درباره شهر کپنهاگ | شرایط - هزینه ها - سبک زندگی - سفری دیگر

درباره شهر کپنهاگ | شرایط – هزینه ها – سبک زندگی

30 مهر 1401

درباره شهر کپنهاگ، شهر کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر دانمارک محسوب می‌شود. این شهر از همان ابتدا به سادگی شروع به رشد کرد، در ابتدا روستای کوچک ماهیگیری بود …

درباره شهر کپنهاگ: شهر کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور دانمارک محسوب می‌شود. این شهر از همان ابتدا به سادگی شروع به رشد کرد، در ابتدا روستای کوچک ماهیگیری بود که در سال 1167 تأسیس شد و در سال 1443 به پایتخت دانمارک تبدیل شد. ظهور کپنهاگ تا عصر طلایی دانمارک (1800-1850) ادامه یافت. در آن دوران، دریای شمال و بالتیک تحت کنترل دانمارک بود و از تجارت دریایی ثروتمند شد.

امروزه فرهنگ دانمارکی کپنهاگ مدرن در همان طبیعت فروتنانه دهکده ماهیگیری قدیمی کوچک قرن دوازدهمی ریشه دارد. مردم کپنهاگ به حفظ یک جامعه جمعی و برابر در عین داشتن یک زندگی ساده و شاد افتخار می‌کنند.

درباره شهر کپنهاگ | شرایط - هزینه ها - سبک زندگی | سفری دیگر

موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر کپنهاگ

شهر کپنهاگ در ساحل شرقی جزیره نیوزیلند واقع شده است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی و دولتی دانمارک بوده و از مراکز مهم مالی اروپای شمالی در بورس محسوب می‌شود. منطقه شهری کپنهاگ شامل نزدیک‌ترین بخش منطقه نیوزیلند نیز شده و بیش از 2 میلیون نفر جمعیت دارد اما خود کپنهاگ حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد.

شرایط زندگی در شهر کپنهاگ

شهر کپنهاگ یک کلانشهر تمیز و سرسبز بوده که استانداردهای زندگی بسیار بالایی ارائه داده و به راحتی می‌توان بین کار و زندگی تعادل برقرار کرد. به این گونه که هم می‌توان در زمینه کاری پیشرفت لازم را داشت و هم یک زندگی خانوادگی رضایت بخش را تجربه کرد. در این شهر اکثر مردم به فضای شخصی یکدیگر احترام می‌گذارند. کپنهاگ یک منطقه امن بوده که دسترسی رایگان به سیستم آموزشی از ویژگی‌های آن است. البته چندین مدرسه بین‌المللی نیز وجود دارد که باید برای تحصیل در آن، هزینه کمی پرداخت کرد.

دانمارکی‌ها رفتار خوبی با مهاجرین دارند اما زیاد با آنها صمیمی نمی‌شوند. دلیل این که صمیمی نمی‌شوند ریشه در نوع رفتار دانمارکی دارد. بیشتر دانمارکی‌ها در دایره دوستان خود که از دوران مدرسه و دانشگاه با آنها آشنا شده‌اند، باقی می‌مانند و از آن دایره امن بیرون نمی‌آیند.

شرایط زندگی در شهر کپنهاگ | سفری دیگر

هزینه زندگی در کپنهاگ

احتمالا بدانید شهر کپنهاگ مانند بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر، شهر گرانی است. در عین حال تهیه مواد غذایی مقرون به صرفه به نظر می‌رسد. اجاره خانه در این شهر خیلی گران است و بیشتر هزینه زندگی به آن برمی گردد. مالیات هم در این شهر مانند دیگر شهرهای دانمارک بالا است. مالیات بر درآمد شخصی و همچنین کالاهای خریداری شده، تعلق می‌گیرد. با این حال درآمدها و دستمزدها معمولا خوب هستند و می‌توانید در کپنهاگ یک زندگی آبرومندانه داشته باشید.

هزینه زندگی در کپنهاگ | سفری دیگر

حمل و نقل عمومی در شهر کپنهاگ

کارآمدی حمل و نقل عمومی در شهر کپنهاگ را می‌توان خوب توصیف کرد. اتوبوس‌ها، منطقه قابل توجهی از شهر را پوشش می‌دهند. مترو توسعه یافته نیز کمک بزرگی به حمل و نقل عمومی در این شهر می‌کند. از طرف دیگر در بیشتر شهرهای اروپایی از جمله شهر کپنهاگ داشتن وسیله نقلیه شخصی و رانندگی گران بوده و مالیات زیادی را نیز در بر می‌گیرد، به همین دلیل بیشتر مردم ترجیح می‌دهند با وسایل حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنند.

دوچرخه سواری برای رفت و آمد و رسیدن به مقصد نیز به یک فرهنگ عمومی برای مردم شهر تبدیل شده است. به خصوص اینکه این شهر رؤیای شهر بدون کربن را در سر دارد. در خارج از شهر نیز مسیرهایی برای دوچرخه سواری وجود دارد. یکی از مزایای دوچرخه سواری روزانه این است که افراد خوش فرم نگه داشته می‌شوند و به همین دلیل از صرف هزینه اضافی باشگاه تناسب اندام نیز جلوگیری می‌شود.

حمل و نقل عمومی در شهر کپنهاگ | سفری دیگر

مراقبت‌ های بهداشتی در کپنهاگ

خدمات درمانی اولیه در شهر کپنهاگ معمولا رایگان بوده زیرا از طریق مالیات پرداخت می‌شوند. جالب است بدانید پزشکان کپنهاگی به تجویز دارو تمایلی ندارند و معمولا پیاده روی و ورزش را توصیه می‌کنند. دندانپزشکی و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی ثانویه رایگان نبوده و هزینه بر هستند.

کار کردن در کپنهاگ

شهر کپنهاگ یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های مهاجرت به دانمارک است. بسیاری از افراد به امید یافتن شغل به این شهر اروپایی نقل مکان می‌کنند. واقعیت این است که پیدا کردن کار در این شهر کمی سخت به نظر می‌رسد. البته اگر هوشمند عمل کنید، پیدا کردن کار نیز سخت نیست. برای افزایش شانس خود برای یافتن شغل، باید یک مجموعه مهارت منحصر بفرد اما پرتقاضا ایجاد کنید.

بهتر است یک صفحه لینکدین راه اندازی کرده و زبان دانمارکی را نیز یاد بگیرید. جالب است بدانید بسیاری از مشاغل در کپنهاگ حتی به بازار نمی‌آیند و از طریق شبکه‌سازی به کار خود و کسب درآمد می‌رسند.
اگر شغلی دارید، تعادل بین کار و زندگی عالی پیش خواهد رفت. اغلب محیط‌های کاری در این شهر مثبت بوده و جای پیشرفت دارند.

کار کردن در کپنهاگ | سفری دیگر

زبان گفتاری در کپنهاگ

زبان یکی از چالش‌ها برای مهاجران به دانمارک است؛ البته برای افرادی که به شهر کپنهاگ دانمارک مهاجرت می‌کنند، این چالش سبک‌تر است. نوشتن زبان دانمارکی سخت نیست اما سخن گفتن با لهجه کمی مشکل است. لهجه دانمارکی به قدری مختلف و سخت است که همسایگان این کشور مانند سوئد و نروژ که با آنها تقریبا هم زبان هستند، در فهمیدن لهجه دانمارکی با مشکل مواجه هستند. افرادی که در کپنهاگ زندگی می‌کنند معمولا به انگلیسی نیز مسلط هستند. به همین جهت کار مهاجران در این شهر دانمارک، آسان‌تر از شهرهای دیگر است.

سبک زندگی در شهر کپنهاگ

سبک زندگی در شهر کپنهاگ بسیار ساده و البته معمولی است. از زرق و برق دیگر شهرهای اروپایی خبری نیست. چندین پارک و سواحل در نزدیکی شهر قرار دارد. کانال‌های آب روان نیز برای شنا کردن مناسب هستند و اغلب از این آب‌ها برای آب تنی استفاده می‌کنند. جشنواره‌ها و کنسرت‌های زیادی در طول سال برگزار می‌شوند. جالب است که بچه‌ها معمولا با دوچرخه به مدرسه می‌روند، بدون این که به مشکلی بربخورند. این شهر به قدری امن است که مردم اغلب نوزادان خود را بیرون از خانه، تنها می‌گذارند تا خوابشان ببرد. کپنهاگ پر از خواربار فروشی بوده و برای تأمین مایحتاج خود مجبور نیستید مسیرهای طولانی را طی کنید.

سبک زندگی در شهر کپنهاگ | سفری دیگر

سوالات متداول درباره شهر کپنهاگ

آیا شهر کپنهاگ دانمارک، مکان‌های دیدنی و تفریحی دارد؟

کپنهاگ دارای مکان‌های دیدنی و فرهنگی بسیاری است. این شهر به دلیل اینکه مکان زندگی پادشاهان زیادی بوده، دارای قلعه‌های تاریخی بسیاری از جمله قلعه کرونبورگ، روزنبورگ و آمالینبورگ است. این شهر دارای موزه‌های زیادی نیز هست.

هوا در کپنهاگ چگونه است؟

بیشترین روزهای بارانی در ژانویه، نوامبر و دسامبر است. میانگین سالانه روزهای بارانی 156 است. اغلب در کپنهاگ باران می‌بارد و خشک‌ترین ماه سال، ماه می‌با 10 روز بارندگی است.

هزینه های زندگی در شهر کپنهاگ چگونه است؟

احتمالا بدانید شهر کپنهاگ مانند بسیاری از شهرهای اروپایی دیگر، شهر گرانی است. در عین حال تهیه مواد غذایی مقرون به صرفه به نظر می‌رسد. اجاره خانه در این شهر خیلی گران است و بیشتر هزینه زندگی به آن برمی گردد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هزینه های زندگی در کشور دانمارک: قبل از هر چیزی باید بدانید هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک بالا بوده و...

درباره شهر راسکیله دانمارک: راسکیله شهر پادشاهان و وایکینگ‌ها است. تحسین مناطق اسکاندیناوی امر جدیدی نیست، تمامی شهرهای این منطقه...

دعوت نامه دانمارک یکی از راه های دریافت ویزای این کشور است. دانمارک یکی از کشور های اروپایی است که...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر