 1401

درباره شهر روتردام، روتردام هلند پس از بندر شانگهای چیندومین بندر بزرگ جهان و بزرگ‌ترین بندر قاره اروپا به شمار می‌رود و نیمی از جمعیت این شهر اتباع خارجی هستند.

روتردام هلند پس از بندر شانگهای چیندومین بندر بزرگ جهان و بزرگ‌ترین بندر قاره اروپا به شمار می‌رود و نیمی از جمعیت این شهر اتباع خارجی هستند. علاوه بر این روتردام به علت داشتن معماری مدرن شهرت یافته است؛ در شهرسازی روتردام تلفیقی از هنر آوان گارد و شهرسازی مدرن و سنتی هلندی دیده می‌شود. قدمت این شهر به 900 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد و فرهنگ‌ها و قومیت‌های گوناگونی تقریبا 300 فرهنگ در آن زندگی می‌کنند. در این مقاله درباره شهر روتردام هلند و شرایط اقتصادی و دیدنی‌های آن اطلاعات بیشتری کسب می‌کنیم.

درباره شهر روتردام | سفری دیگر

تاریخچه کوتاهی از روتردام هلند

قدمت تاریخی روتردام به 800 الی 900 سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد. در سال 1270 میلادی زمانی که یک ماهیگیری روی رودخانه روته،سدی ساخت منجر به کشف شهر روتردام هلند شد. طی جنگ جهانی دوم در سال 1940 میلادی بخش زیادی از شهر روتردام از بین رفت ولی در نیمه دوم قرن بیستم با روشی جدید بازسازی شد و به شهری بزرگ و جدید تبدیل شد که فضایی را برای پیشرفت معماری مدرن فراهم کرد.

در حال حاضر روتردام دارای ساختمان‌هایی با ترکیبی از معماری قدیمی و مدرن است که باعث شگفتی بسیاری از معمارن دنیا شده است. موقعیت مکانی مناسب این شهر و انقلاب صنعتی و پیشرفت‌های جهانی باعث شده که روتردام هلند به یک مرکز تجاری تبدیل شود و رشد جمعیت در آن افزایش یابد. روتردام یک شهر اروپایی متاسب برای مهاجرت و اقامت دائم است و در مقایسه با بندر آنتورور در بلژیک و هامبورگ در آلمان از شلوغ‌ترین بندرهای اروپا به شمار می‌رود.

تاریخچه کوتاهی از روتردام هلند | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوای روتردام

شهر روتردام هلند در قسمت جنوب غربی کشور هلند و در دهانه رود Nieuwe Maas قرار دارد؛ این رود از شاخه‌های رودخانه راین بوده و از داخل روتردام می‌گذرد. به طور دقیق‌تر روتردام در محل اتصال سه رود راین – موز – اسخلده (Rhine-Meuse-Scheldt) واقع شده است. از این جهت که مهم‌ترین بندر مالی – تجاری جهان و بزرگترین بندر اروپا است آن را دروازه اروپا می‌نامند.

از لحاظ شرایط آب و هوایی، روتردام هلند دارای آب و هوایی اقیانوسی معتدل است و بیشتر شهرهای نزدیک دریا در هلند آب و هوایی مشابه دارند؛ البته مناطقی از شهر روتردام که فاصله کمتری از ساحل دارند آب و هوایی ملایم‌تر نسبت به سایر مناطق دارند. شرایط دمایی روتردام در تابستان گرم و معتدل با دمای بیش از 30 درجه سانتیگراد است و در شب این دما حتی تا درجه زیر صفر هم کاهش می‌یابد.

زمستان‌های این منطقه سرمای محسوسی دارد؛ بنابراین اگر در فصل سرد به این کشور سفر می‌کنید باید لباس گرم و مناسبی با خود همراه بردارید. بهترین زمان سفر به روتردام هلند و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن ماه‌های آپریل تا اکتبر است که آب و هوا بسیار معتدل است.

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوای روتردام | سفری دیگر

رفتن به روتردام هلند با هواپیما

روتردام از طریق فرودگاه اسخیپول به آمستردام در شمال یا از بروکسل Zaventem در جنوب دسترسی دارد. بسیار از کلانشهرهای هلند در اطراف روتردام واقع شده‌اند که از جمله می‌توان به آمستردام، لاهه و بروکسل (بلژیک) اشاره کرد؛ همچنین با هواپیما می‌توان سفرهای کوتاهی را از روتردام به لندن ( بریتانیا ) یا پاریس ( فرانسه ) انجام داد.

رفتن به روتردام هلند با هواپیما | سفری دیگر

وضعیت اقتصادی و منابع مالی و درآمدی هلند

کشور هلند به دلیل اینکه در بخش‌های مختلف صنعت فعال است از اقتصاد قدرتمندی برخوردار می‌باشد؛ به طوری که در سال جدید تولدی ناخالص داخلی این شهرنسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است. هلند بزرگترین تولیدکننده لبنیات در جهان است که محصولات آن ب دیگر کشورها نیز صادر می‌شود؛ همچنین بخش دیگر اقتصاد این کشور وابسته به کشت مقادیر زیادی سیب زمینی، گندم و جو است. علاوه بر این‌ها هلند در بخش ماشین آلات، تجهیزات و مواد شیمیایی صادرات قدرتمندی دارد و بخش دیگر اقتصاد آن را صادرات سوخت و مواد غذایی تشکیل می‌دهند. بیشتر این صادرات به سایر کشورها از طریق بندر روتردام انجام می‌گیرد.

بسیاری از تجار و صادرکنندگان ایرانی علاقه‌مند به مبادله و تجارت کالا از طریق روتردام هلند به صورت دریایی هستند. واردات به ایران از بندر روتردام به صورت دریایی، به صورت خرده بار (گروپاژ LCL) و به صورت زمینی و فول کانتینر دریایی (FCL) انجام می‌گیرد.

وضعیت اقتصادی و منابع مالی و درآمدی هلند | سفری دیگر

وضعیت تحصیلی و دانشگاه‌ های روتردام هلند

شهر روتردام به لحاظ داشتن دانشگاه‌های مختلف می‌تواند یک مقصد مهم برای ادامه تحصیل دانشجویان بین‌المللی باشد. دانشگاه علوم کاربردی روتردام (Hogeschool Rotterdam) بزرگترین دانشگاه این شهر با بیش از 35000 دانشجو است. تحصیل در دانشگاه روتردام هلند موجب می‌شود در دانشجویان تاثیرات مثبت اجتماعی ایجاد شود و آن‌ها بتوانند در زمینه شخصی و حرفه‌ای خود را توسعه دهند. در این دانشگاه محیط کار بین‌المللی و فراگیر وجود دارد که می‌تواند فضایی برای خلاقیت و کارآفرینی ایجاد نماید.

وضعیت تحصیلی و دانشگاه‌ های روتردام هلند | سفری دیگر

مکان‌ های دیدنی روتردام هلند

همان طور که گفتیم طی جنگ جهانی دوم بخش عمده‌ای از شهر روتردام هلند از بین رفت ولی بعد از بازسازی به روش جدید هنوز بسیاری از آثار تاریخی آن وجود دارند که سالانه تعداد زیادی توریست برای دیدن آن‌ها به روتردام سفر می‌کنند. روتردام بعد از شهر آمستردام دومین شهر گردشگری کشور هلند به شمار می‌رود.

مکان‌ های دیدنی روتردام هلند | سفری دیگر

برخی از مکان‌ها و جاذبه‌های دیدنی روتردام هلند به شرح زیر هستند؛

  • کلیسای سنت لارنز کرک
  • موزه بویمانز فان بونینگن
  • آسیاب‌های بادی کیندردایک
  • برج یوروماست
  • خانه‌های مکعبی
  • باغ وحش سلطنتی

جمع بندی

روتردام یک شهر بندرگاهی در هلند است که به عنوان بزرگترین بندر قاره اروپا نقش مهمی در صادارت این منطقه دارد. این شهر از پنج منطقه جداگانه و سه پارک تشکیل شده که از سمت دریای شمال مستعد دچار شدن به طوفان‌های شدید است. این بندر از شلوغ‌ترین بندرهای اروپا است و یک شهر مناسب با سیستم آموزشی با کیفیت برای تحصیل دانشجویان بین الملل در بهترین دانشگاه روتردام خواهد بود.


سوالات متداول درباره شهر روتردام

قدمت شهر روتردام به چند سال قبل بر میگردد؟

قدمت این شهر به 900 سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد و فرهنگ‌ها و قومیت‌های گوناگونی تقریبا 300 فرهنگ در آن زندگی می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی دقیق شهر روتردام چگونه است؟

شهر روتردام هلند در قسمت جنوب غربی کشور هلند و در دهانه رود Nieuwe Maas قرار دارد.

وضعیت اقتصادی شهر روتردام چگونه است؟

کشور هلند به دلیل اینکه در بخش‌های مختلف صنعت فعال است از اقتصاد قدرتمندی برخوردار می‌باشد؛ به طوری که در سال جدید تولدی ناخالص داخلی این شهرنسبت به سال گذشته 3 درصد رشد داشته است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

با عرض سلام و احترام به همه شما خوانندگان عزیز، در این پست قصد داریم در مورد یکی از دیدنی‌ترین...

هزینه های زندگی در کشور هلند: هزینه‌های زندگی در کشور هلند یکی از معیارهای مهمی هستند که مهاجران خارجی و...

دعوت نامه هلند یکی از مدارکی است که با داشتن آن شهروندان کشور های دیگر می توانند به هلند سفر...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر