درباره شهر ساراگوسا اسپانیا | تاریخچه - شرایط زندگی - هزینه - سفری دیگر

درباره شهر ساراگوسا اسپانیا | تاریخچه – شرایط زندگی – هزینه

23 مهر 1401

درباره شهر ساراگوسا، اسپانیا و کیفیت زندگی در این شهر باید بگوییم که کیفیت زندگی بسیار بالا است و قدرت خرید مردم در شهر ساراگوسا متوسط می‌باشد.

درباره شهر ساراگوسا اسپانیا و کیفیت زندگی در این شهر باید بگوییم که کیفیت زندگی بسیار بالا است و قدرت خرید مردم در شهر‌ساراگوسا متوسط می‌باشد. از نظر سطح امنیت شهر‌ساراگوسا دارای امنیت بالایی بوده و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی سطح مطلوبی دارند. آلودگی هوا در شهر‌ساراگوسا پایین است و آب و هوای این شهر یک آب و هوای مدیترانه‌ای است.

این شهر در نزدیکی بارسلونا و مادرید، بیلبائو و والنسیا قرار دارد. جمعیت شهر‌ساراگوسا ۷۰۰ هزار نفر بوده و به عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور اسپانیا شناخته می‌شود. از جاذبه‌های گردشگری شهر‌ساراگوسا، فرهنگ غنی، غذاهای خوشمزه و تاریخ بی‌نظیر این شهر است. چنانچه قصد سفر به شهر‌ساراگوسا اسپانیا را دارید و یا برای تحصیل و اشتغال می‌خواهید در این شهر اقامت کنید، بهتر است درباره تاریخچه شهر‌ساراگوسا، شرایط زندگی در شهر‌ساراگوسا، هزینه زندگی در شهر‌ساراگوسا و … اطلاعات کافی داشته باشید.

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید چرا که قرار است اطلاعات دقیق و جالبی را در اختیار شما قرار دهیم.

درباره شهر ساراگوسا اسپانیا | سفری دیگر

تاریخچه شهر ساراگوسا

شهر ساراگوسا بیش از دو هزار سال قدمت دارد. این شهر در ابتدا توسط رومی‌ها اداره می‌شد؛ اما پس از گذشت سال‌ها پادشاهان مسیحی به این شهر حکومت می‌کردند. در حال حاضر آثار تاریخی بسیاری از امپراتوری‌های گذشته در شهر‌ساراگوسا به جا مانده است. ویرانه‌ها و بناهای تاریخی رومی هنوز هم در سطح شهر قابل مشاهده هستند.

تاریخچه شهر ساراگوسا | سفری دیگر

شرایط زندگی در شهر ساراگوسا

شرایط زندگی در شهر ساراگوسا با توجه به اینکه سطح کیفی زندگی در این شهر اسپانیا بسیار مطلوب است، برای مهاجران خارجی و دانشجویان بین‌المللی مناسب می‌باشد. هزینه‌های زندگی در شهر‌ساراگوسا کمی بالا است و قدرت خرید مردم در سطح متوسطی قرار دارد. این شهر به عنوان پنجمین شهر بزرگ در کشور اسپانیا محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای گردشگران و مهاجران خارجی بسیار زیادی است.

آب و هوای شهر‌ساراگوسا، معتدل و مدیترانه‌ای است؛ اما زمستان‌ها در این شهر بسیار سرد است. به طور کلی شرایط زندگی در شهر‌ساراگوسا نسبت به سایر شهرهای بزرگ اسپانیا مقرون به صرفه است و سطح رفاه اجتماعی بسیار مطلوب و مناسب می‌باشد.

شرایط زندگی در شهر ساراگوسا | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهر ساراگوسا

هزینه زندگی در شهر ساراگوسا نسبت به شهرهای دیگری مانند مادرید و بارسلونا ارزانتر است. می‌توان گفت که افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند به صورت ماهیانه ۷۰۷ یورو در ماه باید برای هزینه‌های زندگی مجردی پرداخت کنند. سایر هزینه‌های زندگی در شهر‌ساراگوسا مربوط به خرید مواد غذایی، حمل و نقل و مسکن، قبوض، تفریح، لباس و پوشاک و … می‌شود.

هزینه‌های زندگی برای هر فرد متفاوت است؛ اما به صورت میانگین افرادی که به صورت مجردی در این شهر زندگی می‌کنند، ماهیانه با حدود ۷۰۷ یورو بدون اجاره مسکن می‌توانند به راحتی زندگی کنند. هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر‌ساراگوسا برای اجاره آپارتمان یک خوابه ۵۵۸ یورو است.

اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در حاشیه شهر‌ساراگوسا اجاره کنید، ۴۳۵ یورو در ماه باید پرداخت کنید. مبلغ اجاره بهای آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر‌ساراگوسا ۸۵۵ یورو و در حاشیه شهر ۶۴۵ یورو است.
هزینه مربوط به قبوض در شهر‌ساراگوسا برای یک آپارتمان ۸۵ متری به صورت ماهانه ۱۹۳ یورو است. هزینه‌های مربوط به حمل و نقل نیز برای خرید بلیط یک طرفه ۱.۳۵ یورو و برای بلیط ماهانه ۴۲.۹۱ یورو است. هزینه خرید یک لیتر بنزین در شهر‌ساراگوسا اسپانیا ۱.۳۰ یورو است.

هزینه زندگی در شهر ساراگوسا | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر ساراگوسا

از نظر موقعیت جغرافیایی شهر‌ساراگوسا در قسمت شمال شرق اسپانیا قرار گرفته است. مساحت این شهر ۸.۹۷۳ کیلومتر مربع است. آب و هوای شهر‌ساراگوسا معتدل و مدیترانه‌ای است. تابستان‌ها در شهر‌ساراگوسا بسیار گرم و زمستان‌ها بسیار سرد است. معمولاً در فصل‌های تابستان، شهر‌ساراگوسا دچار خشکسالی می‌شود. دمای هوا در ماه‌های ژوئیه و اوت حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است و در برخی از روزهای گرم تابستان دمای هوا به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

دمای هوا در فصل زمستان در ساراگوسا تا – ۴ درجه سانتیگراد در روز و در طول شب، از صفر تا -۱۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. در طول سال یک بار برف می‌بارد و آن‌‌ها هم در ماه ‌های نوامبر و ژانویه است. در طول زمستان معمولاً یخبندان است و دما به زیر صفر می‌رسد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر ساراگوسا | سفری دیگر

جمعیت شهر ساراگوسا

جمعیت شهر ساراگوسا روبه افزایش است و در حال حاضر ۷۳۱ هزار نفر جمعیت دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر ساراگوسا

فرهنگ و آداب و رسوم شهر‌ساراگوسا با توجه به اینکه فرهنگ‌های مختلفی در این شهر کنار یکدیگر زندگی می‌کنند بسیار گسترده است. یک جشن بزرگ در روز دوازدهم اکتبر در شهر‌ساراگوسا برگزار می‌شود. به هین خاطر سالانه حدود ۶۰۰ هزار نفر از کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین برای شرکت در کنسرت‌ها، نمایش‌های خیابانی و این جشنواره به شهر‌ساراگوسا سفر می‌کنند. مردم شهر‌ساراگوسا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و اغلب پیرو دین مسیحیت هستند.

فرهنگ و آداب و رسوم شهر ساراگوسا | سفری دیگر

اقتصاد شهر ساراگوسا

اقتصاد شهر ساراگوسا با توجه به اینکه پنجمین شهر پرجمعیت اسپانیا می‌باشد، بسیار موفق است صنایع اتومبیل‌سازی، تولید محصولات کشاورزی و خدمات لجستیکی باعث پیشرفت اقتصادی این شهر مهم اسپانیا هستند.

حمل و نقل عمومی ساراگوسا

حمل و نقل عمومی در شهر ساراگوسا با استفاده از اتوبوس و تاکسی انجام می‌شود. هزینه مربوط به حمل و نقل نیز در این شهر با خرید بلیط یک طرفه یا بلیط ماهانه حمل و نقل داخلی امکان‌پذیر است. افرادی که خودروی شخصی داشته باشند می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه شخصی خود در این شهر تردد کنند. همان طور که گفتیم آلودگی هوا در سطح شهر ساراگوسا پایین است و بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. با استفاده از قطار‌های شهری و اتوبوس امکان دسترسی به شهر‌های مادرید و بارسلونا نیز به راحتی وجود دارد.

حمل و نقل عمومی ساراگوسا | سفری دیگر

سوالات متدالو درباره شهر ساراگوسا

کیفیت زندگی در شهر ساراگوسا اسپانیا چگونه است؟

کیفیت زندگی در این شهر باید بگوییم که کیفیت زندگی بسیار بالا است و قدرت خرید مردم در شهر ساراگوسا متوسط می‌باشد.

هزینه های زندگی در شهر ساراگوسا اسپانیا چقدر میباشد؟

هزینه زندگی در شهر ساراگوسا نسبت به شهرهای دیگری مانند مادرید و بارسلونا ارزانتر است. می‌توان گفت که افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند به صورت ماهیانه ۷۰۷ یورو در ماه باید برای هزینه‌های زندگی مجردی پرداخت کنند.

جمعیت شهر ساراگوسا اسپانیا چقدر است؟

جمعیت شهر ساراگوسا روبه افزایش است و در حال حاضر ۷۳۱ هزار نفر جمعیت دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل دیدنی ‌های جزیره تنریف پیش از اینکه درباره دیدنی ‌های جزیره تنریف صحبت کنیم، بهتر است در ابتدای...

درباره شهر بیلبائو: باز هم مانند دیگر شهرهای کشور اسپانیا که بخاطر تیم فوتبال خود سرشناس شده‌اند، ممکن است شما...

بارسلونا شهری که بیشتر بخاطر فوتبال خود شهرت دارد، اما آیا می‏دانید این شهر به غیر از فوتبال صنعت توریسم...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر