درباره ویزا متریک کارگزار سفارت آلمان بیشتر بدانیم - سفری دیگر

درباره ویزا متریک کارگزار سفارت آلمان بیشتر بدانیم

6 آذر 1400

کارگزار ویزا متریک از طرف سفارت آلمان به رسمین شناخته و معرفی شده است. برای دریافت اجازه ورود به این کشور می توانید از طریق شرکت ویزا متریک اقدام نمایید.

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل صنعتی بودن، بسیاری از تمایل به زندگی در آن هستند. برای سفر به این کشور باید به شرکت یا کارگزار آلمان برای دریافت ویزا متریک مراجعه کرد. برای دریافت ویزا آلمان نیازمند مدارک و طی مراحلی هستید که در ادامه در رابطه با آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. هزینه ویزا متریک قبل از رفتن به سفارت آلمان به میزان 190.000 تومان است و در زمان مراجعه نیز باید 80 یورو پرداخت نمایید. شما از طریق این کارگزاری می توانید بدون دردسر و در سریعترین زمان ممکن وقت سفارت آلمان را بگیرید

کشور آلمان

برای سفر به کشور آلمان باید از سفارت آلمان وقت گرفته شود و سفارت برای شما زمانی را به منظور ارائه مدارک و مصاحبه برای بیان دلیل سفر خود تعیین می نماید. برای سفر به این کشور شما نیاز دارید تا مدارکی را از پیش آماده کرده و به سفارت آلمان و یا شرکت ویزا متریک در زمان مشخص شده مراجعه نمایید و درخواست ویزا کنید. امروزه درخواست برای دریافت ویزا کشور آلمان بیشتر شده است و این سفارت خانه به منظور سرعت عمل در کار و تسهیل آن، بخشی از کار را به کارگزاری ویزا متریک سپرده است.

کشور آلمان ویزا متریک

شرکت ویزا متریک، کارگزار سفارت آلمان

در سال های قبل و زمانی که شما نیاز به دریافت ویزا کشور آلمان داشتید، باید مستقیما به این سفارت مراجعه می کردید. اما به مرور برای کمتر شدن تراکم افراد در این سفارت و تقسیم کار بین چند مرکز و در نتیجه پاسخگویی بهتر به افراد متقاضی ویزا، سفارت آلمان شرکت ویزا متریک را به عنوان یکی از کارگزاران خود معرفی کرد و توسط هیات دیپلماتیک مورد تایید می باشد.

این کار توسط تماما کشورهای عضو شینگن انجام شده است و شرکت هایی را به طور رسمی برای انجام این کار معرفی کرده اند. به طور مثال در صورتی که متقاضی دریافت ویزا کشورهایی مانند هلند، فرانسه و … هستید، می توانید به شرکت وی اف اس گلوبال مراجعه نمایید. برای دریافت ویزا آلمان نیز باید به شرکت ویزا متریک مراجعه کرد. باید دقت داشته باشید که سایت ویزا متریک ارتباطی با کارگزاری ویزا متریک نداشته و این دو تشابه اسمی و البته تشابه کاری با یکدیگر دارند. بنابراین باید به این مورد باید در زمان مراجعه و در زمان تحویل مدارک دقت نمایید. 

شرکت ویزا متریک، کارگزار سفارت آلمان

ویزا متریک و آدرس آن

ویزا متریک در واقع کارگزاری سفارت آلمان است. این شرکت در شهر تهران واقع شده و در صورتی که متقاضی ویزاهای کمتر از 90 روز یا اصطلاخا ویزاهای نوع C هستید، می توانید به جای سفارت آلمان، مستقیما به این شرکت مراجعه نمایید.

آدرس این شرکت عبارت است از: تهران، خیابان شهید بهشتی(خیابان وزرا)، خیابان 21، ساختمان شیراز، شماره 137، طبقه اول

برای ارائه و ارسال درخواست خود می توانید از ساعت 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر به این مرکز مراجعه نمایید و همچنین می توانید به منظور تحویل گذرنامه خود از ساعت 8:30 صبح تا 17 بعد از ظهر به این محل مراجعه نمایید.

این شرکت دارای یک فرم تماس برای مسافران متقاضی ویزا کشور آلمان می باشد که شما می توانید عکس صفحه اول پاسپورت خود را از این روش ارسال کرده و نوع سفر خود را مشخص نمایید. کارگزاران در اولین فرصت وقت سفارت را برای شما گرفته و آن را برای شما ارسال می نمایند. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی نیز می توانید با مشاوران این مرکز در تماس باشید.

برای دریافت وقت سفارت آلمان و در مرحله اول هرگونه تایید و دریافت مدارک و انگشت نگاری در این مرکز انجام می گیرد و سپس مدارک شما به سفارت آلمان فرستاده می شود. شما باید هزینه ای را به عنوان هزینه اولیه و هزینه ثبت نام برای تقاضای ویزا پرداخت نمایید. البته باید بدانید که در نهایت تصمیم پذیرش درخواست شما و صدور ویزا و یا رد آن به هر دلیلی، توسط افسر سفارت این کشور گرفته خواهد شد و کارگزاری ویزا متریک در این تصمیم هیچ دخل و تصرفی ندارد.

تصویر شماره 3

ویزا متریک و آدرس آن

مراحل گرفتن وقت سفارت آلمان از طریق ویزا متریک

برای شروع کار و برای برطرف شدن هرگونه ابهام و دریافت پاسخ سوالات خود، می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های موجود در سایت ارتباط برقرار نمایید. برای دریافت ویزا آلمان از این طریق، باید عکس صفحه اول پاسپورت خود را ارسال نمایید و نوع ویزای مورد نیاز و یا در واقع نوع سفر خود را مشخص نمایید و بیان کنید که ویزای کاری، تجاری، تحصیلی و یا سایر موارد را خواستار هستید.

در صورت نیاز، کارشناسان مسئول، اطلاعات تکمیلی دیگری را از شما درخواست خواهند کرد. پس از این برای شما وقت سفارت آلمان گرفته شده و باید در این زمان وجه مشخص شده را پرداخت نمایید. پس از پرداخت کانفرم وقت سفارت این کشور برای شما ارسال خواهد شد.

درباره ویزا متریک کارگزار سفارت آلمان بیشتر بدانیم - سفری دیگر

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزا کشور آلمان از طریق این کارگزار

پس از تعیین وقت، باید مدارکی را برای ارائه آماده کرده و در روز تعیین شده با خود ببرید. مدارک مورد نیاز دریافت ویزا آلمان عبارتند از:

 • اصل و کپی از صفحات گذرنامه
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی
 • بیمه مسافرتی
 • عکس پشت سفید به تعداد و اندازه تعیین شده
 • فرم درخواست ویزا که باید به طور کامل بخش های آن تکمیل شده باشد
 • ارائه آدرس محل اقامت در کشور مقصد
 • اراده سند ملک و یا اوراق بهادار و یا سهام و یا هرگونه مدارکی از این دست که دارای ارزش باشند
 • در صورت داشتن سفر به سایر کشورهای اروپایی باید ویزای آنها ارائه شود
 • پرینت صورت حساب ها و گردش های مالی حساب شما که توسط بانک ارائه می شود
 • ارائه گواهر اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و گواهی ازدواج برای افراد متاهل و سند اشتغال به کار برای کارمندان

دریافت ویزا کوتاه مدت آلمان از ویزامتریک

شما می توانید از طریق ویزامتریک، درخواست ویزا کوتاه مدت نمایید. این ویزا اعتبار 90 روزه دارد و در صورتی که با اهداف زیر به این کشور سفر می کنید، می توانید از این نوع ویزا استفاده کرده و درخواست آن را ارائه نمایید.

 • به منظور گردشگری
 • دیدار با خانواده، دوستان یا آشنایان
 • به منظور ترانزیت فرودگاهی 
 • شرکت در جلسات کاری و یا تجاری
 • شرکت در نمایشگاه ها
 • بازدید های فرهنگی
 • بازدید های رسمی
 • ورزشی
 • پزشکی

اعتراض به رای صادره مبنی بر عدم ارائه ویزا آلمان

در صورتی که به هر دلیلی با درخواست ویزا شما مبنی بر اجازه ورود به کشور آلمان موافقت نشد، می توانید از طریق ویزا متریک اعتراض کرده و درخواست تجدید نظر نمایید. بدین منظور باید یک نامه اداری به ویزا متریک نوشته و از این طریق اعتراض خود را به صورت کتبی اعلام نمایید تا مجدد درخواست شما بررسی شده و تجدید نظر شود.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید، که یکی از دلایل رد درخواست ویزای شما می تواند نقص در مدارک ارائه شده باشد که باید به این نکته توجه داشته باشید. 

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های شهر دورتموند آلمان: دورتموند با کسب رتبه هفتم در شمار شهرهای پرجمعیت کشور آلمان قرار گرفته است. از...

لایپزیگ از شهرهای مهم و پرجمعیت آلمان بوده که در ایالت فدرال زاکسن واقع شده است. دیدنی های لایپزیگ دیدنی‌‌های...

هزینه های زندگی در کشور آلمان: هزینه‌های زندگی در کشور آلمان شامل هزینه‌های مربوط به تحصیل، اجاره مسکن، تهیه مواد...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر