با بهترین دیدنی‌ های آمستردام آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی‌ های آمستردام آشنا شوید

9 شهریور 1401

آمستردام دارای دیدنی‌های تاریخی و طبیعی است که برای هر ببیننده‌ای شگفت انگیز خواهد بود. در این مقاله دیدنی‌ های آمستردام را معرفی می‌کنیم.

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که سالانه مقصد بسیاری از توریست‌ها برای دیدن جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف آن انتخاب می‌شود. پایتخت این کشور شهر آمستردام بوده که پرجمعیت‌ترین شهر در استان هلند در غرب هلند است. این شهر در کنار رود آمستل واقع شده و در اطراف آن سدهای زیادی ساخته شده از این رو به این شهر آمستل دام نیز گفته می‌شود. در این مقاله بهترین دیدنی‌ های آمستردام را معرفی می‌کنیم.

دیدنی‌ های آمستردام- سفری دیگر

آشنایی با دیدنی های شهر آمستردام

آمستردام به عنوان پایتخت هلند دارای دیدنی‌های تاریخی و طبیعی است که برای هر ببیننده‌ای شگفت انگیز خواهد بود. بازدید از دیدنی‌ های آمستردام یکی از اهداف مهم افراد برای سفر به کشور هلند است که باید ابتدا ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند و سپس از طریق روش‌های مختلف به هلند سفر نمایند.

آشنایی با دیدنی های شهر آمستردام- سفری دیگر

کانال بلت (The Canal Belt)

در مرکز شهر آمستردام چهار کانال آبی به جامانده از قرن هفدهم وجود دارد که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. نقش این کانال‌ها بهبود سیستم انتقال آب شهر بوده و توسط این کانال‌ها خانه‌های بسیاری آبرسانی می‌شوند؛ قدمت بعضی از این کانال‌ها به دوره رنسانس می‌رسد.

کانال بلت (The Canal Belt)- سفری دیگر

کلیسای غربی (The West Church)

کلیسای غربی که در سال 1630 میلادی ساخته شده و دارای معماری دوره رنسانس است از بی‌نظیرترین دیدنی‌ های آمستردام به شمار می‌رود. نقاشی ‌های گوتیک روی در و دیوار کلیسا از جذاب‌ترین قسمت‌های این کلیسا است که توجه هر ببیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

 یک پیانو در کلیسای غربی مربوط به سال 1622 نیز وجود دارد؛ از دیگر ویژگی‌های این کلیسا مقبره رامبرانت است که به احترام وی در سال 1906 یک ستون که با سنگ‌های مرمری آذین شده به بنای کلیسا اضافه شد. کلیسای غربی در بین بومی‌های هلند به نام کلیسای لانگر جان هم شهرت دارد.

کلیسای غربی (The West Church)- سفری دیگر

موزه اشتدلیک آمستردام (Stedelijk Museum Amsterdam)

از مهم‌ترین موزه‌های هنری مدرن در جهان معاصر موزه اشتدلیک در آمستردام هلند است که هنرهایی مربوط به صد سال یا بیشتر را در خود جای داده است. بیش از 90 هزار اثر هنری از آثار جدید و قدیم در این موزه نگهداری می‌شود که در بین آن‌ها نقاشی‌های نقاش معروف ون گوگ به چشم می‌آید. از ویژگی‌های مهم این موزه اضافه شدن مداوم مجموعه‌های هنری جدید به آن است.

موزه اشتدلیک آمستردام (Stedelijk Museum Amsterdam)- سفری دیگر

 وندلاپارک (Vondelpark)

از معروف‌ترین دیدنی‌ های آمستردام، پارک وندلاپارک است که در بین دو محله اودوست (Oud-West) و اود زوید (Oud-Zuid) قرار دارد. وجود کافه‌ها، زمین‌های بازی، تئاتر روباز و مراتع سبز آن را به مکانی مناسب برای تفریح و پیک نیک تبدیل کرده است.

کلیسای دِ اود کرک (De Oude Kerk)

کلیسای داود یکی دیگر از دیدنی‌ های آمستردام است که با نام کرک آمستردام شناخته می‌شود؛ این کلیسا از آثار تاریخی سال 1306 میلادی بوده که حوداث تاریخی بسیاری را به خود دیده است. در ابتدا این کلیسا محلی برای مراسمات مسیحیان کاتولیک بود ولی به مرور زمان و با تبیین برخی قوانین این کلیسا به مسیحیان پروتستان واگذار شد. این کلیسای زیبا در حال حاضر محل برگزاری مناسک مذهبی مسیحیان است.

عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی (Synagogue The Portuguese)

یکی دیگر از دیدنی‌ های آمستردام عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی است. در این عبادتگاه می‌توان آثاری از آداب و رسوم و معماری پرتغالی را مشاهده کرد؛ احتمالا تعجب می‌کنید که آمستردام هلند چه ربطی به پرتغال دارد. در قرن هفدهم به دلیل رکود اقتصادی و مشکلات بسیار تعدادی از بومی‌های کشور پرتغال وارد آمستردام شدند و به گذشت زمان فرهنگ خود را در این شهر گشترش دادند نمونه بارز فرهنگ پرتغالی ایجاد عبادتگاه سینا گوگ است.

عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی (Synagogue The Portuguese)- سفری دیگر

میدان سد (Dam Square)

به طور کلی شروع ساخت میدان سد که به عنوان یکی از دیدنی‌ های آمستردام محسوب می‌شود. به قرن سیزدهم بر می‌گردد؛ روستانشینان کنار رودخانه آمستدل در قسمت شمالی رودخانه محلی را ایجاد کردند. در طول سالیان ساختمان‌های زیادی در این محل ساخته شد و در حال حاضر در این منطقه شاهد کاخ سلطنتی آمستردام، بنای یادبود ملی و بناهای مهم دیگری هستیم.

میدان سد (Dam Square)- سفری دیگر

ریکسمیوزیم (The Rijksmusuem)

موزه ریکسمیوزیم از مهم‌ترین جاذبه‌ها و دیدنی‌ های آمستردام هلند به شمار می‌رود که بالغ بر یک میلیون اثر مهم در آن نگهداری می‌شود. در این موزه می‌توان آثار ارزشمندی از شخصیت‌های مشهور تاریخ مثل رامبرانت، ون گوگ و ورمیر را تماشا کرد.

ریکسمیوزیم (The Rijksmusuem)- سفری دیگر

کاخ سلطنتی آمستردام (Royal Palace Amsterdam)

یکی دیگر از دیدنی‌ های آمستردامکاخ سلطنتی آمستردام است که نشان دهنده معماری و هنر رم بوده و در سال 1648 ساخته شده است. شاگردان نقاش مشهور رامبراند طراحی‌‌های زیبای این کاخ را انجام داده‌اند و وجود پیکرها و سنگ‌های قیمتی در داخل قصر آن را به زیبایی آذین کرده‌اند. در سال 1808 میلادی این کاخ به عنوان محل سکونت پادشاهانی نظیر ناپلئون بناپارت، پادشاه فرانسه و لوئیز بناپارت استفاده شده است. در محوطه کاخ سلطنتی انبوهی لاله‌های رنگارنگ به چشم می‌آید که این کاخ را بسیار دیدنی کرده است.

مساحت این کاخ بسیار زیاد بوده و برای ساخت 13659 ستون ایجاد شده است. در این کاخ سلطنتی می‌توان انواع مبلمان مجلل کلاسیک را تماشا کرد؛ تمام اتاق‌های این قصر زیبا و دیدنی هستند ولی بی‌نظیرترین آن‌ها اتاق جلسات بوده که به زیبایی با سنگ‌‌های قیمتی و مبلمان زیبا تزئین شده است.

کانال جردان (Jordaan)

کانال جردان یکی از چهار کانال آبی آمستردام است که نقش مهمی در آبرسانی شهری و روستایی دارند. این کانال از سمت شرق به کانال پرنسس و از قسمت غرب به کانال Lijnbaansgracht می‌رسد و حرکت در امتداد این کانال به روستای گرینویچ منتهی می‌شود.

کانال جردان (Jordaan)- سفری دیگر

دِهورتوس بوتانیکاس (De Hortus Botanicus)

این باغ در لیست قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه شناسی جهان قرار دارد که شامل بیش از 6000 گیاه گرمسیری است. این باغ در قرن هفدهم منبع گیاهان دارویی در شهر آمستردام هلند بود که مورد استفاده پزشکان و شیمیدانان قرار می‌گرفت. باغ دِ هورتوس بوتانیکاس در حال حاضر به عنوان یکی از دیدنی‌ های آمستردام شناخته می‌شود و سالانه هزاران بازدید‌کننده از گلخانه‌ها و سالن‌های متعدد آن دیدن می‌کنند.

دِ هورتوس بوتانیکاس (De Hortus Botanicus)- سفری دیگر

پته توچینسکی (Pathé Tuschinski)

به دلیل طراحی خارق العاده پته توچینسکی به عنوان زیباترین سینما و سالن تئاتر در جهان شهرت یافته است. تلفیق بسیار حرفه‌ای و خوب دو هنر تزیینی و هنر نو در طرحی کل سالن سبب شده پته توچینسکی ویژگی‌های هنری ارزشمندی را به نمایش بگذارد که دارای سبک معماری خاصی است.

پته توچینسکی (Pathé Tuschinski)- سفری دیگر

 ادام تورن (A’DAM Toren)

ادام تورن یک برج عظیم در ساحل شمالی شهر آمستردام است که از سال 2016 میلادی بازگشایی شده و بخش مهمی از فرهنگ آمستردام به شمار می‌رود. در این برج شامل یک کافه زیرزمینی به نام شلتر، یک رستوران مجلل و بلندترین تاب معلق در اروپا است که برای بسیاری از توریست‌ها جذاب و دیدنی خواهد بود.

 ادام تورن (A’DAM Toren)- سفری دیگر

کانال پرنسس (Prinsengracht)

کانال پرنسس یکی دیگر از چهار کانال آبی در آمستردام است که از همه کانال‌ها طولانی‌تر است. این کانال تماشایی از دیدنی‌ های آمستردام به شمار می‌رود که در اطراف آن وجود خانه ‌های طرح رنسانسی این کانال را به جذاب‌ترین قسمت‌های آمستردام تبدیل کرده است.

کانال پرنسس (Prinsengracht)- سفری دیگر

 محله بیگیونف (Begijnhof)

محله بیگیونف به دلیل داشتن خانه‌های زیبای چوبی و درب‌های بزرگ همچون درب‌های قصر دیدنی و جذاب است. این محله بهترین مکان برای گرفتن عکس‌هایی خیره‌کننده از جاذبه‌های گردشگری آمستردام خواهد بود.

 محله بیگیونف (Begijnhof)- سفری دیگر

 ناتورا آرتیس ماگیسترا (Natura Artis Magistra)

ناتورا آرتیس ماگیسترا به باغ وحش آرتیس مشهور بوده و طی 200 سال محل زندگی حیوانات وحشی بزرگی بوده است. این باغ وحش به عنوان اولین باغ وحش جهان شناخته شده و جایگاه نگهداری میلیون‌ها میکروب است که به زندگی میکروبیولوژیکی اختصاص یافته و به «میکروپیا» شهرت دارد.

 ناتورا آرتیس ماگیسترا (Natura Artis Magistra)- سفری دیگر

 نمایشگاه دنیای بدن (Body World: The Happiest project)

نمایشگاه دنیای بدن در آمستردام هلند از هیجان انگیزترین دیدنی‌هایی محسوب می‌شود که هر توریستی در تمام سفرها آن را دیده است. در این نمایشگاه مجسمه‌هایی از بدن انسان با ماهیچه‌ها و شریان‌ها در حالات مختلف در معرض دید افراد گذاشته شده است. نمایشگاه دنیای بدن حاوی 200 عکس و پیکره طبیعی بوده که توریست‌های زیادی را در تمام سال به سوی خود جذب می‌کند.

 نمایشگاه دنیای بدن (Body World: The Happiest project)- سفری دیگر

موزه آن فرانک (Anne Frank House)

از فوق العاده‌ترین دیدنی‌ های آمستردام موزه آن فرانک است که قصه‌های زیادی از گذشته دارد. در جنگ جهانی دوم این موزه محل اقامت خانواده آن فرانک بوده و پس از اتمام جنگ که آن فرانک که تنها بازمانده خانواده خود بود خاطرات خود را به صورت کتاب در آورد.

در بین مکان‌های دیدنی در آمستردام هلند این خانه از غم انگیزترین بخش‌های توریستی است که خانواده آن فرانک به جرم یهودی بودن شکنجه و کشته شدند. موزه آن فرانک در مجاورت کانال پرینسنگراخت که یکی از چهار کانال آبی معروف شهر آمستردام است، قرار دارد.

موزه آن فرانک (Anne Frank House)- سفری دیگر

جمع بندی دیدنی‌های آمستردام

شهر آمستردام هلند از بهترین نقاط توریستی جهان است که در اروپا قرار دارد و به سبب داشتن جاذبه‌های گردشگری شگفت انگیز توانسته توجه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به سوی خود جلب کند. در این مقاله شما را با 17 مورد از بی‌نظیرترین دیدنی‌ های آمستردام آشنا کردیم.

جمع بندی دیدنی‌های آمستردام  - سفری دیگر

سوالات متداول درباره دیدنی های شهر آمستردام

مهمترین دیدنی های شهر آمستردام کجا هستند؟

کانال بلت (The Canal Belt)کلیسای غربی (The West Church)موزه اشتدلیک آمستردام (Stedelijk Museum Amsterdam) وندلاپارک (Vondelpark)کلیسای دِ اود کرک (De Oude Kerk)عبادتگاه سیناگوگ پرتغالی (Synagogue The Portuguese)میدان سد (Dam Square)ریکسمیوزیم (The Rijksmusuem)کاخ سلطنتی آمستردام (Royal Palace Amsterdam)کانال جردان (Jordaan)دِ هورتوس بوتانیکاس (De Hortus Botanicus) و … از دیدنی های مهم شهر آمستردام هستند.

کانال بلت ز دیدنی های شهر آمستردام یونان کجاست؟

در مرکز شهر آمستردام چهار کانال آبی به جامانده از قرن هفدهم وجود دارد که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. نقش این کانال‌ها بهبود سیستم انتقال آب شهر بوده و توسط این کانال‌ها خانه‌های بسیاری آبرسانی می‌شوند.

از مهم‌ترین موزه‌های هنری مدرن در جهان و در آمستردام کجاست؟

از مهم‌ترین موزه‌های هنری مدرن در جهان معاصر موزه اشتدلیک در آمستردام هلند است که هنرهایی مربوط به صد سال یا بیشتر را در خود جای داده است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

گرفتن وقت سفارت هلند و به دنبال آن ویزای کشور هلند به دلیل جذابیت های توریستی، اقتصاد موفق، دانشگاه های...

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق روش‌های زیادی ممکن است. هلند یک کشور اروپایی است که حدود ۱۷ میلیون...

روتردام هلند پس از بندر شانگهای چیندومین بندر بزرگ جهان و بزرگ‌ترین بندر قاره اروپا به شمار می‌رود و نیمی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر