با بهترین دیدنی های ورشو آشنا شوید - سفری دیگر

با بهترین دیدنی های ورشو آشنا شوید

16 شهریور 1401

دیدنی های ورشو، این شهر جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و به همین دلیل در تمام فصول سال مقصد خیلی از گردشگران است.

ورشو یکی از زیباترین شهرهای کشور لهستان است و پایتخت این کشور هم به شمار می‌رود. این شهر جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد و به همین دلیل در تمام فصول سال مقصد خیلی از گردشگران است. شهر ورشو در سال 1944 مورد هجوم ارتش نازی‌ها قرار گرفت و بمباران شد. از آن زمان تاکنون این شهر در نظارت ارتش سرخ می‌باشد.

از جالب‌ترین نکاتی که درخصوص شهر ورشو وجود دارد، رشد تکنولوژی در این شهر می‌باشد و می‌توان آن را یک شهر بسیار مدرن و پیشرفته به شمار آورد. اکثر مسافران در این شهر از سیستم حمل و نقل و ارتباطی آن به وجود می‌آیند. این شهر همچنین از نظر آب و هوایی هم وضعیت بسیار مساعدی دارد.

با توجه به اینکه هرساله گردشگران زیادی از این شهر بازدید می‌کنند، هتل‌های زیادی در ورشو تاسیس شده که تمامی آن‌ها امکانات بی‌نظیری به مسافران عرضه خواهند کرد.
در این مطلب تصمیم داریم شما را با برخی از مهمترین جاذبه‌های شهر ورشو آشنا کنیم؛ پس اگر قصد سفر به لهستان و بازدید از شهر ورشو را دارید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید!

دیدنی های ورشو | سفری دیگر

پارک لازینکی

اولین لیست از دیدنی های ورشو که قصد داریم به شما معرفی کنیم، پارک لازینکی است. این پارک چشم‌انداز بی‌نظیری دارد و به خوبی می‌تواند توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کند. در این پارک کاخ زیبایی به چشم می‌خورد که قدمت آن به قرن 17 برمی گردد و به سبک معماری باروک ساخته شده است. این پارک زیبا و جذاب را سه فرد به نام‌های دومنیکو مرلینی، یوهان کریستین کامسترز و یان کریستین طراحی کرده‌اند.

این پارک یکی از بهترین دیدنی های ورشو است که به دو قسمت تقسیم می‌شود که بخشی از آن را پارک و بخشی از آن را کاخ تشکیل داده است. کاخ موجود در این پارک اشتاین اسلو آگست نام دارد که بر روی دریاچه زیبای لازینکی واقع شده است. به همین دلیل به این کاخ، کاخی بر روی آب نیز گفته می‌شود. کاخی که در محوطه پارک طراحی شده بود در جریان جنگ جهانی دوم از بین رفت و تنها آرامگاه سربازان گمنام این کاخ به یادگار مانده است. این پارک مسیر بسیار زیبا و جذابی دارد و با استفاده از درختان، دریاچه‌های زیبا و جذاب همراه با فواره‌های تزئینی و غیره تزئین شده است.

پارک لازینکی | سفری دیگر

شهر قدیم ورشو

یکی از زیباترین بخش‌های شهر ورشو، شهر قدیم ورشو می‌باشد که جزء یکی از دیدنی های ورشو بشمار میرود. این شهر دارای خانه‌های مثلثی شکل و قدیمی هستند. این بخش از شهر ورشو در جریان بمباران‌های سال 1944 آسیب زیادی دید و تقریبا تخریب شد. در سال 1970 نظارت حکومت شوروی این بخش را بازسازی کردند.

ورشو قدیم به دلیل داشتن کلیساهای جذاب که بر اساس سبک باروک ساخته شده‌اند و دیوارهای دفاعی و معماری جذاب آن، در یونسکو به ثبت رسیده است. در بین تمامی ساختمان‌های آسیب دیده و متروکه شما می‌توانید چندین ساختمان جدید و مدرن را مشاهده کنید که این ترکیب ساختمان‌های جدید و قدیم توانسته منظره بسیار زیبایی را به نمایش بگذارد. در ورشو قدیم به خوبی می‌توانید با فرهنگ و آداب و رسوم این مردم و لهستانی‌ها آشنا شوید و در کافه‌ها و رستوران‌های قدیمی این بخش وقت بگذارنید.

شهر قدیم ورشو | سفری دیگر

کاخ فرهنگ ورشو

در سال‌هایی که شوروی در کشور لهستان حضور داشت، کاخ فرهنگ ورشو ساخته شد که در واقع بیانگر سلطه شوروی بر کشور لهستان است و یکی از بهترین دیدنی های ورشو است. رتفاع این کاخ 221 متر بوده و 42 طبقه دارد. اگر می‌خواهید دیدنی های ورشو را به خوبی مشاهده کنید حتما به طبقه 30ام این کاخ بروید. در سال 1989 که روس‌ها از این منطقه خارج شدند کاخ علم و فرهنگ به یک متروکه تبدیل شد و دیگر از آن استفاده نکردند اما این کاخ امروزه به محل برگزاری کنسرت‌های خوانندگان معروف مخصوصا خوانندگان سبک راک تبدیل شده است.

سرانجام در سال 2009 وزیر امور خارجه لهستان پیشنهاد داد تا این ساختمان تاریخی که یاد‌آور حضور شوروی در این کشور است، به طور کامل تخریب شود. هم اکنون این ساختمان برای مردم لهستان تنها به عنوان یک جاذبه تاریخی ارزش دارد نه اثری ماندگار که در یونسکو به ثبت رسیده است.

کاخ فرهنگ ورشو | سفری دیگر

موزه قیام

موزه قیام یک موزه با دید انقلابی است که در انبار تراموای قدیمی ورشو وجود دارد. تجهیزات این موزه به اتفاقات سیاسی و نظامی که موجب شده تا قیام سال 1944 رخ دهد، اشاره می‌کند. این موزه ویدیوهای سیاه و سفید و قدیمی را به نمایش می‌گذارد که نشان دهنده سال‌های قدیمی کشور لهستان و شهر وروشو است. در واقع یکی از دیدنی های ورشوهمین موزه قیام است که تمام وقایع حمله نازی‌ها به ورشو را روایت می‌کند.

موزه قیام | سفری دیگر

کاخ سلطنتی ورشو

در قرن 13 در میدان قدیمی شهر ورشو کاخی به نام کاخ سلطنتی ورشو ساخته شد. این کاخ دارای آجرهای سرخ و جذابی بود که توجه هر ببینده‌ای را به خود جلب می‌کرد. در گذشته سیاسیون لهستانی این کاخ را به عنوان اقامتگاه خود انتخاب کردند. این کاخ نیز مانند سایر دیدنی های ورشو در پی حملات سال 1944 دچار آسیب شد و پس از آن مورد بازسازی و ترمیم قرار گرفت.

با بازسازی این کاخ زیبایی و جذابیت آن دوباره برگشت و این محل به یکی از جاذبه‌های زیبای ورشو تبدیل شد. از جمله دیدنی‌های درون این کاخ دالان‌های مرمر، تزئینات گچ بری، شکل مبلمان اتاق‌ها و تالارهای کاخ است که هرساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند. این کاخ اموال هنری بسیاری داشت که در جریان ناآرامی‌ها توسط ارتش شوروی و نازی‌ها به سرقت رفتند. در بین آثار به سرقت رفته آثاری مانند رامبراند دوباره به این کاخ برگردانده شد.

کاخ سلطنتی ورشو | سفری دیگر

کلیسای سنت آنه

از دیگر دیدنی های ورشو می‌توان به کلیسای سنت آنه اشاره کرد. این کلیسا در نزدیکی کاخ سلطنتی واقع شده است. کلیسای سنت آنه یکی از کلیساهایی است که به سبک نئو کلاسیک ساخته شده و جزء بهترین کلیساهای اروپا به شمار می‌رود. در قرن 15 این کلیسا ساخته شد و در سال 1788 مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفت و به شکل امروزی درآمد.

کلیسای جذاب سنت آنه دارای یک برج ناقوس جداگانه، نمای داخلی گیرا که طراحی‌های زرد و سفید و طلایی دارد، نقاشی‌های باستانی و چراغ‌های بسیار بزرگی است. نقاشی‌هایی که در این کلیسا وجود دارد داستان‌های غم انگیز کتاب مقدس را بیان می‌کند.

این کلیسا جزء معدود دیدنی‌هایی بود که در زمان بمباران‌های 1944 ورشو آسیب ندید. البته باید گفت که در آن زمان به دلیل این که در نزدیکی این کلیسا یک تونل حفر شد، بخشی از کلیسا فرو ریخت. نمای بالای این برج دارای 150 طبقه می‌باشد که با طی کردن آن می‌توانید زیبایی‌های کلیسا را از بالا مشاهده کنید.

کلیسای سنت آنه | سفری دیگر

موزه ملی

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به هنرهای تجسمی علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از موزه ملی ورشو دیدن کنید. موزه ملی یکی از دیدنی های ورشو است که افراد زیادی برای دیدن زیبایی‌های آن به شهر ورشو می‌روند. در این موزه شما می‌توانید هنر قرون وسطی تا به امروز لهستان و اروپا را مشاهده کنید.

موزه ملی ورشو دارای گالری‌های مختلفی است که وقف هنر لهستان شده است و در آن اثرهای هنری نقاشان معروف این کشور به تصویر کشیده شده است. همچنین یکی از دلایل شهرت این موزه برگزاری نمایشگاه‌های موقتی آن است که افراد زیادی را جذب می‌کند.

موزه ملی | سفری دیگر

رودخانه ویستولا

امروزه کرانه رودخانه ویستولا به یک پاتوق مد روز برای گردشگران تبدیل شده است. از جمله جاذبه‌های کرانه این رودخانه می‌توان به پاویون ساحلی جدید و کافه‌ای که میزبان کنسرت‌های مختلف است، اشاره کرد. این کنسرت‌ها به صورت رایگان برپا می‌شوند و برگزار کنندگان آن‌ها بهترین نوازندگان جوان لهستانی هستند. این محل همچنین دارای یک تئاتر و سینمای روباز، اکسسوری ساحلی، کافه‌های مختلف، استخر شنای کودکان و محلی برای اجاره تجهیزات ورزشی است.

رودخانه ویستولا | سفری دیگر

محله مورانوف

این محله که امروزه به یکی از دیدنی های ورشو تبدیل شده است را روی ویرانه‌های بعد از جنگ محله یهودی‌ها طراحی کرده و ساخته‌اند. این محله علاوه بر این که نماد یاد بودی برای جنگ است، به عنوان یک محله مسکونی نیز در نظر گرفته شده است که نماینده‌ای برای ایدئولوژی رئالیسم اجتماعی است. با دیدن این محله و گشت و گذار در آن به خوبی می‌توانید تاریخ شهر ورشو را ببینید و آن را با تمام وجود حس کنید.

محله مورانوف | سفری دیگر

کرت هاوس

نوعی چیدمان هنری بین دو ساختمان موجود در ورشو بوده که نشان دهنده دوره‌های تاریخی شهر ورشو می‌باشد را توصیف می‌کند. کرت هاوس به عنوان باریک‌ترین بنای کاربردی در جهان شناخته شده است. این محل هم محلی برای اقامت‌های هنری می‌باشد و هم این که یک روز در ماه را برای بازدید گردشگران از این محل اختصاص داده‌اند. البته توجه داشته باشید برای بازید از این دیدنی جذاب ورشو باید از قبل نوبت رزرو کنید تا بتوانید در روز مشخص شده از آن دیدن کنید.

کرت هاوس | سفری دیگر

سوالات متداول دیدنی های ورشو

چرا شهر ورشو؟

از جالب‌ترین نکاتی که درخصوص شهر ورشو وجود دارد، رشد تکنولوژی در این شهر می‌باشد و می‌توان آن را یک شهر بسیار مدرن و پیشرفته به شمار آورد. اکثر مسافران در این شهر از سیستم حمل و نقل و ارتباطی آن به وجود می‌آیند. این شهر همچنین از نظر آب و هوایی هم وضعیت بسیار مساعدی دارد.

هتل های شهر ورشو برای میزبانی و پذیرایی از مسافران چگونه است؟

با توجه به اینکه هرساله گردشگران زیادی از این شهر بازدید می‌کنند، هتل‌های زیادی در ورشو تاسیس شده که تمامی آن‌ها امکانات بی‌نظیری به مسافران عرضه خواهند کرد.

بهترین دیدنی های شهر ورشو چه مکان هایی هستند؟

از جمله بهترین دیدنی های این شهر زیبا میتوان به موزه ها، کاخ ها و محله های قدیمی این شهر اشاره کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ورشو پایتخت کشور لهستان است. این شهر دارای آب و هوای بسیار گرم در تابستان و آب و هوای سرد...

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است. ورشو دارای گستردگی 516،9 کیلومتر مربعی است. این شهر بزرگترین شهر لهستان بوده و...

آیا تا به حال به اروپا سفر کرده اید؟ آیا قصد دارید به کشور لهستان سفر کرده و از زیبایی...

نظرت چی بود؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر