هزینه های زندگی در کشور لهستان | مسکن - خوراک - پوشاک - سفری دیگر

هزینه های زندگی در کشور لهستان | مسکن – خوراک – پوشاک

22 شهریور 1401

هزینه های زندگی در کشور لهستان، هزینه‌های زندگی در کشور لهستان ارزان بوده و به همین دلیل مهاجران زیادی این کشور را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

کشور لهستان یکی از کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه شینگن است. با اقامت در این کشور می‌توان به سایر کشورهای حوزه شینگن دسترسی داشت. هزینه‌های زندگی در کشور لهستان ارزان بوده و به همین دلیل مهاجران زیادی این کشور را برای اقامت انتخاب می‌کنند. با پایین بودن هزینه‌های زندگی در لهستان این کشور مقصد مناسبی برای کار، تحصیل، زندگی و… مهاجران خواهد بود.

به طور معمول بخشی از درآمد مردم صرف هزینه‌های غذا، خرید لباس، حمل و نقل، تحصیلات و… می‌شود. با توجه به شرایط زندگی و علایق افراد میزان این هزینه‌ها متفاوت می‌باشد. اما قبل از سفر به لهستان لازم است که تا حدی از هزینه‌های زندگی در این کشور آگاهی پیدا کنید تا در صورت اقامت با مشکل مواجه نشوید. در این مقاله می‌خواهیم هزینه‌های زندگی در کشور لهستان را مورد بررسی قرار دهیم، در صورت تمایل با ما همراه باشید.

هزینه های زندگی در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه‌ های زندگی در کشور لهستان و عوامل تاثیر گذار بر آن

با توجه به تحقیقات انجام شده هزینه زندگی در لهستان نسبت به کشورهای بسیاری کمتر می‌باشد. در مقایسه‌هایی که با کشور ایران صورت گرفته، هزینه‌های زندگی در کشور لهستان سال 2022 به طور تقریبی 2 درصد پایین‌تر است. در سال 2022 هزینه‌ها برای زندگی یک نفر ماهانه حدودا 5000 زلوتی (واحد پول لهستان) می‌باشد. اما یک خانواده با 4 عضو تقریبا 9600 زلوتی در ماه هزینه دارند.

میزان هزینه‌های زندگی افراد مختلف متفاوت خواهد بود. سبک و چگونگی زندگی کردن آن‌ها و اولویت‌هایی که دارند، همه این‌ها نقش مهمی در هزینه‌های زندگی ایفا می‌کنند. به طور مثال برای برخی خرید پوشاک مد روز و گران قیمت اهمیت زیادی دارد و برخی دیگر هم هزینه‌های زیادی بابت تفریحات خود می‌پردازند. علاوه بر این شهر محل سکونت هم در هزینه‌های لازم برای زندگی تاثیر گذار است. در ادامه بعضی از هزینه‌های زندگی در کشور لهستان را بررسی می‌کنیم.

هزینه‌ های زندگی در کشور لهستان و عوامل تاثیر گذار بر آن | سفری دیگر

هزینه مسکن در کشور لهستان

هزینه‌های مربوط به اجاره خانه یا خرید آن از هزینه‌های اولیه زندگی هر فردی محسوب می‌شود. در کشور لهستان هزینه‌های مسکن و اقامت در این کشور درصد بالایی (تقریبا 28 درصد) از هزینه‌های زندگی را تشکیل می‌دهد. مبلغ اجاره آپارتمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. محلی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، اگر در مرکز شهر قرار داشته باشد به نسبت خانه‌هایی که در اطراف شهر وجود دارند گران‌تر هستند.

اندازه آپارتمان انتخابی شما و چند خوابه بودن آن هم بر روی هزینه‌های اجاره اثر گذارند؛ به طور مثال در کشور لهستان اجاره یک آپارتمان یک خوابه که در مرکز شهر قرار دارد، بین 330 تا 1400 زلوتی می‌باشد. هزینه ماهانه اجاره مسکن سه خوابه در این کشور حدودا مبلغی بین 2500 تا 6000 زلوتی است.

برخی از افراد برای ادامه زندگی در کشور لهستان اقدام به خرید مسکن می‌کنند و به این صورت دیگر لازم نیست هر ماه هزینه‌های اجاره آپارتمان را پرداخت کنند. داشتن خانه در این کشور می‌تواند یک سرمایه محسوب شود. از مزایای خرید خانه در لهستان برای مهاجران امکان دریافت اقامت دائم در این کشور می‌باشد.

هزینه مسکن در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه تحصیل در کشور لهستان

دانشجویان زیادی برای تحصیلات خود به کشور لهستان سفر می‌کنند؛ زیرا مدارک فارغ التحصیلان در این کشور در سراسر دنیا اعتبار دارند. دانشگاه‌های برتر با سطح علمی بالا که دارای امکانات بسیاری هستند، سبب جذب تعداد زیادی دانشجو به این کشور شده‌اند. اما تحصیل در دانشگاه‌های لهستان با هزینه‌هایی همراه است. برای دانشجویان خارجی در ابتدا هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا را باید در نظر گرفت.

به طور تقریبی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای لهستانی‌ها و کسانی که تابعیت کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را دارند، به صورت رایگان است. اما دانشجویان از سایر کشورها باید شهریه‌هایی را بپردازند. در مدارس این کشور هم دانش‌آموزانی که به زبان لهستانی مسلط هستند، می‌توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. در غیر این صورت باید در مدارسی که با زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، تحصیل نمایند.

هزینه تحصیل در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه‌ های خرید مواد غذایی و خوراک در کشور لهستان

اما مهم‌ترین بخش از هزینه‌های زندگی در کشور لهستان هزینه‌های خرید مواد غذایی و خوراک است که به هیچ وجه نمی‌توان آن را نادیده گرفت. بخش زیادی از هزینه‌های ماهانه صرف خورد و خوراک و خرید اقلام غذایی می‌شود. با دقت به این که نحوه زندگی مردم متفاوت است و عادات غذایی آن‌ها با هم فرق می‌کند، میزان مصرف غذایی و هزینه‌های آن‌ها نیز یکسان نخواهد بود. سفارش مداوم غذا از بیرون یا مراجعه به رستوران در دفعات زیاد می‌تواند مخارج را افزایش دهد.

اما برای کاهش دادن هزینه‌های غذایی در کشور لهستان فروشگاه‌هایی وجود دارند که برای محصولات خود تخفیف‌هایی در نظر گرفته‌اند، با خرید از این فروشگاه‌ها در طول یک ماه متوجه میزان کاهش هزینه‌های خود خواهید شد. به طور معمول درست کردن غذا در منزل نسبت به مصرف غذا‌های رستورانی هزینه‌های کمتری در پی دارند.

هزینه‌ های خرید مواد غذایی و خوراک در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه‌ های حمل و نقل در کشور لهستان

در پایتخت کشور لهستان (ورشو) و سایر شهرهای بزرگ این کشور امکانات و وسایل حمل و نقل بیشتری در اختیار مردم است. انواع وسایل نقلیه برای رفت و آمد مردم وجود دارد که در شهرهای کوچک و روستاها چنین امکاناتی نیست و همچنین در سطح شهر معمولا مسافت طولانی‌تری تا مقصد پیموده می‌شود؛ به همین علت هزینه‌های حمل و نقل در چنین شهرهایی بیشتر است.

اما وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی‌ها تا حدودی در کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل موثراند. استفاده از انواع وسایل حمل و نقل که شامل قطار، هواپیما، اتوبوس، تاکسی و… جزئی از هزینه‌های زندگی در کشور لهستان است که در مقابل باعث راحت‌تر شدن جابه جایی شهروندان شده‌اند. می‌توان گفت تقریبا 13 درصد مخارج ماهانه در کشور لهستان مربوط به حمل و نقل و جابه جایی است.

هزینه‌ های حمل و نقل در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه‌ های پوشاک در کشور لهستان

با توجه به این موضوع که برند‌ها و مارک‌هایی که در لهستان به فروش می‌رسد، همان برند‌های پوشاک در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است، قیمت آن‌ها و هزینه‌ای که پرداخت می‌شود حدودا در یک سطح می‌باشد. اما هزینه پوشاک به عنوان یکی از هزینه‌های زندگی در کشور لهستان به سلیقه و تعداد دفعات خرید افراد بستگی دارد. کسانی که به مدل و مارک بودن پوشاک خود اهمیت می‌دهند در مقابل افرادی که خرید پوشاک برای آن‌ها در اولویت نیست و کمتر خرید می‌کنند، هزینه‌های بیشتری را می‌پردازند.

هزینه‌ های پوشاک در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه‌ های قبوض در کشور لهستان

به طور معمول در مقابل استفاده از خدمات برق، گاز، آب و اینترنت باید هزینه‌هایی را پرداخت کرد. اما این که میزان مبلغ پرداختی چقدر است، بستگی به اندازه مصرف شهروندان دارد. این مبالغ بخش بسیار کمی از درآمد افراد را به خود اختصاص می‌دهد، ولی نباید در پرداخت آن‌ها سهل انگار بود.

هزینه‌ های قبوض در کشور لهستان | سفری دیگر

هزینه زندگی در شهرهای کشور مهم لهستان

هزینه‌های زندگی در کشور لهستان با در نظر داشتن این که کدام شهر را برای اقامت انتخاب کرده‌اید، تا حدی تفاوت خواهد داشت. در ادامه هزینه زندگی در برخی از این شهرها را بیان می‌کنیم.

هزینه زندگی در شهر ورشو

ورشو به عنوان پایتخت کشور لهستان جزو شهرهایی با هزینه بالا محسوب می‌شود. این شهر با داشتن جاذبه‌های توریستی پذیرای افراد زیادی از سراسر دنیا است؛ همچنین مهاجران به دلیل وجود امکانات بیشتر، این شهر را برای اقامت انتخاب می‌کنند. بر حسب تحقیقات انجام شده هزینه‌های زندگی برای یک نفر تقریبا 5870 زلوتی و برای خانواده‌ای 4 نفره حدودا 10800 است.

هزینه زندگی در شهر کراکف

کراکف بزرگ‌ترین شهر بعد از ورشو در کشور لهستان می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است. پیش از ورشو این شهر را به عنوان پایتخت لهستان می‌شناختند. در حملات جنگ جانی دوم نسبت به شهر ورشو آسیب کمتری دید و جاذبه‌های تاریخی آن سالم مانده‌اند. کراکف دارای مکان‌های تاریخی جذابی است که سبب شده نظر توریستان زیادی به این شهر جلب شود. هزینه‌های زندگی در کشور لهستان برای کسانی که در این شهر اقامت دارند، کمتر از هزینه‌های زندگی در ورشو است.

هزینه‌های زندگی در شهر لودز

شهر لودز را می‌توان یکی دیگر از شهرهای مناسب برای اقامت نام برد. در این شهر شرایط و امکانات بسیاری برای تحصیل دانشجویان و یافتن شغل برای مهاجران وجود دارد. این شرایط و فرهنگ غنی مردم باعث شده تعداد زیادی از مهاجران به این کشور سفر کنند. با موقعیت جغرافیایی که شهر لودز دارد، برای تجارت مناسب است. متوسط هزینه‌های زندگی در این شهر به عنوان سومین شهر بزرگ لهستان از شهرهای ورشو و کراکف کمتر است.

جمع بندی

با اطلاع از هزینه‌های زندگی در کشور لهستان بهتر می‌توان برای سفر به این کشور تصمیم گرفت و برنامه‌ریزی درست‌تری داشت. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با هزینه‌هایی که در کشور لهستان با آن مواجه می‌شوید، آشنا کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده و به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کند.


سوالات متداول هزینه های زندگی در کشور لهستان

یکی از مزایای اقامت در کشور لهستان چیست؟

کشور لهستان یکی از کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه شینگن است. با اقامت در این کشور می‌توان به سایر کشورهای حوزه شینگن دسترسی داشت.

بیشتر درآمد ماهیانه در کشور لهستان صرف چه چیزی میشود؟

به طور معمول بخشی از درآمد مردم صرف هزینه‌های غذا، خرید لباس، حمل و نقل، تحصیلات و… می‌شود.

هزینه اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر پایتخت لهستان چقد میباشد؟

در کشور لهستان اجاره یک آپارتمان یک خوابه که در مرکز شهر قرار دارد، بین 330 تا 1400 زلوتی می‌باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آیا تا به حال به اروپا سفر کرده اید؟ آیا قصد دارید به کشور لهستان سفر کرده و از زیبایی...

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است. ورشو دارای گستردگی 516،9 کیلومتر مربعی است. این شهر بزرگترین شهر لهستان بوده و...

ورشو یکی از زیباترین شهرهای کشور لهستان است و پایتخت این کشور هم به شمار می‌رود. این شهر جاذبه‌های گردشگری...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر