هزینه های زندگی در کشور دانمارک | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور دانمارک | مسکن – خوراک – پوشاک

25 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور دانمارک، قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و این کشور، کشور گرانی است؛ اما در عین حال باید …

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و این کشور، کشور گرانی است؛ اما در عین حال باید بدانید افرادی که در دانمارک اقامت گرفته و زندگی می‌کنند از شرایط خود راضی هستند. حتی افرادی که از کشورهایی مثل آمریکا، اقامت این کشور را گرفته‌اند، آن را عالی توصیف کرده‌اند.

به نظرتان دلیل گرانی در کشور دانمارک چیست؟ بله درست حدس زدید! مالیات دلیل قیمت‌های بالا در این کشور است. مالیات بر فروش 25 درصد و مالیات بر درآمد از 36 درصد شروع می‌شود. البته مراقبت‌های بهداشتی و تحصیل در این کشور شاد دنیا، رایگان بوده و دستمزدها نیز به طور باور نکردنی بالا است. فراموش نکنید که کپنهاگ، پایتخت دانمارک یک شهر دوست داشتنی با مکان‌های فراوان برای بازدید بوده و البته غذاهای خوشمزه این کشور نیز زبانزد است. در ادامه با برخی از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک آشنا می‌شویم.

هزینه های زندگی در کشور دانمارک | سفری دیگر

هزینه مسکن در دانمارک

درست است که هزینه مسکن یکی از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک است؛ اما بزرگترین چالش برای پیدا کردن مسکن، هزینه آن نیست بلکه در دسترس بودن آن است. در دانمارک هزینه اجاره به شدت وابسته به موقعیت مکانی است؛ مثلا هزینه مسکن در شهر کپنهاگ نسبت به دیگر شهرهای دانمارک بالاتر بوده و در عین حال هزینه مسکن در محله‌هایی مانند فردریکسبرگ بیشتر از یک مکان دانشجویی است.

جالب است بدانید که بسیاری از مردم در کشور دانمارک در محل‌های سکونت مشترک، زندگی می‌کنند که ارزان‌تر بوده ولی دسترسی به آن آسان‌تر است. خوب هزینه یک اتاق در یک آپارتمان مشترک حدود 4000 کرون دانمارک (معادل 600 دلار) و هزینه داشتن واحد شخصی در آپارتمان نیز 7000 کرون (معادل 1000 دلار) در ماه است.

بسیاری از صاحبخانه‌ها از مستاجرین، مقداری را به عنوان ودیعه می‌گیرند ولی در پایان مدت اجازه، اگر از مکان خود به خوبی مراقبت کرده و صدمه‌ای به آن نزده باشید، ودیعه به شما بازگردانده می‌شود ولی در غیر این صورت به اندازه آسیبی که مکان برداشته، از ودیعه نیز کم می‌شود.

مرسوم است که برخی مالک‌ها به جزء ودیعه، مقداری از کرایه‌های ماهانه (مثلا کرایه 3 ماه) را از همان اول از مستأجر می‌گیرند. این کرایه 3 ماهه مربوط به ماه اول و دو ماه پایانی سکونت خواهد بود.

یکی از ویژگی‌های عجیب زندگی در دانمارک به خصوص شهر بزرگ و متمدنی مثل کپنهاگ، حمام‌ها هستند! بله تعجب نکنید، حمام‌ها! آنها کوچک بوده، بیشتر موقعیت‌ها یک دوش روی توالت قرار دارد و کمتر حمامی، وان دارد. برخی مواقع حتی دوش برای حمام گرفتن در آشپزخانه قرار دارد! تعجب‌آور است! بله! واقعا!

در ساختمان‌های قدیمی هنوز حمام و توالت مشترک وجود دارند. در قدیم مرسوم بود که توالت‌ها و حمام‌ها در مکان‌هایی دور از اتاق خواب و در محل محدود قرار می‌گرفتند، به همین دلیل این مکان‌ها به صورت عمومی در آپارتمان‌ها ساخته می‌شدند تا اینکه امکانات انفرادی معمول شد.

با توجه به آنچه گفته شد هزینه آپارتمان‌هایی که سرویس انفرادی دارند با هزینه آپارتمانی که سرویس مشترک دارد، متفاوت خواهد بود.

هزینه مسکن در دانمارک | سفری دیگر

هزینه حمل و نقل در دانمارک

درست است که دانمارک یکی از شادترین کشورهای جهان با بالاترین استانداردهای زندگی شناخته شده است؛ اما سبک زندگی در آنجا بسیار تعجب‌آور به نظر می‌رسد ولی وقتی به خوبی فکر کنیم، متوجه می‌شویم همین تفاوت‌ها است که آنها را به استانداردهای بالای زندگی رسانده است. تنها 14 درصد از مردم کپنهاگ با ماشین به محل کار یا مدرسه می‌روند. می‌توان گفت خودروها گران بوده و ناکارآمد محسوب می‌شوند! این شهر به جای اینکه برای ماشین طراحی شود برای دو چرخه طراحی شده است. در این کشور، دوچرخه سواری، ارزان‌ترین و کارآمدترین راه برای رفت و آمد است. اگر اهل دوچرخه سواری نیستید، سیستم حمل و نقل عمومی در دانمارک عالی است.

هزینه‌های حمل و نقل عمومی یکی از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک محسوب می‌شود که البته برای ساکنان به طرز عالی مقرون به صرفه محسوب می‌شود. اکثر مردم در دانمارک از کارتی به نام Rejsekort استفاده کرده و در هر بار استفاده از اتوبوس یا قطار از آن استفاده می‌کنند و وقتی مقدار شارژ آن تمام شد، آن را شارژ و اسکن می‌کنند. هزینه‌ها با توجه به منطقه، مسافت، زمان روز و میزان سفر متفاوت خواهد بود. شارژ این نوع کارت‌ها بسیار ارزان‌تر از تهیه بلیط تکی است. با خرید کارت به جای پرداخت 3.45 دلار برای تهیه بلیط تکی، در هر منطقه تقریبا هزینه‌ای معادل 1.75 – 2.15 دلار دارید.

اگر در مرکز شهر زندگی کنید هزینه‌های حمل و نقل عمومی برای هر فرد کمتر خواهد بود مثلا هر فرد به طور معمول حدود 54 دلار هزینه حمل و نقل عمومی پرداخت خواهد کرد، در حالیکه اگر فردی در حومه شهر زندگی کند، به طور معمول، هزینه‌ای حدود 118 دلار در ماه صرف هزینه حمل و نقل عمومی خواهد کرد. به یاد داشته باشید به صرفه‌ترین وسیله حمل و نقل در دانمارک، دوچرخه است.

این سیستم موجب شده، کشور دانمارک، کمترین آلودگی توسط آلاینده‌هایی چون ماشین را داشته باشد.

هزینه حمل و نقل در دانمارک | سفری دیگر

هزینه ملزومات در کشور دانمارک

یکی از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک به خرید مواد غذایی اختصاص دارد. درست است که هزینه زندگی در این کشور، گران است، اما اصول اولیه خوراکی ارزان هستند. به طور مثال یک لیتر شیر، یک قرص نان و یک کیسه پاستا؛ هر کدام حدود یک دلار قیمت دارند. یک تکه کره مارک فروشگاهی حدود 1.50 دلار و 12 عدد تخم مرغ نیز 2.85 دلار قیمت دارد. البته بستگی به این دارد که از کجا خرید می‌کنید. اجناس سوپرمارکت‌هایی مانند نتتو و آلدی بسیار ارزان‌تر از اجناس سوپرمارکت ایرما بوده و مغازه‌های محصولات محلی نیز ارزان‌تر از بازارهای موجود در مرکز شهر هستند.

حالا به مواد خوراکی گران قیمت می‌رسیم، مواد خوراکی که به طور مداوم گران‌تر نیز می‌شوند. این مواد عبارت از انواع گوشت، ماهی، سبزیجات و میوه‌ها هستند. میوه‌ها به صورت تکی فروخته می‌شوند و به طور عجیبی گران قیمت هستند. برای یک عدد موز یا یک عدد سیب مبلغی حدود 35 سنت باید بپردازید. میوه‌ها کمتر به صورت کیلویی فروخته می‌شوند و دانه‌ای به فروش می‌رسند.

لوازم آرایشی و بهداشتی مانند شامپوی سر، شامپوی بدن و خمیر دندان بسیار گران هستند؛ اما با این حال از فروش بسیار خوبی برخوردار هستند. بسیاری از افراد، لوازم بهداشتی تخفیف خورده‌ای که تاریخ انقضای آنها نزدیک است، خریداری می‌کنند.

خرید وسایل خانه برای تجهیز خانه که بسیار گران بوده و باید هزینه زیادی در این زمینه کرد زیرا برندهای طراح زیادی در کشور دانمارک وجود دارند. در عین حال فروشگاه‌های دست دوم فروشی زیادی نیز برای کم شدن هزینه‌ها در سطح شهرهای دانمارک وجود دارند.

خرید لباس نیز یکی دیگر از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک محسوب می‌شود که بسیار بالا است. مارک پوشی یکی از مشخصه‌های افرادی است که در دانمارک زندگی می‌کنند.

هزینه ملزومات در کشور دانمارک | سفری دیگر

هزینه استفاده از تلویزیون در دانمارک

یکی از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک که آزار دهنده بوده، هزینه استفاده از تلویزیون است. هر فردی که تلویزیون، کامپیوتر یا حتی تلفن هوشمند دارد باید سالانه حدود 360 دلار برای DR (کانال ملی) بپردازد، چه آن را تماشا کند و چه تماشا نکند.

هزینه استفاده از تلویزیون در دانمارک | سفری دیگر

هزینه‌ های لوکس در دانمارک

جالب است بدانید که رفتن به رستوران و کافه در دانمارک جزء هزینه‌های لوکس محسوب می‌شوند. این قسمت از هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک، قیمت‌های بالای واقعی را دارند. همه چیزهای سرگرم‌کننده مانند صرف غذا، خوردن قهوه یا نوشیدنی و رفتن به سینما هزینه‌های زیادی را خواهند داشت. کپنهاگ دانمارک یک شهر غذا بوده که مکان‌های جذاب زیادی دارد اما کیف پول شما، بهای آن را خواهد پرداخت.

خب بیایید از گرانی‌های معمولی در این قسمت شروع کنیم. قهوه معمولی در یک کافه معمولی 4.15 دلار، کاپوچینو 7.50 دلار و یک تکه کیک کوچک نیز 5 دلار هزینه خواهد داشت. یک غذای معمولی در یک کافه معمولی 20 دلار هزینه خواهد داشت در حالیکه فست فودهای مک دونالد امریکایی به آن معروفی 9 دلار هزینه خواهند داشت. خودتان تفاوت قیمت‌ها را با این مقایسه حس خواهید کرد.

یک شام معمولی در یک رستوران معمولی از هزینه 40 دلاری شروع خواهد شد؛ اما برای امتحان کردن غذاهای نوردیک جدید در رستوران‌های گران قیمت باید 300 دلار پرداخت کنید.
رفتن به سینما به همراه پاپ کورن و نوشیدنی برای هر فرد حدود 60 دلار هزینه خواهد داشت.

هزینه‌های لوکس در دانمارک | سفری دیگر

کلام پایانی

اگر می‌خواهید ویزا بگیرید و اجازه اقامت در دانمارک را اخذ نمایید، بهتر است با شرکت‌هایی مانند سفری دیگر که در این زمینه فعالیت داشته و با تجربه و معتبر هستند، همراه شوید. در نهایت نیز کارشناسان با تجربه شرکت، با توجه به بودجه‌ای که برای هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک دارید به شما خواهند گفت که در کدام منطقه خانه کرایه کنید تا سرمایه شما برای هزینه‌هایی که میکنید، کافی باشد.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور دانمارک

هزینه های زندگی در کشور دانمارک چگونه است؟

هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و این کشور، کشور گرانی است؛ اما در عین حال باید بدانید افرادی که در دانمارک اقامت گرفته و زندگی می‌کنند از شرایط خود راضی هستند.

هزینه مسکن در کشور دانمارک چگونه است؟

خوب هزینه یک اتاق در یک آپارتمان مشترک حدود 4000 کرون دانمارک (معادل 600 دلار) و هزینه داشتن واحد شخصی در آپارتمان نیز 7000 کرون (معادل 1000 دلار) در ماه است.

قیمت غذا در رستوران های کشور دانمارک چقدر است؟

یک شام معمولی در یک رستوران معمولی از هزینه 40 دلاری شروع خواهد شد؛ اما برای امتحان کردن غذاهای نوردیک جدید در رستوران‌های گران قیمت باید 300 دلار پرداخت کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره شهر آرهوس دانمارک: شهر آرهوس به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2017 انتخاب شد. انبوه افرادی که در...

درباره شهر راسکیله دانمارک: راسکیله شهر پادشاهان و وایکینگ‌ها است. تحسین مناطق اسکاندیناوی امر جدیدی نیست، تمامی شهرهای این منطقه...

راهنمای کامل دیدنی های شهر اسبیرگ اسبیرگ یک شهر تاریخی و ساحلی بسیار زیبا است که مانند پایتخت این کشور...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر