هزینه های زندگی در کشور یونان | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور یونان | مسکن – خوراک – پوشاک

26 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور یونان، اکثر مهاجران از زندگی در یونان به دلیل سبک زندگی سالم، راحت و آرامی که این کشور ارائه می‌دهد قدردانی می‌کنند.

هزینه های زندگی در کشور یونان: اخیرا یونان به مقصدی محبوب در میان مهاجران تبدیل شده است که برای لذت بردن از آب‌و‌هوای خوب، غذای سالم و سبک زندگی آرام به آنجا می‌روند. البته زندگی کردن در یونان به‌عنوان یک مهاجر همیشه به اندازه سفر به این کشور در تعطیلات آفتابی آسان نیست. با این حال، شما می‌توانید در آنجا زندگی راحت و هیجان انگیزی داشته باشید، مشروط بر اینکه با فرهنگ آن سازگار شده باشید و زبان را یاد گرفته باشید.

اما قبل از انتخاب این کشور برای زندگی ابتدا باید فاکتورهایی را در نظر داشته باشید یکی از این فاکتورها هزینه زندگی در یونان است. در این مطلب قصد داریم به بررسی کشور یونان و این هزینه‌ها بپردازیم پس تا پایان ما را همراهی کنید.

هزینه های زندگی در کشور یونان | سفری دیگر

با یونان بیشتر آشنا شوید

یونان کشوری است که در جنوب اروپا در انتهای جنوبی شبه جزیره بالکان واقع شده و دارای مجمع الجزایری از حدود 2000 جزیره است. این کشور با آلبانی، مقدونیه، بلغارستان، ترکیه، دریای اژه، دریای ایونیا و دریای مدیترانه مرز زمینی دارد. یونان دارای موقعیت استراتژیکی است که بر دریای اژه و نزدیکی جنوبی به تنگه ترکیه تسلط دارد. نظام حکومتی یک جمهوری پارلمانی است. رئیس جمهور رئیس دولت است و نخست وزیر رئیس دولت است. این کشور دارای یک اقتصاد بازار است که در آن قیمت کالاها و خدمات در یک سیستم قیمت آزاد تعیین می‌شود. همچنین یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) است.

شرایط زندگی در یونان

اکثر مهاجران از زندگی در یونان به دلیل سبک زندگی سالم، راحت و آرامی که این کشور ارائه می‌دهد قدردانی می‌کنند. در طول سال هوا خوب، گرم و آفتابی است. به‌طور کلی، مردم یونان آرام هستند، به جز زمانی که نگرش سیاسی به پلیس نشان می‌دهند. غذاهای یونانی خوشمزه و سالم هستند. این کشور دارای زیرساخت‌های توسعه یافته و مقرون به‌صرفه و شبکه حمل‌‌و‌نقل عمومی است و سطح تحصیلات آن بر اساس استانداردهای بین‌المللی بسیار بالا است. علاوه‌بر این، مدارس ملی زیادی وجود دارد که کودکان می‌توانند در آن‌ها به زبان‌های اصلی خود مانند انگلیسی، آلمانی، روسی یا اسپانیایی تحصیل کنند.

شرایط زندگی در یونان | سفری دیگر

لیست هزینه‌‌های زندگی در کشور یونان

اگر آب‌و‌هوای عالی مدیترانه‌ای، غذاهای شگفت‌انگیز، مردم مهمان‌نواز، و فرصت سفر به جزیره کافی نبود، هزینه زندگی ممکن است دلیل دیگری برای جذب شما به یونان باشد. از مسکن تا غذاخوری، مراقبت‌های بهداشتی تا مراقبت از مو، متوسط هزینه زندگی در یونان به طور قابل‌توجهی کمتر از بسیاری از کشورها است. در زیر هزینه‌های اساسی را بیان می‌کنیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

هزینه اجاره در کشور مجارستان

اولین تصمیم مهم شما برای انتخاب محل زندگی است.خواهد بود، با جمعیتی کمتر از 11 میلیون نفر، حتی شهرهای بزرگ یونان در مقیاس جهانی آنقدر بزرگ نیستند. آتن، پایتخت، خانه 3.2 میلیون نفر است و پرجمعیت ترینپرجمعیت‌ترین شهر کشور است. بزرگترین شهر بعدی، تسالونیکی، دارای 812000 نفر ساکن است. به غیر از این دو منطقه شهری، تعداد زیادی شهرک متوسط و دهکده هایدهکده‌های کوچک زیادی وجود دارد.

بسته به ترجیحات سبک زندگی خود، می‌توانید چیزیمی‌توانید خانه‌ای را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد،. اما اگر هزینه کم زندگی هدف اصلی شما باشد، شهرها و روستاهای کوچکتر هزینه کمتری دارند.

به طور متوسط، هزینه اجاره در یونان تقریباً 70٪ کمتر از ایالات متحده است، زیرا اجاره یا وام مسکن معمولاً بالاترین هزینه ماهانه شما است، این امر تفاوت زیادی در بودجه شما ایجاد می‌کند. در آتن، می‌توانید یک آپارتمان راحت یک خوابه را با کمتر از 650 دلار اجاره کنید و اگر در یک شهر کوچکتر یا روستایی زندگی می‌کنید، اجاره بها می‌تواند زیر 350 دلار باشد. آپارتمان‌ها از مدرن با آشپزخانه‌ها و حمام‌های به‌روز گرفته تا روستایی با سر دوش‌های دستی و وسایل قدیمی که ممکن است به شما این حس را بدهد که در یک فیلم قدیمی هستید، متفاوت است.

هزینه اجاره در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه مواد غذایی در کشور مجارستان

هزینه غذا در سوپرمارکت‌های معمولی تقریباً معادل ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی است. با کمی تلاش، می‌توانید قبض غذای خود را با رفتن به لایکی (به یونانی «بازار مردم») که کشاورزان و تولیدکنندگان کالاهای خود را مستقیماً به شما می‌فروشند، کاهش دهید. این بازارها محصولات تازه و محلی، تخم‌مرغ، آجیل و برخی از مواد اولیه اصلی مانند برنج و لوبیا را عرضه می‌کنند.

مشابه بازارهای کشاورزان در دیگر کشورها، اما اغلب با کسری از هزینه، بازارهای لایکی در فضای باز برگزار می‌شوند و از یک برنامه فصلی پیروی می‌کنند. کیفیت غذا شگفت‌انگیز است و تجربه بالا و پایین رفتن در جزایر رنگارنگ زیتون، گوجه فرنگی، بادمجان، حبوبات و غیره هم سرگرم‌کننده و هم مقرون به‌صرفه است. حتما لایکی‌های محله خود را بپرسید و به آن‌ها برای خرید مراجعه کنید.

هزینه مواد غذایی در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه برق در کشور مجارستان

به‌طور متوسط، برق در یونان حدود 65٪ گران‌تر از آمریکا است، اگرچه هزینه برق در یونان نسبت به بقیه کشورهای اتحادیه اروپا متوسط در نظر گرفته می‌شود. یونان می‌تواند هوای تابستانی بسیار گرم داشته باشد، بنابراین اگر کولر خود را تمام روز روشن بگذارید، قبض‌های برق ممکن است در تابستان افزایش پیدا کند. برای یک آپارتمان دو خوابه متوسط، بسته به فصل و کاربری خود، می‌توانید از 40 تا 160 دلار در ماه انتظار داشته باشید.

هزینه برق در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه گرمایش در کشور مجارستان

گرمایش خانگی به یکی از دو روش ارائه می‌شود، گرمایش مستقل یا گرمایش کنترل شده توسط مدیریت ساختمان آپارتمان شما. اگر گرمایش مستقل دارید، استفاده را کنترل می‌کنید. در غیر این صورت، بر اساس زمانی که مدیریت ساختمان تصمیم می.گیرد گرما را برای کل ساختمان روشن کند، koinochristo (هزینه‌های مشترک) را برای بخش گرما پرداخت می‌کنید. این امر از آپارتمانی به آپارتمان دیگر متفاوت است، بنابراین حتما قبل از اجاره محل خود در مورد قبوض گرما سوال کنید.

هزینه گرمایش در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه غذاخوری بیرون در کشور مجارستان

یونان دارای میخانه و رستوران است، میخانه‌ها معمولاً با هزینه کمتر، منوهای اصلی با غذاهای کلاسیک یونانی مانند ماهی کبابی، دلمه، تزاتزیکی، سالاد یونانی و غیره ارائه می‌دهند. این ظروف به‌طور معمول با کمتر از پنج ماده ساده و تقریباً همیشه با روغن زیتون و آب لیموی تازه چاشنی می‌شوند. شراب خانگی در میخانه‌ها بسیار کم هزینه است (نیم لیتر اغلب 5 دلار یا کمتر است) و می‌تواند نسبتاً خوب باشد.

حتی در شهرهای بزرگ به راحتی می‌توانید یک غذای میخانه دو نفره را با شراب با قیمت زیر 30 دلار میل کنید و با کمی تحقیق و تلاش می‌توانید هزینه کمتری نیز بپردازید. رستوران‌ها طیف گسترده‌ای دارند و بسته به سلیقه شما می‌توانند کاملا مقرون به‌صرفه یا گران باشند. یونان غذاهای عالی ارائه می‌دهد، بنابراین چقدر هزینه می‌کنید واقعاً به شما بستگی دارد. غذاهای خیابانی نیز در یونان محبوب هستند و اگر می‌خواهید یک وعده غذایی ارزان قیمت داشته باشید اما نمی‌خواهید آشپزی کنید، می‌توانید به‌راحتی یک سوولاکی، کباب یا جایرو با کمتر از 5 دلار تهیه کنید.

هزینه غذاخوری بیرون در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه پزشک در کشور مجارستان

یونان دو گزینه مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهد یک سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی با بودجه ملی و بیمه خصوصی. با مراقبت‌های بهداشتی عمومی، ویزیت اورژانس بدون در نظر گرفتن وضعیت شغلی یا ملیت شما رایگان است. برای تمام خدمات دیگر در سیستم مراقبت‌های بهداشتی ملی، یا از جیب شما (اگر حامی کارفرما ندارید) یا از طریق طرح بیمه‌ای که کارفرمای شما AMKA ارائه می‌کند، هزینه دریافت می‌کنند.

بیمه خصوصی که به شما امکان دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی خصوصی را می‌دهد، قابل خریداری است و به‌طور کلی بسیار ارزان‌تر از طرح‌های ایالات متحده است. اگر نگران کیفیت مراقبت‌های بهداشتی هستید، نگران نباشید. کیفیت مراقبت‌های بهداشتی بسیار بالا و هزینه آن بسیار پایین است، به همین دلیل یونان به مقصد گردشگری پزشکی تبدیل شده است.

هزینه پزشک در کشور مجارستان | سفری دیگر

هزینه مراقبت شخصی در کشور مجارستان

دستمزدها در یونان معمولاً پایین است و این بر صنعت مراقبت شخصی نیز تأثیر می‌گذارد. قیمت یک مدل موی پایه زنانه در آتن حدود 35 دلار (25 دلار برای مدل موهای مردانه) است. شما می‌توانید ناخن‌های خود را با هزینه بسیار کمی رنگ کنید. شما به راحتی می‌توانید یک مربی شخصی با قیمت پایین پیدا کنید تا با آن ورزش کنید. این امر سبب شده بسیاری از مهاجران بتوانند از این خدمات به راحتی بهره لازم را ببرند.

هزینه حمل‌ و‌ نقل در کشور مجارستان

حمل‌و‌نقل عمومی در یونان با شبکه‌های گسترده اتوبوس، قطار و مترو که از شهرهای بزرگ و شهرهای متوسط پشتیبانی می‌کند، نسبتاً مناسب است. تاکسی‌های شخصی با حداقل کرایه شما را جابجا خواهند کرد و نیازی نیست مبلغ زیادی بپردازید. اما بسیاری از مردم گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی را انتخاب می‌کنند. پس اگر شما هزینه کمتری را برای تردد بپردازید بهتر است که از حمل‌و‌نقل عمومی بهره ببرید به‌طور کلی هزینه حملونقل در این کشور به خود شما بستگی دارد. طبیعتا هر چقدر مسافت کمتری را طی کنید پایین‌ترین هزینه را برای حمل‌و‌نقل پرداخت خواهید کرد‌. اما اگر فردی هستید که به تردد مداوم نیاز دارید باید هزینه مناسبی را به جابجایی خود در ما اختصاص دهید.

هزینه حمل‌ و‌ نقل در کشور مجارستان | سفری دیگر

کلمه پایانی

زندگی در یونان به.عنوان یک مهاجر فرصت‌های عالی برای لذت بردن از آب و هوای دلپذیر، غذاهای سالم، سرعت زندگی آرام، مناظر زیبا و سنت غنی فرهنگی و آموزشی این کشور را فراهم می‌کند. با این حال، زندگی در این کشور مانند خواندن در مورد آن نیست، و قبل از اینکه بتوانید یونان را برای خود انتخاب کنید، به یک تجربه شخصی نیاز دارید. با توجه به مطالب گفته شده هزینه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورها بسیار مناسب است. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان مجموعه ما ارتباط بگیرید.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور یونان

کشور یونان دقیقا در کجا قرار دارد؟

یونان کشوری است که در جنوب اروپا در انتهای جنوبی شبه جزیره بالکان واقع شده و دارای مجمع الجزایری از حدود 2000 جزیره است.

چندتا از مزایای کشور یونان چیست؟

این کشور دارای زیرساخت‌های توسعه یافته و مقرون به‌صرفه و شبکه حمل‌‌و‌نقل عمومی است و سطح تحصیلات آن بر اساس استانداردهای بین‌المللی بسیار بالا است.

هزینه اجاره خانه در کشور یونان چه قیمتی است؟

در آتن، می‌توانید یک آپارتمان راحت یک خوابه را با کمتر از 650 دلار اجاره کنید و اگر در یک شهر کوچکتر یا روستایی زندگی می‌کنید، اجاره بها می‌تواند زیر 350 دلار باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

به نام خداوند بخشنده مهربان، در این پست می خواهیم به شما از زیبایی های دریاچه وولیاگمنی آتن بگوییم. دریاچه...

شهر آتن پایتخت کشور یونان دارای قدمت 3000 ساله است و مهد تمدن غرب به شمار می‌رود. آتن در نزدیکی...

امروزه بسیاری از مردم قصد مهاجرت به کشور‌های اروپایی با ویزای شنگن را دارند. کشور یونان نیز یکی از کشور‌های...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر