آب و هوای بلژیک چگونه است؟ - سفری دیگر

آب و هوای بلژیک چگونه است؟

8 مرداد 1401

اگر هم اکنون قصد مسافرت و یا مهاجرت به این کشور را دارید بهتر است ابتدا از آب و هوای بلژیک در فصول مختلف مطلع شوید تا بتوانید در ابتدا فصل مناسب را …

کشور بلژیک در قسمت شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که یک کشور معتدل اروپایی است. این کشور از سمت شمال هم مرز با هلند، از سمت جنوب هم مرز با فرانسه،‌ از سمت شرق با آلمان، از جنوب شرقی با لوکزامبورگ و همچنین از سمت شمال غربی با دریای شمال هم مرز می‌باشد.

اگر هم اکنون قصد مسافرت و یا مهاجرت به این کشور را دارید بهتر است ابتدا از آب و هوای بلژیک در فصول مختلف مطلع شوید تا بتوانید در ابتدا فصل مناسب را برای سفر انتخاب کرده و سپس وسایل مناسب با آن فصل را همراه خود بردارید. در این مقاله سعی داریم به بررسی آب و هوای بلژیک در فصول مختلف بپردازیم تا بیشتر با وضعیت دما و بارندگی این کشور اروپایی آشنا شوید.

آب و هوای کشور بلژیک

بلژیک یک کشور نسبتا کوچک در شمال غربی اروپا است که معمولا در نقاط مختلف و شهرهای آن تفاوت آب و هوایی کمی مشاهده می‌شود. آب و هوا در این کشور معمولا معتدل رو به خنک و مانند سایر نقاط اروپا کمی مرطوب و متاثر از آب و هوای نزدیک به دریای شمال و اقیانوس اطلس است. به طور کلی می‌توان گفت که آب و هوا در بلژیک معتدل و مرطوب است و زمستان‌هایی نسبتا سرد و تابستان‌هایی خنک دارد.

تاثیر اقیانوس اطلس و دریای شمال بر آب و هوای بلژیک زیاد است و همین نزدیکی به دریا باعث شده است که در اغلب مواقع رطوبت هوا نیز مناسب و دما معتدل باشد. همچنین علاوه بر عامل نزدیکی به دریا عامل ارتفاع نیز در برخی مواقع تعیین‌کننده دما در این کشور است و در برخی مناطق کوهستانی شاهد دمای پایین‌تر و هوای سرد‌تری نسبت به مناطق کنار دریا هستیم. عامل ارتفاع بالا و فاصله بیشتر از دریا موجب کاهش دما در این مناطق می‌شود. در ادامه به معرفی وضعیت دما و آب و هوای بلژیک در فصول مختلف می‌پردازیم.

آب و هوای کشور بلژیک

آب و هوای بلژیک در فصل بهار

آب و هوای بلژیک در فصل بهار تقریبا خنک است و می‌توان میانگین دما در این فصل را در حدود ده درجه سانتی گراد در نظر گرفت. میزان بارندگی در این فصل مناسب است اما چندان بالا نیست و رطوبت هوا در وضعیت معتدلی قرار دارد. به طور کلی فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای مسافرت به بلژیک است ولی باید توجه داشته باشید که در صورت بارندگی ممکن است دمای هوا کمی پایین بیاید و نیاز به پوشیدن لباس گرم داشته باشید.

بهار در این کشور شامل ماه مارچ و آوریل و می‌می‌شود و در این سه ماه می‌توان گفت که هوا تقریبا خنک است و در مقایسه با ایران بهار سردتری در بلژیک خواهید داشت.  

آب و هوای بلژیک در فصل تابستان

آب و هوای بلژیک در فصل تابستان از ماه جولای رو به گرمی می‌رود و می‌توانید از آب و هوایی با دمای مناسب و معتدل و کمی مرطوب لذت ببرید. دمای هوا در پایتخت این کشور یعنی بروکسل را در فصل تابستان می‌توان در حدود ۲۳ درجه در نظر گرفت. اما دما در نواحی ساحلی کمی پایین‌تر است و این نواحی به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی اقیانوس اطلس آب و هوای خنک‌تری دارند.

قرارگیری در کنار اقیانوس و توده‌های هوایی که از آن سمت به بلژیک وارد می‌شوند باعث شده‌اند که این کشور در فصل تابستان نیز دارای بارندگی باشد و این بارندگی از بالا رفتن بیش از حد دما جلوگیری می‌کنند و هوا را معتدل و مرطوب نگه می‌دارند. اگر از سمت نواحی ساحلی به سمت نواحی قاره‌ای برویم دمای هوا به تدریج بیشتر می‌شود اما به طور کلی این تفاوت دما چندان زیاد نیست و این تفاوت کم همانطور که گفته شد به دلیل کوچک بودن این کشور می‌باشد.

در مقابل توده‌های هوایی که از سمت اقیانوس اطلس وارد بلژیک می‌شوند و دما را پایین نگه می‌دارند توده‌های دیگری از سمت داخلی قاره اروپا و یا از سمت دریای مدیترانه به این کشور وارد می‌شوند که این توده‌ها موجب افزایش دما می‌شوند و می‌توانند در برخی مناطق و در بعضی روز‌ها دما را در نواحی دور از دریا به ۳۰ درجه سانتی گراد نیز برسانند.

آب و هوای بلژیک در فصل پاییز

آب و هوا در این فصل در کشور بلژیک تا حد زیادی مشابه فصل بهار است. با این تفاوت که بارش‌ها در پاییز کمی بیشتر از بهار هستند و همین موضوع باعث کاهش دما می‌شود. توده‌ هوای خنک در پاییز و همچنین بارندگی‌ها همانطور که گفته شد از سمت اقیانوس اطلس وارد کشور می‌شوند و دما را تا حدود ۱۰ درجه و در برخی روزها کمتر پایین می‌آورند. اما به طور کلی هوا در فصل پاییز چندان هم سرد نیست و می‌توان گفت که معتدل و مرطوب است.

آب و هوای بلژیک در فصل زمستان

آب و هوای بلژیک در فصل زمستان نسبتا سرد است. اما سرما در این کشور طاقت فرسا نیست و به خصوص در مناطق ساحلی بارش باران در فصل زمستان نیز هوا را تا حد زیادی متعادل می‌کند. دمای هوا در این فصل در نواحی ساحلی در حدود ۳ونیم درجه سانتیگراد است و در نواحی دورتر از ساحل که در ارتفاعات هستند دما پایین‌تر و در حدود صفر درجه سانتیگراد است. زمستان‌ها نیز بارش زیادی دارند و هوا در اکثر روز‌ها ابری است و روز‌های آفتابی در زمستان کمتر دیده می‌شوند.

مناسب‌ترین فصل برای سفر به بلژیک  

با توجه به آب و هوای بلژیک که قبلتر در فصول مختلف شرح داده شد به نظر می‌رسد که مناسبترین فصل برای سفر تفریحی به این کشور اواخر فصل بهار و تابستان است. البته در فصول زمستان یا پاییز نیز می‌توانید سفر لذت بخشی داشته باشید اما اگر از هوای دائما ابری لذت نمی‌برید بهتر است این دو فصل را برای سفر انتخاب نکنید.

در فصل بهار و تابستان می‌توانید مناطق ساحلی را برای اقامت انتخاب کنید تا از آب و هوای ملایم و مرطوب این کشور و باران‌های ملایم لذت ببرید. همچنین در فصل تابستان نیز این بارش‌ها ادامه خواهند داشت و تنها در چند روز تابستان دما به نزدیکی سی درجه سانتی گراد می‌رسد و در سایر روز‌های فصل تابستان دما کاملا متعادل و مناسب تعطیلاتی دلچسب است.

مناسب‌ترین فصل برای سفر به بلژیک  

سوالات متداول آب و هوای بلژیک

کشور بلژیک در کجا قرار دارد؟

کشور بلژیک در قسمت شمال غربی قاره اروپا قرار گرفته و می‌توان گفت که یک کشور معتدل اروپایی است.

آب و هوای بلژیک به طور کلی چگونه است؟

آب و هوا در این کشور معمولا معتدل رو به خنک و مانند سایر نقاط اروپا کمی مرطوب و متاثر از آب و هوای نزدیک به دریای شمال و اقیانوس اطلس است.

مناسب ترین فصل برای سفر به بلژیک چه فصلی است؟

با توجه به آب و هوای بلژیک که قبلتر در فصول مختلف شرح داده شد به نظر می‌رسد که مناسبترین فصل برای سفر تفریحی به این کشور اواخر فصل بهار و تابستان است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کمپین سفری دیگر همیشه سعی می‌کند بهترین و رویایی‌ترین سفرها را به شما هدیه دهد تا بتوانید خاص‌ترین لحظات عمر...

نحوه گرفتن وقت سفارت بلژیک چگونه است؟ تعیین وقت مصاحبه سفارت بلژیک یکی از چند مرحله مهم در فرآیند اخذ...

راهنمای کامل دیدنی های لوون شهر جذاب لوون که در کشور بلژیک واقع شده است، با تاریخ غنی، صحنه فرهنگی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر