cover 49 هر آنچه که باید درباره شهر سالزبورگ اتریش

هر آنچه که باید درباره شهر سالزبورگ اتریش

3 آبان 1401

درباره شهر سالزبورگ اتریش، شهر سالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش است که دارای جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری می‌باشد.

درباره شهر سالزبورگ اتریش: شهرسالزبورگ یکی از زیباترین شهرهای کشور اتریش است که دارای جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری می‌باشد. موتزارت یکی از این بزرگترین موسیقیدانان جهان است که در این شهر چشم به جهان گشوده است. با توجه به این جاذبه‌های فرهنگی تاریخی و همچنین ساختمان‌های فوق العاده‌ای که در شهرسالزبورگ قرار دارند، هر ساله گردشگران و مهاجران بسیاری به این شهر سفر می‌کنند. آب و هوای شهرسالزبورگ در طول سال خنک و مرطوب است و همیشه هوای بارانی و ملایم دارد.

غذاهای بی‌نظیر شهرسالزبورگ جز جاذبه‌های گردشگری این شهر هستند. حمل و نقل عمومی نیز در شهرسالزبورگ اتریش بسیار پیشرفته است؛ اما بسیاری از مردم برای رفت و آمد خودشان دوچرخه اجاره می‌کنند. یکی از دانشگاه‌های برتر شهر سالزبورگ دانشگاه سالزبورگ است که پذیرای دانشجویان بین‌المللی بسیاری می‌باشد. معمولاً هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش بسیار کم و حتی رایگان است.

درباره شهر سالزبورگ اتریش | سفری دیگر

شرایط زندگی در سالزبورگ

شرایط زندگی در شهر سالزبورگ از لحاظ رفاه اجتماعی بسیار مطلوب است. سیستم اجتماعی قوی شهرهای اتریش در شهرسالزبورگ نیز دیده می‌شود و مردم می‌توانند از خدمات بهداشتی و رفاهی مناسبی استفاده کنند. مراقبت‌های بهداشتی در همه شهرهای اتریش مطلوب بوده و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در همه شهر‌ها وجود دارد. میزان جرم و جنایت در شهرهای مختلف اتریش بسیار جزئی است. البته ممکن است افرادی که به عنوان مهاجر وارد سالزبورگ و یا سایر شهرهای دیگر اتریش می‌شوند با مشکلاتی نظیر کلاهبرداری، سرقت‌های کوچک یا جیب‌بری مواجه شوند.

اما به طور کلی میزان جنایت در اتریش بسیار پایین است. از لحاظ فرهنگ و آداب اجتماعی نیز مردم این شهر بسیار مهربان مودب و قانون‌مدار هستند. سیستم آموزشی اتریش بسیار پیشرفته بوده و دانش‌آموزان تحصیلات خود را از مقطع مهد کودک تا دبیرستان به صورت رایگان سپری می‌کنند. شرایط کار و تجارت در شهرهای مختلف اتریش مناسب است و حداقل حقوق ماهیانه در این کشور ۱۳۸۴ یورو می‌باشد.

شرایط زندگی در سالزبورگ | سفری دیگر

هزینه زندگی در سالزبورگ

هزینه زندگی در سالزبورگ با توجه به میانگین حقوق ماهیانه ۲۰۵۱.۷۶ یورو کمی بالا است. هزینه‌های زندگی در اتریش نسبت به شهرهای مختلف ایالات‌متحده بسیار گران‌تر است؛ اما اگر بخواهیم هزینه زندگی در آلمان را با هزینه زندگی در سالزبورگ مقایسه کنید، بهتر است بدانید که شهر سالزبورگ و دیگر شهرهای اتریش ۱۰ درصد از آلمان ارزان‌تر هستند و هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف اتریش متفاوت است.

معمولاً شهرهایی مانند وین و اینسبروک جز شهرهای گران اتریش هستند. هزینه زندگی در سالزبورگ با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است و هر شخص می‌تواند با توجه به درآمدی که دارد، هزینه زندگی متفاوتی داشته باشد؛ اما معمولاً هزینه‌های زندگی در شهر وین از شهرهایی مانند سالزبورگ بسیار بیشتر است. عمده هزینه زندگی در شهرسالزبورگ مربوط به اجاره مسکن می‌شود. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‌های اتریش ۷۲۳.۴۳ یورو، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر ۵۷۷.۴۸ یورو می‌باشد؛ اما همانطور که گفتیم هزینه‌های مربوط به به زندگی در شهرهای مختلف اتریش متفاوت است.

هزینه زندگی در سالزبورگ | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سالزبورگ

شهر سالزبورگ از نظر موقعیت جغرافیایی در غرب کشور اتریش واقع شده و به عنوان مرکز ایالت سالزبورگ شناخته می‌شود. این شهر چهارمین شهر بزرگ اتریش است و در دامنه کوه‌های آلپ قرار گرفته است. این شهر تا وین پایتخت اتریش ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد. آب و هوای شهرسالزبورگ معمولاً خنک و مرطوب است. بیشتر گردشگران فصل تابستان را برای سفر به سالزبورگ انتخاب می‌کنند. چراکه همیشه آب و هوای ملایم و بارانی دارد. فصل زمستان در شهر سالزبورگ دارای آب و هوای خشک است و فقط در ماه‌هایی مانند ژانویه و دسامبر بارش‌های کمی به صورت برف وجود خواهد داشت.

وضعیت آب و هوای شهرسالزبورگ در ماه‌های مختلف به این صورت است. آب و هوای شهرسالزبورگ در ماه‌های ژوئن، آگوست، سپتامبر و ژوئیه بسیار دلپذیر است. دمای هوا بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد می‌باشد. دمای هوا در ماه‌های آوریل جولای و آگوست تام دسامبر و نهم همراه با بارندگی است. گرم‌ترین هوا در ماه آگوست و سردترین هوا در ماه ژانویه است. ماه جولای به عنوان مرطوب‌ترین ماه سال و فوریه نیز به عنوان خشک‌ترین ماه سال محسوب می‌شود.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سالزبورگ | سفری دیگر

حمل و نقل در شهر سالزبورگ

شهر سالزبورگ یک شهر زیبا در کشور اتریش است که مکان بسیار زیبایی برای قدم زدن و پیاده روی است. البته امکان اجاره کردن دوچرخه نیز در شهرسالزبورگ وجود دارد. وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی نیز در سطح شهر بسیار زیاد هستند. اتوبوس‌های برقی نیز می‌توانند شما را به مرکز شهر منتقل کنند. هزینه حمل و نقل در شهرسالزبورگ با خرید کارت ماهانه ۳۰ تا ۵۰ یورو است. هزینه خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی ۲.۴۰ یورو و هزینه هر لیتر بنزین ۱.۲۰ یورو است.

حمل و نقل در شهر سالزبورگ | سفری دیگر

جمعیت شهر سالزبورگ

جمعیت شهر سالزبورگ حدود 9 میلیون نفر است. این شهر دارای ۸۳۸۷۹ کیلومتر مربع مساحت است. بیشترین جمعیت این کشور پیرو دین مسیحیت و کاتولیک هستند. زبان رسمی مردم این کشور زبان آلمانی است ولی بیشتر مردم به زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند.

جاذبه‌ های گردشگری شهر سالزبورگ

از جاذبه‌های گردشگری در شهرسالزبورگ اتریش می‌توان به قصر میرابل، خانه محل تولد موتزارت، موزه تاریخ طبیعی سالزبورگ، موزه آشیانه ردبول، میدان رزیدنتس و کلیسای جامع سالزبورگ اشاره کرد. این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی فراوانی است که مربوط به تاریخ کهن اتریش می‌شوند. موزه اسباب بازی سالزبورگ، قلعه نظامی هوهن، خانه تول و کاخ هلبران جزوه جاذبه‌های توریستی سالزبورگ هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر سالزبورگ

مردم شهر سالزبورگ مانند سایر افرادی که در کشور اتریش زندگی می‌کنند از نظر فرهنگی شباهت بسیار زیادی با مردم آلمان دارند؛ بنابراین رسم و رسومات و مودب بودن آن‌ها مانند مردم آلمان است. توجه زیاد به وقت شناسی، نظافت و رعایت آداب اجتماعی از جمله ویژگی‌های مردم شهرسالزبورگ است. در گذشته کشور اتریش از لحاظ فرهنگی به کشور آلمان وابستگی شدیدی داشت به همین خاطر از لحاظ تعاملات اجتماعی بسیار مودب هستند و بدون هیچگونه بحث و مناقشه با دیگران برخورد می‌کنند.

توجه داشته باشید که بدون دعوت به خانه کسی نروید چرا که رفتن بدون دعوت به عنوان بی‌احترامی تلقی می‌شود. فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهرسالزبورگ فرهنگی غنی است که از قرن‌ها پیش در میان مردم این شهر رواج داشته است. این فرهنگ غنی الهام بخش نویسندگان و هنرمندانی است که کتاب‌ها و فیلم‌های بسیار فاخری را از خود به جای گذاشته‌اند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهر سالزبورگ | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر سالزبورگ اتریش

آب و هوای شهر سالزبورگ چگونه است؟

آب و هوای شهر سالزبورگ در طول سال خنک و مرطوب است و همیشه هوای بارانی و ملایم دارد.

حقوق و هزینه های زندگی در شهر سالزبورگ اتریش چگونه است؟

هزینه زندگی در سالزبورگ با توجه به میانگین حقوق ماهیانه ۲۰۵۱.۷۶ یورو کمی بالا است. هزینه‌های زندگی در اتریش نسبت به شهرهای مختلف ایالات‌متحده بسیار گران‌تر است.

جمعیت و مساحت این شهر چقدر است؟

جمعیت شهر سالزبورگ حدود 9 میلیون نفر است. این شهر دارای ۸۳۸۷۹ کیلومتر مربع مساحت است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آب‌ و هوای وین به دلیل قرار گرفتن این شهر در نزدیکی رود دانوب یک آب‌وهوای اقیانوسی است. تابستان‌ها در...

کشور اتریش کوچکترین کشور اروپایی است و در بخش اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور کوهستانی می باشد و دارای...

اتریش در قلب قاره اروپا قرار دارد و یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. وین اتریش به مدت چندین...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
فرناز حضوری  امیرحسین رحیمی  امین بابازاده
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!