چگونه وقت سفارت هلند بگیریم؟ - سفری دیگر

چگونه وقت سفارت هلند بگیریم؟

7 تیر 1401
اخذ وقت سفارت هلند مربوط به ویزاهای بلند مدت اعم از تحصیلی، تجاری و … می باشد. پس از اخذ وقت سفارت هلند باید با مدارک در زمان معین در سفارت حاضر شوید.

گرفتن وقت سفارت هلند و به دنبال آن ویزای کشور هلند به دلیل جذابیت های توریستی، اقتصاد موفق، دانشگاه های معتبر، بیمارستان های مجهز و … یکی از دغدغه های افرادی است که قصد سفر به کشورهای منطقه ی شینگن به ویژه کشور هلند را دارند. اما نکته ای که وجود دارد این است که گرفتن وقت سفارت هلند به دلیل حساسیت هایی که در مورد کشورهایی خاورمیانه به ویژه ایران وجود دارد مشکلاتی به همراه دارد که در این مقاله به آن می پردازیم.

مراحل اخذ وقت سفارت هلند

 اخذ وقت سفارت هلند نیز مانند سایر کشورهای منطقه ی شینگن می باشد و مطابق با قوانین شینگن باید از دفتر شرکت وی اف اس به صورت آنلاین وقت بگیرید نکته ی مهمی که وجود دارد این است که شرکت وی اف اس هلند در تهران حضور دارد و در خیابان هروی – خیابان موسوی- مجتمع اداری هروی سنتر قرار گرفته است. روزها و ساعات کاری شرکت وی اف اس سفارت هلند همه روزه به غیر از جمعه و شنبه از ساعت 8 تا 17 می باشد البته هر ساعتی به یکی از کارهای مربوط به ویزا اختصاص پیدا می کند.

از آنجایی که درخواست وقت سفارت هلند بسیار زیاد است برای این که در برنامه ریزی شما مشکلی به وجود نیاید بهتر است از سه ماه قبل از تاریخ بلیطی که رزرو کرده اید برای گرفتن وقت سفارت هلند اقدام کنید.

اولین مرحله برای اخذ وقت از سفارت هلند، مراجعه به وب سایت شرکت VFS Global است در این وب سایت باید گزینه تعیین وقت را انتخاب کنید و به آدرس ایمیلی که در وب سایت ذکر شده است فرو درخواست وقت سفارت هلند را ارسال کنید. این فرم حاوی اطلاعاتی اعم از نام و نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد، نوع ویزای درخواستی، ملیت و … می باشد.

مراحل اخذ وقت سفارت هلند

مراحل پس از ارسال ایمیل به منظور اخذ وقت سفارت هلند

پس از ارسال فرم درخواست وقت سفارت هلند از جانب شما در صورتی که اطلاعات وارد شده در فرم درخواست متناسب با استانداردهای لازم برای تعین وقت سفارت هلند بود پیامی به آدرس ایمیل شما با عنوان تعیین وقت سفارت هلند ارسال خواهد شد. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که در صورتی که وقت سفارت هلند برای شما تعیین شد.

باید برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا اعم از انگشت نگاری، ارائه مدارک و … در زمان تعیین شده در مکان سفارت حاضر شوید. شرایطی برای کنسل شدن وقت سفارت هلند وجود ندارد و اگر شما به هر دلیلی نتوانستید در وقت مقرر در سفارت حضور پیدا کنید برای گرفتن وقت مجدد باید یک ماه صبر کنید.

پس به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید در زمان مقرر در سفارت حضور داشته باشید. برای تایید قرار ملاقات باید مبلغ 300 هزار تومان به حساب شرکت وی اف اس گلوبال واریز کنید اگر خوش قول بودید و  طبق وقت سفارت هلند که برای شما تعیین شده بود در وی اف اس حضور پیدا کردید این مبلغ به حساب شما بازگردانده می شود. چنانچه در فرم درخواست یا تعیین وقت سفارت اشتباهی رخ دهد مبلغ به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

نکاتی که در زمان ارائه مدارک برای تعیین وقت سفارت هلند باید بدانید

پس از تعیین وقت سفارت هلند باید به همراه مدارک تعیین شده در زمان مشخص در شرکت وی اف اس گلوبال حضور داشته باشید تمام مدارک باید توسط یک دارالترجمه معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و مهر دارالترجمه بر روی مدارک خورده باشد.

نکته ای که در مورد ارائه مدارک در زمان وقت سفارت هلند وجود دارد این است که این مدارک نیازی به تایید از جانب نهادهای دولتی ندارند. برخی از نکاتی که در زمان ارائه ی مدارک باید به آن توجه شود عبارتند از:

·  درخواست ویزا الزاما باید توسط شخص متقاضی ارائه شود

·  اصل مدارک به همراه کپی آنها باید به مسئول مربوطه داده شود

·  مدارک به شما بازگردانده نمی شود فقط پاسپورت به شما برگردانده می شود.

·  مدارک باید متناسب با ویزای درخواستی به طور کامل باشد مدارک ناقص تحویل گرفته نمی شود همچنین مدارک اضافه نیز از شما درخواست نخواهد شد.

·  قبل از ارائه فرم درخواست، برنامه ریزی و علت سفر خود را مشخص کنید شرکت وی اف اس تنها می تواند در زمینه گرفتن ویزا به شما کمک کند و در مورد نوع ویزا خودتان باید از قبل برنامه ریزی کرده باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت هلند

برای گرفتن وقت سفارت هلند شما باید حداقل سه هفته مانده به تاریخ بلیط خود اقدام به تعیین وقت سفارت هلند کنید البته زودتر از 90 روز نیز نمی توانید برای تعیین وقت سفارت هلند اقدام کنید. معمولا بعد از 15 روز جواب ویزای شما ارسال خواهد شد اما اگر مدارک نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد یا این که شرکت وی اف اس نیاز به مدارک بیشتری داشته باشد حدودا دو ماه جواب درخواست ویزای شما زمان خواهد برد

. بهتر است به هنگام سفر کپی از مدارک در اختیار داشته باشید تا در زمان نیاز ارائه دهید  به عنوان مثال مدارکی مانند کپی دعوتنامه، بیمه مسافرتی و … چنانچه همسر شما یا فرزند زیر 21 سال شما شهروند سوئیس باشد یا EEA باشد کلیه کارهای مربوط به دریافت ویزا برای شما رایگان انجام می شود.

·  پرینت تعیین وقت سفارت هلند

·  فرم تکمیل درخواست ویزای هلند

·  دو قطعه عکس جدید حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد

·  پاسپورت جدید و داشتن حداقل دو برگه خالی و 6 ماه اعتبار چنانچه فرد پاسپورتی هم در گذشته داشته باید ضمیمه پرونده کند.

·  رزرو بلیط سفر به هلند

·  در صورت اشتغال به کار ارائه گواهی مربوطه

·  توانایی پرداخت هزینه سفر داشتن یک گردش حساب معتبر

·  بیمه مسافرتی معتبر

·  مدارکی دال بر رزرو هتل یا محل اقامت

·  در صورت داشتن دعوتنامه ارائه مدارک آن

گرفتن وقت مصاحبه سفارت هلند

برای گرفتن وقت سفارت هلند باید ابتدا مشخص کنید که چه ویزایی مد نظر شما است هلند دارای ویزاهای مختلفی است اما اگر به یک صورت کلی بخواهیم ویزاهای هلند را طبقه بندی کنیم به دو گروه ویزای بلند مدت و ویزای کوتاه مدت تقسیم بندی می شوند.

·  ویزای کوتاه مدت عبارتند از ویزای جهانگردی، درمانی و … برای درخواست این قبیل از ویزاها باید به شرکت وی اف اس مراجعه کنید.

·  ویزای بلند مدت عبارتند از ویزای تحصیل در دانشگاه های معتبر، ویزای تجاری و … برای گرفتن این نوع از ویزا باید به سفارت هلند مراجعه کنید.

نکته مهمی که در زمان تهیه مدارک ویزا باید در نظر داشته باشید این است که هر نوع ویزا نیازمند مدارک ویژه ای می باشد چنان چه نقصی در پرونده شما به وجود آید امکان دارد امور مربوط به اخذ ویزا چندین ماه عقب بیفتد.

شرایط ویزای هلند در زمان پاندمی کرونا

در ابتدای شروع پاندمی کرونا برای تعیین وقت سفارت هلند، محدودیت هایی از جانب سفارت اعمال شد. به این معنا که سفارت هلند اعلام کرد تا اطلاع ثانویه هیچ گونه درخواست ویزایی را بررسی نخواهد کرد مگر موارد خاص که عبارتند از:

·  بررسی ویزاهای تجاری در صورتی که شما از جانب یک شرکت معتبر هلندی برای مشارکت و فعالیت دعوتنامه داشته باشید.

·  ویزای پیوست در صورتی که ملیت پدر و مادر ایرانی نباشد و فرزند آنها زیر 18 سال سن داشته باشد و در هلند متولد شده باشد.

·  ویزای پیوست که مربوط به مردم ایران نمی باشد و منظور شهروندان کشورهای اروپایی است

·  ویزای توریستی تنها به افرادی تعلق می گیرد که با اهداف بشردوستانه قصد سفر داشته باشند

بعد از گذشت تقریبا دو سال از پاندمی کرونا شرایط فرق کرده است و در صورتی که کارت واکسن های مورد تایید کشور هلند اعم از فایزر، سینو فارم، آسترازنکا و …. را داشته باشید می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

هزینه های مربوط به ویزای هلند

کشور هلند از جمله کشور های مهاجر پذیر است از این رو شرایط اخذ ویزای هلند نسبت به سایر کشورهای منطقه ی شینگن کمی سخت تر می باشد. برای دریافت ویزای هلند حدودا باید 4 میلیون تومان هزینه کنید البته این هزینه مخصوص سه نوع ویزای پر درخواست می باشد.

چنانچه قصد داشته باشید که انواع دیگر ویزای هلند را دریافت کنید ممکن است به این هزینه اضافه می شود البته این 4 میلیون مربوط می شود به هزینه گرفتن وقت از سفارت یا شرکت وی اف اس، تکمیل فرم درخواست ویزا، بیمه معتبر برای سفر، گرفتن بلیط برای سفر به هلند، رزرو محل اقامت یا هتل و ارائه ی هدف و برنامه مشخص برای سفر، هزینه های مربوط به آژانس مسافرتی، کارمزد و … امکان دارد هزینه هایی دیگر نیز به این هزینه ها اضافه شود و نکته ی دیگری که وجود دارد این است که بسیاری از این هزینه ها با افزایش و کاهش قیمت دلار تغییر خواهند کرد.

هزینه های مربوط به ویزای هلند

هزینه های کلی ویزای هلند

هزینه های مربوط به ویزای هلند به یورو از متقاضیان گرفته می شود برخی از هزینه های ویزای هلند عبارتند از:

·  برای دریافت ویزای شینگن باید حدود 80 یورو پرداخت کنید

·  چنانچه متقاضی 6 تا 12 سال سن داشته باشد هزینه ی ویزای شینگن آن نصف می شود و 40 یورو است

·  شهروندان برخی از کشورهای اروپایی اعم از بوسنی، گرجستان، کوزو، مولداوی، صربستان و… باید 35 یورو برای دریافت ویزا هزینه پرداخت کنند.

·  متقاضیان ویزای 30 روزه کارائیب باید 35 یورو پرداخت کنند

شهروندان کشور های آلبانی، صربستان و … در صورتی که گذرنامه ی آن ها دارای اثر انگشت تصویر کامل صورت باشد نیازی به اخذ ویزا ندارند.

. کارمزد آژآنس مسافرتی

چه افرادی نیاز به پرداخت هزینه برای ویزای شینگن ندارند

طبق قوانین کشور های منطقه ی شینگن و کشور هلند برخی از افراد برای اخذ ویزا نباید هزینه ای پرداخت کنند این افراد عبارتند از:

·  کودکان زیر 6 سال برای کشورهای آذربایجان و ارمنستان کودکان زیر 12 نیاز به پرداخت هزینه ی ویزا ندارند.

·  چنان که هدف از سفر آموزشی باشد و افرادی که متقاضی سفر هستند دانش آموز و دانشجو باشند همچنین همراهان این افراد نیازی به پرداخت هزینه برای ویزا نیست

·  محققین و دانشمندانی که توسط موسسات مربوطه به هلند دعوت شدند

·  افرادی که توسط سازمان های بین المللی در هلند دعوت به کار می شوند و همچنین خانواده های آن ها برای دریافت ویزا نیازی به پرداخت هزینه ندارند

نکته ای که وجود دارد این است که باید کلیه ی هزینه ها را نقدا پرداخت کنید.

به چه علت باید از سفارت هلند وقت گرفت؟

برای سفر به کشور هلند مانند بسیاری از کشورها باید اقدام به اخذ ویزا کنید حال ممکن است برای شما این سوال پیش آید که به چه علت باید از سفارت هلند وقت گرفت؟

در جواب این پرش باید بگویم که علت اصلی وقت گرفتن از سفارت هلند و مراجعه به این سفارت برای انگشت نگاری، تحویل اسناد و مدارک ذکر شده و مهمتر از مصاحبه با متقاضی در رابطه با علت سفر وی به هلند می باشد. نکته ی مهمی که در زمان مراجعه به سفارت وجود دارد این است که متقاضی باید شخصا به سفارت مراجعه کند.

در این مراجعه افسر مربوط به پرونده شما تمام اسناد و مدارک را بررسی می کند و هدف سفر شما را جویا می شود در این مورد باید دقت بسیاری کنید و چنانچه به عنوان توریست قصد سفر دارید هدف خود را واضح و روشن بیان کنید برنامه ریزی سفر خود را بیان کنید به عنوان مثال مقاصد گردشگری خود را در برنامه سفر به افسر مربوطه توضیح دهید بدین ترتیب تعیین وقت از سفارت هلند یکی از امور ضروری برای دریافت ویزا می باشد. 

تکمیل کردن مدارک برای دریافت ویزا در زمان گرفتن وقت از سفارت هلند

یکی دیگر از موارد ضروری برای دریافت ویزا در زمان گرفتن وقت از سفارت توجه به مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزا می باشد برای این که مراحل اخذ ویزای شما دچار مشکل نشود و شما بتوانید به راحتی ویزای مورد نظر خود را بگیرید تکمیل مدارک به طور کامل می باشد سعی کنید تا حد امکان مدارک شما نقصی نداشته باشد زیرا در غیر این صورت پرونده شما به زمان دیگری موکول می شود و باید زمان بیشتری برای اخذ ویزا صبر کنید بدین ترتیب امکان دارد مجبور به کنسل کردن بلیط رفت و برگشت خود شوید

برای تعیین وقت فوری از سفارت هلند چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از افراد درگیر کارهای روزمره هستند و نمی توانند برای گرفتن ویزا مدارک مورد نیاز را طبق خواسته سفارت تهیه کنند و در زمان مقرر کارهای مربوط به اخذ ویزا را انجام دهند. از سوی دیگر تمایل به گرفتن وقت از سفارت هلند در کوتاهترین زمان ممکن را دارند. برای تسریع در زمان اخذ ویزا بهترین کار این است که برخی از امور را به شرکت ها و آژانس های معتبر بسپارید امروزه شرکت های بسیاری در این حوزه فعال هستند.

پرسش و پاسخ در رابطه با اخذ ویزای هلند

هزینه درخواست ویزای کاری هلند چقدر است؟

برای دریافت ویزای کاری باید مبلغ 320 یورو پرداخت کنید چنانچه قصد تمدید ویزای کاری خود را دارید نیز باید مجدد 320 یورو هزینه پرداخت کنید. البته این هزینه مربوط به نیروی متخصص در هلند می باشد

دلایل ریجکت ویزای هلند چیست؟ دلایل رایج رد ویزای هلند عبارتند از:

·  عدم گردش مالی مناسب و طبق استاندارد شینگن، در صورتی که فرد توان مالی کافی نداشته باشد و در حساب وی کمتر از 70 میلیون پول باشد.

·  هدف سفر به افسر پرونده به طور مناسب شرح داده نشود

·  چنان چه فردی دارای سوء پیشینه کیفری یا حقوقی داشته باشد.

برای رفع ریجکت ویزای هلند چه کار باید کرد؟

رفع رد ویزای هلند وجود ندارد یعنی چنانچه درخواست ویزای هلند شما پذیرفته نشد باید 6 ماه صبر کنید نواقص پرونده را به طور کامل برطرف کنید سپس برای بار دوم اقدام به درخواست ویزای هلند کنید.

امکان گرفتن وقت فوری از سفارت هلند وجود دارد؟

گرفتن وقت فوری از سفارت هلند فقط در موارد خاص امکان پذیر است به عنوان مثال زمانی که شما دعوت نامه کاری از یک شرکت هلندی یا دعوت نامه پزشکی از بیمارستان هلند را داشته باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کمپین سفری دیگر همیشه سعی دارد تا شما را با ایده آل‌ترین انتخاب‌ها در داشتن یک سفر رویایی آشنا کند....

مزارع گل، آسیاب‌های بادی، پنیر معروف هلندی، هنر ون گوگ همه ی‌ این آیتم‌های جذاب در کنار مناظر طبیعی و...

اقامت و مهاجرت به هلند از طریق روش‌های زیادی ممکن است. هلند یک کشور اروپایی است که حدود ۱۷ میلیون...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 نظر

حکیمه حسینخانی 11 شهریور 1402 پاسخ

مطالبتون کامل و جامع و با ذکر جزئیات بودم
ممنونم از ارائه مطالب مفیدتون
میخواستم امتیاز کامل رو ثبت کنم ولی نمیدونم چرا ۳ ستاره ثبت شده و قابل اصلاح نیست

مسعود آشنائی 21 آبان 1402 پاسخ

اطلاعات کامل و جامع هستند.ممنون از همه دست اندر کاران سایت. من سوالی داشتم ممنون میشم راهنمائی کنید.دختر من در حال حاضر مشغول تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی اپلدورن هست و تقریبا دو ترم دیگری به پایان تحصیلاتش مونده. خواستم بدونم آیا میتونه برای مادرش دعوتنامه بده؟اگه پاسخ مثبته روند کار به چه شکلیه؟

آژانس مسافرتی سفری دیگر