هر آنچه که باید درباره شهر استراسبورگ فرانسه بدانید - سفری دیگر

هر آنچه که باید درباره شهر استراسبورگ فرانسه بدانید

14 مهر 1401

درباره شهر استراسبورگ، که در شرق کشور فرانسه قرار دارد، باید بگوییم که استراسبورگ یکی از شهرهای اروپایی در کرانه رود راین است که مکان مناسبی برای …

درباره شهر استراسبورگ که در شرق کشور فرانسه قرار دارد، باید بگوییم که استراسبورگ یکی از شهرهای اروپایی در کرانه رود راین است که مکان مناسبی برای سرمایه‌گذاران خارجی و مهاجران خارجی است. این شهر تاریخی در کرانه غربی رودخانه راین واقع‌شده و مرز بین آلمان و فرانسه می‌باشد. اهمیت و شهرت شهر‌استراسبورگ به خاطر وجود نهادهای مهم اروپایی مانند دادگاه حقوق بشر و پارلمان اروپا است.

درست است که شهر‌استراسبورگ شهری کوچک با مساحت ۷۸ کیلومتر مربع است و جمعیتی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر دارد، اما تعداد افراد خارجی که در این شهر زندگی می‌کنند و غیر فرانسوی هستند حدود ۱۴ درصد است. برای شناخت شهر‌استراسبورگ، به دست آوردن اطلاعات درباره تاریخچه شهر‌استراسبورگ، شرایط زندگی در شهر استراسبورگ، هزینه زندگی در شهر‌استراسبورگ و … با ما همراه باشید. چراکه قصد داریم در این مقاله با بررسی این موضوعات اطلاعات کافی درباره شهر‌استراسبورگ در اختیار شما قرار داده‌ایم.

درباره شهر استراسبورگ | سفری دیگر

تاریخچه شهر استراسبورگ

تاریخچه شهر استراسبورگ بسیار پر ماجرا پر فراز و نشیب است. این شهر در طول جنگ‌های جهانی بین فرانسه و آلمان قرار داشته و حکایت‌های بسیار پر ماجرایی از تاریخ اروپا را در سینه خود دارد. استراسبورگ جزو اولین شهرهای اروپایی بود که مذهب پروتستان را پذیرفت و به دلیل موقعیت استراتژیک و قرار گرفتن در کنار رود راین برای حکومت‌ها و امپراتوری‌های گذشته از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. این شهر در قرون وسطی به عنوان یک شهر آزاد محسوب می‌شد و پس از گذشت سال‌ها همچنان مهد تمدن و فرهنگ اروپا است.

تاریخچه شهر استراسبورگ | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر استراسبورگ

شرایط زندگی در شهر استراسبورگ برای مهاجران خارجی بسیار مناسب است. درباره کیفیت زندگی در شهر‌استراسبورگ باید بگوییم که مردم این شهر حدود ۸۰ درصد توان خرید دارند. شاخص امنیت در شهر‌استراسبورگ ۷۰ درصد است و آلودگی هوا حدود ۳۸ درصد می‌باشد. شاخص‌های مربوط به هزینه زندگی در استراسبورگ ۷۱ درصد است. قیمت اجناس تقریباً پایین می‌باشد. این شهر از نظر شرایط آب و هوایی بسیار مناسب است؛ اما باید گفت که تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد از مشخصه‌های شهر‌استراسبورگ هستند.

شرایط زندگی در شهر استراسبورگ | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر استراسبورگ

هزینه زندگی در شهر استراسبورگ با توجه به سبک زندگی افراد، زندگی در مرکز یا حاشیه شهر، استفاده از وسایل حمل و نقل و خودروهای شخصی و … متفاوت است. کل هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در شهر‌استراسبورگ بدون در نظر گرفتن اجاره منزل ماهیانه ۲، ۹۰۰ یورو است. اگر یک فرد مجرد بخواهد در شهر‌استراسبورگ زندگی کند، به صورت ماهیانه و بدون پرداخت اجاره باید ماهیانه ۸۰۰ یورو بپردازد.

هزینه مربوط به اجاره مسکن در شهر‌استراسبورگ کمی بالا است. به عنوان نمونه اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر‌استراسبورگ اجاره کنید، باید ماهیانه ۵۸۰ یورو پرداخت کنید. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر‌استراسبورگ ماهیانه ۴۳۲ است. برای اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر نیز ۱۱۸۰ یورو و اجاره همین آپارتمان در خارج از شهر استراسبورگ، ماهیانه ۸۵۰ یورو باید پرداخت کنید. هزینه مربوط به قبض برق و گاز به صورت ماهیانه برای یک آپارتمان کوچک ۸۰ متری نزدیک به ۲۰۰ یورو می‌باشد.

هزینه‌های مربوط به مواد خوراکی، سفارش غذا در رستوران، هزینه مربوط به حمل و نقل، خوراک، پوشاک و … نیز جز هزینه‌های زندگی در شهر‌استراسبورگ هستند.

هزینه زندگی در شهر استراسبورگ | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر استراسبورگ

شهر استراسبورگ در قسمت شرقی کشور فرانسه و در کرانه رود راین قرار گرفته است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این شهر بین دو کشور آلمان و فرانسه واقع‌شده و مساحتی حدود ۷۸ کیلومتر مربع دارد. آب و هوای شهر‌استراسبورگ آب و هوای اروپایی است. البته زمستان‌ها در شهر‌استراسبورگ بسیار هوا سرد می‌شود و گاهی اوقات ممکن است دمای هوا به -۵ درجه سانتی گراد برسد.

بیشینه دما در تابستان ۳۱ درجه سانتیگراد بوده که اغلب این اتفاق نمی‌افتد و حداکثر دما تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. با توجه به اینکه در چه فصلی از سال هستید، ممکن است همیشه شاهد آسمان ابری باشید. گاهی اوقات در ماه ژوئن تا سپتامبر آسمان صاف و بدون ابر قابل مشاهده است؛ اما بیست و دوم ژولای در شهر‌استراسبورگ به عنوان یکی از روزهای مهم شناخته می‌شود که بدون ابر می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر استراسبورگ | سفری دیگر

جمعیت شهر استراسبورگ

جمعیت شهر استراسبورگ حدود ۴۷۵، ۰۰۰ نفر است؛ اما علیرغم جمعیت کم به دلیل وجود نهادهای مهم اجتماعی و فرصت‌های مناسب سرمایه گذاری در این شهر، استراسبورگ به عنوان یکی از شهرهای مهم از نظر فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی و همچنین اقتصادی در اروپا شناخته می‌شود.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر استراسبورگ

فرهنگ و آداب و رسوم شهر استراسبورگ علیرغم اینکه این شهر در بین دو کشور آلمان و فرانسه قرار گرفته و در گذشته مردم این شهر به خاطر جنگهای مذهبی با یکدیگر درگیری داشته‌اند، بسیار غنی است. با توجه به تفاوت‌های فرهنگی موجود در این شهر مردم به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. این شهر فرهنگ‌ها و ادیان مختلفی را در خود جای داده و می‌توان از جاذبه‌های گردشگری شهر‌استراسبورگ به معماری‌های به جا مانده از سبک گوتیک و کلیسای جامع نوتردام اشاره کرد.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر استراسبورگ | سفری دیگر

اقتصاد شهر استراسبورگ

اقتصاد شهر استراسبورگ بسیار مناسب سرمایه گذاری است. مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدی و مهندسی در بندر رودخانه بزرگ این شهر قرار دارند. به همین خاطر اقتصادی شهر کاملاً پویا و امن است.

اقتصاد شهر استراسبورگ | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی استراسبورگ

سیستم حمل و نقل عمومی در شهر استراسبورگ شامل دوچرخه، اتوبوس، تراموا و قطارهای شهری می‌شود. این شهر دارای مکان‌های مناسبی برای پیاده روی است و افراد می‌توانند برای پیمودن مسافت‌های کوتاه پیاده روی کنند. هزینه مربوط به حمل و نقل از هزینه‌های زندگی در استراسبورگ است. برای خرید بلیط یک طرفه استراسبورگ ۸۰.۱ یورو و خرید بلیط ماهانه ۸۰.۵۰ یورو باید هزینه پرداخت کنید. هزینه مربوط به کرایه تاکسی برای هر کیلومتر دور و ورودی تاکسی ۴ یورو است. هزینه هر لیتر بنزین در شهر‌استراسبورگ ۴۵.۱ یورو است.

حمل و نقل عمومی استراسبورگ | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر استراسبورگ

شهر‌استراسبورگ در کجای فرانسه قرار دارد؟

شهر‌استراسبورگ در شرق کشور فرانسه قرار دارد.

شهر‌استراسبورگ از لحاظ کیفیت زندگی چگونه است؟

شرایط زندگی در شهر‌استراسبورگ برای مهاجران خارجی بسیار مناسب است. درباره کیفیت زندگی در شهر‌استراسبورگ باید بگوییم که مردم این شهر حدود ۸۰ درصد توان خرید دارند.

هزینه زندگی در شهر‌استراسبورگ چگونه است؟

هزینه زندگی در شهر‌استراسبورگ با توجه به سبک زندگی افراد، زندگی در مرکز یا حاشیه شهر، استفاده از وسایل حمل و نقل و خودروهای شخصی و … متفاوت است. کل هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در شهر‌استراسبورگ بدون در نظر گرفتن اجاره منزل ماهیانه ۲، ۹۰۰ یورو است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های پاریس از گذشت تاکنون همواره مورد توجه همه مردم جهان بوده‌اند. وجود موزه های معروفی مانند موزه لوور،...

درباره شهر نیس و زیبایی‌های این شهر ساحلی فرانسه باید بگوییم که شهر‌نیس در دامنه کوه‌های آلپ و در نزدیکی...

کشور فرانسه یکی از کشورهای بسیار زیبا و عالی برای سفر و زندگی است. به همین دلیل این کشور یکی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر